Dodaj do ulubionych

Teściowie- co ugotować:)

17.08.19, 20:05
Teściowie przyjeżdzają do mnie raz na rok, są już bliżej 70 i dla nich to zawsze wyprawa. Maja nas odwiedzić za dwa tygodnie i nigdy nie wiem co przygotować do jedzenia. Do ogarnięcia mam dwa obiady, kolacje i śniadanie. Jako, ze na codzień w moim domu nie ma nic co by zjedli, zwykle planuje z wyprzedzeniem, ale zawsze jest skucha. Staram się zawsze kupić coś neutralnego, co zwykle je się w przecietnym domu. I tym sposobem były już:
1. Kiełbasa biała zapieczona z boczkiem i cebulka- niewypał, bo kiełbasa kupna, a teściowa robi swoją.
2. Sałatka warzywna „prl”- niewypał, bo teść nie lubi jednego z głównych składników i nie zje
3. Kupiłam śledzie polecone przez znajomych- niewypał, bo kupne, a teściowa robi sama
4. Wędliny - na kanapki np na kolacje. To samo co wyżej
5. Jajka - nie są od rolnika wiec gotowanych na śniadanie nie chcą
6. Pieczone mięsa czy jakaś kielbasa- nie są od znajomego rolnika i nie wiadomo co w nich jest

W ataku paniki raz już zabraliśmy teściów na obiad w knajpie, ale tez nie byli zbyt zadowoleni. Poradzcie proszę co może się sprawdzić, aby zadowoliło tradycyjnych teściów, ale żeby nie musiała złe się czuć, ze jak coś kupne to niedobre. Chciałabym, aby byli zadowoleni smile Dania, których na pewno nie ruszą: ryby typu łosoś czy dorsz pieczony, makaron, kasza, ryż, większość świeżych warzyw na surowo (surówek nie zjedzą do obiadu), sera pleśniowego, szpinaku.

Niestety ja z kolei nie zjem zabielanej zupy czy zawiesistego sosu, staram się jeść zdrowo i trochę ograniczają mnie tez moje przypadłości zdrowotne. Już się stresuje, bo ostatnio nawet z pieczywem nie trafiłam (my nie jemy chleba w ogóle). Potem zostaje z masa produktów, których nie zjemy. Co mogę przygotować, może macie jakieś pomysły?
Obserwuj wątek