Dodaj do ulubionych

"Niech jadą" .. wyjechali

28.03.20, 11:20
Październik 2017 rok. Lekarze rezydenci protestują, domagają się zmian. Rząd jak zwykle coś tam obieca, cos tam pogada i niewiele z tego wychodzi. Rezydenci grożą "wyjedziemy". Z ław sejmowych posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz krzyczy " niech wyjeżdżają". I... wielu słucha jej rady. Sa młodzi, zdolni, znają języki, potrafia sie uczyć, mają otwarte głowy i zerowe perspektywy w Polsce. Do tego marne pensje i słowa zachęty ze strony posłów.
marzec 2020. Pandemia koronawirusa. Polsce lekzre są wszędzie : we Włoszech, w Anglii , w Niemczech, w Szwecji, a nawet w bardzo odległych pozaeuropejskich krajach. Nie ma ich w polskich szpitalach.
Dramatycznie brakuje masek, sprzętu ochrony osobistej, jest newystarczająca ilość respiratorów, ale przede wszystkim brakuje ludzi do pracy.
Lekarze ( pielęgniarki w takim samym stopniu) są coraz starsi. Jest ich coraz mniej. Sukcesywnie wypadają z dyżurów, z pracy.
Mamy pandemię, chorych przybywa - zresztą nie tylko koronawirusowych- wszystkich. Kto się nimi zajmie? Przemęczony 70 letni dermatolog? Ledwo trzymający sie na nogach pediatra dobrze po 60 urodzinach? A... jest w odwodzie niespełna 50 latek pełniący 4 dyzur pod rząd i jego pomocnik- stazysta , który za chwilę spakuje walizki.
Pani poseł ( nie wiem czy jeszcze poseł) Hrynkiewicz dała zielone światło na wyjazd. Niech jada...- wyjechali.
Obserwuj wątek
   • dyzurny_troll_forum Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 14:00
    bigzaganiacz napisał(a):

    > Nie wiem czy ktokolwiek bierze pod uwage zdanie jakiejs oslanki planujac swoja
    > przyszlosc

    Zdanie posłanki wyraziło stosunek partii rządzącej a więc także i rządu to (1)
    (2) jeżeli gdzieś cię nie chcą i otwarcie to manifestują to tam zostajesz?    --
    Nic nie zostało wybaczone!
  • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 11:29
   Protestujacy lekarze popelnili wielki blad - w prostescie skupili sie na pensjach zamiast postulowzc przede wszystkim stworzenie systemu sluzby zdrowia ( u nas nie ma systemu tylko chaotycznie dzialajace skupiska obiektow zdrowotnych) trzeba zaczac od systemu ksztalcenia, specjalizacji, zmniejszyc nepotyzm po przeorganizowanie podstawowej opieki zdrowotnej, wprowadzenie wspolplacenia w POZ i poradniach specjalistycznych, w szpitalach wprowadzenie zabiegow odplatnych po godzinach pracy, wprowadzenie systemu oceny efektow pracy lekarza itd

   tymczasem doprowadzono do powstania modelu niemal amerykanskiego - czyli leczenie ma bogaty biedny moze zdychac pod plotem, ograniczono dostep do lekarza jednoczesnie nic nie robiac z wizytami zbednymi, niepotrzebnymi co zaowocowalo przepelnionymi sorami aferami itp. Siec przychodni, klinik, gabinetow prywatnych dominuje w kraju, na platne zbiegi czeka sie w kolejce. Szpitale todalej prywatne folwarki ordynatorow....nie sluzba zdrowia nie zrobiono nic, PO olala a PIS pograzyl.
    • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 11:46
     Żądać zwiększenia nakładów to wołać dajcie więcej kasy
     więcej kasy bo...
     więcej kasy na kolejne marnotrawienie?
     na wlewanie w pustkę

     nie widzę aby przedstawili plan naprawy albo stworzenia działającego systemu
      • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 11:56
       to, że domagali się tylko pieniędzy czytaj zwiększenia nakładów to za mało i nie spotkało się z aprobatą społeczną

       każdy z nas ma lub miał kontakt ze służbą zdrowia, ja też, i tak wiele razy spotykałam się z nieprawidłowościami, złym, chamskim traktowaniem, niewiedzą, olewactwem - i doskonale wiemy, że wpompowanie więcej kasy nie uzdrowi sytuacji, jedynie działaniem kompleksowe

       mnie specjalnie okrzyki lekarzy typu jesteśmy biedni - serio? dajcie kasę - serio? dajcie więcej kasy - serio? nie łapią za serce

       ale gdyby lekarze krzyczeli - uzdrówmy system, stwórzmy go na nowo aby był wydajny i skuteczny, aby nie marnować środków, aby usprawnic leczenie....
       • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 12:10
        Nie bronię wszystkich lekarzy, bo jak w kazdym zawodzie są czarne owce, ale zdecydowana większość to ludzie naprawdę oddani swojej pracy. Spójrz chociaż na postawę praktycznie wszystkich lekarzy tu i teraz ( pandemia).
        Ale pamiętaj, że zmęczony, przepracowany lekarz jest lekarzem złym, wielokrotnie opryskliwym, może popełniac błędy.
        Nie łapią cię za serce "krzyki", ze zarabiamy mało.Masz do tego prawo. Tylko bądź konsekwentna i powiedz to w chwili, gdy będziesz potrzebowała pomocy. Miej jaja.
       • malia Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 12:23
        Nie pieprz głupot, po pierwsze, nie domagali się TYLKO KASY.
        A po drugie, jakoś bardzo kłuje wszystkich domaganie się kasy przez lekarzy, pielęgniarki i nauczycieli. Górnicy się domagali może czegoś oprócz podwyżki?
         • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 13:47
          1. Zwiększenie nakładów na słuzbę zdrowia
          2. Postulat płacowy dla pracowników ochrony zdrowia
          3. Zmniejszenie kolejek do specjalistów
          pkt 1 to nie tylko i wyłącznie płace, ale sprzęt, inwestycje, leki itd
           • maadzik3 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 29.03.20, 01:58
            od tego są zarządzający publiczną ochroną zdrowia. serio na studiach medycznych czy specjalizacji uczą jak tworzyć i zarządzać systemem na szczeblu państwowym?

            --
            W świecie, w którym możesz być wszystkim bądź życzliwy
             • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 29.03.20, 12:53
              Podpowiem - bo jeden i drugi system ( istniejący) przeprowadza selekcję negatywną... w przypadku nauczycieli to tylko zły nauczyciel, tyle źle nauczy albo tylko poznęca się nad uczciem
              a zły lekarz to narażenie naszego zdrowia i życia.... mało to było przypadków złych diagnoz? odsyłania od jednego do drugiego? Olewania naprawdę poważnych przypadków...? Ludzie mają z tym do czynienia codziennie i nie mają żadnej pomocy, ręka rękę myje, sprawy są umarzane, zwykły człowiek nie ma szans na dochodzenie sprawiedliwości. Myślicie, że ludzie kochają lekarzy? Nie nie kochają, musza korzystać z ich usług. Muszą im płacić ale nie robią tego zbyt radośnie.

              Poczytajcie sobie forum dla niedoczynnych tarczycowo - jaką drogę ludzie musza przejść by uzyskać pomoc, ile lekarzy z kolei odwiedzić, na ilu konowałów trafiają po drodze....
           • asia_i_p Re: "Niech jadą" .. wyjechali 09.04.20, 18:36
            Wyższe płace pielęgniarskie --> więcej pielęgniarek --> poprawiają się warunki na oddziałach.
            Więcej pieniędzy na rezydentów --> kształcimy więcej specjalistów --> zmniejszają się kolejki do specjalistów.

            Odwórcę twoje pytanie - jak sobie wyobrażasz systemowe uzdrowienie służby zdrowia przy obecnych niedoborach personelu? Jak sobie wyobrażasz zwiększenie liczby tego personelu bez płacenia im lepiej?

            --
            The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
         • snajper55 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 29.03.20, 06:09
          madami napisała:

          > to może powiedz czego się konkretnie domagali poza zwiększeniem finansowania?

          Bez większych nakładów na służbę zdrowia niczego się nie zrobi. Szpitale są zadłużone, nie mają sprzętu, nie mają na leczenie, na wynagrodzenia, na lekarstwa. Nie są u nas refundowane nowsze leki, ktore od dawna są refundowane w innych krajach Europy. Dlatego protestowali. Rzad woli dawać miliardy na propagandę, na kościół zamiast na służbę zdrowia.

          S.
          --
          Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
       • asia_i_p Re: "Niech jadą" .. wyjechali 09.04.20, 18:33
        No dobrze, załóżmy że mieliby prawidłowe hasła i poparcie społeczne.

        Przy obecnym rządzie - co by to zmieniło?

        --
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
     • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 11:55
      No to nie dali kasy. Na "marnotrawienie" czyli lepszy byt ludzi, którzy odpowiadają za to co człowiek ma najcenniejszego - zdrowie i życie.
      A poniewaz lekarz ma kredyty, konieczność zapłacenia świadczeń itd to pracuje na kilku etatach często ponad siły. I rodzi się pytanie- jeśli zarabiamy tak mało to znaczy, że jesteśmy niedoceniani/niepotrzebni. Zachęcacie do wyjazdu więc pakujemy walizki.
   • anorektycznazdzira Re: "Niech jadą" .. wyjechali 30.03.20, 10:58
    Jakaś bzdura. Dobrze pamiętam postulaty i pierwszym było ratowanie zapadającego się systemu, dofinansowanie systemu opieki zdrowotnej jako całości. Nie tylko pensje. Jedynkę oglądałaś? tongue_out

    --
    'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
     • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 31.03.20, 14:49
      Eldorado powiadasz... Hmm są 4 mozliwości:
      1. Nie rozumiesz tego słowa
      2. Nudzisz się, bo rodzice pracują i nie mają dla ciebie czasu a szkoła zamknięta
      3. Jesteś pisowskim trollem
      4. Jesteś idiotką
       • a23a23 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 31.03.20, 16:17
        Mieć inne zdanie to możesz o rzeczywistości, o której masz pojęcie.

        A madami ma taką wiedzę o pracy lekarzy, jak ja o pracy na platformach wiertniczych w Norwegii - eldorado, można zarobić krocie i wcale się człowiek nie namęczy.

        (Nic nie mam do ludzi pracujących - domyślam się, że ciężko - na platformach. Powtórzyłam po prostu obiegowe opinie, tak jak to robi madami).
        • alin9 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 31.03.20, 16:23
         Tu nie chodzi o nie znanie tematu.Jedna pani patrzy od środka a ja np.mowie co widać na zewnątrz. Mam grono znajomych ,pacjentów onkologicznych.Wiem jak cudotworcy dali ciała. Bo przecież nie wiedzą,że lepiej zapobiegac niż leczyć,wiedząc na co.Takie zdania są niewygodne dla drugiej strony.Takich przykładów obrazu z zewnątrz są setki.
         • a23a23 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 31.03.20, 16:25
          Na zewnątrz to widać dom, jaki za kasę zarobioną na platformach w Norwegii ktoś sobie wybudował. To jest taka część prawdy, jaką Ty wiesz o pracy w szpitalu/przychodni i o tym jak działa system.
          Co w jego ramach możesz a czego nie możesz. I że po fakcie, to każda diagnoza jest jasna i prosta.
           • a23a23 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 31.03.20, 16:33
            alin9 napisała:

            > I nie pisz mi o dobrach materialnych ,gdy rozmawiamy o chorym bezprawiu.

            Porównanie - taka figura literacka. Na polskim w podstawówce to się przerabia, pewnie przespałaś.

            Próbowałam Ci pokazać, że to co widać z zewnątrz to tylko część - niewielka zazwyczaj część.
            • alin9 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 31.03.20, 18:41
             Wszędzie panuje kult pieniądza w rozmowach. To ,że cała organizacja leży nikogo nie obchodzi.O to nie walczą ani lekarze ani nauczyciele. Gornicy tylko tupia nic więcej .Tylko płacz. I dajcie bo mało kasy.Cała prawda o tych zawodach.Nie chce żyć w kraju gdzie zdechne z głodu bo lekarze.Wtedy to oni mi będą zbedni.
             • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 31.03.20, 18:57
              Sorry, ale wśród postulatów rezydentów było równiez zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, a w tym pensje są niewielka składową. Całemu środowisku chodziło o to, żeby nie było limitów ( a więc kolejek), żeby zatrudnić sekretarki medyczne ( a więc lepiej wykorzystać czas lekarza), zeby znalazły się pieniądze na profilaktykę ( tak!), żeby nastąpiła sprawna ( sic!) komputeryzacja, zeby szpitale były lepiej wyposażone, zeby nowoczesne leki były dostępne ( tu także pod względem finansowym), żeby lekarz zarabiał na tyle godziwie, żeby nie biegł z pracy do pracy i mógł - wypoczęty- zając sie pacjentem i poswięcic mu wystarczająco duzo czasu, zeby wypracowane zostały skuteczne mechanizmy powstrzymujące najlepszych od masowej emigracji. Wystarczy?
             • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 10.04.20, 09:52
              alin9 napisała:

              > Wszędzie panuje kult pieniądza w rozmowach. To ,że cała organizacja leży niko
              > go nie obchodzi.O to nie walczą ani lekarze ani nauczyciele. Gornicy tylko tupi
              > a nic więcej .Tylko płacz. I dajcie bo mało kasy.Cała prawda o tych zawodach.
              > Nie chce żyć w kraju gdzie zdechne z głodu bo lekarze.Wtedy to oni mi będą zbed
              > ni.

              alin9 tak dokładnie - to na to chciałam zwrócić uwagę - kult pieniądza, za mało, za mało, za mało

              ale zwykły przeciętny kowalski jak się przejdzie po parkingu pracowników pod szpitalem to zobaczy te wszystkie nowe mercedecy, volvo czy leksusy - czyli najbardziej widoczne oznaki bogactwa - i powie jak to za mało to skąd oni na to mają? I przez to lekarze przegrywają w swoich rządaniach.

              poza tym medycyna do studnia bez dna, mozna w nią wpakować dowolną ilość pieniądza i ZAWSZE będzie MAŁO, w przypadku Polski pieniądz bez umiejętnego zarządzania i systemu kontroli też prawdopoodbnie przepadnie bez wieści i ciągle będzie mało, ciagle na cos nie wystarczy
              • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 10.04.20, 14:08
               Przed emeryturą dorobiłam się, nie, nie mercedesa, volvo czy lexusa a VW . Oznaki bogactwa sa, ale wśród innych grup zawodowych. Stawka godzinowa hydraulika jest wyższa niz lekarza a odpowiedzialność nieporównywalnie niższa.
               Zazdrościsz lekarzom? Jesli tak, to się zamień - najpierw 6 lat ciężkich studiów ( gdy poloności sie bawili mysmy się uczyli), potem staz podyplomowy za marne grosze, później specjalizacja - 4-5-6 lat w zalezności od rodzaju. Dyżury, nieprzespane noce, narażanie się na zarażenie setkami chorób, i żeby godnie żyć pierwsza praca, druga praca, trzecia praca. Kosztemm zdrowia, odpoczynku, rodziny.
               W międzyczasie robienie doktoratu ( większość z nas go ma), szkolenia płatne z własnej kieszeni, sprzet, który musimy sami sobie kupić. I stakle ogromna odpowiedzialność.
               Nie wiem kim jesteś z zawodu, po retoryce sądze, ze masz maturę lub licencjat w Wyższej Szkole Mieszania w Garnkach, ale nic straconego- będzie nabór na medycynę. Spróbuj, będziesz taaaaaaka bogata.
               • mysiulek08 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 10.04.20, 17:33
                Lwica, daj spokoj, tak bylo, jest i bedzie, 'konowal' bedzie zly do jednego momentu, kiedy bedzie potrzebny

                a tu to mi wyglada na frustracje bo sie na medycyne kiedys nie dostala, a 'mama kazali'

                --
                Dlaczego TO zrobiłeś???człowieku

                Ludzkość musi wyginąć! MUSI!
                • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 10.04.20, 18:45
                 Co prawda to prawda. Przez 3 dekady pracy widziałam tysiące ludzi - róznych. Stając oko w oko z nami byli najczęściej grzeczni, moza się było z nimi dogadać i...pomóc. Taka jest nasza misja. Większość z nas lubi robic to co robi.
                 Niestety, na internetowych forach pojawiają sie indywidua, którym sie nie udało. Ojciec kazali byc dochtorem a tu taka przykrość. Zabrakło umiejętności, zaparcia, wiedzy. Wiec tych którym się udało ( dzieki własnej duzej i cięzkiej pracy) trzeba wyzwac od konowałów, łapówkarzy, nieuków i czego tam sie da. Zazdroszczą? Niech zazdroszczą wszystkiego.
                 • sasanka4321 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 10.04.20, 19:41
                  >Niestety, na internetowych forach pojawiają sie indywidua, którym sie nie udało. Ojciec kazali byc dochtorem a tu taka przykrość. Zabrakło umiejętności, zaparcia, wiedzy. Wiec tych którym się udało ( dzieki własnej duzej i cięzkiej pracy) trzeba wyzwac od konowałów, łapówkarzy, nieuków i czego tam sie da. Zazdroszczą? Niech zazdroszczą wszystkiego.<

                  Lwica, tak sie zastanawiam, CZEGO Tobie mozna zazdroscic? Z tego co tu opowiadasz, jestes dosc biedna. Niczego sie nie dorobilas. Czujesz sie kompletnie niedoceniana. Studia przychodzily Ci bardzo ciezko. Po tej harowce ponad sily na uniwersytecie teraz pracujesz strasznie ciezko, tez ponad sily, z bardzo niemilymi pacjentami. Pacjenci Cie nie lubia, na forach Cie krytykuja, rzad ma Cie gdzies. No moje zycie w porownaniu z Twoim to jest bajka poprostu...
                  I jakies takie niespojne te Twoje posty. W jednym i tym samym poscie piszesz potrafisz, ze nalezysz o tych, ktorym "sie udalo", czego Ci wszyscy zazdroszcza, jednoczesnie opisujac caly czas, jak to Ci sie "nie udalo", i zle trafilas z zawodem w tym kraju. To zalatuje jakas schizofrenia. No slowo daje, w tej sytuacji nie moge wylapac, czego mialby Ci ktokolwiek zazdroscic... ja rozumiem ze mozna Cie pozalowac (lub nie), ale zazdroscic?
         • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 10.04.20, 09:54
          alin9 napisała:

          > Tu nie chodzi o nie znanie tematu.Jedna pani patrzy od środka a ja np.mowie c
          > o widać na zewnątrz. Mam grono znajomych ,pacjentów onkologicznych.Wiem jak cu
          > dotworcy dali ciała. Bo przecież nie wiedzą,że lepiej zapobiegac niż leczyć,wie
          > dząc na co.Takie zdania są niewygodne dla drugiej strony.Takich przykładów ob
          > razu z zewnątrz są setki.

          tak tego bardzo lekarzom brakuje - spojrzenia kogoś z zewnątrz
  • 35wcieniu Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 11:30
   "zresztą nie tylko koronawirusowych- wszystkich"

   No, tu akurat mamy światełko w tunelu, bo tych innych w zasadzie już nie mamy, okazało się przecież że nikt poza zarażonymi wirusem pomocy już nie potrzebuje i w caluteńkim kraju odwołano wszystkie planowe zabiegi i operacje. Cud. big_grin

   --
   "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
  • lily_evans11 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 12:07
   Za to niestety fizolski kwiat zmywakow wrócił w ilościach hurtowyvh, rozrabia, olewa kwarantanny, dopuszcza się przestępstw i generalnie będzie stanowić obciążenie dla bardzo niewydolność systemu opieki zdrowotnej.
   Trzeba było zamknąć granice i nie wpuszczać, niech każdy siedzi na du... tam, gdzie ma robotę i mieszkanie.

   --
   Zginę, jeśli się obejrzę
  • livia.kalina Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 12:53
   Przypomnijmy, że to "niech jadą" to była juz tylko wisienka na torcie. Przez cały protest rezydentów trwała w reżimowych mediach ordynarna nagonka na lekarzy- byli inwigilowani i na podstawie różnych materiałów robiono o nich paszkwile, które zajmowały główny czas we wszystkich serwisach informacyjnych (tzn w czymś, co ma te serwisy udawać). Np zdjęcia z misji humanitarnych, jednej z przywódczyń strajku, pokazywane były w tvpis jako "luksusowe wakacje".

   --
   super_hetero_dyna:
   "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
   • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 14:47
    Nie ma nostryfikacji polskich dyplomów, bo są to dyplomy unijne. Trzeba natomiast zdać egzamin z języka ( fachowego) i uzyskać tzw. aprobację. Nie jest to jakis wielki problem zwłaszcza we wschodnich landach, bo tam dramatycznie brakuje lekarzy.
    Koleżanka anestezjolog zarabia mniej więcej 4 razy tyle co jej odpowiednik w Polsce. Cena mieszkań nieco wyższa życia porównywalna, ale np. benzyna droższa.
  • hanusinamama Re: "Niech jadą" .. wyjechali 28.03.20, 15:03
   Gdzies czytałam zesrednia wieku pielegniarek to prawie 50 lat....bez pielegniarek wszystko pierdyknie z wielkim hukiem. Podobnie brak anestezjologów - kto bedzie obsługiwał respiratory??

   --
   "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 29.03.20, 13:34
       Np. moja pani dermatolog wprowadziła eporady, ochoczo ich udziela, wystawia recepty i co tam chcesz, kasuje tylko 200 zł ( zamiast 150 jak niegdyś) bo wprowadziła opłatę paypal ( pewnie to straaasznie droga usługa warta dodatkowego 50 zł bo perzcież nie podejrzewamy bohaterskiej lekarki o chęci wykorzystywania sytuacji do większego zarobku)....
       • fornita111 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 29.03.20, 14:24
        Oni tyraja jak woly nawet dla takich jak ty- zazdrosnych i roszczeniowych idiotow. Rece sobie urabiaja po lokcie, chociaz moment na strajk naprawde idealny, zeby do najwiekszych tepakow dotarlo po co nam lekarze i personel medyczny. Problem w tym, ze to odpowiedzialni ludzie i tego nie zrobia. Szkoda w sumie.
        • madami Re: "Niech jadą" .. wyjechali 29.03.20, 20:06
         Rozumie, dermatolodzy, endokrynolodzy, stomatolodzy, ginekolodzy są na pierwszym froncie walki z wirusem, no walczą do upadłego nasi bohateowie, żyły sobie wypruwają, niekt ale to absolutnie nikt nie zwietrzył okazji do malusiej podwyżki swoich usług w prywatnych gabinetach....
    • lwica_24 Re: "Niech jadą" .. wyjechali 29.03.20, 14:59
     Nie ma czegoś takiego jak wszyscy lekarze, wszyscy policjanci, wszyscy nauczyciele.
     Jeśli nie odpowiadają ci eporady pani dermatolog po czorta do niej się zapisujesz?
     Natomiast z mojego otoczenia gros lekarzy jest na pierwszej linii, pracuje z pacjentami, wśród których są z pewnościa co najmniej nosiciele koronawirusa, o czym albo nie racza poinformować, albo kłamią, albo są tego nieświadomi, bo są problemy z testami.
     Dodam, ze nawet duże szpitale nie zapewniaja personelowi środków ochrony osobistej ( kombinezony, maski, przyłbice, rękawiczki,). Nie wykonuje nam się testów choć powinno się to robic codziennie.
     Narażamy nie tylko siebie, ale i bliskich. Mamy starszych rodziców, małe dzieci, sami też nie jesteśmy najczęściej bardzo młodzi.
     Nie mamy wsparcia psychicznego, co więcej sami musimy takiego udzielać młodszym kolegom.
     Wystarczy ci?
     P.S. A co ty robisz? Brakuje rak do pracy. Mogłabys szyć maseczki. Sa bardzo potrzebne.