czarniejszaalineczka 30.08.17, 10:12 tamten wątek za długi się zrobil więc zakładam nowy specjalnie dla przepowiedni Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
czarniejszaalineczka Mirri Maz Duur 30.08.17, 10:13 Danka zapytała wiedźmy kiedy Drogo będzie znowu normalny Mirri Maz Duur odpowiedziała : "When the sun rises in the west and sets in the east. When the seas go dry and mountains blow in the wind like leaves. When your womb quickens again, and you bear a living child. Then he will return, and not before" Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Mirri Maz Duur 30.08.17, 12:36 co to wg was znaczy ? ze Danka bez bezplodna ? wg mnie to znaczy ze umrze przy porodzie Odpowiedz Link Zgłoś
nihiru Re: Mirri Maz Duur 30.08.17, 12:39 Wg mnie: nigdy nie urodzi żyjącego dziecka. Czyli może zajść w ciążę, ale nie donosi. Odpowiedz Link Zgłoś
niennte Re: Mirri Maz Duur 30.08.17, 12:53 Spoiler mówi, że umrze przy porodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
dziennik-niecodziennik Re: Mirri Maz Duur 30.08.17, 12:57 Ale to bez sensu. Przepowiednia mowi wprost o zajsciu w ciaze i o urodzeniu zyjacego dziecka. Czyli cudem bedzie jak zajdzie, a jak nawet zajdzie to moze urodzic, ale martwe dziecko. O smierci Dany przy porodzie nie ma mowy. Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Mirri Maz Duur 30.08.17, 13:17 wrozba mowi ze Drogo powroci , będzie taki sam , jurny i zywy w wiezy Dany miała wizje: była w namiocie gdzie był Drogo i jej pierwsze dziecko, Drogo był zywy i sexowny jak kiedyś , chciał żeby Dany z nimi została, ale Dany odeszla , wyszla z wiezy zywa powrot Drogo i ich ponowne zjednoczenie oznacza śmierc Dany, bo w zaświatach Drogo jest znowu normalny Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Mirri Maz Duur 30.08.17, 13:21 i to pasuje tez do mojej teorii ze Danuta jest zbawicielem Odpowiedz Link Zgłoś
dziennik-niecodziennik Re: Mirri Maz Duur 30.08.17, 12:51 Wedlug mnie to znaczyło ze 'powrot' Drogo jest tak mozliwy, jak inne rzeczy niemozliwe. Wiec widocznie dla Dany niemozliwe jest urodzenie zywego dziecka. I chcialabym zeby tego sie trzymano - brak nastepcy Dany tak cudownie komplikuje sytuacje! Bo jak sie okaze ze dwojka Targaryenow z prawami do tronu zmajstrowala wspolnie trzeciego Targaryena, to w sumie bedzie pojscie na latwizne... Odpowiedz Link Zgłoś
mdro Re: przepowiednie w grze o tron 30.08.17, 10:14 Offtop: Znowu nicka zmieniłaś czy ktoś się podszywa? Odpowiedz Link Zgłoś
mdro Re: przepowiednie w grze o tron 30.08.17, 10:15 Tfu, znaczy nick zmieniłaś. Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: przepowiednie w grze o tron 30.08.17, 10:19 lapek mi się zepsuł i zapomniałam hasła przy okazji stracilam tez login do banku tylko ja to potrafie Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Quaithe 30.08.17, 10:15 pierwsza przepowiednia : "To go north, you must go south. To reach the west, you must go east. To go forward you must go back, and to touch the light you must pass beneath the shadow." Asshai, Dany thought. She would have me go to Asshai. "Will the Asshai'i give me an army?" she demanded. "Will there be gold for me in Asshai? Will there be ships? What is there in Asshai that I will not find in Qarth?" "Truth," said the woman in the mask. Druga przepowiednia ( nie było w serialu ): "No. Hear me, Daenerys Targaryen. The glass candles are burning. Soon comes the pale mare, and after her the others. Kraken and dark flame, lion and griffin, the sun's son and the mummer's dragon. Trust none of them. Remember the Undying. Beware the perfumed seneschal." Trzecia przepowiednia (właściwie potworzenie pierwszej): “To go north, you must journey south. To reach the west, you must go east. To go forward, you must go back. To touch the light you must pass beneath the shadow.” “Quaithe?” Dany called. “Where are you, Quaithe?” Then she saw. Her mask is made of starlight. “Remember who you are, Daenerys,” the stars whispered in a woman’s voice. “The dragons know. Do you?” Odpowiedz Link Zgłoś
dziennik-niecodziennik Re: Quaithe 30.08.17, 10:59 Co do drugiej przepowiedni - w ksiazce pojawia sie statek o nazwie podobnej do 'Perfumowany seneszal' - wybaczcie, juz nie pamietam jak dokładnie ona brzmiala. I moim zdaniem to o ten statek chodzilo, a nie o osobę Odpowiedz Link Zgłoś
nihiru Re: Quaithe 30.08.17, 11:06 A czy perfumowany seneszal to przypadkiem nie Varys? Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Quaithe 30.08.17, 11:45 mummer czyli przebieraniec, aktor ( Varys jako dzieciak by wychowywany przez grupe teatralna ) mummer's dragon to jego wychowanek czyli nibysmok ( przebierany smok ?) To varys młodego niby uratowal Odpowiedz Link Zgłoś
nihiru Re: Quaithe 30.08.17, 12:30 czarniejszaalineczka napisał(a): > mummer czyli przebieraniec, aktor ( Varys jako dzieciak by wychowywany przez gr > upe teatralna ) mummer's dragon to jego wychowanek czyli nibysmok ( przebierany > smok ?) To varys młodego niby uratowal Aa, ok - to by si ezgadzało Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Quaithe 30.08.17, 11:47 w ogole moim zdaniem to Varys kupil pierwsze lepsze blond dziecko i wmowil griffinowi ,że to Aegon, żeby mieć plan B w razie jak westerończykom zupełnie odbije Odpowiedz Link Zgłoś
lea.letizia Re: Quaithe 30.08.17, 12:23 Ale chlopak ma srebrne wlosy i fioletowe oczy, nie bylo latwo kupic takie dziecko. A moze to syn Illyrio Mopatisa, w ktores czesci wspomina zone; pieknosc o srebrnych wlosach i fioletowych oczach. Mogla mu sie w koncu marzyc korona dla pierworodnego Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Quaithe 30.08.17, 12:28 w westeros nie , ale w essos już latwiej >A moze to syn Illyrio Mopatisa, w ktores czesci wspomina zone; pieknosc o srebrnych wlosach i fioletowych oczach. >Mogla mu sie w koncu marzyc korona dla pierworodnego tez mozliwe Odpowiedz Link Zgłoś
dziennik-niecodziennik Re: Quaithe 30.08.17, 12:54 Tam sie w ksiazkach plątal jakis wyperfumowany koles, juz nie pamietam jak sie nazywał, jszcze w Mereen w kazdym razie... Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Quaithe 30.08.17, 11:15 przepowiednia wlasciwie nie ma znaczenia bo wiekszosc tam wymienionych osob w serialu nie wystepuje a wyjątkiem Tyriona, Quaithe ostrzega Dany również przed Tyrionem Odpowiedz Link Zgłoś
nihiru Re: Quaithe 30.08.17, 11:16 czarniejszaalineczka napisał(a): > pierwsza przepowiednia : > > "To go north, you must go south. To reach the west, you must go east. To go for > ward you must go back, and to touch the light you must pass beneath the shadow. > " > Asshai, Dany thought. She would have me go to Asshai. "Will the Asshai'i give m > e an army?" she demanded. "Will there be gold for me in Asshai? Will there be s > hips? What is there in Asshai that I will not find in Qarth?" > "Truth," said the woman in the mask. Hmm, Dany nie poszła do Asshai, ale pozostała część przepowiedni już się sprawdziła: Dany zamiast popędzić do Westeros, tak jak ją Varys (czy magister Ilyrio? już nie pamiętam) poganiał, została w Essos, zdobyła armię i nauczyła się rządzić. > > Druga przepowiednia ( nie było w serialu ): > > "No. Hear me, Daenerys Targaryen. The glass candles are burning. Czy "szklane świece" nie pojawiły się w Cytadeli? > Soon comes the pale mare, and after her the others. Kraken and dark flame, lion > and griffin, the sun's son and the mummer's dragon. Trust none of them. Rememb > er the Undying. Beware the perfumed seneschal." pale mare - Nocny Król kraken - greyjoy dark flame - tu nie mam pewności: ktoś z wyznawców Rhlorra? lion - wyglądałoby na to, że Tyrion griffin - nie wiem sun's son - w książce występował bratanek Oberyna, który chciał się żenić z Dany mummer's dragon - też tylko w książce: Aegon, syn rhaegara w ukryciu, z którym podróżował Tyrion; wygląda na to, że faktycznie nieprawdziwy. > > Trzecia przepowiednia (właściwie potworzenie pierwszej): > > “To go north, you must journey south. To reach the west, you must go east. To g > o forward, you must go back. To touch the light you must pass beneath the shado > w.” “Quaithe?” Dany called. “Where are you, Quaithe?” Then she saw. Her mask is > made of starlight. “Remember who you are, Daenerys,” the stars whispered in a > woman’s voice. “The dragons know. Do you?” > Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Quaithe 30.08.17, 11:27 > Hmm, Dany nie poszła do Asshai i nie miała isc to było jej dziecinne wręcz skojarzenie z "beneath the shadow." moim zdaniem cala ta przepowiednia była metafora, aby Pójśc dalej Dany miała wrócić do swoich początków ,żeby przypomnieć sobie kim jest, Niespalona , Matką smoków "dragons know , do you now ? " I wypełnilo się , Dany znowu była sama , w beznadziejnej sytuacji, znowu na łasce dothrahadzkich khalów i znowu zrobila to co umie najlepiej , pokazała kim jest i tak jak na początku wojownicy ja wybrali . Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Quaithe 30.08.17, 11:31 griffin to ten gostek co się młodym nibysmokiem opiekowal black flame awoiaf.westeros.org/index.php/Moqorro Odpowiedz Link Zgłoś
nihiru Re: Quaithe 30.08.17, 11:36 Aaa, dzięki za przypomnienie. Mocno siedzisz w temacie Czy w takim razie - według przepowiedni - jest w ogóle ktoś, komu Dany może ufać? Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: Quaithe 30.08.17, 11:43 o tym przepowiednia nie wspomina ale chyba synowi własnego brata może , szczególnie ze go bzyka Odpowiedz Link Zgłoś
dziennik-niecodziennik Re: przepowiednie w grze o tron 30.08.17, 12:52 Zasadniczo powinnismy rozdzielić serial od ksiazek. Bo tak to sie moze wszystko pomylic... Odpowiedz Link Zgłoś
muchy_w_nosie Re: przepowiednie w grze o tron 30.08.17, 13:33 Bez jaj, ten serial zrobi się tak długi i kulawy, że wxzoraj jak ogladałam finał to równocześnie fejsa przeglądałam. Za chwilę dojdzie do wartkosci akcji jak w modzie na sukces. Moją ulubienicą jest Arya i Tyrion za riposty i rozwiazły tryb życia, nic w tym sezonie nie było godnego uwagi. Bladolica i białogłowa mnie nudzi do wyrzygu, lubiłam wątek Ogara i Olleny ... i co nic ciekawego, ta ostatnia chociaż przed śmiercią miała ciekawą scenę. Serial przypomina mi rozciągłoscią Lost, ktory przestałam ogladać chyba po 3 czy 4 serii. Odpowiedz Link Zgłoś
czarniejszaalineczka Re: przepowiednie w grze o tron 30.08.17, 13:39 i musialas to napisac w watku o przepowiedniach ? może cos na temat dodasz Odpowiedz Link Zgłoś