Dodaj do ulubionych

biopsja jelita - czy to boli - proszę o opinię!

04.07.06, 11:47
Kochane E-Mamy!
W sierpniu doktor Albrecht przyjmie mojego niejadka Julka (20 m. i 7500 kg
oraz 75 cm wzrotu) do poradni gastrologicznej i tam Maluszek będzie miał
badania (choć wszystkie pasożyty, bakterie i zespoły złego wchłaniania były
robione, będzie endokrynolog, krew jest dobra, mocz ok, genetyk będzie pod
koniec sierpnia). Miał robione prywatnie badania krwi na wchłanianie, które
wyszły prawidłowo. Ale dr Albrecht mówi, ze może zrobić by właśnie biopsję
jelita. Brzmi to dla mnie okropnie! Nie wiem czy to jest bolesne. Lekarze
mówią różnie. Poszukuję informacji, na podstawie których podejmiemy z mężem
decyzję czy robić to badanie czy nie (nie jest powiedziane, że ono być musi).
Czekam na Wasze sugestie, pozdrawiam
Ania (Mama Niejadka)
Obserwuj wątek
    • anisr Re: biopsja jelita - czy to boli - proszę o opini 04.07.06, 12:11
      Moja córka miała biopsje pod narkozą-więc jej nie bolało.ale wiem,że czasem u
      młodszych dzieci robi sie ja tylko z użyciem dormicum-takiego środka
      uspakajacego...znajoma mówiła,że widok jest straszny ale za to oszczędza sie
      dziecku narkozy.Wydaje mi się ,że to nie boli jako tako ale jest baaaardzo
      nieprzyjemne.
      A co do zgody...ja tez długo sie zastanawiałam ale zdecydowało to,że ta metoda
      diagnostyczna może wykluczyc wiele chorób-jest zdecydowanie najbardziej pewna,
      w przeciwieństwie do badań laboratoryjnych.Tak jest np z celiakia-w badaniach
      laboratoryjnych może nie wyjsć ,jedynie biopsja stuprocentowo może ja wykluczyc
      lub potwierdzić.Życzę podjęcia dobrych decyzji i zdrówkasmile
      • aluczak76 Re: biopsja jelita - czy to boli - proszę o opini 04.07.06, 12:26
        Dziękuję, spróbuję podjąć odpowiednią decyzję smile Na szczęście jest też mąż,
        który też ma coś do powiedzenia...A jak się robi taką biopsję? Jedni twierdzą,
        że przez odbyt a inni, że przez nosek czy gardło?
        Pozdrówka,
        A.
        • ewa_sk Re: biopsja jelita - czy to boli - proszę o opini 04.07.06, 13:29
          Jeśli ma to być biopsja jelita cienkiego to do przewodu pokarmowego przez buzię
          wprowadza sie sonde. Mozna wtedy ocenić stan kosmków jelitowych. Przez odbyt
          robi się jelita grubego.
          • edycia274 Re: biopsja jelita - czy to boli - proszę o opini 04.07.06, 13:47
            Moja miala robioną biopsje 2 razy i w narkozie. pozdrawiam
            • ewa_sk Re: biopsja jelita - czy to boli - proszę o opini 04.07.06, 13:49
              u nas nie było narkozy tylko miała podanego "głupiego jasia", było po nim taka
              otępiała, oszołomiona.
    • anisr Re: biopsja jelita - czy to boli - proszę o opini 05.07.06, 22:06
      Własnie odebrałam częściowe wyniki badań histopatologicznych z wycinków
      pobranych w biopsji mojej córeczki- i gorąco cie proszę-zdecydujcie
      się.Naprawdę stres czy ewentualne powikłania zwiazane z badaniem sa niczym
      wobec pewnej diagnozy.Ja żałuję,że sie szybciej na to nie zdecydowałam...
      • aluczak76 Re: do anisr 11.07.06, 12:43
        Boże, a co się stało??? Czy też masz niejadka? Proszę napisz ze 2 słowa jak
        chcesz to na priva aluczak76@gazeta.pl Nie będę zwlekać z biopsją jelita
        mojego synka, proszę napisz coś...proszę!
        Ania
    • galela Re: biopsja jelita - czy to boli - proszę o opini 11.07.06, 15:44
      Nam też jeden lekarz proponował biopsję jelita cienkiego. Wyglada to tak:
      dziecko połyka kapsułkę (taką metalową) i ta kapsułka się w jelicie otwiera i
      za pomocą haczyków pobiera wycinek. Potem kapsułka wydalana jest z kałem.
      Podobno nic nie boli.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka