Dodaj do ulubionych

Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę

25.05.20, 08:07
Witajcie drogie emamy, kłania się stała podczytywaczka smile

Mam do Was prośbę o polecenie mi pralki. Oprócz rzeczy oczywistych (wysoka klasa efektywności energetycznej, w miarę niski poziom hałasu itd.) zależy mi , aby dała możliwość w miarę elastycznie ustawiać temperaturę prania i prędkość wirowania dla poszczególnych programów.

Teraz mam pralkę, której szczerze nienawidzę sad, bo nie dość, że się zawiesza, to jeszcze przy 3/4 programów ma sztywne ustawienia typu pranie tylko w 20-30 stopniach albo prędkość wirowania max 600. W związku z tym w ogóle ich nie używam crying

Super by było, gdyby płukanie/odwirowywanie prania dało się też po prostu włączyć samodzielnie, jako oddzielny program. Kiedyś miałam taką pralkę mechaniczną, w której to było możliwe, i bardzo mi się to przydawało w różnych sytuacjach.

Programy mogą być podstawowe (bawełna, mieszane, delikatne, wełna... itd. i koniecznie jakiś krótki program, do szybkiej przepierki/odświeżenia czegoś), nie potrzebuję fikuśnych programów np. ubranek niemowlęcych albo ubrań sportowych smile

Jeśli macie pralkę, która spełnia choć część z oczekiwań i możecie polecić, to bardzo mi to ułatwi sprawę smile

Jeszcze mam pytanie do posiadaczek pralkosuszarek. Zastanawiam się, czy od razu nie kupić sobie takiego urządzenia. Ale martwi mnie to zużycie wody przy suszeniu, to chyba jest mało ekologiczne? Na co dzień staram się zwracać uwagę na ekologię i generalnie wody używam bardzo oszczędnie, więc nie wiem, czy zakup pralkosuszarki by się z tym nie kłócił. Ale może nie mam racji?

Dziękuję,
Hania
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 08:25
      bosch chyba seria 8, owszem ma programy, ktore np wiruja tylko do 800 obrotow i zakres tem do 40stp ale jest kila innych gdzie zakresy sa wieksze, jest szybki 15min, dodatkowe wirowanie z dodatkowym plukaniem, zreszta to opcja do wyboru przy kazdym cyklu i tez jest tylko spust wody bez wirowania, max obrotow to 1400, pranie wychodzi niemal suche

co do pralkosuszarki, to w mysl zasady, jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego 😀 moze byc tak, ze np wsad prania 7kg bedziesz suszyc na dwie tury

--
      Dlaczego TO zrobiłeś???człowieku

Ludzkość musi wyginąć! MUSI!
      • magia Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 08:44
        Masz Candy kilkumiesięczną i potwierdzam.
        Każdy program można dowolnie albo prawie dowolnie modyfikować temperaturowy i obrotowo, ma osobne wirowanie.
        Jest ekstremalnie cicha, w porównaniu do poprzedniego Siemensa.
      • kira02 Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 11:50
        Nasza Candy 15-letnia odjechala po tym, jak padlo jej lozysko sad Byla super, ale juz wysluzona. Teraz kupilismy pralkosuszarle Elektroluxa, jest u nas od czwartku, więc jeszcze sprawdzam wszystkie programy i funkcjonalnosci, ale z opisu spelnia wszystkie wymagania autorki. I owszem, suszenie trzeba dzielic na 2razy (max 4kg) i zuzywa wode przy suszeniu, ale w malej łazience nie zmiescilyby sie nam dwa urzadzenia, a mozliwosc wysuszenia ubran jest super.

--
        Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób. /Oscar Wilde/
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 17:44
        Też mam candy od roku pralko- suszarkę wcześniej pralkę, którą po 8 latach oddałam siostrze.
        Potwierdzam, że można wszystko modyfikować.
        Natomiast wcześniej miałam Ariston - siostrę Indesit i również nadal działa - oddana - i ta to jest królowa pralek, ma skoki temperatury co 5 st. i wirowań co 100 obrotów/s - może też kwestia modelu z najwyższej półki, bo w 2003 daliśmy za nią ponad 2 tysie.
    • chatgris01 Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 08:37
      Pralki Miele mają możliwość włączenia samego płukania/wirowania od dowolnego programu (oraz indywidualnego stałego zaprogramowania opcji typu poziom wody, ilość płukań, intensywność mechaniczna itd.).

Pralkosuszarki są gorsze od pralki i suszarki osobno, oraz tak, nie są ekologiczne, bo zużywają dużo wody do chłodzenia.

Oddzielny program płukania z wirowaniem jest i obecnie w wielu pralkach, trzeba patrzeć na programy (na panelu sterowania).
      Przyjrzyj się Whirlpoolom i Samsungom (mają oddzielne ustawianie temperatury).

--
      http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
    • minia76 Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 10:19
      Mam pralkosuszarkę Electrolux. Ma wszystkie funkcje o których piszesz. Prawie zawsze zmieniam domyślną temperaturę i prędkość wirowania. Ma Time Manager i można skrócić większość programów oraz ustawić po swojemu także suszenie.
    • kebabbathehutt Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 11:17
      Ja polecam pralki LG. Zaopatrzyłem sie niedawno w pralkosuszarke LG, bo miala dokładnie takie programy jak chciałam (ręczny, szybkie 14 min pranie i takze odświeżanie parowe - mniej niz 40 zajmuje odświeżenie para i wysuszenie trzech rzeczy), do tego to jest to bardzo cicha maszyna (czasem zapominam, ze jest włączona mimo tego, ze mam open plan kuchnie i jestem w salonie), co tez bylo dla mnie ważne, no i pierze "inteligentnie" czyli dopasowuje czas prania i zużycie wody w zależności od tego co piorę, dzięki temu pranie nawet dużej ilości rzeczy (ma 9kg pojemności) nie trwa długo. No i rachunki nie podskoczyły, a używam często. Do tego jest szara i wyglada super smile Plukanie i odwirowanie tez jest jako osobny program, nie byłam tego pewna jak kupowałam, ale jest pod programem - download, dzięki któremu mozesz tez sciagnac dodatkowy inny program przez apke na telefonie. Apka tez daje znać jak pranie skończone i pokazuje zużycie energii. Mogę tez ustawić na pralce temperature i szybkość wirowania dla każdego cyklu co tez jest bardzo przydatne.
      Ja jak najbardziej polecam suszarkę. Ja mojej używam rzadko, ale sie przydaje, kiedy na przykład robie więcej prania i nie mam gdzie rozwiesić. Albo szybko cos potrzebuje. Moja ma funkcje suszenia EcoHybryd, ktora albo wcale nie używa wody, albo bardzo mało, sorry, nie pamietam dokładnie. Na cyklu pranie + suszenie (6kg max), maszyna suszy dosc szybko i tez tylko do momentu kiedy trzeba, a nie przez jakis określony czas. Potem mozna od razu wyjąc i rozlozyc, zeby sie nie wygniotlo, albo suszarka zacznie chłodzić co moze troche potrwać.
      Jestem bardzo zadowolona smile Jak chcesz to podam ci dokładny model.
      Na początku chciałam kupić Boscha, ale 1) nie moglam znaleźć dokładnie tego co chciałam, 2) mialam ostatnio kilka przygód z ich urządzeniami, i wydaje mi sie, ze nie sa tak dobre jak kiedys. Chociaz Bosch i LG to pewnie teraz ta sama firma....

--
      Opinia jest jak dooopa, kazdy swoja ma.
        • kebabbathehutt Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 13:07
          Nic nie jest pogniecione. Po zakończeniu suszenia mozna pranie zostawić w środku, wtedy wlaczy sie dodatkowy program, którego funkcja jest wyprostowanie wgnieceń (CD). Fakt faktem, ze troche to trwa, ale 1) mozna wlaczyc pralkę i opoznic start takze pralka praccuje w nocy jak ja spie (jest bardzo cicha!), 2) mozna rzeczy wyciaglnac zaraz po wysuszeniu, dobrze jest je wtedy rozlozyc, zeby ciepło wyparowało i nie bylo zmarszczek 3) mozna rzeczy wyciagnac w każdym czasie, kiedy CD działa, wystarczy pralkę po prostu wylaczyc, zamiast czekać na skończenie programu.

Przy samym praniu mogę wlaczyc Wrinkle Care - po odwirowaniu maszyna używa pary, zeby 'wygładzić' pranie. Jak używam samej funkcji parowej to maszyna 'odświeża' i suszy używając tylko pary - nie trzeba prasowac,. Ta funkcja pozwala na pranie tylko trzech rzeczy, ale zajmuje bodajże 37 min i wszystko jest czyste, gładkie i suche (a nie gorące) takze mozna od razu na siebie zalozyc smile

Nie do końca jeszcze rozpracowałam wszystkie funkcje pralko-suszarki, bo jest ich dużo, ale uwielbiam ta maszynę, najchętniej nic bym nie robiła tylko prala smile

--
    • pitupitt Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 11:30
      Broń boże od pralko-suszarki. Jak już to pralka i suszarka osobno. Wszystkie bosche mają możliwość dowolnego konfigurowania temp. prania, ilości obrotów, skracania czasu prania itp itd.

--
      Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
      • kebabbathehutt Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 11:39
        Wiesz, teraz te maszyny sa lepsze niz kiedys smile Ja sie kilkakrotnie przeprowadziłam, takze mialam okazje używać roznych modeli jak i osobnej pralki i suszarki. Kilka razy mialam takie pralko-suszarki, które bardzo długo suszyły, no i jak po miesiącu użytkowania spojrzałam na rachunki to mi ręce opadły. Teraz zainwestowałam w bardziej nowoczesny produkt i jestem bardzo zadowolona, z tego jak pierze i suszy, no i z tego, ze rachunki praktycznie takie same jak przed zakupem, kiedy nie dosc, ze nie mialam suszarki to nawet nie mialam pralki przez pare miesięcy smile Szkoda mi bylo miejsca na osobna suszarkę mimo tego, ze lubie robic pranie jedno po drugim, takze fajnie by bylo przerzucic do suszarki i nastawić następne pranie zamiast czekać az sie pierwsze wysuszy. No ale ja wiekszosc prania susze w ogrodzie, chyba ze pogoda na to nie pozwala, wtedy używam suszarki. Teraz znacznie szybciej i o wiele taniej niz kiedys.

--
    • gama2003 Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 12:51
      Podpisuję się pod kilkoma przedmówczyniami - pralkosuszarka to moja najgorsza wtopa od lat. Ma niespełna rok.
      Suszyła po 6-7 h.
      Używana sporadycznie do suszenia do szlag mnie trafiał.
      Po czym szlah chyba trafił suszarkę - po kilku godzinach suszenia pranie mokre. Czasami w gratisie na koniec przepłucze i mam mokre i nieodwirowane. Prać pierze.
      Pandemia mi utrudnia reklamację, pewnie zostanę bez sprzętu na dłuższy czas jak zabiorą.
      Moja wtopa to - samsung eco bubble.
      Bo buble. Warrrrrrcząco odradzam.
      • kebabbathehutt Re: Pytanie o pralkę/pralkosuszarkę 25.05.20, 13:20
        O kurcze! Myślałam, ze to dobre pralki i tez sie nad nimi zastanawiałam, ale, z tego co napisałaś to na szczęście rozmiarowo były za duże no w końcu zdecydowałam sie na cos innego.
        Wiesz, z tym jest tak jak z innymi urządzeniami, niektóre sa po prostu wadliwe. Do tego cieżko osadzać wszystkie pralko-suszarki tak samo na podstawie jednego produktu. Ja troche pralko-suszarek mialam, i niektóre rzeczywiście były beznadziejne. Teraz mam taka, ktora suszy szybko (krócej niz trzy godziny, pranie + suszenie 6kg, 60 stopni, program bawełna) i ekonomicznie. I jest super! Ciesze sie, ze sie nie zraziłam biarac pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia, które były takie jak twoje.
        Tym razem najpierw kupiłam tylko pralkę marki Candy. Tez okazała sie wadliwa, bardzo hałasowała od samego początku, po paru dniach sie po prostu zepsuła (prala tylko do pewnego momentu, a potem strajk). Cyrk mialam tez niezly starając sie ja oddać, bo przez wirusa zmienili zasady odbioru 😐 No ale w końcu sie udało. Przy pierwszym wyborze kierowałam sie tylko cena (kupiłam najtańsza pralkę), potem cale dnie spędziłam porównujac rożne pralko-suszarki, bo zdecydowałam, ze jednak to chce. Troche sie balam, bo ma dużo elektroniki, a to sie z reguły często i łatwo psuje, ale póki co wszystko jest w porzadku i nie zamieniłabym jej na nic smile

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka