Dodaj do ulubionych

Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko?

16.06.10, 14:43
Tematów o stopach w lecie ciąg dalszysmile Mam ładne czyste, zadbane
stopy, ale nigdy nie maluję paznokci. Czy to znaczy że moje stopy
uchodzą za niezadbane, że wyglądam nieelegancko. Bo widzę że panuje
takie przekonanie że u rąk paznokci nie trzeba malowac, ale u nóg
przy odkrytych butach obowiązkowo, bo to świadczy o tym że się o
stopy dba. No więc jak to jest, malujecie paznokcie u nóg czy nie?
Obserwuj wątek
    • broceliande Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 14:44
      Ja maluję, ale nie uważam, że niepomalowane są nieeleganckie.
      • kfiatuszek80 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 18.06.10, 08:48
        Nie wiem czy nieelegancko,raczej nie.Ja natomiast mam zawsze
        pomalowane u stóp(nawet zimą) ,u rak niekoniecznie.
    • aluc Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 14:47
      sama nie maluję, bo nie umiem, jak mnie najdzie, to mam malowane po
      pedikjurze

      he he świadczy smile zwłaszcza, jak pazury pomalowane, a reszta stopy jak
      racica smile
      • penelopa40 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 14:51
        a jak ktos ma uczulenie na lakier do paznokci??? na makijaż???
        chyba można być eleganckim bez makijażu i pomalowanych paznokci?
        ja nie maluję niczego...
        • a1ma Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:01
          No to ma pecha.
          I jeśli nie masz bardzo wyrazistej, południowej urody w połączeniu z
          nieskazitelną cerą, to tak - brak makijażu jest nieelegancki.
          • penelopa40 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:14
            pomijając kwestie alergii uważam, ze bez makijażu i malowanych
            paznokci można spokojnie być eleganckim....
            ale to tylko moje zdanie i w dodatku się z nim zgadzam...
            • asia_i_p Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 21:21
              Popieram, uznaję elegancję bez makijażu.
            • selavi2 penelopa40 17.06.10, 12:12
              "ale to tylko moje zdanie i w dodatku się z nim zgadzam..."


              Czy ja mogłabym sobie zrobić z tego zdania sygnaturkę?
              Plizzz...smile
              • penelopa40 Re: penelopa40 21.06.10, 11:32
                tak, ale pod warunkiem, ze napiszesz, ze to moje zdanie, hi,hi, bo
                ja się w dodatku z nim zgadzam...
                a wiesz skąd sie to wzięlo? otórz był taki dowcip za komuny: SB
                przesłuchuje faceta i pyta co pan sądzi o...polityce zagranicznej
                o... Gomolce, ... o tym..., o tamtym... a on niezmiennie odpowiada:
                Ja zgodnie z Trybuną Ludu, a końcu śledczy nie wytrzymuje i pyta:
                Panie, czy Pan nie masz własnego zdania? a facet na to: mam, ale się
                z nim nie zgadzam...
    • a1ma Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 14:53
      Moim zdaniem tak - nie jest to jakieś straszne faux pas, ale niepomalowane,
      nawet zadbane, wyglądają gorzej niż zadbane i pomalowane.
    • lola211 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 14:55
      W moich oczach czyste zadbane paznokcie wygladaja schludnie,
      pomalowane zas dodatkowo- elegancko.
    • atra1 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 14:57
      Osobiscie nie lubię niepomalowanych paznokci u nóg - ani u siebie,
      ani u kogoś. Natomiast wyznaję zasadę pt "wolny kraj" i w życiu nie
      skomentowałabym kogoś za to, że ma niepomalowane paznokcie u nóg.
      Ale mam takie niemiłe uczucie na taki widok (tak samo jak na widok
      białego perłowego lakieru, czy obśrupanego lakieru na jakiejkolwiek
      konczynie)
    • 18_lipcowa1 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:00
      micha11 napisał:

      > Tematów o stopach w lecie ciąg dalszysmile Mam ładne czyste, zadbane
      > stopy, ale nigdy nie maluję paznokci. Czy to znaczy że moje stopy
      > uchodzą za niezadbane, że wyglądam nieelegancko.


      Nie, ale wyglądają tak ''goło''
      Ja tak się czuję jak mam niepomalowane paznokcie u stóp latem.
      • tiuia Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:24
        'goło' - to dobre określenie. Przemówił do mnie Twój argument wink
        Nie maluję zwykle w ogóle paznokci, ale chyba dzisiaj sobie zapodam jakiś ładny lakier na te u nóg.
        • croyance Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:35
          Mnie sie wlasnie ten goly look podoba smile
    • przeciwcialo Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:03
      Nie wiem czy nieeleganckie ale mnie się bardziej podobaja pomalowane
      paznokcie. O zadbanych stopach mówie oczywiście.
    • cherry.coke Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:05
      Nie sa nieeleganckie, ale wygladaja jakos tak, jakby im czegos brakowalo smile
      Nawet bezbarwny lakier daje paznokciom takie ladniejsze wykonczenie - niby nie
      widac, ale widac.
    • melmire Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:14
      Od tych waszych cholernych watkow naszla mnie potrzeba zadbania o stopy i
      wcieram w nie krem pieczolowicie. Ale paznokcie mam nie za piekne sad Co by im
      tu.....jaki kolor bylby modny a zarazem kryjacy (na jeden paznokiec spuscilam
      sobie skrzynke, i widac ze jest po przejsciach)?
      • crises Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:21
        Chanel 483 Vendetta (serio serio, całkowicie maskuje siny paznokieć
        w nieciekawym stanie.)
        • melmire Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:29
          Pojde go jutro obejrzec smile co jeszcze polecacie w ramach upiekszana odnozy? Bo
          przynam ze absolutnie nie jestem elegancka kobieta z prawdziwego zdarzenia,a
          teraz zmobilizowalyscie mnie do dzialan. Tylko nie wiem jakich smile
    • morgen_stern Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:16
      Co za bzdura.. Nie maluję paznokci, ani u rąk, ani u nóg, mam ładne,
      zadbane stopy (u rąk podobnie, w dodatku o zgrozo, mam krótkie
      paznokcie), chłopy mnie po tych stopach wręcz całują tongue_out
      Jakby mi ktoś powiedział, że mam nieeleganckie, bo niepomalowane, to
      bym zabiła śmiechem tongue_out

      Tak nawiasem mówiąc, jak bardzo trzeba być niewolnikiem mody, trendów
      i tego, co "wypada", żeby o takich rzeczach na forum się upewniać.
      Chcesz to maluj, nie chcesz, olej, co cię obchodzi co jedna z drugą
      sobie pomyśli? Bo facetów o śledzenie trendów w pedikiurze nie
      posądzam.
      • elza78 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 17:58
        uffff glos rozsadku big_grin
        ja nie maluje, mam ladne stopy, nosze sportowe sandaly idiotycznie uwazam
        wygladalyby do nich pomalowane "paznokciusie", no wioska straszna big_grin
        • piegowata9 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 18.06.10, 16:43
          >nosze sportowe sandaly idiotycznie uwazam wygladalyby do nich
          pomalowane "paznokciusie", no wioska straszna big_grin


          De gustibus. Mam sportowe sandały z czerwonymi elementami i uważam, że
          czerwone paznokcie pasują do nich rewelacyjnie.
          Tym samym odpowiedziałam przy okazji na główne pytanie wink
        • 3-mamuska Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 01.04.15, 14:58
          Dobra jestes umarłam no big_grinbig_grinbig_grin

          Ja mam podobne zdanie:
          W moich oczach czyste zadbane paznokcie wygladaja schludnie,
          pomalowane zas dodatkowo- elegancko.
    • pitahaya1 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:19
      Ufff, mam pomalowanesmile
    • malila Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:30
      Czasem maluję. Ogólnie nie przepadam za pomalowanymi paznokciami u
      innych.
      Nie wiem, czy Twoje stopy uchodzą za zadbane, bo są niepomalowane.
      Ale zastanawiam się, jaki będzie temat kolejnego wątku. Może taki:
      Mam bluzkę w fioletowo -szare paski, jak myślicie, czy mogę w niej
      wyjść na ulicę? Czy ktoś nie pomyśli o mnie, że wyglądam
      nieestetycznie?
      albo taki:
      Mam znamię na przedramieniu, czy mogę chodzić w bluzkach z krótkim
      rękawem, czy ktoś nie poczuje się tym urażony?
      lub:
      Jestem wysoka, czy nie powinnam zrobić sobie operacji skracającej,
      bo koleżanki czują się przy mnie niekomfortowo?
      • kostruszka Oplułam monitor 16.06.10, 15:49
        po przeczytaniu trzeciej opcji big_grin

      • malila Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 15:58
        Cieszę się, że Cię rozbawiłamsmile
        ale tak naprawdę to nie wiem, czy jest się z czego śmiać. Na jakie
        ingerencje ludzie są w stanie pozwolić innym? Czy jak pani z HR-
        stwierdzi, że cały dział związany z obsługa klienta ma zacząć nosić
        szkła kontaktowe, żeby mieć odpowiedni - sprzyjąjący poczuciu
        zaufania klienta - kolor tęczówek, to ludzie będą to robić?
        • penelopa40 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:17
          ja NIE! na to tez mam alegrię! chi, chi....(nie umiem wstawiać tych
          żółtych buziek)
      • memphis90 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 01.04.15, 23:03
        Malila, przerażające nie jest to, że dziewczyny zadają takie pytania, ale to, że znajduje się mnóstwo innych, które odpowiadają "nie jest to wielkie faux-pas, ale...". I nie mówimy o brudzie, pazurach wystających poza opuszkę czy śmierdzących stopach, ale o jakimś bzdurnym bonusie typu kolorek na płytce. Rozumiem, że jak sobie walnę na stopach pstrokaciznę z diamencikiem i brokatem, to z automatu będę najbardziej elegancka ze wszystkich...
    • 18_lipcowa1 Mnie to niezmiennie dziwi... 16.06.10, 15:36
      Że dorosła baba, nie maluje się, nie pomaluje sobie paznokci i jest
      jeszcze z tego dumna, jaka to jest super hiper natural.Co jest
      ładnego w takim naturalnym looku jesli się nie ma 17 lat?
      Kurde luster nie macie?
      Nieumalowana 35 latka to nie to samo co nieumalowana 18 latka, czy
      jak napisała a1ma trzeba mieć wyjątkowo wyrazistą południową urodę
      by sobie pozwolić na niepomalowanie.
      I nie mówię, że do krów albo na plażę się trzeba malowac, albo po
      bułki czy z psem ale bez przesady.
      Czy tak cięzko tą rzęsę podkreślić, lekki róż nalożyć, bezbarwnym
      lakierem paznokcie pociągnąc?

      Była tu taka jedna pani co się na rozmowę o pracę nie umalowala i
      jeszcze zdziwona że ją tu zjechano.No ja bym się wstydziła nie
      pomalować na takie wyjście.
      • morgen_stern Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 16.06.10, 15:45
        Cytat18_lipcowa1 napisała:

        > Że dorosła baba, nie maluje się, nie pomaluje sobie paznokci i jest
        > jeszcze z tego dumna, jaka to jest super hiper natural.Co jest
        > ładnego w takim naturalnym looku jesli się nie ma 17 lat?


        Ja akuratnie makijaż lekki stosuję, ale paznokci malować nie będę i
        już, nie lubię, nie podoba mi się i chyba wiem, jak mam ci
        odpowiedzieć - mam dokładnie w mojej zgrabnej dupci, co sobie o tym
        pomyśli taka trendsetterka, jak ty tongue_out
        Znam kilka kobiet w moim wieku, które się praktycznie nie malują.
        Wyglądają naprawdę nieźle, aż im zazdroszczę, bo ja bez mascary
        prezentuję się jednak nieco anemicznie.

        Ale ponieważ w Polsce są sami "specjaliści" (od piłki nożnej,
        polityki, gospodarki etc), to na forum mamy zawsze dostępne ekspertki
        od mody, makijażu i "elegancji". Cóż, jest potrzeba (jak widać na
        przykładzie założycielki wątku), jest odpowiedź rynku tongue_out
        • gazeta_mi_placi Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 21.06.10, 19:00
          Lipcowa Twoja córka akurat będzie musiała się malować z tego co widzę,hi hi...
      • penelopa40 Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 16.06.10, 16:24
        no mnie też dziwi ten owczy pęd do makijaży...
        na szczęscie nie mam ani 17 ani 35 lat, więc może nie muszę???
        niedawno przeczytałamna forum :....starszej pani, w wieku lat 50....
        może staruszkom darują tusze do rzęs, lakiery i róże na policzki...
        w życiu bym sobie nie dała nalożyć żadnego różu na policzki, a
        fuj.... pomijając uczulenie, nie cierpię makijażu, nie znoszę i
        malować się nie będę, strata czasu i pieniędzy, zupełnie zbędne,
        ps bylam na niejednej rozmowie o pracę, nigdy w makijażu, i nie
        widzę powodu czegokolwiek sie wstydzić, no ale ja nie postulowałam
        na recepcjonistkę w salonie urody ani ekspedientkę w perfumerii...
      • komorka25 Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 21.06.10, 14:57
        18_lipcowa1 napisała:

        > Że dorosła baba, nie maluje się, nie pomaluje sobie paznokci
        > i jest jeszcze z tego dumna, jaka to jest super hiper natural.
        > Co jest ładnego w takim naturalnym looku jesli się nie ma 17 lat?
        > Kurde luster nie macie?

        Nie wiem, jak inne dziewczyny. Ja mam. Dlatego nie maluję paznokci u
        nóg. Żadne dbanie nie zmieni ich brzydkiego kształtu i faktu, że
        wrastają (u mnie to dziedziczna cecha). Nie widzę uzasadnienia dla
        zwracania na to uwagi innych.

        > Czy tak cięzko tą rzęsę podkreślić, lekki róż nalożyć, bezbarwnym
        > lakierem paznokcie pociągnąc?

        TĘ rzęsę podkreślam, różu używam, nawet szminki i cieni do powiek,
        ale lakier do paznokci to mam tylko do tych na rękach.

        Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego niektórych nie razi kontrast
        między brudnymi (zakurzonymi) stopami i polakierowanymi pazurami.

        • imasumak Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 21.06.10, 17:51
          komorka25 napisał:

          Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego niektórych nie razi kontrast
          między brudnymi (zakurzonymi) stopami i polakierowanymi pazurami.


          Naprawdę jesteś w stanie wybrudzić stopy do tego stopnia, że są widocznie
          brudne? wink Bo mnie, odkąd przestałam ganiać w czasie wakacji na bosaka, ta
          sztuka się nie udaje smile

          • komorka25 Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 22.06.10, 08:42
            imasumak napisała:

            > Naprawdę jesteś w stanie wybrudzić stopy do tego stopnia, że są
            > widocznie brudne? wink

            Zdarza się, rzadko, ale jednak. Niemniej takie obrazki widuję często.


            > Bo mnie, odkąd przestałam ganiać w czasie wakacji na bosaka, ta
            > sztuka się nie udaje smile

            Nie trzeba ganiać na bosaka, wystarczy uliczny kurz.
      • ocelot2 Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 21.06.10, 15:19
        a kompetencje facetów tez oceniasz przez pryzmat maskary na rzęsach?
        te "minima" elegancji to jest kompletna dulszczyzna i zaściankowość.
        Naprawde można być "natural" i zadbaną, a to o czym piszesz, to
        raczej nie służy zadbaniu, tylko agonalnemu przedłużaniu
        atrakcyjności seksualnej hehe.
      • ghrtth Re: Mnie to niezmiennie dziwi... 01.04.15, 20:52
        No widzisz lipcowa, a mnie dziwi odwrotna postawa - przymus malowania się, strojenia, fryzowania. Jeśli to komuś sprawia przyjemność - na zdrowie, ale parę dni temu był wątek na emamie o znienawidzonych czynnościach kosmetycznych et voila! Okazuje się, że co druga emama nie cierpi tego czy owego, no ale... przecież MUSI. Mnie właśnie to dziwi. Zaciskanie zębów i wykonywanie co dzień tych samych nudnych czynności, byleby komuś tam w pracy czy na ulicy w głowie nie zakwitła myśl, że oto minął na ulicy nieelegantkę.

        Pomijam już kontekst ogólnoświatowy, czyli to, że aby Europejka mogła przyćmiewać swoimi modnymi (co sezon/ew. rok wymienianymi) strojami przechodniów, dzieci w Bangladeszu zasuwają po 12 godzin przy barwnikach.
    • slonko1335 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:30
      No więc jak to jest, malujecie paznokcie u nóg czy nie?

      nie maluję, czasami robi to pedicurzystka.
      • a1ma Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:34
        No tak, mnie też tylko pedicurzystka, sama absolutnie nie potrafię.
    • croyance Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:34
      Kwestia gustu. Ja za nieeleganckie uznaje paznokcie pomalowane. Nie
      cierpie po prostu widoku pomalowanych paznokci i nigdy nie maluje - ani
      tych u rak, ani u nog. Tylko lakierem bezbarwnym, albo odzywka.

      Najbardziej lubie po prostu naturalne dlonie i stopy, a lakier -
      jakikolwiek by nie byl - wydaje mi sie tandetny. Ale to moja opinia.
      • morgen_stern Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:37
        Croyance, przybij pionę. Dłonią z niepomalowanymi paznokciami wink
        • melmire Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:40
          Ja moge ewentualnie pomalowac paznokcie nog, ale nie rak. CZUJE ze mam lakier i
          strasznie mnie on przeszkadza, brrr.
        • croyance Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 17.06.10, 15:04
          Hi hi. A przypomnialo mi sie, ze w ostatnich 12 latach mialam paznokcie
          pomalowane raz - na koncert Within Temptation, ale wtedy w ogole bylam
          przebrana w czerwona suknie i rozne koronki big_grin
        • gazeta_mi_placi Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 21.06.10, 10:30
          Fuj..
          • memphis90 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 01.04.15, 23:08
            Fuj to jest brud pod długimi, pomalowanymi tipsami. Pod paznokciem bez lakieru od razu widac wszelkie zabrudzenia. Paznokcie pokryte lakierem ukrywają niewygodną prawdę...
      • ichi51e Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 18.06.10, 16:16
        Swieta prawda. Dla mnie pomalowane paznokcie (i jeszcze "dotkniete"
        albo "wczorajsze") sa nie tylko nieeleganckie, sa wrecz przerazajace
        (te czerwone lakiery!!) Pamietam ze jak chodzilam na zajecia z
        ceremonii hrbacianej zakazali nam tam przychodzic z pomalowanymi,
        inaczej niz naturalnie - twierdzili wlasnie ze wyglada to tandetnie.
        Co do stop - u kogos super sprawa - u mnie, czuje sie jakby moje nogi
        byly nie moje...
        • capa_negra Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 01.04.15, 22:27
          Sorry, ale lakier musi być czerwony
    • demonii.larua Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 16:43
      >No więc jak to jest, malujecie paznokcie u nóg czy nie?
      Maluję, ale nie dlatego że jest to eleganckie - dałam się raz namówić na żele i
      moje piękne paznokcie jasny szlak trafił, od trzech lat nie mogę na nie patrzeć
      i dlatego maluję. U rąk natomiast nie maluję w dodatku noszę krótkie, bo mi tak
      wygodnie. Poza tym nie potrzebują ozdoby, są zwyczajnie ładne, jeśli w czyichś
      oczach uchodzą za nieeleganckie to nie moj problem smile)
      • marzeka1 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 18:42
        Prawie nigdy nie maluję paznokci u rąk,nie lubię i tyle. Za to czuję
        się "goła", gdy nie mam pomalowanych paznokci u stóp, kiedy zaczynam
        nosić sandały.
    • chococino Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 18:53
      Pomalowane paznokcie są dopełnieniem zadbanych stóp. Ale lakier nie odwróci
      uwagi od grubej skorupy pięt.
    • green_hill Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 18:56
      Nie maluje paznokci ani u rak ani u nog. Nie sa zbyt urodziwe, wiec lepiej, aby nie rzucaly sie za bardzo w oczy. Piluje na krotko.

      U innych pomalowane paznokcie podobaja mi sie, zazdraszczam do tego ladnych stop.
    • fabryka.lodow.napatyku Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 18:58
      Brzydza mnie niepomalowane paznokcie choc moga byc zadbane najlepiej na swiecie.
      • babcia47 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 20:06
        ..a ja zawsze się zastanawiam "co" znajduje się pod tymi
        pomalowanymi paznokciami..nie wiem jak teraz, ale kiedyś panie
        pracujące w handlu mogły malować paznokcie jedynie przeźroczystym
        lakierem..przyznaję, ze sama nie maluję i jeżeli malowałam kiedyś to
        tylko własnie przezroczystym, paznokci u nóg nie maluje i nie
        malowałam nigdy, paznokcie mam ładne i nie zdeformowane, wystarczy
        gdy są obcięte i czyste. A'propos..synowa mi zapodał, ze coraz
        częściej rodza się dzieci bez niektórych lub wogóle bez paznokci u
        stóp..ponoć natura "uznała" je za zbędne w toku ewolucji
        • karro80 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 21.06.10, 16:00
          Babcia47, własnie dlatego w tym roku dobrałam se ciemny lakier na
          kończyny wszelakie, trzyma się super, zmywa tyż - bo jak z dzieciem
          wrazacam z zabawy to łapska se obetrę chustką nawilżaną(nie będę
          jednak wyskrobywać resztek piachu zza pazurów)i są czyste, natomiast
          bardzo mi było niezręcznie robić drobne zakupy po drodze z placu
          zabawsmile- jakbym siebie obsługiwała to bym se myślała -matko jaki
          jaki brudaswink
          • memphis90 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 01.04.15, 23:11
            > wrazacam z zabawy to łapska se obetrę chustką nawilżaną(nie będę
            > jednak wyskrobywać resztek piachu zza pazurów)i są czyste,
            No właśnie... Brudu nie widać= brudu nie ma. A czyste paznokcie bez lakieru są fuj i obrzydliwe...
            • mas.uka Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 02.04.15, 21:52
              babcia47 16.06.10, 20:06
              >..a ja zawsze się zastanawiam "co" znajduje się pod tymi
              >pomalowanymi paznokciami..
              Ha w moim osiedlowym warzywniaku babki mają długie grube tipsy pomalowane ciemnym lakierem, ładują tymi rączusiami ziemniaki i marchewkę. Właśnie z takimi sytuacjami kojarzą mi się tipsy i pomalowane paznokcie. Sama maluję paznokcie u stóp w lecie bo bardzo lubię nosić butki z wystającym paluchem a nie wygląda to dobrze bez pomalowanych. U rąk mam niepomalowane
    • najma78 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 19:05
      Na ogol maluje, ale nie postrzegam to jako koniecznosci, jesli sa
      czyste to ok. Co do makijazu, jestem po 30-tce, makijaz nakladam
      rzadko, co ktorzy nie wiedza ile mam lat oceniaja mnie na sporo
      mniej, pytam a dlaczego? Ze wzgledu na kondycje skory - najczestrza
      odpowiedz. Dbam o zdrowie, chodze regularnie na basen ,fitnes,
      jezdze rowerem, jestem szczupla, ubieram sie odpowiednio do figury i
      wieku, czyli ani babciowato ani jak nastolatka, odpowiednio do
      okazji, dbam o wlosy - co nie oznacza wcale codziennego mycia, a
      makijaz to rzecz naprawde nie istotna. Znam sporo lasek, ktorych bez
      makijazu ciezko poznac, albo takich ktore zaczynaja gdy sa
      nastolatkami a gdy maja ok. 30 juz bez niego nie moga sie pokazac, a
      makijaz na plaze to dla mnie kosmos. Rownie dobrze mozna go zrobic
      na basen i fitnes a takze do latania po domu ze scierka. Kosmetyki
      to chemia - niszczy skore, kremy tez nia maja a niektore potrafia
      zrobic wiecej zlego niz dobrego, w cuda na zmarszki nie wierze.
      • lola211 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 17.06.10, 16:03
        Ja mam prawie 40 lat, maluje sie od lat 20- stu i ..mam swietna
        cere.Jakos ta chemia mi nie zaszkodzila.Nie znam ani jdnej kobiety,
        ktora bez makijazu wygladalaby w miare dobrze- najczesciej wyglada
        szaro i nijako.I nie mam na mysli tapety, tylko subtelny makijaz.
    • kamcia_79 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 19:29
      Ja maluję na ciemny kolor do odkrytych butów latem. Głównie dlatego, że jak
      Lipcowa, bez lakieru mam uczucie że jakoś mi goło.
      Natomiast nie uważam że niepomalowane=nieeleganckie.
      Mam za to fobię i obrzydza mnie francuski manicure na stopach. Uważam że
      paznkocie u stóp powinny być króciutko obcięte a ten biały pasek wygląda wg mnie
      absolutnie nieestetycznie,
      • lullanka07 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 20:16
        maluje paznokcie u nog caly rok,rowniez w zime.
        uwazam ze jesli stopy sa bardzo zadbane moga nie miec pomalowanych paznokci.
      • 3-mamuska Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 01.04.15, 15:08
        kamcia_79 napisała:
        dza mnie francuski manicure na stopach. Uważam że
        > paznkocie u stóp powinny być króciutko obcięte a ten biały pasek wygląda wg mni
        > e
        > absolutnie nieestetycznie

        Powinnas zrobic sobie taki jak ja u mojej kolezanki.
        Robi piękny, paznokcie krótkie ,nawet bardzo.
        A ten pasek taki maleńki.
        Ja nienawidze dlugich szponów u stop, czasami maja kobiety długie i jeszcze kaształt migdała.
        Wyglada to okropie i az odrzuca. Fuj!!!

        A u niej robię wlasnie taki i tak pięknie wyglada.
        -----------------
        Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
      • aandzia43 Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 01.04.15, 15:29
        Mnie też brzydzi francuski manucure. Nie rozumiem kompletnie idei, nie mogę dostrzec w mim nic ładnego, poza tym biały pasek kojarzy mi sie z grzybicą. Jeszcze cieniutki paseczek obleci. Ale te centymetry bieli na końcu pazura to kompletne oblesieństwo.
    • guderianka Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 20:34
      Jeszcze kilka lat temu uważałam pomalowne paznokcie u stóp za
      wielkie wieśniactwo. Dzisiaj jestem wieśniarą tongue_out
    • e.mama.s Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 20:57
      tylko na lato czerwień -stopy i dłonie.
    • lykaena Re: Niepomalowane paznokcie u stóp= nieelegancko? 16.06.10, 21:02
      Pamiętam jak pierwszy raz pomalowałam paznokcie- najpierw były te u nóg - czułam
      sie jak jakiś dziwoląg, wyzywająco wręcz, po jakimś czasie przywykłam big_grin
      A później przyszedł czas na te u rąk wink olaboga - jaki szok.
      Dziś noszę jedne i drugie, choć robię im przerwy, wybielam cytryną i " maluję "
      odżywką samą - choć przyznam - preferuję kolor.
      Nie uważam, żeby pomalowanie czy niepomalowanie było wyznacznikiem elegancji,
      ale już dobranie odpowiednich butów, rajstop jak najardziej, a przy malowaniu
      -dobranie kolorów do ubrania, sytuacji,butów, a rąk do nóg i na dowrót.
      Że stopy/dłonie zadbane - nie muszę dodawać - a dodam wink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka