sonrisa06
10.10.11, 20:08
W piątek wieczorem kleżanka mojej córki z przedszkola żle się poczuła, okazało się, że to szkarlatyna. Moja córka lubi tę dziewczynkę, więc pewnie dużo się z nią bawiła (jak zwykle). Dziś ta dziewczynka ze szkarlatyną weszła na chwilę do sali przedszkolnej, ponieważ mama dziewczynki chciała powiadomić nauczycielkę o chorobie córki. Wracały właśnie od lekarza.
I teraz pytanie do znających się. Czy dziewczynka w piątek w przedszkolu już zarażała? Czy szkarlatyna jest bardzo zarażliwa? Tak jak ospa? - bo wiem, że ospa jest bardzo, szybko się dzieci zarażają. Jeśli moje dziecko jest zarażone, to kiedy można się spodziewać pierwszych objawów?
Czytałam o szkarlatynie w necie, ale wolałabym wiadomości z pierwszej ręki.