Tego czego na pewno nie można powiedzieć o emamie to tego, że jest nastolatką. Emama to przeważającej części osoba po 30-tce, z czego ogromną większość stanowią emamy w wieku 31-40 lat (aż 62%). Swoimi opiniami na forum dzielą się jednak także bardziej doświadczone (26%) oraz młodsze (12%) koleżanki

Mimo, że w większości jesteśmy płcią piękną (93%) to nie brakuje wśród nas także panów. W sondzie przyznało się do tego aż 9 osób.
Prawie 2 razy więcej forumek mieszka w Polsce (64%). Ale nie zapominamy także o naszych emigrantach (36%), które czasowo lub stale przebywają za granicą.
Emamy skrobią na forum przeważnie z miast - najczęściej dużych (56%), choć mam mieszkających na wsi też tu nie brakuje (15%).
Najczęściej emama ma na wychowaniu jedno (33%) lub dwoje (33%) dzieci, choć nie brakuje tutaj pań bez dzieci (15%) oraz mam z rodzin wielodzietnych (19%).
W większości emamy to kobiety z wykształceniem wyższym. Aż 79% (wśród których zapewne są jeszcze studentki). Niektóre emamy mogą się nawet pochwalić ponadto znacznie wyższymi kwalifikacjami (7%). Mamy też panie posiadające wykształcenie średnie (11%), ale także podstawowe (2%) i zawodowe (1%).
Emamy to w większości kobiety pracujące, które żadnej pracy się nie boją . Pomimo tego, że najczęściej zajmujemy stanowiska specjalistek i managerek (82%) to pracujemy także fizycznie (5%). Na ogół jednak jesteśmy specjalistkami na szeregowych stanowiskach (41%). Sporo też specjalistek w znacznie węższych dziedzinach (21%) oraz emam na kierowniczych stanowiskach (19%). Tylko 12% z nas jest pełnoetatowymi mamami.
Emamy to przeważnie panie mające 158-172cm (73%), ale nie brakuje tutaj pań filigranowych (7%) oraz mogących się poszczycić wzrostem powyżej 180cm (4%). Panie o wzroście mieszczącym się w przedziale 173-179cm stanowią 15% wszystkim forumowych mam.
Emamy to raczej kobiety wierzące (47%), choć bardzo dużo wśród nas ateistek (34%) i agnostyczek (18%).
Większość z nas mieszka w swoim własnym mieszkaniu / domu - 77% (zakupionym na kredyt 30%, z własnych środków pieniężnych 24% lub otrzymanych od rodziny 23%). Tylko niewielka część dzieli mieszkanie / dom ze swoimi rodzicami/teściami lub bliższą/dalszą rodziną - 5%. 18% emam swoje m/dom wynajmuje.
Najwięcej wśród nas mężatek (79%), pań lubiących czytać książki (tylko 17% stwierdziło, że nie czytało dawno żadnej książki albo męczy je miesiącami), żyjących w związku bez przemocy (chociaż 15% z nas doświadcza jej czasem lub często).
Jeśli chodzi o zarobki emamy oraz ich mężów / partnerów to zarabiamy różnie. Zarabiamy mało, średnio i dużo. W żadnej z grup nie widać znaczącej przewagi. 54% forumowych emam zarabia ponad 3000zł netto (niestety dużo część emam poniżej tej kwoty), natomiast 55% naszych partnerów zarabia ponad 4000 zł (sporo jednak poniżej).
Po odliczeniu czynszów, kredytów, kosztów wynajmu 46% z nas ma do dyspozycji ponad 2000zł na członka rodziny. To najliczniejsza grupa, ale wielu do dyspozycji zostaje kwota znacznie niższa. Co też wynika zapewne z różnych zarobków i posiadanych kredytów.
Na nasze roczne urlopy raczej wydajemy sporo. Aż 57% emamowych respondentek przyznało się do wydatków ponad 3000 zł na członka rodziny. Ale 11% emam musi zmieścić się w kwocie poniżej 1000 zł/os.
W naszych czterech kątach przeważnie nie ma bidetu (aż 86% stwierdziło, że nie posiada u siebie takiego "sprzętu"), choć mieszkamy raczej w dużych mieszkaniach / domach, gdzie
na 1 członka rodziny przypada co najmniej 20m2 powierzchni mieszkalnej (31% ma znacznie mniejszą powierzchnię).
Proponuję jeszcze jedną ostatnią sondę.