19.07.07, 21:15
Gdybam. We wrześniu USA ogłasza wyprowadzenie armii z Iraku w ciągu sześciu
miesięcy. W marcu następnego roku powtarza się historia podobna do tej z
Wietnamu. Partyzanci (wg innej nomenklatury: bandyci islamscy) przejmują
władzę w państwie i proklamują nową republikę islamską. Dalej, zakładając że
do władzy dochodzą Szyici, są dwie możliwości. Pierwsza: nowa władza dusi
szybko opozycje i nowe państwo szybko krzepnie; druga: nowa władza nie radzi
sobie z opozycją, Sunnici wspierani przez Zachód (bezpośrednio choćby przez
Kuwejt, ZEA i AS) stawiają opór. Walki nasilają się i do Iraku wkracza Iran.
Strażnicy Rewolucji robią porządek. Iran po wchłonięciu Iraku zostaje
mocarstwem i powoli z coraz większym apetytem zaczyna zerkać na pozostałe
państwa w regionie.

Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
      • matrek Nikt nie popusci, bo to nierealne 20.07.07, 18:42
        Nierealne bo pewne. Iracki rzad upadlby niemal na tychmiast. Powodem jest to, ze
        amerykanie chcieli pogodzic wszystkich, w zwiazku z tym nie zadowolili nikogo.
        Nie ma wiec tam sily zywotnie zainteresowanej utryzmaniem obecnego politycznego
        status quo. Wobec takiej realnosci, wyjscie z amerykanow jest w tej chwili
        nierealne, a wiec cala sytuacja jest nierealna.
      • matrek poza tym 20.07.07, 18:46
        na tym forum duzo sie mowi o iraku, w gdy trzeba nazwac ameryklanow agresorami
        badz pouzywac sobie na "amerykanskich zbrodniach". Gdy jednak trzeba wykazac sie
        jakokolwiek rzeczywista wiedza o sytuacji w Iraku i tym konflikcie, o opinie juz
        nzacznie trudniej.
        • lew.erwin Re: poza tym 20.07.07, 18:52
          Chodzi mi jednak o to, żeby w sposób pozbawiony emocji przedstawić ewentualny
          rozwój wypadków po wyjściu Amerykanów z Iraku. A że sezon ogórkowy w pełni
          proponuję zabawę w "gdybanie".
          Każda opinia jest cenna, a czy pozbawiona racjonalnych podstaw...?
          Poczekamy do września. Wtedy Bush powie co dalej...
          • matrek Re: poza tym 20.07.07, 19:12
            Jak napisalem, wyjscie Amerykanow z Iraku jest w tej chili nie mozliwe, bo
            szybko zawaliaby sie krucha demkracja w tym kraju, a wojna domowa rozgorzalaby
            na dobre.

Mam nadzieje, ze akceptujesz taka odpowiedz.
    • matrek Re: Irak 20.07.07, 19:21
      Natychmiastowa wojna domowa wszystkich ze wszystkimi i rzezie podobne do tych na
      Balkanach. Tylko ze tym razem USA nie wyslaliby tam ponownie swoich wojsk po
      tych 6 latach jak w przypadku b. jugoslawi, a Europa nie bylaby w stanie
      przelknac tej zaby.
      • jorl Re: Irak 20.07.07, 19:44
        matrek napisał:

> Natychmiastowa wojna domowa wszystkich ze wszystkimi i rzezie podobne do tych
        n
        > a
        > Balkanach. Tylko ze tym razem USA nie wyslaliby tam ponownie swoich wojsk po
        > tych 6 latach jak w przypadku b. jugoslawi, a Europa nie bylaby w stanie
        > przelknac tej zaby.

No wlasnie teraz macie w USA propagande dla maluczkich wlasnie taka ze jak sie
        wycofaja to bedzie wojna domowa.
        Zanim napadnieto na Irak w 1991r nie bylo tam wojny domowej, prawda? A jak byla
        to wlasnie dlatego ze z zewnatrz byli np. Kurdowie wspomagania i napuszczani.
        Normalne.
        Teraz sie slyszy czesto "samobojca wysadzil sie na jakims targowisku". I taki
        matrek kiwa glowa i wierzy.
        No wiec dokladniej. Czy aby wysadzic samochod na jakim targowisku potrzeba
        samobojcy? Samobojca cenny czlowiek. Wystarczy wjechach, wysiasc z samochodu i
        niech wybuchnie za 10 minut. Problem? Zawsze sie dziwie jak slysze ze to
        samobojca i to zaraz w Europie po paru godzinach od wybuchu. Przeciez po takim
        wybuchu zostaja krwawe ciala i naprawde w Iraku nie przychodzi Scotland Yard w
        bialych rekawiczkach i nie zbiera resztek ustalajac ktory palec byl tego
        samobojcy.
        Oczywiscie GI sa zabijani nie przez wlasnych a przez powstancow.
        To moze jeszcze cos. W "moich" Kriegstagebuch des OKW wyczytalem jako
        oczywistosc ze Niemcy na okupowanych terenach gdzie byly na nich zamachy robili
        takie podobne. Tez zamachy. Naturalnie nie uderzajac w siebie ale w ludnosc
        okupowanych krajow. Zasada byla prosta chodzilo o wywolanie zlosci na ruch
        oporu bo przeciez jak pociag pasazerski z krajanami wylecial w powietrze to nie
        bylo to ladnie.
        Spowrotem z przeszlosci. Celem USA jest siedzenie w Iraqu i proba jakos
        trzymania tego kraju. Bo jak sie wycofaja to poleci Izrael. Bedzie ladowe
        polaczenie Iran-Syria. Wiec potrzebuja prac mozg takim matrkom. I robia to
        skuteczne jak widac powyzej.
        Reasumujac wlasnie zamachy szyicko/sunickie sa na reke USA. I to bardzo. Czy
        Amies tak sobie czekaja aby to co bylo im na reke sie samo robilo? Czy nie
        pomagaja? Oczywiscie ze tak. Nie sa glupi.
        Wiec te zamachy na cywilow w Iraku sa organizowane w duzej mierze przez Amis
        naturalnie rekoma Irakczykow i te samochody wybuchajace na targowiskach sa nie
        przez samobojcow wysadzane.
        Zreszta i w Jugoslawii na zamowienia NATO muzulmanie ostrzeliwali targowiska
        aby Serbow w to wplatac. I bylo to skuteczne. Jakies ONZetowsie nakazy
        wycofania artylerii dzieki temu byly. Znaczy na zamowienia.
        Niemcy tez tak robili. Ciekawe ze jak dotad NIGDZIE o tym ze Niemcy tak robili
        nie czytalem. Dopiero moje ksiazki teraz. To sa zalety czytania oryginalow a
        nie historykow przeklamujacych historie.

Pozdrowienia
        • ja_adam Re: Irak 20.07.07, 19:55
          ciekawie wyglądałby polityka światowa gdyby w USA od zachodu do wschodu
          panowałby Islam, gdyby 97 % społeczeństwa stanowiliby muzułmanie
        • zarat.hustra Re: Irak 20.07.07, 20:27
          Myslę ze nic tak nie poprawia nastroju, jak wymyślone na poczekaniu teorie
          spiskowe, mające na celu uzasadanić prywatne emocje.

Najlepsze zaś jest stawianie własnych teorii, a potem wyciaganie z nich
          wniosków, ze skoro tak, to amerykanie sa bee.
          • jorl Re: Irak 20.07.07, 20:47
            zarat.hustra napisał:

> Myslę ze nic tak nie poprawia nastroju, jak wymyślone na poczekaniu teorie
            > spiskowe, mające na celu uzasadanić prywatne emocje.
            >
            > Najlepsze zaś jest stawianie własnych teorii, a potem wyciaganie z nich
            > wniosków, ze skoro tak, to amerykanie sa bee.

Te teorie nie sa wymyslone na poczekaniu. Widzialem bardzo dokladnie wojne w
            Jugoslawii w 90latach. I wiem NAPEWNO ze muzulmanie ostrzeliwali swoich aby
            NATO mialo propagandowy powod do sankcji przeciw Serbom. Bylo to ladnie zgrane
            w czasie. Slyszalem jednego generala zachodniego ktory dostal radary do
            obserwacji ognia artylerii jak sie wygadal w wywiadzie ze byl zszokowany ze
            ogien do cywilow muzulmanskich w Sarajewie byl prowadzony ze stanowisk
            muzulmanow.
            No a o samobojcach wysadzajacych sie w Iraqu na targowiskach (nie pod ambasada
            USA!) to chyba tylko dziecia moga wierzyc. Albo matrek.

A ja nie mowie ze USA sa be. Robia tak co juz inni zawsze robili. Wojny sa
            krwawe w koncu. Bylo i bedzie.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Pozdrowienia

• braat1 Re: Irak 20.07.07, 20:52
          > Zanim napadnieto na Irak w 1991r nie bylo tam wojny domowej, prawda?

Ja nie jestem takim ekspertem do spraw Iraku jak ty, ale moze byl tam pokoj bo
          Saddam trzymal wszystkich przciwnikow 2 metry pod ziemia, ewentualnie
          ledwozywych skatowanych w wiezieniach...

To tylko tkaie moje luzne przypuszczenia
          • jorl Re: Irak 20.07.07, 21:52
            braat1 napisał:

> > Zanim napadnieto na Irak w 1991r nie bylo tam wojny domowej, prawda?
            >
            > Ja nie jestem takim ekspertem do spraw Iraku jak ty, ale moze byl tam pokoj
            bo
            > Saddam trzymal wszystkich przciwnikow 2 metry pod ziemia, ewentualnie
            > ledwozywych skatowanych w wiezieniach...
            >
            > To tylko tkaie moje luzne przypuszczenia

Chcesz powiedziec ze TERAZ w Iraqu jest lepiej??? Ile ginie tygodniowo?
            Poza tym Sadamm by nie musial ich katowac jakby z zewnatrz ich nie napuszczano.
            W napuszczaniu to naprawde NATO/USA sa doskonale.

Ale teraz przyszlo placic za to. Naturalnie zabija Amis setki tysiecy Arabow
            ale tak juz musi byc. W koncu naprawde potezny kraj. Te USA.
            Pozdrowienia

• matrek Re: Irak 20.07.07, 20:59
          jorl napisał:

> Zanim napadnieto na Irak w 1991r nie bylo tam wojny domowej, prawda? A jak byla
          >
          > to wlasnie dlatego ze z zewnatrz byli np. Kurdowie wspomagania i napuszczani.

jasne ze napadnieto w 91 roku, na krwawiacy irak ogarniety wojna domowa. ktory w
          ramach tej wojny domowej zajal kuwejt, bo to przrciez byla jego prowincja, wiec
          nie byla to agresja zbrojna na inne panstwo, tylko woljna domowa wlasnie. jak to
          w jednym panstwie, ktore pokojowo odzyskuje swa wlasna prowincje.
          • jorl Re: Irak 20.07.07, 21:47
            matrek napisał:

>
            > jasne ze napadnieto w 91 roku, na krwawiacy irak ogarniety wojna domowa.
            ktory
            > w
            > ramach tej wojny domowej zajal kuwejt, bo to przrciez byla jego prowincja,
            wiec
            > nie byla to agresja zbrojna na inne panstwo, tylko woljna domowa wlasnie. jak
            t
            > o
            > w jednym panstwie, ktore pokojowo odzyskuje swa wlasna prowincje.

A kto szyitow poburzal? Moze nie USA? Ale takiej wojny domowej jak teraz wg
            Ciebie Matrek jest, przeciesz nie bylo. Jakos wynikla z waszej napasci w 2003r
            na Iraq.
            A Twoji obecni wspolplemiency nie maja pieknej historii napadania i
            przylaczania sobie kawalkow i to sporych ziem innych krajow? Texas? Filipiny?

A dlaczego wlasnie sztucznie utworzony Kuwejt nie mialby byc przylaczony do
            Iraku? Co Ty masz tu cos do gadania? Ja wiem pasibrzuchy w Kuwejcie sa
            wygodniejsi jak Sadam ktory ludzi swoich zaganial do szkol zamiast dac im pasc
            brzuch.
            Pozdrowienia

• matrek Bolszewicka mentalnosc 20.07.07, 22:11
              jorl napisał:

> A kto szyitow poburzal? Moze nie USA?

twierdzisz, ze to USA sa winne Irackiej napasci na Kuwejt? Ze to bush senior
              zachecal Saddama do tego?

> A Twoji obecni wspolplemiency nie maja pieknej historii napadania i
              > przylaczania sobie kawalkow i to sporych ziem innych krajow? Texas? Filipiny?
              >

Jasne, nie tak jak pokojowa Rosja, do ktorej od wiekow przylaczaja sie wolne
              narody w wyniku suwerennych decyzji.

A'propos, ilez to krajow zajely dotad i trzymaja w swoich granicach imperialne
              Stany Zjednoczone?

> A dlaczego wlasnie sztucznie utworzony Kuwejt nie mialby byc przylaczony do
              > Iraku? Co Ty masz tu cos do gadania? Ja wiem pasibrzuchy w Kuwejcie sa
              > wygodniejsi jak Sadam ktory ludzi swoich zaganial do szkol zamiast dac im pasc
              > brzuch.
              > Pozdrowienia
              >
              >

To wlasnie jest bolszewicka mentalnosc!!! A pomyslales ty czlowieku choc przez
              chwile, czy Ci ludzie w Kuwejcie, chcileiby byc przylaczeni do Iraku?
              • billy.the.kid Re: Bolszewicka mentalnosc 20.07.07, 22:27
                zajęły i trzymaję-na ten przykład najjaśniejsza rzeczpospolita.

wzruszające jest to matreczku-że jak cos ci nie pasuje-natychmias włączasz
                BOLSZEWICKĄ MENTALNOŚĆ. Dościgasz w tym tow.ignorancika. a ten jest w scisłej
                czołówce bolszewii.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka