Dodaj do ulubionych

Warszawa-Mokotów

11.04.03, 00:55
W tym wątku wymieniamy się informacjami o przedszkolach na Mokotowie
Zapraszamsmile

Obserwuj wątek
      • joasiae Re: Przedszkole 190 ul Racławicka 30a (agatajs) 17.04.03, 23:30
        Hey Agata.Przedszkole na Racławickiej jak wynika z moich obserwacji jest
        całkiem ok. Ma jeden mankament. Dzieci bawią się w ogródku a za siatką
        piją "winko" i inne specyfiki panowie ...... w każdym razie towarzystwo dla
        dzieci niezbyt idealne! Zainteresuj się przedszkolem na ulicy Zawrat ( obok
        Królikarni) . Jest Super.
        Pozdrawiam smile.
        JoasiaE
          • joasiae Re: Przedszkole 190 ul Racławicka 30a (agatajs) 20.04.03, 00:08
            Cześć.

Dokładnie tak. Na ulicy Zawrat jest państwowe przedszkole. Ty chyba myślisz o
            prywatnym prawda? Od prywatnego w stronę Królikarni dosłownie kilka domów jest
            zwykłe państwowe przedszkole. W państwowych cenach ( co też nie jest bez
            znaczenia dla mnie...). Jest tam fantastyczna kadra. Dyrektorka autentycznie
            przejmuje się dzieciakami.I wyposarzone nie najgorzej. Plac zabaw trochę marny
            ale oni i tak chodzą bawić się do Królikarni.A w parku jest fajny placyk.... Z
            mojej prywatnej jazdy po mokotowskich przedszkolach to jest najfajniejsze.
            Powodzenia.Narazie.
              • joasiae Re: Przedszkole - ul. Zawrat... - do joasiae 21.04.03, 12:24
                HEY Patyk.
                Ja powiem Ci że przedszkolami na Mokotowie też nie jestem
                zachwycona. Ja moją córę od września posyłam na Zawrat tylko dlatego że chodzi
                tam jej kuzyn i wiem że nauczycielki są naprawdę ok.I warunki jak na państwowe
                też nie najgorsze. Ale mam prośbę daj znać jak tam Twojemu Brzdącowi na
                Sandomierskiej ( oczywiście jeżeli zdecydujesz się na to przedszkole smile)
                ponieważ właśnie tam od stycznia chce posłać córkę moja psiapsiułka.
                Powodzenia.Pozdr.
                Joaśka
                  • jasina2003 Przedszkole na Sandomierskiej 05.05.03, 15:37
                    W tym przedszkolu jest różnie w zależności od grupy. Zazdroszczę wszystkim
                    ktorzy poślą tam dziecko od września, bowiem w maluchach będzie pracowała tam
                    pani Mariolka! jest rewelacyjna, kreatywna i dzieci ją po prostu uwielbiają!!!
                    Pozdrawiam Monika
                    • mamaradka Re: Przedszkole na Sandomierskiej 15.07.04, 15:25
                      Być może pani Mariolka jest świetna, ale moje dziecko przez ostatnie 2 tygodnie
                      zajęc w tzw. "dyżurnym" przedszkolu przy Sndomierskiej nie miało przyjemności
                      jej poznać. Jest w najstarszej grupie, nawet nie wiem, jak panie z tej grupy
                      się nazywają (ale to norma w dyżurnych przedszkolach - nikt nikogo rodzicom nie
                      przedstawia, ani z nimi nie rozmawia). Jedna z nich, w średnim wieku, stosowała
                      metody wychowawcze rodem z jej własnego dzieciństwa - mój syn wielokrotnie był
                      umieszczany za karę w kącie (w sali) lub "siedział na ławce" (w ogrodzie).
                      Dziadek znajomej dziewczynki widział raz, że klęczał za kolumną i płakał.
                      Chciałam o tym porozmawiać z wychowawczynią, ale moje dziecko błagało, bym tego
                      nie robiła. Czego się bał? Może represji ? Przyprowadzając i odbierając dziecko
                      nie widziałam ani razu aby rozmawiała z dziećmi, ani razu uśmiechniętej.
                      Zresztą dzieci też: godz. 8.30 dzieci (5-7 lat) siedzą na dywanie, niczym się
                      nie bawią, nic nie mówią, pani siedzi przy biurku, cisza jak w szkole na
                      matematyce. Po południu zapytałam syna, co się wtedy działo "Czekaliśmy na
                      śniadanie" usłyszałam. (W przedszkolu mojego dziecka pani czytała na głos
                      ksiązkę w tym czasie)Co roku przez dwa tygodnie lipca moje dziecko korzystało z
                      dyżurnego przedszkola,a pierwszy raz usłyszałam, że nie lubi pani i liczy dni
                      do końca. To już dzisiaj! Dodam, że na drugą panią się nie skarżył, a i mnie
                      wydawała się dosyć miła. Może mieliśmy pecha.Natomiast szczęściarzem będzie
                      każde dziecko, które trafi pod skrzydła pani Agnieszki w Przedszkolu 144 przy
                      ul. Wiktorskiej. Przedszkole ma gorsze warunki lokalowe niż to przy
                      Sandomierskiej, może jeszcze przyczepiłabym się do zajęc z rytmiki, ale
                      atmosfera jest bardzo miła, dzieci przedszkole uwielbiają.
                • mammilaria Re: Przedszkole - ul. Zawrat... - do joasiae 05.05.03, 12:04
                  Witam!

Wiem, ze nieco późno, bo listy przyjętych do przedszkoli już wywieszone.
                  Potwierdzam niezłą jakość przedszkola na Zawrat (moj bąbel od już tam chodzi 3
                  lata, we wrześniu zerówka).
                  Miła i obrotna Pani dyrektor, wychowawczynie też w porządku, główną zasadą jest
                  poszanowanie innych i spokojna rozmowa, zero krzyku i przemocy.
                  Wiele imprez.
                  A co do placu zabaw to raczej dzieciom wystarczy. Faktem jest, ze dzieciaki na
                  dworzu przebywaja bardzo często (latem 2 x - przed obiadem i po południu), a
                  zimą również nie boją się świeżego powietrza).
                  Wyjścia do Królikarni owszem są ale nie codziennie.

Przedszkole jest świetnie położone (z dala od ruchliwych ulic i blokowisk) i
                  dodatkowo "strzeżone" przez patrole wojska pilnującego willi obok.

Ja jestem bardzo zadowolona.

W sprawie szczegółów prosze o maila.
                  mammilaria
                  • barbara997 Re: Przedszkole - ul. Zawrat... 28.03.06, 17:57
                    Dlaczego jesteś niezadowolona z przedszkola na Zawrat? Jakie dokładnie
                    niepokojące sytuacje miały miejsce?Chcę synowi zmienić przedszkole i myślę
                    właśnie o tym...

Jeśli macie jakieś uwagi - to proszę napiszcie.

• aniaop Re: Warszawa-Mokotów- do selin77 14.08.03, 14:28
        selin77 napisała:

> Witam, mój syn chodzi na Bryły już dwa lata i jestem z tego przedszkola
        > zadowolona smile). Jeśli ma ktoś jakieś pytania zapraszam na prv. Pozdrawiam
        > Grażyna

Czesc, mam pytanie odnosnie przedszkola na Bryly. Napisalam na adres gazetowy-
        czy taki jest mail do Ciebie? Czekam na info i pozdrawiam, Ania
    • kgbx2 Re: Warszawa-Mokotów 23.05.03, 12:29
      Hej,
      Miałam dylemat czy posłać swoją Karolę na Sandomierską czy na Olszewską bo i i
      jedno i drugie przedszkole tak na pierwszy rzut oka miało i jakieś wady i
      zalety. O Olszewskiej słyszałam, że mają lepszy program a na Sandomierską
      bliżej i ładnieszy ogródek a poza tym są tam spotkania integracyjne przed
      rozpoczęciem roku. Złożyłam papiery do obu przedszkoli i panie dyrektorki po
      konsulatcji ustaliły, że Karolkę przyjmą na Olszewską. Zatem moje maleństwo
      (ur. 22.12.2000) od września idzie do przedszkola!!!!!
      Ewentualnymi uwagami podzielę się chętnie we wrześniu i później.
      Pozdrowienia
      Kasia
    • kluska25 Re: Warszawa-Mokotów ul.Marzanny 10.06.03, 13:00
      Dziewczyny.Przyjęli moją córcię do przedszkola na ul.Marzanny w
      Warszawie.Byłam wczoraj na spotkaniu informacyjnym,dowiedziałam się troszkę o
      organizacji przedszkola,zwyczajach.Panie są naprawdę bardzo miłe,widać że
      kochają dzieciaczki.Ale mam jeszcze prośbę,czy są może mamy,których dzieci
      chodzą właśnie do tamtego przedszkola?Jak każda mama,boję się bardziej niż
      dziecko,bo moja Kaśka odrazu zaczęła się bawić,nie zwracała na mnie uwagi,była
      szczęśliwa!I jeszcze jedno,nie muszę posyłać Kasi do przedszkola,ale chcę aby
      nauczyła się czegoś.Wiadomo,ja muszę zawsze coś w domu zrobić,a ona się
      nudzi.Kasia będzie miała we wrześniu 2,5 roku,czy to nie za wcześnie,czy nie
      jestem egoistką?Czy ona nie jest za mała?Troszkęmi smutno...Magda
    • gruszka_edziecko Okolice st. metra Racławicka (post przeniesiony) 06.07.03, 17:23
      Treść postu przeniesiona przez moderatora!!!

Przedszkole w okolicach Stacji Metra Racławicka
      Autor: edziecko: konstancja23
      Data: 03-19-2003 23:34
      --------------------------------------------------------------------------------
      Pilnie poszukuję informacji o przedszkolach w okolicach Stacji Racławicka. Będę
      wdzięczna za każdą wzmiankę dobrą i złą. Bardzo
      interesuje mnie jakie są te przedszkola, bo planuję posłać tam moją Julkę od
      września-wiem, że jest ich kilka w okolicy, a czas
      ucieka.
      Z góry dziękuję!!!
      @gata
      agatajs@wp.pl
      • gruszka_edziecko Re: Okolice st. metra Racławicka (post przeniesio 06.07.03, 17:24
        Treść postu przeniesiona przez moderatora!!!

Re: Przedszkole w okolicach Stacji Metra Racławicka
        Autor: edziecko: olaija
        Data: 03-20-2003 10:30
        --------------------------------------------------------------------------------
        moje dziecko jest już w zerówce w przedszkolu na ul.Lenartowicza bliżej stacji
        Wierzbno.To niejest najbliżej Racławickiej ale wg.
        mnie to najlepsze przedszkole w okolicach.Świetnai inteligentan jest tam
        dyrektor- ona trzyma poziom całej placówki.Leżakowanie
        tylko w maluchach, dni otwarte dla przyzwyczajenia dziecka do
        przedszkola.Rodzic może wejść do sali i być tam nawet początkowo
        jeśli dziecko potrzebuje- przynajkmnie moja pani pozwalała.DOtarło do nich że
        Oli nie wolno zmuszać do jedzenia- z tego co wiem to
        żadki przypadek w przedszkolu.ńo i spokojnie rano bośniadanie dopiero o 9.10 a
        w okolicach jest o 8.30 wię do 8.15 dziecko ma być
        w przedszkolu.Dużo rodziców wozi dzieci z innych okolic bo wiedzą że dobre
        przedszkole.Jeżeli trafisz na panią Marysię- właśnie
        odda zerówkę to już lepiej nie można bo to człowiek z powołaniem, łagodna,
        wesoła, i "czuje" dzieci.Taka jaka powinna być pani w
        przedszkolu.Polecam to przedszkole.

• siborki_mi Re: Okolice st. metra Racławicka (post przeniesio 25.11.04, 22:24
        Prawie przy wyjściu z metra, trzeba wyjść koło poczty i tam za blokiem wejść w
        podwórko. Przedszkole nr 139, ul. J. Dąbrowskiego 71A. Też bardzo zaangażowana
        młoda pani dyrektor, któa ma dużo chęci i zapału. Nauczycielki też ogólnie są
        ok. W przedszkolu czysto, sporo nowych zabawek, stare meble pomalowane na
        kolorowo. Zmuszania do jedzenia nie ma, a moja Córka niejadek zjada wszystko w
        przedszkolu. Dni adaptacyjne też są, przedszkole ogólnie elastyczne, ze
        wszystkim można się dogadać. W naszej grupie (maluchy) dzieci płakało mało i
        bardzo krótko. Jest sporo imprez intergacyjnych: dla dzieci z całymi rodzinami,
        więc kontakt z kadrą jest nie tylko przy odbieraniu dziecka. Jesteśmy bardzo
        zadowolone i polecamy gorąco nasze przedszkole. Tylko tu jest dużo chetnych i
        jakbyś chciała się tu "zapisać" radzę odebrać kartę zapisu w pierwszych dniach
        i zaraz ją zwrócić. To chyba jedyne przedszkole w okolicy, gdzie jest tak dużo
        chętnych, a to tez o czymś świadczy. Dużo dzieci dojeżdża (ja również z
        Woronicza) Pozdrawiam Magda
    • ania_d1 Przedszkole nr 199 na ul. Bukietowej 07.07.03, 10:19
      Moje dziecko od września będzie chodziło do przedszkola na ul. Bukietowej.
      Ponieważ nie miesskamy w tej okolicy, a przedszkole zostało wybrane ze względu
      na bliskość miejsca pracy. Czy możecie podzielic sie opiniami na jego temat.

Ania_mama_ Maćka
    • seksta0 Re: Warszawa-Mokotów 07.08.03, 22:29
      Przedszkole 189 ul.Lenartowicza 27. Najpierw jest tak: "Ja nie chcę do
      przedszkola !!!!!"
      Później "Ja nie chcę do domu!!!!!"
      Tak najkrócej można określić to co tu się dzieje. Pewnie mozna się przyczepić
      do drobiazgów ale wrażenia dzieci są takie jak opisałem. Wiem co mówię bo
      chodziło ich troje.
    • kropkaa1 Re: Warszawa-Mokotów 13.08.03, 15:50
      Drogie Mamusie,

Szukam informacji na temat prywatnego przedszkola Bajkowa Kraina w Warszawie
      na ul. Mączyńskiej.
      Mam zamiar tam posłać mojego synka i chciałabym dowiedzieć się czegoś o tym
      miejscu.

pozdrawiam,
      Kropka
      • patyk.od.zosi Re: Warszawa-Mokotów 14.08.03, 13:37

Niewiele pewnie Ci pomoge, ale chce Ci napisac, ze tez interesowalam sie tym
        przedszkolem. Rozmawialam przez telefon z mila Pania, ktora zapraszala do
        obejrzenia przedszkola. Ja jednak chodzilam z Zosia na pare zajec adaptacyjnych
        do przedszkola tuz obok: "Teczowy Ogrod" na ul. Milobedzkiej. I wydaje mi sie
        wlasnie to przedszkole jest super: duzy ogrod, mile panie, przyjemna szatnia,
        bezpieczne schody wewnatrz, fajne lazienki, rozsadne zabawki...

pozdr,
      • aniawys Re: Warszawa-Mokotów 14.08.03, 20:58
        O ile się orientuję, Bajkowa Kraina mieści się przy Idzikowskiego 39, tel. 853
        72 91. Chodzi tam - od roku - córeczka moich bliskich znajomych i jest
        zachwycona. Zresztą byłam tam z moją dwuletnią Zosią oglądać to przedszkole i
        bardzo mi się podobało: piękne sale, kolorowo, bardzo fajny ogród, przestrzeń.
        Jesteśmy zdecydowani z mężem na to przedszkole jak tylko Zosai skończy 2,5
        roku, tym bardziej, że doświadczenia znajomych są tak dobre. Pozdrawiam. Ania
      • jr25 Re: Warszawa-Mokotów 08.09.03, 22:07
        Szukam informacji na temat przedszkola Montessori przy ulicy Powsińskiej 56 w
        Warszawie. Może znajdzie się ktoś kogo dziecko tam właśnie chodzi. Do tej pory
        czytałam tylko jedną bardzo pozytywną opinię na temat tego przedszkola, ale
        chciałabym teżpoznać inne. Zamierzam posłać tam mojego synka od przyszłego roku.
        Czekam na odpowiedzi!
        Pozdrawiam Justyna
        • mlicka Re: Warszawa-Mokotów 13.05.04, 10:48
          Pisalas juz wieki temu, ale akurat tez interesuje sie tym przedszkolem i mam nadzieje, ze juz
          moze cos wiesz albo ktos z forum bedzie mogl mi pomoc. Z tego co sie orientuje, jest bardzo
          okay - dzieci zadowolone, rodzice zaangazowani w zycie przedszkola, ale moze moge wiedziec
          jeszcze wiecej, bo czyjes dziecko tam chodzi?
          Dziekuje
          Natalia
          • kg271 Re: Warszawa-Mokotów 13.05.04, 11:30
            A mnie interesuje jak wachają się ceny w przedszkolach niepiblicznych i czy
            jest możliwośc posłania dziecka np na tylko trzy dni i czy w każdej chwili
            mozna zapisać dziecko,a czy do państwowego jest szansa posłania
            dziecka.Pozdrawiam
      • patyk.od.zosi Re: Basniowy Dom - opinia 24.08.03, 21:54

Chodzilam tam z Zosia w zeszlym roku na "zajecia adaptacyjne". Bylo milo,
        spokojnie, cicho i przytulnie. Panie sa mile, pomieszczenia przystosowane do
        dzieci, ogrodek maly, ale jest. W porownaniu do Zielonej Ciuchci jest to
        przedszkole, jak gdyby na zwolniony obrotach wink Mnie sie podobalo. Maja duzo
        zajec dodatkowych, basen, angielski, gimnastyka, wycieczki do zoo itp. Ale to
        chyba standard w przedszkolach...
        Czy posle tam Zosie na stale to nie wiem. Od tego wrzesnia podobo nie ma juz
        miejsc. Ale moze tak sie dowiedzialam, zeby zmobilizowac mnie do zapisania Zosi
        wczesniej?

pozdr,
    • patyk.od.zosi Re: Tęczowy Ogród, Bajkowa Kraina i Baśniowy Dom 08.09.03, 11:28

Tęczowy Ogród na Miłobędzkiej, Bajkowa Kraina na Idzikowskiego i Baśniowy Dom
      na Irysowej - czy moze ktos zna te przedszkola od "srodka", chodzi tam jego
      dziecko badz zna kogos kogo dziecko tam chodzi???

Bardzo prosze o opinie. Chodzimy tam, czasami, na zajecia adaptacyjne i
      wygladaja przedszkola calkiem fajnie, ale podczas 2 godz. tygodniowo mozna cos
      przeczyc smile.

pozdr,
      • aniawys Re: Tęczowy Ogród, Bajkowa Kraina i Baśniowy Dom 08.09.03, 22:24
        Wysłałam dwie znajome z dziećmi do Bajkowej Krainy: jedną w połowie lipca,
        drugą pod koniec sierpnia. Obie są bardzo zadowolone,dzieci też, co i mnie
        cieszy, bo Zosia zacznie tam chodzić regularnie już niedługo. Często bywamy na
        zajęciach adaptacyjnych, no i mam pełny "wywiad" od koleżanek, i jestem
        zadowolona z tego, co słyszę.
        Byłyśmy kilka razy w Baśniowym Domu i nie podobał nam się sam dom: jakiś taki
        obskurny, niedobrze wyposażony, ciemny. Nie wiem, klimat był conajmniej
        dziwny. No i to, że mówią, ze uczą angielskiego metodą Helen Doron, ale nie
        mają żadnych licencji, zeby korzystac z tej metody, wiem, bo sprawdzałam. Nie
        spodobało mi sie to bardzo, tym bardziej, ze pytałam o to pani w biurze i
        zapewaniła mnie, ze wszystko legalnie.
        Pozdrawiam. Ania.
        • patyk.od.zosi Re: Bajkowa Kraina i Baśniowy Dom - do Aniwys 08.09.03, 22:40
          Witam,

To moze pewnego razu wybralysbysmy sie tam razem i poznaly nawzajem Zosie smile
          Z tego co wiem, to zajecia adaptacyjne odbywaja sie tam codziennie rano przed
          godz. 11.00, przez 1.5 h.
          Czy zajecia sie juz zaczely, bo w zeszlym tygodniu Pani, z ktora rozmawialam
          przez telefon, mowila ze mozemy przyjsc jak przedszkole "rozkreci sie w nowym
          roku przedszkolnym" smile
          Przedszkole z zewnatrz wyglada lepiej niz poprzednia lokalizacja przy
          Skrzetuskiego...

Czy korzystasz z konta gazetowego?

Pozdrawiam,
          • aniawys Re: Bajkowa Kraina i Baśniowy Dom - do Aniwys 09.09.03, 20:45
            Patyczku!

Niestety, Zosię na zajęcia adaptacyjne zamierzam posyłać od października z
            babcią, bo wracam do pracy. teraz planujemy dutygodnowy wyjazd. Szkoda, że się
            nie spotkamy...

Jestem właśnie w trakcie zmiany konta mailowego, jak złożę nowe, to szybciutko
            podam.

Dzwoniłam Dziś do Bajkowej Krainy i wiem, ze już można przyprowadzać dzieci
            bez problemu od tego tygodnia, bo mają nowa grupe dzieci adaptacyjnych.

Pozdrawiam cię bardzo i Zosieńkę.

Ania, mama Zosi.
            • patyk.od.zosi Re: Bajkowa Kraina - do aniwys 09.09.03, 21:30
              Aniu,

dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.
              Pojde w takim razie z Zosia na zajecia adaptacyjne w przyszlym tygodniu.
              Daj znac, jak bedziesz miala nowego maila, a moze masz gg?
              Mam pare pytan i wiadomosci o przedszkolu, ale poza forum.
              Zycze udanych wakacji i serdecznie pozdrawiam.
      • senman Re: Tęczowy Ogród, Bajkowa Kraina i Baśniowy Dom 11.09.03, 16:40
        Czołem,
        Zapisałem już Jaśka do szkoływink)), ale przedszkola jeszcze nie wybrałem. Widzę,
        że zrobiłaś niezły research na Mokotowie. Czywiesz czy te przedszkola mają
        zajęcia adaptacyjne w soboty??? Od jakiego wieku chodzi się na zajęcia
        adaptacyne (Jasiek ma 22 miesiące)? Jeśli masz jakieś ciekawe info którymi
        zechciałabyś się podzielić poza forum to zapraszam na priv (senman@gazeta.pl).
        Senman - tata Jasia
        • patyk.od.zosi Re: Tęczowy ... - zajecia adaptacyjne - do senmana 12.09.03, 09:41

Zajecia adaptacyjne w soboty sa w Zielonej Ciuchci 10.00-12.00.
          Po stronie Mokotowa, dwie najblizsze Ciuchcie to: w Wilanowie na ul. Vogla i na
          Ursynowie ul. Pelikanow. Dziecko w wieku Jaskowym jak najbardziej moze na nie
          juz uczeszczac.
          Do jakiej szkoly zapisales Jaska, pytam z ciekawosci, bo na ten temat
          robilam/robie research wink

pozdr,
          • senman Re: Po przedszkolu też jest życie... 12.09.03, 12:47
            Do "Dzieci Zjednoczonej Europy" na ul Bachmackiej. Wszyscy, którzy coś o tej
            szkole słyszeli mówili dobre rzeczy. Mnie po wejściu do niej zauroczyła
            atmosfera swobody, sympatyczny wygląd dzieci i ich wzajemne stosunki, to że w
            sekretariacie klientami były najpierw dzieci a dopiero potem ja, ale jak już
            pani zaczęła rozmawiać to widać było że jest dumna z miejsca w którym pracuje i
            ze "swoich" dzieci i szkoły. Nie jest tania, ale o pozycji dziecka chyba nie
            decyduje kasa (co jest wg. nie bolączką niektórych szkół pryw/społ.

Możesz mieć tylko problem z zapisaniem Zosi bo mają chyba klasy 16 os, a jak
            zapisywałem Jaśka 2 tyg. po urodzeniu to był chyba 12 albo 14 w swoim roczniku
            (urodził się pod koniec roku) więc na listę główną załapał się rzutem na taśmę
            (co za czasy!!!!). Lista rezerwowa jest chyab do 30 os (ale mogę się mylić).
            Potem co roku trzeba potwierdzać zainteresowanie szkołą (telefon do
            sekretariatu) i tutaj trochę osób się "wykrusza" i przed przyjęciem jest
            rozmowa. Anyway, uznałem że zapisanie nie kosztuje nic (no, kosztuje 10 zł) a
            warto już zarezerwować miejsce.

A jak Twoje oinie o mokotowskich szkołach???

Pozdr dla Patyka i Zosi,
            Senman
            • patyk.od.zosi Re: Po przedszkolu - do kasi i senmana 12.09.03, 14:35

No to jesli Bahmacka, to Zosia tez jest tam zapisana, co prawda nie w pierwszej
              16-tce, ale moze sie dostanie. Tylko nie wiem czy na pewno narazie tego chce. A
              moze slyszeliscie cos o szkole STO na Pulawskiej 97 ew. o Szkole Pijarow na
              Siekierkach?

pozdrawiam serdecznie rocznik 2001 smile i ich rodzicow smile
              • helga0 Re: Po przedszkolu - do kasi i senmana 18.12.05, 20:21
                Córka mojej koleżanki chodzi na Siekierki i obie są bardzo zadowolone.
                Zapisałam tam Mikołaja wiosną. Jest 43 na liście, a w klasie może być 16 lub 18
                dziecisad Nie wiem, co to będzie, jak on ma trzy lata, za 4 idzie do szkoły i
                już jest za późno, żeby zapisać go do jakiejś sensownej podstawówki.
    • kasia1303 Re: do senmana 12.09.03, 13:44
      Witaj senman, wygląda na to, że Twój Jaś i moja córeczka będą chodzić do jednej
      klasy??? Moja mała też ma 22 miesiące. Zapisałam ją na Bachmacką już dawno temu.
      To do zobaczenia na pierwszym zebraniu!!!!

Pozdrawiam,
      Kasia
        • kasia1303 Re: do senmana 12.09.03, 15:19
          Patyk, czy Zosia też zapisana na Bachmacką???

Senman, do przedszkola moja Pola będzie chodzić na Ochocie (tu mieszkamy).
          Przedszkole jest sprawdzone (starszy brat!
          A moze słyszeliscie (senman, Patyk) o porządnej szkole na Ochocie??? W razie
          czego, gdyby Bachmacka z jakichś względów nie wyszła?

Pozdrawiam,
          Kasia
          • senman Re: do senmana 12.09.03, 16:19
            Co ma nie wyjść z Bachmacką??? No chyba, że Twoja córka nie lubi kolegów,
            którzy są w trzech miejscach jednocześnie, a jedno z tych miejsc powinno być
            koniecznie przynajmniej metr nad ziemią...
            pozdrowienia
            Senman
        • kasia1303 Re: do Patyk i senmana 12.09.03, 16:44
          eee tam, nie o to chodzi. Moja córa lubi wszystkie dzieci (a te, co w tzrech
          miejscach naraz wyjątkowo). Tylko, ze nie jesteśmy w pierwszej 16. Nie wiadomo,
          czy się dostanie. No chyba, że synkowi się uda, a wtedy...rodzeństwo ma podobno
          pierwszeństwo????

Patyk, czemu nie jesteś pewna, czy chcesz zeby Zosia chodziła do tej szkoły?
          Ze wszystkich stron słyszę same pozytywne opinie na temat tej szkoły.....

Pozdrawiam Zosię, Jasia i ich rodziców
          Kasia
          • senman Re: do Patyk i senmana 12.09.03, 17:17
            Właśnie, właśnie... Patyk już o przedszkolu puścił takie "wiem, wiem, ale nie
            powiem, kto jest cierpliwy zaraz się dowie"... (na jak tam miłe Panie -
            czytacie książeczki, czyje to???. Ok. wiem to proste). A ja tu już zaraz w
            nerwach będę czy mój poczciwy chłopina dzieciństwa sobie przez wybór szkoły
            przez ojca nie zmarnuje...
            Miłego, sennego, weekendu...
            Senman
    • owca Przedszkole nr 148 - Kazimierzowska 45 17.03.04, 13:47

www.przedszkole148.pl

wprawdzie to nie leży w moim interesie aby było zbyt dużo dzieci, bo wiadomo -
      im mniej dzieci tym przyjemniej wink
      ale w przedszkolu tym nigdy nie ma kompletu, grupy 16-20 osób
      warto więc się zastanowić smile
      ja swoje dziecko już czwarty rok dowożę na Kazimierzowską z Kabat - gdzie w
      większości przedszkoli jest przeładowanie w grupach

pozdrawiam
      owca

_,,,٢ة إ ة٦,,,_
      • siborki_mi Re: Przedszkole nr 139 na ul. Dąbrowskiego 71 A 13.09.04, 21:36
        Nikt nie odpowiedział - a szkoda. Ale teraz - gdyby ktoś szukał opinii o tym
        przedszkolu - coś o nim napiszę. Chodzimy tu od 1.09. I na razie jest bardzo
        fajnie. Cały budynek, choć ma swoje lata zadbany. Kolorowe rysunki na drzwiach,
        szafki pomalowane również na kolorowo. Na pierwszy rzut oka widać, że ktoś tam
        nad wszystkim czuwa. Jeśli chodzi o opiekę, to ja jestem zadowolona. Mamy
        świetną panią. Dzieci mają bardzo dużo zajęć - nie myślę tu o płatnych
        zajęciach, tylko o czytaniu książek, wierszykach, wyklejankach, układaniu
        naczyń. Nawet na dworze część czasu jest zorganizowana przez panią. Po prostu
        dzieci nie są zostawione same sobie! Oczywiście czas na swobodną zabawę też
        jest, ale moja Mała jest bardzo zadowolona z tych zorganizowanych"zabaw". Moja
        córeczka - niejadek - coraz częściej zdarza się, że zjada rzeczy, o których nie
        było mowy w domu! Jakby ktoś miał pytania to chętnie odpowiem. My na razie
        jesteśmy zadowolone. Pozdrawiam - Magda
    • magda176 Re: Warszawa-Mokotów 08.04.04, 10:12
      Szukam opinii na temat Bajkowego Przedszkola na Miączyńskiej, byłam tam i mam
      bardzo pozytywne wrażenia, ale chętnie posłucham też innych mam i tatusiów.

pozdr.
      magda
        • kropkaa1 Re: Warszawa-Mokotów BAJKOWE PRZEDSZKOLE 17.04.04, 23:13
          Moje dziecko chodzi już kilka miesięcy do Bajkowego Przedszkola na Miączyńskiej
          i szczeże mówiąc uczucia mam mięszane... Dziecko jest zadowolone bo ma wielu
          przyjaciół i nie nudzi się ale ja chyba od września przeniosę je do innego
          przedszkola. To przedszkole jest bardzo małe dzieci gniotą się praktycznie w
          jednej sali. Przez ostatnie kilka miesięcy opiekunki zmieniały się kilka razy i
          nikt nie informował nawet o tym rodziców. Generalnie Panie są bardzo miłe i nie
          mogę narzekać. Duży plus to też opłaty niższe niż w innych przedszkolach.
          Niewiem najlepiej sami pojedzcie i zobaczcie.
          Dowiedzialam się ostatnio że będzie otwierane od sierpnia nowe przedszkole przy
          Woroniczej "Oliver" polsko angielskie opłaty mają być podobne a dużo więcej
          przestrzeni dla dzieci no i angielski będzie codziennie (w cenie). Poza tym
          będzie tam też profilaktyczna opieka pediatry i stomatolog a to chyba ważne...
          jeśli chcecie jakiś bliższych informaci o Bajkowym przedszkolu piszcie na priva
          pozdrawiam
          kropka
          • sdomitrz Re: Warszawa-Mokotów BAJKOWE PRZEDSZKOLE 18.04.04, 13:29
            bardzo dziękuję za info, wiesz może gdzie można się dowiedzieć na temat tego
            nowego przedszkola Oliver?
            Gdzie dokładnie to będzie się znajdowało?
            Czy to jest przedszkole w bloku czy też w domku/segmencie?
            Szukam Przedszkola na Mokotowie, w którym właśnie byłoby trochę więcej
            przestrzeni i nie byłoby tak dużo stromych schodów, jak w większości
            Mokotowskich przedszkoli prywatnych.
            Jak narazie obejrzałam chyba wszystkie i nie zdecydowałam się na żadne z nich.
            A trzeba już coś postanowić...
            Jeszcze raz dziękuję.
            • kropkaa1 Re: Warszawa-Mokotów BAJKOWE PRZEDSZKOLE 23.04.04, 14:59
              Dopiero niedawno przeczytalam ogloszenie i zadzwonilam do wlaścicielki.
              Przedszkole będzie na przeciwko TV Polskiej, zaraz przy Woroniczej. Widzialam
              już budynek z zewnątrz - wolnostojący, bardzo duży teren ogrodzony, budynek
              jest caly parterowy.
              Dzieci w podstawowej grupie będą mialy godzinę angielskiego dziennie (oplata ma
              być 850 zl miesięcznie, bez wpisowego ma być promocja).
              Jak chcesz się dowiedzieć coś bliżej to zerknij na stronę internetową
              www.Oliver.pl
              Mi się podoba i chyba się tam przejdę jak już wykończą budynek w środku.

pozdrawiam
        • mamusia-z-wawy Re: Warszawa-Mokotów BAJKOWE PRZEDSZKOLE 23.04.04, 10:19
          Znam trochę to przedszkole od wewnątrz - Panie w maluchcach są miłe, maluchy są
          zadbane, warunki lokalowe w miarę dobre.
          Jest jednak wielki minus - nad wszystkim czuwa właścicielka przedszkola - osoba
          dość ograniczona i apodyktyczna, stąd jakaś napięta atmosfera wśród
          pracowników, rodzice też muszą przestrzegać wszystkich zasad, które zostały
          narzucone z góry - nie ma mowy o pozostaniu z dzieckiem na kilka godzin w
          przedszkolu na początku kariery przedszkolnej, musi od razu się dostosować do
          reguł przyjętych w grupie. Rodzic na terytorium przedszkola
          jest odbierany raczej jako intruz.
          Jedzenie - nie wiem jak smakowo, ale to co widziałam, wyglądało nie najlepiej.
          Porcje są małe, obiad - maluchy muszą zjeść od razu danie pierwsze i drugie,
          nie ma przerwy.
          Cena nie zawiera opłat za lekcje j. angielskiego, w czesnym są tylko rytmika i
          wyżywienie oraz raz w miesiącu teatrzyk/przedstawienie - wydaje mie się że
          oferta programowa jest dość uboga jak na przedszkole prywatne. Przecież to samo
          mamy w zwykłym państwowym za 200 zł miesięcznie.
          Kolejny minus - odliczenia w razie choroby tylko w przypadku, jeśli dziecka nie
          ma ponad 2 tyg., i to dotyczy tylko dziennej stawki żywieniowej. Jeśli jest
          chore tydzień - nie ma mowy o zwrocie.
          Chyba jednak nie jest to jakaś rewelacja... Chociaż jak ktoś nie ma wyjścia i
          mieszka obok, no to można się dostosować do każdych warunków.
          Ja osobiście polecam Zieloną Ciuchcię na Ursynowie - wg mnie ma najciekawszą
          ofertę, opłaty niewiele wyższe.
            • elapiotrus Re: Warszawa-Mokotów BEŁDAN 01.05.04, 20:22
              Jakie macie doświadczenia z posyłaniem niespełna 3 latków do grup miesznych 3-4
              latków?
              Czy ktoś z Was odprowadza swoje dzieciątko do przedszkolka (bo to takie małe
              przedszkole) na ul. Bełdan?
              pozdrawiam
              Ela
                • kborz2 Re: Warszawa-Mokotów GRUSZCZYŃSKIEGO 07.05.04, 14:28
                  Witam !
                  Jestem mamą Jasia który własnie kończy pierwszy rok edukacji w tym przedszkolu.
                  Bardzo polecam to miejsce z wielu powodów. PErsonel bardzo miły i widac że lubi
                  dzieciaki, starają się bardzo i widac że są dla dzieci. MAm synka alergika i
                  nie było problemów z eliminacją pokarmów. W ciągu całego roku jest wiele
                  atrakcji dla dzieci a także imprezy w których uczestniczą rodzice. Pani dyretor
                  jest otwarta na wszelkie propozycje i nowości. Są zajęcia dodatkowe : plastyka,
                  angielski i tańce - poza obowiązkowymi.
                  Dzieci jeżdżą na wycieczki ( np.we wrzesniu całe przedszkole pojechało do ZOO,
                  a w październiku do Konstancina na ognisko i jazdę na kucykach itp.),
                  przyjeżdza do przedszkola teatrzyk, dzieci chodzą do teatrów, kina, są bale, a
                  na Mikołajki dzieci i cały personej nocowali w przedszklu w oczekiwaniu na
                  Mikołaja który przybył rano i dał dzieciom prezenty. Atrakcje w każdym
                  miesiącu. Przedszkole nosi miano "partnerskiego " i takie własnie jest. Dodam
                  jeszcze że mój Jasio to prawdziwy " maminsynek" a teraz w te wolne dni podczas
                  Szczytu ekonomicznego musieliśmy go zaprowadzać do przedszkola do "jego
                  dzieciaków"
                  Dodam że przedszkole to ma podpisaną umowę z telewizją z
                  programem "Jedyneczka".
                  A poza tym dzieci z ostatniej grupy w czerwcu po zakończeniu roku
                  przedszkolnego jadą na dwa tygodnie na zorganizowane zielone przedszkole.
                  Polecam i zapraszam (w maju będzie piknik z okazji Dnia Rodziny mozna przyjść i
                  zobaczyć przedszkole)a pózniej spotkania adaptacyjne i pasowanie na
                  przedszkolaka.
                  Wiem że mają stronę internetową ale nie znam adresu.
    • agataw1 Re: Bajkowa Kraina - prosba o opinie 10.05.04, 19:40
      No wlasnie, bylam tam wczoraj i odczucia mam mieszane - sale raczej male,
      schody strome, plac zabaw maly i stromy. Panie wprawdzie mile ale tak jakos
      malo przestrzeni dla zywego szkraba....Moze Wasze dziecko tam chodzi i mozecie
      powiedziec jak to wyglada od wewnatrz?

Dziekuje z gory

Agata
      • aniawys Re: Bajkowa Kraina - prosba o opinie 10.05.04, 21:59
        Wczoraj? Przecież wczoraj była niedziela, a oni w niedzielę mają zamknięte ...
        A może to ja o czymś nie wiem?
        Ale do rzeczy: moja Zosia tam chodzi i jesteśmy bardzo zadowolone. Niestety,
        jeżeli chodzi o prywatne przedszkola wszystkie wyglądają podobnie w środku, bo
        mieszczą się w domkach jednorodzinnych, więc mają i schody, i pomieszczenia
        nieprzesadnie duże. Wiem, bo zwiedziłam chyba wszystkie w okolicy, zanim
        zdecydowałam się właśnie na Bajkową Krainę. A zdecydowałam się, bo w porównaniu
        z konkurencją ich sale są naprawdę ładne i przestronne, przedszkole jest bardzo
        ładne w środku, a obok jest park królikarnia, gdzie Zosia chodzi codziennie na
        spacery, więc wielkość ogródka nie jest taka ważna (chociaż "górka jest super" -
        tak mówi Zosia, a ogórd mi osobiscie bardzo sie podoba). I powiem Ci jeszcze,
        że to było chyba jedyne przedszkole z tych, które oglądałam, które zrobiło na
        mnie tak dobre wrażenie jeżeli chodzi o układ pomieszczeń, przestronność i
        doświetlenie sal: wiele innych było po prostu przytłaczająco ponurych.
        Zosia czuje się tam dobrze, personel jest bardzo zaangażowany w swoją pracę,
        mają dużą ofertę zajęć dodatkowych, słowem: jest fajnie. Zachęcam. Ania.
    • gruszka_edziecko Bajkowa Kraina-Idzikowskiego 21.05.04, 00:57
      Treść wątku przeniesiona przez moderatora
      --------
      Bajkowa Kraina - Idzikowskiego Warszawa
      carolix 17.05.2004 12:45
      Witam

planuję oddać moje dziecko do tego przedszkola od września. Czy ktoś może wie
      cokolwiek na temat tego przedszkola?
      Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
      • basia-bma Re: Stegny lub Sadyba 28.06.04, 19:50
        Czy ktoś zna może warte polecenia państwowe przedszkole na Stegnach lub
        Sadybie ? A może ktoś wie coś o przedszkolu przy ul. Jałtańskiej na Stegnach
        (to przedszkole do którego kiedyś sama chodziłam - byłoby blisko do babci,
        która mogłaby odbierać dziecko). Na forum nie znalazłam nic o przedszkolach w
        tej okolicy.

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
        Pozdrawiam
        Basia
        • aniak04 Re: Stegny lub Sadyba 10.01.05, 20:09
          mój starszy syn obecnie chodzi do tego przedszkola - jest w czwartej grupie,
          czyli zerówce. jestem zadowolona z tego przedszkola, miła atmosfera,
          wychowawczynie także, no może poza jedną - ale na razie usuniętą okresowo przez
          radę rodziców, jeśli ktoś ma jakieś pytania zapraszam - aniak04@gazeta.pl
      • opieniek1 Re: Nabielaka/Gagarina 15.07.04, 16:16
        oj, znamy. Jeździmy do niego przez pół Warszawy. Już drugiego dnia wakacji moje
        dziecko chciało do przedszkola. Super, polecam. Jeśli masz pytania, chętnie
        odpowiem. Takiego przedszkola szukałam. Uwielbiamy je!
        • basia-bma Re: Nabielaka/Gagarina 16.07.04, 10:10
          Mogłabyś napisać coś więcej o tym przedszkolu. Czym wyróżnia się wśród innych ?
          W jakim wieku jest Twoje dziecko ? Dlaczego zdecydowaliście się właśnie na to
          przedszkole ? Ile jest dzieci w grupach i czy jest szansa zapisu od września.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
          Basia

P.S. A już się ucieszyłam, że ktoś odpisuje w sprawie przedszkola na
          Jałtańskiej, ale na Nabielaka nie byłoby tak daleko smile
          • takimamlogin Re: Nabielaka/Gagarina 16.07.04, 22:45
            przedszkole na nabielaka jest naprawdę dobre - główny nacisk kładziony jest tam
            na bezpieczeństwo dzieciaków i edukację matematyczną (program nauczania
            Gruszczyk - Kolczyńskiej)
            nie ma zup mlecznych - to sobie chwalą dzieci i rodzice.
            bogata gama zajęć dodatkowych - rewelacyjna gimnastyka korekcyjna, judo,
            plastyka (i inne)

grupy są liczne (25) i z tego co wiem wszystkie oddziały na przyszły rok mają
            komplet, ale warto we wrześniu spytać się o miejsce - przeważnie wtedy
            następuje duża rotacja dzieci
              • hkobus Re: Nabielaka/Gagarina 20.12.04, 09:24
                Chcialabym wyslac moja Ole do tego przedszkola od wrzesnia, czy moge prosic o
                wiecej informacji o tym przedszkolu? Jak dpstac sie na te zajecia intergracyjne?
                Pozdrawiam!
                • wiania1 Re: Nabielaka/Gagarina 03.02.05, 12:49
                  To przedszkole jest naprawdę bardzo dobre. Obecnie juz rozpoczęły sie w nim
                  zajecia adaptacyjne, dla dzieci, które chciałby w następnym roku (wrzesień 2005)
                  przyjść do pierwszej grupy. Odbywaja się one w środę (każdego tygodnia) od
                  16.10 do 17.00. Dzieci przychodzą z Rodzicami lub z opiekunkam. Zajęcia
                  prowadzone są przez nauczycielki, które we wrześniu spotkają się z maluszkami :-
                  ). Gorąco pozdrawiam.
          • wiania1 Re: Nabielaka/Gagarina 05.01.05, 20:13
            Przedszkole na ul. Nabielaka 18 a jest najbardziej odpowiednie dla Twojego
            dziecka. Głowna zaletą jest to, ze znajduje sie bliziutko Łazienek, gdzie
            dzieci bardzo często chodzą na spacery. Poza tym...Panie nauczycielki....mam z
            nimi wspaniały kontakt. Moje dziecko obecnie uczeszcza do 5 -latków. Jestem
            bardzo zadowolona z opieki, programu proponowanego przez przedszkole, zajęcia
            dodatkowe...no i oczywiście poziom nauczania. Moje dziecko obecnie potrafi juz
            wyróżniać głoski w wyrazie, poza tym ma wiele takich wiadomości, o których
            nawet ja nie wiedziałam smile. Pozdrawiam i gorąco polecam to przedszkole. w
            razie pytań...szukaj mnie na gg 1005855

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka