15.07.20, 11:59
Pytanie do tych , którzy tam przebywają teraz - czy jest różnica w tłoku miejsko-plażowym w dni powszednie i weekendy?
Obserwuj wątek
    • anika772 Re: Sopot 15.07.20, 12:32
      Tak, odczułam różnicę, w weekend było tłoczniej. Na stolik w restauracji Browar Miejski ( doskonałe dania z gęsiny i fondant na deser😋) musiałam czekać jakieś pół godziny. Monciak i molo pełne ludzkości.
    • bang_bang30 Re: Sopot 16.07.20, 13:13
      Chcesz mieć puste plaże to jedz do Sobieszewa. Taniej, bez ludzi, tłoku.
      W Sopocie w weekendy oczywiście jest tłoczniej bo miejscowi, w tygodniu pracujący, też idą na plażę.
      Ale nie demonizujmy, o ile nie rozlozysz się koło molo, masz szansę na względny spokój.
      Polecam plażę koło Atelier bo kelner kawkę doniesie i leżak za 10 wypożyczysz.
      Koło m15 masz raj dla dzieci jeśli chodzi o plac zabaw.
      Miłośnik sportów wodnych powinien koło skż (Hestia) się rozłożyć (tam jest duży darmowy parking w weekendy i po 17 w tygodniu.
      • chococaffe Re: Sopot 16.07.20, 13:18
        Rozważam tylko 2-3 dniowy wyjazd, a Sopot jest dla mnie najwygodniejszy z dojazdem na tak krótki okres. Szkoda się tłuc samochodem, bo kierowca bardziej się zmęczy niz zrelaksuje, zostaje więc pociąg. Gdyby nie było różnicy między weekendem a dniem powszednim , pojechałabym w weekend (bo po co tracic urlop) , jeżeli w dni powszednie jest ciut luźniej, "wybranie" urlopu ma większy sens.
        • redwineiswhatilike Re: Sopot 16.07.20, 13:29
          Racja. Choć jeszcze spojrzałabym na prognozę pogody. W ten weekend ma być ciepło i bez deszczu. A w tym rejonie różnie to bywa, raz 13 stopni i wieje a innym razem 26 i słońce. Jeśli się odejdzie kawałek od molo, nawet podjedzie czy podejdzie kilometr dalej, to może nie być tłoku. Nadal są takie miejsca.
            • anika772 Re: Sopot 16.07.20, 14:09
              Zazdroszczę. Za oknem wiej, pada i jest 15°C, i bardzo źle to znoszę. Chcę do ciepła, a nie mogę zaplanować żadnego wyjazdu dopóki nie poznam jednej ważnej daty🤷‍♀️
            • redwineiswhatilike Re: Sopot 16.07.20, 14:25
              Ja powiem tak. Mieszkam w tej zimnicy całe życie i w sumie nie dziwi mnie wcale 15 stopni w lipcu bo to jest nad morzem normalna pogoda. Niestety. Oczywiście bywa i 25 stopni, nie mówię, że nie. Ale tu ciągle wieje. Non stop. Na urlopie wolę mieć ciepło, bo mieszkam tam gdzie jest zimno a tylko czasem ciepło. No i wróciłam wczoraj z Beskidów, Podlasia i po drodze paru innych miejsc. Tam też było zimno,nie zawsze ale 70 % czasu poniżej 18 stopni a było i 14.
              I wiecie co, jak było 19 stopni i słońce, to ja miałam wrażenie że jest 28. Bo tam nie wiało i dla mnie te 19 stopni to była piękna pogoda, serio było mi gorąco. Wróciłam do domu i znowu leje, wieje i jest 13 do 16 stopni w lipcu. Nad morzem, a nie mieszkam przy samej plaży, tylko kilkanaście km od niej, jest ciągle taki wiatr, że jest wrażenie zimna nawet przy 20 stopniach. A dzisiaj serio jest 15 stopni, deszcz i wiatr. Ale przez kolejne 4 dni ma być ładnie i ciepło czyli do 23 stopni smile
              • chococaffe Re: Sopot 16.07.20, 14:35
                Niedawno (chyba tutaj, ale nie jest pewna na 100%) był wątek o rzeczach , które nas relaksują. Nie wpisywałam się, ale pomyślałam. I wiatr był w czołowce relaksujących mnie rzeczy (nie taki, że zagraża zyciu ludzkiemu oczywiście)
    • ida_listopadowa Re: Sopot 16.07.20, 20:35
      zamiast pociagiem moze lec samolotem (jezeli jestes z Warszawy) ceny na weekend nizsze niz pendolino, a szybciej i (koroniwo) bezpieczniej.
      W weekendy ludzi sporo, poza weekendem raczej pustawo - brak zagranicznych turystow.
      Pogoda w tym roku nie rozpieszcza, bardzo zmienna, w ciagu jednego dnia moze byc mroz, upal, slonce, deszcz i wszystko to na raz. Najwyzsza temperatura w tym roku to bylo raz 26 stopni, normalnie jest ok 20, akurat na spacer. temperatura wody w zatoce 18 stopni, sinice raz sa raz ich nie ma. Na plazy miejsca multum, tylko trzeba przejsc te 150 m po piachusmile
      • chococaffe Re: Sopot 16.07.20, 21:01
        Nie lubię samolotów - korzystam jak nie mam wyjścia. Pociągi lubię (zresztą czas jest porównywalny biorąc pod uwagę boarding, security checks itd na lotnisku)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka