Dodaj do ulubionych

cukier 190

08.06.17, 10:01
Wczoraj omdlałam w pracy i próbowałam 3 razy zasnąć ale mnie tłukli po twarzy, więc nici ze snu. Karetka, ratownicy mierzą cukier wynik 80, coś Pani jadła? No pewnie w macu byłam toż godzina 20 jest. Jak miałabym cały dzień nie jeść? Dojazd do szpitala, badanie z krwi 190. Co robi ematka? Idzie się badać czy zakłada że to epizod? Lekarz nic nie powiedział (ja dalej dałabym się zabić za możliwość głębokiego snu, przysypiałam więc nie pytałam) a mąż z tych nie pytających jeśli sami nie mówią. Wiem że jednorazowo taki skok nie przekraczający 200 może się zdarzyć. No to badać czy zapomnieć? W wypisie z SOR mam wpisane ataki padaczkowe (ponoć bez drgawkowe też są), bo oddałam mocz i byłam splątana, gadałam jakieś głupoty do ratowników "ale jest Pan ładny" i takie tam, ale z doświadczenia wiem że na idąc na szpilkach po nierównej drodze się wywalę to też epi wpiszą. No więc jak?
Obserwuj wątek
  • mikams75 Re: cukier 190 08.06.17, 10:06
   oczywiscie, ze sie badam!
   Choc ja mialam jednorazowy zjazd, na doslownie kilka sekund, ale pozniej bylam normalnie przytomna i nic mi nie bylo i lekarz zasugerowal, ze nie ma co badac, dopiero jak sie powtorzy. Ale nie zasypialam, nikr mnie nie musial tluc po twarzy, nie bylam splatana itp. Na twoim miejscu bym sie nie zastanawiala.
  • mdro Re: cukier 190 08.06.17, 10:14
   "z doświadczenia wiem że na idąc na szpilkach po nierównej drodze się wywalę to też epi wpiszą"

   Tzn. podejrzenie utraty świadomości zdarzało się już wcześniej? No to ja bym kwestię epilepsji potraktowała bardzo poważnie...
  • nastjaa Re: cukier 190 08.06.17, 10:16
   Splatana to raczej byłaś przez poziom cukru. Tak, jak najszybciej zrób badanie poziomu cukru z 3 miesięcy - hemoglobina glikowana (koszt ok 40 zl lub na nfz) - badanie pokaże Ci czy to faktycznie jednorazowy epizod. Ja zawsze byłam pewna, że mam dobry cukier, bo badanie z krwi na czczo bylo zawsze idealne, podobnie z obciążeniem po posilku. Nieprawidłowa hemoglobina glikowana dała lekarzom do myślenia i okazało sie, że kiedy śpię mam wysoki poziom cukru. W życiu bym na to nie wpadła.
  • majenkir Re: cukier 190 08.06.17, 13:09


   W czasie stresu organizm moze reagowac podwyzszona glikemia (ale oczywiscie nie zaszkodzi skontrolowac od czasu do czasu wink).


   > W wypisie z SOR mam wpisane ataki padaczkowe (ponoć bez drgawkowe też są), bo oddałam mocz i byłam splątana, gadałam jakieś głupoty do ratowników

   Bardziej martwilabym sie tym....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka