Dodaj do ulubionych

Wrazliwe dziecko a covid

09.08.20, 10:58
Jak wasze dzieci odnoszą sie do całego tego szumu z koroną? Chodziczywiscie o dzieci juz nieco starsze i bardziej kumate.
Byc moze sa tu mamy dzieci (nad)wrazliwych i podpowiedza jak postepowac w sytuacji koniecznosci pojscia do szkoly?
Moj syn od jakiegos czasu przed korona stal sie mocno nadwrazliwy na temat wlasnego zdrowia smierci itd. Ze wzgledu na własną ciężka historie medyczną oraz wiek chyba dojrzewania, zaczął uswiadamiac sobie co to jest śmierc, choroba i ze on jest szczegolnie narazony (wada serca). Jakos przez to przebrnelismy a tu bach...covid. Syn juz w takim wieku ze niestety media spolecznosciowe i koledzy sa glownym zrodlem niezbyt madrych i rzetelnych informacji. Poki nauka byla zdalna, w miare ograniczony kontakt ze swiatem, po pierwszej panice troche mu minelo.
Nie bardzo mam pomysl jak mu tlumaczyc na codzien ze w szkole bedzie "bezpieczny" skoro slupki zachorowan sa wyzsze niz przy lockdownie. Juz dawno zapowiedzial ze do szkoly nie pojdzie jak wirus bedzie szalal nadal bo on nie chce umrzecuncertain
Nauka indywidualna/ domowa na ta chwile nie wchodzi w gre, moj region jest obok czerwonego ale niby zielony wiec i na zdalna nauke nie ma szans...
Wasze dzieci tez tak swiruja czy jednak covidowy szum medialny maja daleko gdzies?
Obserwuj wątek
      • kosmos_pierzasty Re: Wrazliwe dziecko a covid 09.08.20, 11:30
        Też bym na siłę nie wypychała do szkoły. Byłabym też ciekawa, jak lekarz ocenia ryzyko w związku z tą wadą serca.

Moje dziecko głównie informacje czerpie ode mnie, co sprowadzam do przypominania o obowiązujących zasadach, bo pandemia trwa. Jak jakieś rewelacje przyniesie, to prostuję. W kondycji psychicznej jest dobrej, tylko czasem się nudzi. A pójście do szkoły to głównie okazja do zakupów ciuchowych i przyborów... ech...
    • triss_merigold6 Re: Wrazliwe dziecko a covid 09.08.20, 11:56
      Moje mają covidowy szum gdzieś, 9-latka nie śledzi informacji, a nastolatek nie ma powodów do obaw zdrowotnych.
      Załatw nauczanie indywidualne, raz-dwa razy w tygodniu przyjdzie nauczyciel i dziecko będzie mogło pielęgnować swoje lęki w domu.
      • trillian Re: Wrazliwe dziecko a covid 09.08.20, 12:00
        Triss twoje dzieci nawet jak będą miały jakieś lęki albo problemy to do matki z tym raczej nie przyjdą. Z twoim poziomem wrażliwości możesz tylko zgadywać co im tak naprawdę siedzi w głowach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka