Dodaj do ulubionych

Zwiesna na Wsi

09.02.11, 11:08
wiewiórcy się obudzili
img825.imageshack.us/i/p1060046m.jpg/
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:09
      Pierwsze nasadzenie. Nie wiem, czy coś z niego będzie, bo robił u rodziców za choinkę, ale co szkodzi dać mu szansę.
      img52.imageshack.us/i/p1060054h.jpg/
      • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:10
        Ranniki
        img708.imageshack.us/i/p10600481.jpg/
        • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:11
          Tawlina
          img84.imageshack.us/i/p1060050t.jpg/
          • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:13
            Iwa
            img201.imageshack.us/i/p1060053i.jpg/
            • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:13
              :)
              img832.imageshack.us/i/p1060052g.jpg/
              • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:14
                Irysy, poziomki, liliowce i wsia astalnyja swałocz
                img818.imageshack.us/i/p1060056k.jpg/
                • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:15
                  Koniczyna. Nie wiem, skąd się wzięla, ostatnio nie siałam, a już na pewno nie w tym miejscu. W tym miejscu powinna być mięta...
                  img64.imageshack.us/i/p1060057c.jpg/
                  • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:17
                    Bukszpan pełen kwiecia
                    img825.imageshack.us/i/p1060063.jpg/
                    • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 11:18
                      I na koniec trzmielina, wiem, że to zimozielone, ale fajnych kolorkow nabrała.
                      img96.imageshack.us/i/p1060067t.jpg/
                      • se_nka0 Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 12:34
                        Ciekawe czy moja trzmielina się przyjęła. Jesienią wsadzona niejako z konieczności. U mojej Mam pies porządkował grządkę ;) Większe okazy przetrwały, małe korzeniami na wierzchu leżały. No to wzięłam ;)
                        Na zdjęciach widać czarno na białym - wiosna!
                        ---
                        Dopóki żyjemy,nie jest za póżno...
                        • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 19:11
                          Na pewno się przyjęła, co się miała nie :)
                    • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 18:36
                      A no rzeczywiście, ma takie małe, białe pyrtki. Można to i kwieciem nazwać :)))) Ale w porównaniu do róż...
                      • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 19:10
                        Żółtawe
                  • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 18:35
                    Na miętę jeszcze za wcześnie.
                    • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 19:11
                      Tyle to i ja wiem, ale skąd koniczyna, to nie wiem :)
                      • horpyna4 Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 19:26
                        Mogłaś przywlec nasiona koniczyny na zelówkach, sama nic o tym nie wiedząc.
                        • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 19:39
                          No mogłam. Grunt, że rośnie :)
                    • lellapolella Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 20:59
                      o, przepraszam, moja mięta już wyłazi, no ale ona się pod ścianą zalęgła:)
      • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 18:31
        Z dwóch wysadzanych przyjęły się u mnie dwa :) Może być dobrze. Tylko czy nie za blisko płotu?
        • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 19:13
          Pocieszyłaś mnie :) Może i ciut, ale tam była dziura po agreście, który zdechł. Gdyby nie to, musiałabym przewalić kupę gruzu, tam jest skarpa na gruzie budowlanym...

Najwyżej będzie wyłaził. .
    • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 18:33
      Chciałam powiedzieć, że to jest NIESPRAWIEDLIWE! U mnie nie ma wiewiórkuf!
      • yoma Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 19:13
        Tak wcale? Ani ani?
        • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 09.02.11, 22:02
          Wewiórki mam tylko w dzbanku. Albo we Wrocławiu w parkach wszystkich.
          No bo pewnie wiecie, że herbatę można zaparzyć z wewiórków albo ze szczura?
          Wewiórki, to wiórki czyli fusy, a szczur to torebka z nitką :)
          • yoma Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 14:29
            Szczury, to znam, ale wiórków nie znałam :)

Achch pani Celinka mi się przypomniała, nasza szatniarka wydziałowa. Jak student chciał herbaty, to pytała: Szczura czy fusa?

Doooobra była kobieta i nie tylko ze względu na szczura :)
        • hesperia1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 08:10
          A u mnie na działce pełno skorupek po orzechach pod drzewem.Sprawcy jeszcze nie wypatrzyłam.Mam nadzieje że to ruda;)
          • yoma Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 14:29
            Albo sójki :P
    • leloop pierwsza dama kameliowa 09.02.11, 22:21
      https://lh6.googleusercontent.com/_CYTwjsntXZA/TVLgEUV29bI/AAAAAAAAMf4/N9DVDTmx1pg/s512/DSC00026.jpg
      • dorkasz1 Re: pierwsza dama kameliowa 10.02.11, 08:14
        Pięęęękna.
        • leloop Re: pierwsza dama kameliowa 10.02.11, 08:29
          i znów Cie zmartwię Dorkasz, kamelii tez nie lubię w moim ogrodzie.
          ta również po poprzednikach się ostała dlatego jest. te wszystkie kwitnące zimozielone maja jedna fatalna przypadłość. kwitną relatywnie krótko, nie pachną a potem na nich i wokół nich zostaje potężny śmietnik. wiesz, za ta kamelia ma jeszcze przekwitłe kwiatki z zeszłego roku !!! za duża jest, żebym po niej kicała i je zbierała ...
          • yoma Re: pierwsza dama kameliowa 10.02.11, 14:31
            Ale JEST piękna :)

Kamelie widziałam niedawno w wielkoformatowym i nie kupiłam, jestem z siebie dumna :)
    • leloop Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 08:32
      nie tylko wewiórcy się obudzili, podstępne kąsające tez, mam pokąsany cały odwłok :}
      • se_nka0 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 08:38
        Te kąsające nie wymarzły ? Po takich mrozach i śniegach, miałam nadzieje, że będzie ich mniej ;)
        • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 09:01
          Zima u Leloop? Jaka zima? Ona nawet nie wie co to znaczy...
          A tak aproposik kamelii. Pięęęękna to ona jest na zdjęciu u Ciebie. U mnie bym jej nie chciała, jakaś taka za bardzo plastikowa mi się wydaje. No, ale o gustach się nie dyskutuje...
          A rądądędrony lubię i cenię, bo to jedyne co dobrze u mnie rośnie w cieniu brzóz. No i stanowią fajne tło dla wrzosów.
        • leloop Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 09:12
          Senko,
          spokojnie, Dorkasz słusznie prawi :}
          u mnie latoś zima letka, nie to co w zeszłym roku ;) nawet te zapowiadane ochłodzenia za tydzień jakoś się ocieplają w prognozie, zresztą i ptaki zachowują się już bardzo wiosennie a one raczej się nie mylą :) to co się dziwić, ze mnie pogryzło :/ gorzej, ze widziałam już obgryzione krokusy i przebiśniegi, znaczy się ślimory tez już czynne :(
          • hesperia1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 09:31
            Niech by mnie pożarło.Mogłabym się poświęcić,byleby można było na działkę chodzić.
            Mi o tej porze roku podoba się wszystko co kwitnie,bez wyjątku.
            • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 09:54
              Dlatego podoba mi się Leloopowa kamelia :)
            • se_nka0 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 09:54
              Nie tylko Tobie. Yomy zdjęcia z maleńkimi zielonościami oglądam wciąż, jakbym pierwszy raz rośliny widziała;) No cóż, czekanie, to nie najlepsza cecha charakteru maniaków roślinkowych ;) Nie ma wyjścia, trzeba na ciepło poczekać .
              • hesperia1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 10:21
                Jak my się strasznie meczymy tym czekaniem:(
                • yoma Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 14:32
                  Siać, siać! :P
                  • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 18:27
                    Siałam wczoraj :)
                    A dzisiaj mi dziecko z pracy zwolnili i nic mi się za bardzo nie chce...
                    • hesperia1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 19:13
                      Kurcze,Dorkasz to słabo:(Ale jak to mawia babcia moja:jak się popieprzy to i się polepszy;)będzie dobrze!
                      • yoma Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 19:25
                        Właśnie. Plagi egipskie powinny spadać naraz, to potem może być tylko lepiej. Dorkasz czuj duch.
                      • se_nka0 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 19:30
                        Dorkasz, rozumiem Cię, przechodzę przez to. W tej chwili jest ok.,ale synowa już w trzeciej firmie w ciągu 2 lat pracuje. Firma padała albo najmłodszą stażem zwalniali. Teraz wzięła co było (Castorama) i chwali sobie atmosferę i całą resztę. Zwolnienia również w pracy mojej córki (Anglia - sfera budżetowa). Ja dobrze, że miałam na co przejść po 35 latach pracy - zakład diabli wzięli. Mąż też miał nie wesoło ( Huta) przez parę lat. Piszę po to, że nie ma stabilnego zawodu dziś. Trzymam kciuki za owocne poszukiwania pracy przez Twoje dziecko, po to kończy się jedno, żeby zaczęło się inne - lepsze! Powodzenia!
                        • yoma Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 19:52
                          Na pociechę opowiem o kumplu, który poszedł się zapisać na bezrobocie. Pani w pośredniaku przejrzała jego siwi i załamała ręce: - Panie, z taką historią jak ja panu pracę znajdę?

Każda firma, w której pracował, kończyła bankructwem :)

Pracę znalazł po miesiącu, bez pośrednictwa pośredniaka, i pracuje do dziś, z siódmy rok już będzie. Firma się trzyma :)
                    • yoma Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 19:54
                      Dorkasz, w temacie wiewiórek

znalazłam właśnie take:

Maklura - Żółtnica pomarańczowa- Maclura pomifera

Ciekawe kwiaty i owoce podobne do pomarańczy stanowią o atrakcyjności tego krzewu.
                      Owoce są niejadalne.Jesienią kolor owocu zmienia się jasne żółtozielony i ma słaby zapach podobny do pomarańczy. Owoce utrzymują się na krzewie przez całą zimę.
                      Są magnesem dla wiewiórek , które uwielbiają je spożywać.
                      • dorkasz1 Re: Zwiesna na Wsi 10.02.11, 22:18
                        Ale ja mam posadzonych 10 leszczyn! A niezebrane orzechy zjada Ruda... tak ma na imię moja starsza suka picasaweb.google.com/dorkasz1/Zwierzaki#5429248131388963170
                        Niestety nie zauważyłam nijakiego podobieństwa do wewiórki...
                        • se_nka0 Re: Zwiesna na Wsi 11.02.11, 08:45
                          Farbowałaś ją na platynowo ?? Śliczna Ruda ! Ktokolwiek zje, byleby się nie zmarnowały :):)
                        • yoma Re: Zwiesna na Wsi 11.02.11, 12:18
                          Oj jaka Ruda fajna :) A na tę maklurę to ja się w ogóle czaję, tyle że do domu i teraz nie miałabym gdzie...
                          • horpyna4 Re: Zwiesna na Wsi 11.02.11, 12:26
                            Zaryzykuj posadzenie maklury w gruncie. Podobno marznie podczas ostrych zim, ale odbija - przynajmniej w Wielkopolsce. W kórnickim arboretum nawet owocuje.
                            • yoma Re: Zwiesna na Wsi 11.02.11, 12:50
                              Wolę nie. W Wielkopolsce gen. Chłapowski nawet figi sadził i rosły mu, a u mnie głupi bluszcz przemarza, jeśli wspięty. A też mi nie zależy na odbijaniu drzewka co roku od korzenia, już to testowałam.

App miałam fuksję bardzo piękną prowadzoną na drzewko i październikowe przymrozki ścięły ją, nie zdążyłam zabrać. Zabrałam mimo wszystko i się wzięła za odbijanie od korzenia a owszem, zamiast drzewka będę miała rozłożysty krzak pod płot od wroga :)

Chociaż może szkoda, bo wróg, jak coś ładnego pod płotem zobaczy, ma zwyczaj pomyjami oblewać.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka