Dodaj do ulubionych

Teorie spiskowe Covidowe

21.04.21, 10:06
Ciągle się z tym spotykam, ostatnio sąsiadka chciała mnie uświadomić, że wszyscy którzy się szczepią umrą w ciągu 2 lat, bo tak są zaprojektowane szczepionki, stoi za tym Watykan i Żydzi, chcą wykosić cały świat. W mojej głowie natychmiast pojawiły się pytania, jakie korzyści miałby Watykan z wymordowania całego świata? Kto będzie wrzucał na tacę?
Czasami te teorie brzmią jak scenariusz z bajki, gdzie jest jeden świrnięty rozczochrany naukowiec (bogacz, polityk), który chce podporządkować sobie ludzi, mieć władzę nad wszystkim i knuje w swoim wieżowcu na ostatnim piętrze jakby tu zniszczyć świat i unicestwić ludzi przy pomocy wirusa i szczepionek. Tylko po co mu władza, skoro nie będzie kim rządzić? Po co mu świat zapełniony cmentarzami i niedobitkami? Kto będzie siał i zbierał i przynosił papu? Po co mu zrujnowane gospodarki wydrenowane z kasy przez kolejne lockdowny? Po co mu inflacja, niezadowolenie niedobitków, bida z nyndzo? Jakoś nad ty się nie zastanawiają amatorzy teorii spiskowych.
Obserwuj wątek
  • araceli Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 10:09
   barbibarbi napisała:
   > Watykan i Żydzi, chcą wykosić cały świat. W mojej głowie natychmia
   > st pojawiły się pytania, jakie korzyści miałby Watykan z wymordowania całego św
   > iata? Kto będzie wrzucał na tacę?

   Izrael swoich obywateli zaszczepił chyba najszybciej na świecie big_grin


   Nie próbuj ogarnąć logiki foliarzy bo to grozi rakiem mózgu tongue_out
   • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 10:48
    > Świat jest przeludniony dlatego wypuścili wirusa który miał wykosić najsłabsze jednostki.

    przeludniony jest gdzie jest. Europa akurat wymiera. Jakby to bialasy typu nazistowsko eugenicznego wymyslily to by wykombinowaly wirusa etnicznego
      • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:08
       olena.s napisała:

       > Cóż, foliarze z przekonania nie mają specjalnie silnej potrzeby prowadzenia log
       > icznego rozumowania, uzasadniania, dowodzenia.

       Akurat teoria spiskowa o NWO i depopulacji jest całkiem logiczna, ale trzeba ją znać.
       W skrócie polega na tym, że cześć z najbogatszych ludzi na świecie ma ambicje zmieniania świata na lepsze (w swoim mniemaniu). Według tej teorii spiskowej ci ludzie to owszem, w większość Żydzi, ale dla nich samych ich narodowość i pochodzenie etniczne nie ma żadnego znaczenia i nie identyfikują się z nimi. Chcą zmieniać świat z pobudek intelektualnych, ambicjonalnych i przede wszystkim religijnych (ale nie jest to judaizm), a nie narodowościowych, co jest zresztą konsekwencją tego, że według tej teorii spiskowej tzw rząd światowy jest organizacją masońską, czyli ideologicznie lewicową, a lewica dąży do unifikacji populacji, a nie utrzymywaniu podziałów na narody/państwa/grupy etniczne.
       Według tej teorii spiskowej NWO uważa, że jest przeludnienie ze szkodą dla środowiska i z tego powodu chcą depopulacji. Mają dążyć do utworzenia enklaw ludzkich skupionych w dużych ośrodkach miejskich, odseparowanych od natury tak, aby czyniły naturze jak najmniej szkód. To pobudki religijne, ponieważ członkowie rządu światowego mają być różnego rodzaju ekopoganami.
       Niemniej istnieje też inna teoria spiskowa głosząca, że NWO jest organizacją satanistyczną, a nie ekopogańską.
       Kolejna teoria spiskowa mówi natomiast, że organizacji pretendujących do miana NWO jest co najmniej kilka (czyli sataniści, ekopoganie i inni) i że walczą między sobą o władzę. Różne kraje i regiony świata mają być pod kontrolą różnych organizacji masońskich, stąd na przykład w różnych krajach istnieje rożne podejście do pandemii.

       Tak czy inaczej ja osobiście nie rozumiem emocjonlanego podejścia do teorii spiskowych. To znaczy wiem, że niekórzy ludzie te teorie spiskowe traktują jako niepodważalną prawdę i to może denerwować, ale akurat zarzut nielogiczności, przynajmniej głównych teorii spiskowych o NWO, uważam za nietrafiony.
       • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:44
        tak tak.... na pewno do tego celu uzywaja wirusa ktory zachowuje sie jak polski ZUS czyli depopuluje ze starszych ludzi, nie wplywa na rozrodczosc.
        To jest ta logika.

        Bzdet sie dramatika naczytalas

        >Niemniej istnieje też inna teoria spiskowa głosząca, że NWO jest organizacją satanistyczną, a nie ekopogańską.

        dodaj jeszcze ze pozeraja male dzieci porwane. Typowe dla spiskowych bredni by przyciagnac uwage czytelnika.

        >Kolejna teoria spiskowa mówi natomiast, że organizacji pretendujących do miana NWO jest co najmniej kilka (czyli sataniści, ekopoganie i inni) i że walczą między sobą o władzę.

        w zbyt wiele gier ludzie graja i dlatego potem takie goofna i reptylianow tworza.

        >ale akurat zarzut nielogiczności, przynajmniej głównych teorii spiskowych o NWO, uważam za nietrafiony.

        raczej umysl analityczny cie zawodzi, wybacz

        a wszystko zaczelo sie od faceta ktory sie nazywa Alex Jones
        • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:52
         princesswhitewolf napisała:


         > dodaj jeszcze ze pozeraja male dzieci porwane. Typowe dla spiskowych bredni by
         > przyciagnac uwage czytelnika.


         A co niby jest złego w przyciąganiu uwagi czytelnika za pomocą opowieści? Ludzie robią to zasadniczo od początku swojego istnienia.
         Naprawdę, macie jakiś dziwny emocjonalny stosunek do teorii spiskowych.
         • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:03
          >A co niby jest złego w przyciąganiu uwagi czytelnika za pomocą opowieści?

          produkcja sciem ktora narosla od czasu jak przyciagaja by zarobic na klikach np na takim Youtube. Juz nie wiedza co za bzdure wymyslic byle ludzie klikali i ludzie zarabiali

          Wiesz ile zarabiaja takie kanaly ? ho ho
          • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:23
           princesswhitewolf napisała:


           > produkcja sciem ktora narosla od czasu jak przyciagaja by zarobic na klikach n
           > p na takim Youtube.

           No i co z tego, na zdrowie.
           Macie niezdrowe podejscie do teorii spiskowych, bo uważacie, ze to straszni jutuberzy ogłupiają ludzi, a przyczyna popularności teorii spiskowych jest inna. Ludzie stracili zaufanie do elit i autorytetów i szukają potwierdzenia tego braku zaufania.
           Ani nie znaczy to, że teorie spiskowe są prawdziwe czy nieprawdziwe, ani że ludzie nie mają powodów do spadku braku zaufania.
           • aandzia43 Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 15:53
            Teorie spiskowe były, są i będą. Zawsze jest nieufność do wielkich tego świata, lęk przed brakiem kontroli nad swoim losem, lęk przed nieznanymi zagrożeniami które w każdej chwili mogą wyskoczyć zza rogu. A dostęp do danych i "danych" i możliwość komunikacji między twórcami najdzikszych pomysłów pomagają nakręcać się nawzajem. Media niczego nie twoeza, media podchwytują i rozdmuchują.
  • chococaffe Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 10:41
   Mnie ostatnio zaczepił pan na parkingu pod sklepem, chyba miał jakiś dyżur społeczny.

   Najbardziej mi się podobał tekst, że za kilkanaście góra kilkadziesiąt lat umrzemy po tych szczepionkach. (Pan na oko 60+)
  • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 11:03
   Teorie spiskowe zawsze sa popularne w czasie niepewnosci i kryzysu geopolitycznego.

   Wychowani w dobrobycie ludzie z niskimi potencjalem analitycznymi wysiadaja psychicznie gdy nastepuje zmiana. Nie radza sobie z nowa sytuacja. I aby jakos funkcjonowac tworza sobie "ulatwione historie" gdzie jest ZLY i DOBRY i wszystko jest oczywiste.

   Trudno winic wirusa z nikad. Taki chaos, brak kontrolii nad nie czlowiekiem bo wirusem jest bardzo trudny do zaakceptowana przez malo lotnych ludzi. Latwiej rzady, bogaczy itd. Wierzac w teorie o ZLYM I DOBRYM czuja ze maja wieksza kontrole.

   No i jeszcze dochodzi element pokrzepienia siebie. Wrazenie, ze "WIEDZA WIECEJ" sa madrzejsi, bardziej wtajemniczeni jest bardzo satysfakcjonujace "Jam jest ten co wie ze to sciema i Bill Gates i Illuminati, Repytyliania bla bla bla, a wy owce, nie wiecie i nosicie kagance"

   Na takowej niezbyt rozumniej cizbie zeruja ludzie ktorzy

   a. sa zorientowani, maja tytuly ale parcie na scianke i zrobia wszystko by stac sie slawnym. Dlatego co rusz slyszymy o lekarzu ktory popiera teorie spiskowa. Motywacja: Moga Zaistniec spolecznie a takze duzo jest psychiatrycznych przypadkow

   b. Na Youtube wrzucajacy filmiki zarabiaja za kliki, lajki. Niestety prawda jest nudna a teorie konspiracyjne sa duzo bardziej popularne. Wiec tworza i zyja z tego. A cizba w to wierzy...
   • sumire Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 11:11
    princesswhitewolf napisała:

    > Teorie spiskowe zawsze sa popularne w czasie niepewnosci i kryzysu geopolityczn
    > ego.

    Niestety. A biorąc pod uwagę to, co się dzieje za wschodną granicą Polski, to będzie jeszcze gorzej.

    > No i jeszcze dochodzi element pokrzepienia siebie. Wrazenie, ze "WIEDZA WIECEJ"
    > sa madrzejsi, bardziej wtajemniczeni jest bardzo satysfakcjonujace "Jam jest t
    > en co wie ze to sciema i Bill Gates i Illuminati, Repytyliania bla bla bla, a w
    > y owce, nie wiecie i nosicie kagance"

    O tototo. Stałym motywem jest przekonanie o własnym oświeceniu i znaniu jedynej prawdy, której inni, mniej rozumni, nie chcą dostrzec. Od dawna uważam, że wspólną cechą wszystkich "wtajemniczonych" jest próżność i potrzeba utwierdzenia się w przekonaniu, że są wyjątkowi, bo "wiedzą więcej".
    • barbibarbi Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 11:29
     Tak, wiedzą więcej, czują się wybrani, oświeceni, chociaż raz lepsi, dopuszczeni do TAJEMNICY!

     A wiedzą, bo przeczytali na blogu powiedzmy dr Wiesława Kowalskiego (doktor ezoteryki z prywatnych płatnych kursów, wykształcenie policealne elektryczne) albo usłyszeli od sąsiadki Grażyny, która ma szwagierkę w szpitalu (salowa) i ona WIE, ta szwagierka, że szczepionki są robione z abortowanych płodów.
     • swiezynka77 Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 11:52
      barbibarbi napisała:

      > A wiedzą, bo przeczytali na blogu powiedzmy dr Wiesława Kowalskiego (doktor ezo
      > teryki z prywatnych płatnych kursów, wykształcenie policealne elektryczne) albo
      > usłyszeli od sąsiadki Grażyny, która ma szwagierkę w szpitalu (salowa) i ona W
      > IE, ta szwagierka, że szczepionki są robione z abortowanych płodów.

      obowiązuje terminologia "są robione z zabitych dzieci".
  • fitfood1664 Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 11:37
   teorie spiskowe są rozprzestrzeniane by przysłonić wszelkie racjonalne i słuszne wątpliwości podnoszone przez jak najbardziej normalnych i wykształconych ludzi, tylko głupiec tego nie widzi i raduje się z tych idiotyzmów
  • swiezynka77 Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 11:51
   ja mam trochę inteligentniejszych foliarzy w znajomych i znajomych znajomych. twierdzą, że big pharma chce nas uzależnić od szczepionek, żebyśmy musieli co roku się doszczepiać i w ten sposób mają patent na kasę przez wieki. nie doczytałam, co się stanie, jesli się tego nie zrobi poza utratą odporności.
   • barbibarbi Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 12:26
    Ja też takich znam. I oni w proteście przeciwko temu spiskowi szczepić się nie będą, nie będzie im jakaś bigpharma wciskać szczepionek. Wolą zachorować niż dać zarobić obcym koncernom. Tacy patrioci!
     • barbibarbi Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 12:36
      A i jeszcze brak w tym konsekwencji, bo zaraz po tym jak twierdzą, że koncerny chcą zarobić i uzależnić nas na lata, to wyjeżdżają z tym, że te szczepionki są guzik warte i lepsza będzie woda z Buga. Skoro koncerny chcą nas uzależnić na lata, to dlaczego ryzykują produkowaniem szczepionek które nie działają? Jaki w tym sens?
      • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:22
       barbibarbi napisała:

       > Skoro koncerny chcą nas uzależnić na
       > lata, to dlaczego ryzykują produkowaniem szczepionek które nie działają? Jaki w
       > tym sens?

       Zgodnie z tą teorią spiskową, o skuteczności szczepionki decydują decyzje rządów. Czyli preparat może być całkowicie nieskuteczny, ważne co jest w statystykach, a tymi mozna manipulować. Koncerny mają płacić rządom za konkretne decyzje maksymalizujące zyski big pharmy wink
      • sumire Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:26
       Owszem. To po pierwsze, a po drugie właśnie ten totalny brak refleksji. Przecież te koncerny nie na szczepionkach zarabiają krocie, tylko na lekach, które ludzie zażywają CODZIENNIE. W tym również zagorzałe antyszczepy.
       • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:39
        sumire napisała:

        > Owszem. To po pierwsze, a po drugie właśnie ten totalny brak refleksji. Przecie
        > ż te koncerny nie na szczepionkach zarabiają krocie, tylko na lekach, które lud
        > zie zażywają CODZIENNIE.

        A co jest nielogicznego w tym, że koncern, który dobrze zarabia na lekach, chciałby zarabiać jeszcze lepiej?
        No chyba że twierdzisz, że koncerny nie zarobią na szczepionkach i że wręcz dokładają do tego biznesu. Często spotykam się z tym poglądem tongue_out

         • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:47
          sumire napisała:

          > A ja coś takiego napisałam?

          To co właściwie chcesz powiedzieć pisząc o "braku refleksji"? Co jest brakiem refleksji - to, że koncerny chcą maksymalizować zyski?

          Można się czepiać teorii spiskowych, jak najbardziej, ale zarzucanie im, że są nielogiczne, jest ... bezrefleksyjne tongue_out
           • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:18
            princesswhitewolf napisała:


            > Jak swiat swiatem, wszyscy maksymalizuja zyski gdzie moga i nie jest to dziwo

            No to nie wiem skąd zarzucanie nielogiczności teorii spiskowej, że koncerny chcąc maksymalizować zyski korumpują rządy. Jest to teoretycznie możliwe.
          • sumire Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:26
           Przecież napisałam wyraźnie powyżej. Specjalnie dla ciebie jeszcze raz, bo wiem, że rozumiesz po swojemu. Otóż wielu przeciwników Big Pharmy regularnie połyka produkowane przez nią środki na ból głowy, na kaca, na erekcję, na grzybicę, na robale i jakoś wtedy nie myśli, że pomnaża jej zyski, a szczepionki - "ajajaj! maksymalizowanie zysków".
           To jest śmieszne, i to bardzo.
           • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:39
            sumire napisała:

            > Otóż wielu przeciwników Big Pharmy regularnie połyka
            > produkowane przez nią środki

            Zgoda, ale z drugiej strony z powodu leków na erekcję big pharma nie zniewala ludzi (zakładając, że teorie spiskowe o pandemii są prawdziwe).
            Jest całkowicie logiczne, ze jeśli "foliarze" uważają, że big pharma celowo wywołała pandemię, ewentualnie że jej nie wywołała, ale celowo rozdmuchuje do rozmiarów pandemii dżumy, to uważają, że posunęła się za daleko w maksymalizacji zysków i nie chcą w tym uczestniczyć.
            • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 19:32
             >ze jeśli "foliarze" uważają, że big pharma celowo wywołała pandemię

             a nie Putin? Trump? Chinczyki? Przemysl transportowy ktory sie bogaci bo wiecej dowoza? Firmy kurerskie? Zoom i Team Meeting ktorym skoczyly akcje parotysiecznie? Producenci komputerow i IPadow bo szkoly musialy zakupic i ludzie dla dzieci? A moze Amazon ktorego zyski poszybowaly w lini prostej w gory? Elon Musk

             sorry ale naciagana ta logika z Big Pharma

       • swiezynka77 Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:51
        sumire napisała:

        > Owszem. To po pierwsze, a po drugie właśnie ten totalny brak refleksji. Przecie
        > ż te koncerny nie na szczepionkach zarabiają krocie, tylko na lekach, które lud
        > zie zażywają CODZIENNIE. W tym również zagorzałe antyszczepy.

        niekoniecznie, są takie środowiska (niestety część jogowego) która w ogóle jest przeciwna lekom, ziółka, medytacje, kontakt z naturą itp powinny każdego uleczyć
        • saszanasza Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 15:02
         swiezynka77 napisał:

         > sumire napisała:
         >
         > > Owszem. To po pierwsze, a po drugie właśnie ten totalny brak refleksji. P
         > rzecie
         > > ż te koncerny nie na szczepionkach zarabiają krocie, tylko na lekach, któ
         > re lud
         > > zie zażywają CODZIENNIE. W tym również zagorzałe antyszczepy.
         >
         > niekoniecznie, są takie środowiska (niestety część jogowego) która w ogóle jest
         > przeciwna lekom, ziółka, medytacje, kontakt z naturą itp powinny każdego ulecz
         > yć
         >

         no właśnie, sęk w tym, ze nawet na medytacjach i ziółkach można zarobić sporą kasę, trzeba je tylko odpowiednio wypromować...po kilku latach okaże się że „walczymy” nie z big pharmą a z.....Herbapolem😉 ktory dogadał się z rządami państw i wprowadził ziołową szczepionkę na covid🙈
        • bi_scotti Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 19:05
         swiezynka77 napisał:

         > niekoniecznie, są takie środowiska (niestety część jogowego) która w ogóle jest
         > przeciwna lekom, ziółka, medytacje, kontakt z naturą itp powinny każdego ulecz
         > yć
         >

         Ale to sa te same srodowiska, ktore z kolei wierza w boga ORGANIC i za everything organic sa sklonni placic big $$$$ big_grin Nie kijem go to palka tongue_out Podobnie zreszta jak sa sklonni zaplacic big $$$ za jakas super-duper yoga mat, the best ever yoga t-shirt albo jedyne true yoga mydelko do mycia po medytacji - kazdemu jego porno big_grin Cheers.
  • saszanasza Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:38
   Kuźwa, a ja myślałam że od razu po wstrzyknięciu umrę, a teraz każą mi czekać aż dwa lata?! Za dwa lata okaże się, że jeszcze cztery🙈
   W ostateczności może okazać sie że zejście na jakąkolwiek chorobę będzie powikłaniem poszczepiennym🙈
   • sumire Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:43
    Na początku miały być trzy miesiące. Liczyłam, że w tym roku już nie będę miała problemu z kupowaniem prezentów na gwiazdkę, a tu jeszcze dwa lata muszę się męczyć...

    Ale serio - tak, tak właśnie będzie. Dla wyznawców tychże teorii każde zejście będzie powikłaniem poszczepiennym. Przykłady już mamy.
    • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:50
     >Na początku miały być trzy miesiące. Liczyłam, że w tym roku już nie będę miała problemu z kupowaniem prezentów na gwiazdkę, a tu jeszcze dwa lata muszę się męczyć...

     widzialas by w historii pandemia jakakolwiek trwala 3 miesiace?
    • saszanasza Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:51
     sumire napisała:

     > Na początku miały być trzy miesiące. Liczyłam, że w tym roku już nie będę miała
     > problemu z kupowaniem prezentów na gwiazdkę, a tu jeszcze dwa lata muszę się m
     > ęczyć...
     >
     > Ale serio - tak, tak właśnie będzie. Dla wyznawców tychże teorii każde zejście
     > będzie powikłaniem poszczepiennym. Przykłady już mamy.

     Dzisiaj byłam ze swoim podwyższonym cholesterolem u kardiologa. Facet po 60 myślę. Zeszło na temat szczepień. On pracuje też w jakimś warszawskim szpitalu (nie pamiętam w którym...bródnowskim?, nieważne).....mówił, żeby koniecznie sie zaszczepić i nie patrzeć i nie słuchać co niektórzy wygadują. Mówi, że mają od groma powikłań kardiologicznych po covidzie, podobno neurologicznych jest jeszcze więcej. Nie sądzę by szczepienia wywoływały takie „atrakcje” jak zachorowanie bez jakichkolwiek przeciwciał. Na logikę nawet....codziennie na covid umiera przecież kilkaset osób, ile osób dziennie umiera w wyniku szczepienia, bo nawet po! są to jednostki. No ale foliarza nie przekonasz.
     • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:56
      saszanasza napisała:

      > No ale foliarza nie przekonasz.

      To że ktoś stał się "foliarzem" nie jest winą teorii spiskowych, tylko upadku zaufania do - ogólnie mówiąc - systemu.
      Ludzie przestali wierzyć rządom, autorytetom, naukowcom i to nie z powodu filmików z żółtymi napisami.
        • saszanasza Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:25
         dramatika napisał(a):

         > princesswhitewolf napisała:
         >
         > > a kiedy to niby upadlo? Kiedy to swiecie wierzyli?
         >
         > No przecież system demokratyczny miał być lekiem na całe zło. Wielu ludzi w to
         > wierzy do dziś.

         Bo system demokratyczny działa, ale w krajach gdzie demokracja jest przestrzegana. W Polsce nie ma już demokracji.
      • saszanasza Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:23
       dramatika napisał(a):

       > saszanasza napisała:
       >
       > > No ale foliarza nie przekonasz.
       >
       > To że ktoś stał się "foliarzem" nie jest winą teorii spiskowych, tylko upadku z
       > aufania do - ogólnie mówiąc - systemu.

       To jedna ze składowych i częściowo masz rację, ludzie nie ufają rządowi, jednak ja do rządu zaufania również nie mam, natomiast ufam specjalistom, lekarzom, biotechnologom, biologom naukowcom i tutaj nie ma taryfy ulgowej dla foliarstwa. Niezależnie komu sie ufa, fakty przemawiają jednak za szczepieniami. Nawet jeśli te mają skutki uboczne i powodują zgony (w co watpię, ale przyjmijmy takie założenie), to i tak liczby mówią same za siebie. Codziennie na covid umiera co najmniej 400 osób. Powikłania pokowidowe to setki innych osób. Na chwilę obecną szczepionki są lepsza alternatywą. Co będzie później....okaże się.


       > Ludzie przestali wierzyć rządom, autorytetom, naukowcom

       No ale komuś wierzyć muszą...ja wolę wierzyć naukowcom i historii, która pokazuje, że szczepienia chronią całe populacje. Jeżeli ktoś chce wierzyć w inne teorie oczywiście ma do tego prawo, tylko póki co, są to teorie, nie udokumentowane fakty.
       • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:31
        saszanasza napisała:

        > ufam specjalistom, lekarzom,
        > biotechnologom, biologom naukowcom i tutaj nie ma taryfy ulgowej dla foliarstw
        > a.

        Ależ właśnie są powody, by nie ufać nawet elitom ze środowiska naukowego.
        Nie, nie twierdzę, że wszyscy naukowcy to sprzedajni biznesmeni z konfliktem interesów, ale tych przypadków trochę jest. Nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś może generalnie z tego powodu stracić zaufanie, tak samo jak przestaje wierzyć w to, że władza działa i rządzi w interesie obywateli, albo że przynajmniej kieruje się elementarnymi zasadami etyki.

        > póki co, są to teorie, nie udokumentowane
        > fakty.

        Ja nie twierdzę, że teorie spiskowe są faktami. Twierdzę tylko, że podchodzicie do nich zbyt emocjonalnie. To nie teorie spiskowe są problemem, tylko faktyczny upadek systemu, który nazywamy ogólnie demokratycznym.
        • saszanasza Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:55
         dramatika napisał(a):

         > saszanasza napisała:
         >
         > > ufam specjalistom, lekarzom,
         > > biotechnologom, biologom naukowcom i tutaj nie ma taryfy ulgowej dla fol
         > iarstw
         > > a.
         >
         > Ależ właśnie są powody, by nie ufać nawet elitom ze środowiska naukowego.

         Akurat elity ze świata naukowego nie organizują mi życia i nie nakładają podatków, dodatkowo nie jeżdżą na nartach w szczycie zachorowań i nie odpoczywają w spa. Pracują i ryzykują życie ratując innych. I jeżeli większość z nich mówi: szczepcie się, to dla mnie wystarczający powód by im wierzyć.

         > Nie, nie twierdzę, że wszyscy naukowcy to sprzedajni biznesmeni z konfliktem in
         > teresów, ale tych przypadków trochę jest.

         Niezależni naukowcy zazwyczaj pozostają niezależni. Ja nie ufam naukowcom, którzy prowadzą badania na zlecenie koncernów (jakichkolwiek), tyle, że akurat inforamcje dotyczące szczepionek zostały zweryfikowane przez niezależne światowe instytucje a dodatkowo prżez instytucje poszczególnych państw. Poza tym, jak pisałam, same szczepienia mają swoją „tradycję” i działają.

         Nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś mo
         > że generalnie z tego powodu stracić zaufanie, tak samo jak przestaje wierzyć w
         > to, że władza działa i rządzi w interesie obywateli, albo że przynajmniej kieru
         > je się elementarnymi zasadami etyki.

         Ale ty nie masz kierować się tym co władze ci mówią, wystarczy że podejdziesz do tego zdroworozsądkowo. Korzystaj z różnych źródeł, zbieraj informacje i wyciągaj wnioski.
         >
         > > póki co, są to teorie, nie udokumentowane
         > > fakty.
         >
         > Ja nie twierdzę, że teorie spiskowe są faktami. Twierdzę tylko, że podchodzicie
         > do nich zbyt emocjonalnie. To nie teorie spiskowe są problemem, tylko faktyczn
         > y upadek systemu, który nazywamy ogólnie demokratycznym.

         No w Polsce na pewno. W innych krajach takie teorie owszem funkcjonują ale nie mają sie tak dobrze jak u nas. Ostatnio przeczytałam, że nasz (nie) rząd przekazał dotacje dla portalu promującego fake newsy.
         Pisze o tym portal fakenews.pl

         fakenews.pl/blog/ujawniamy-pieniadze-podatnikow-na-teorie-spiskowe/
         • dramatika Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 16:00
          saszanasza napisała:


          > Pisze o tym portal fakenews.pl

          Śmieszny ten portalik. Walczy z teoriami spiskowymi i fejkniusami powołując się na inną teorię spiskową, że wszystkiemu są winne tajemne komanda ruskich trolli wink
          • saszanasza Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 17:37
           dramatika napisał(a):

           > saszanasza napisała:
           >
           >
           > > Pisze o tym portal fakenews.pl
           >
           > Śmieszny ten portalik. Walczy z teoriami spiskowymi i fejkniusami powołując się
           > na inną teorię spiskową, że wszystkiemu są winne tajemne komanda ruskich troll
           > i wink

           To proponuję, żebyś przeczytała sobie literaturę faktu Jessica Aro „Tolle Putina”, może zmienisz zdanie. Możesz również obejrzeć sobie film dokumentalny dotyczący tego wydarzenia:

           businessinsider.com.pl/polityka/usa-nakladaja-sankcje-na-rosje-chodzi-o-ingerencje-w-wybory-i-atak-hakerski/k0c3cyf
           Niestety musisz jakoś sobie go wyguglać, jest albo na netflixie albo na hbo go. Nie pamiętam gdzie go widziałam.

           Potem poczytaj sobie jak osiągnięto „Brexit”.
        • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 16:59
         >nie teorie spiskowe są problemem, tylko faktyczny upadek systemu, który nazywamy ogólnie demokratycznym.

         Aha a kiedy ow system byl mniej upadly?
         Za demokracji atenskiej czy niby kiedy?

         Ja sie pytam po raz kolejny, kiedy to spoleczenstwa byly w pelni zadowolone z rzadow i ustroju, jakiegokolwiek?

         Moze monarchia bardziej pasi ciom? Feudalizm?

         Pierdy o niewydolnym ustroju mozna beblac ale niestety nikt nie wymysli lepszego rozwiazania.
      • aandzia43 Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 16:43

       > To że ktoś stał się "foliarzem" nie jest winą teorii spiskowych, tylko upadku z
       > aufania do - ogólnie mówiąc - systemu.
       > Ludzie przestali wierzyć rządom, autorytetom, naukowcom i to nie z powodu filmi
       > ków z żółtymi napisami.

       A to kiedyś wierzyli i nie wymyślali prawdopodobnych i nieprawdopodobnych teorii wyjaśniających tajemnice świata, mechanizmy i kto za co odpowiada i dlaczego? Chyba przeceniasz niegdysiejsze zaufanie ludu do tych co na górze. Cała różnica to obecny dostęp do informacji i możliwość porozumiewania się i wspólnego wymyślania.
   • princesswhitewolf Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:05
    >Kuźwa, a ja myślałam że od razu po wstrzyknięciu umrę, a teraz każą mi czekać aż dwa lata?! Za dwa lata okaże się, że jeszcze cztery🙈

    no wlasnie jak sie szczepialam na HPV to slyszalam ze bede miec powiklania i w ogole to bede bezplodna i umre do 2-4 lat. A ja w ciaze zaszlam i kilkanascie lat uplynelo....
   • lumeria Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 15:58
    >Kuźwa, a ja myślałam że od razu po wstrzyknięciu umrę, a teraz każą mi czekać aż dwa lata?!

    To czip już nieaktualny? Ten, przez który mają wyłączać zaszczepionych w dowolnym momencie? 🙄
   • bi_scotti Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 19:08
    saszanasza napisała:

    > W ostateczności może okazać sie że zejście na jakąkolwiek chorobę będzie powikł
    > aniem poszczepiennym🙈
    >

    Uwazaj zeby Cie jakis mlodzian (badz mlodzianka) na hulajnodze nie przejechal - with chip in the arm na pewno przyciagasz takich jak magnes ... a potem bum-bum i jestes ofiara szczepionki pod kolami hulajnoga-rider tongue_out Years of living dangerously przed nami, eh ... big_grin Cheers.
  • feiticeira Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 13:53
   Ostatnio przeczytałam coś takiego:
   ”Sama nazwa zarazy oznacza identyfikację bydła: cov-id czyli cow identification. Przypadek? Nie sądzę!”

   Najpiękniejsze jest to, że Ci wszyscy źli nie mogą się powstrzymać, tylko umieszczają kompulsywnie gdzie się da wskazówki co do swoich niecnych planów.

  • al_sahra Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 14:05
   Britannica ma stronę podsumowującą najczęstsze z tych spiskowych teorii. Niektóre z nich były już propagowane przez tutejsze forumowe trolle.

   www.britannica.com/list/the-top-covid-19-vaccine-myths-spreading-online
   • myslozbrodniarka Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 21:10
    marszawka napisał(a):

    > Mam w domu wyznawcę teorii depopulacji i agendy 2030😁

    Agenda 2030 to dla Ciebie teoria spiskowa?

    Przezież to OFICJALNY dokument

    pl.wikipedia.org/wiki/Cele_Zr%C3%B3wnowa%C5%BConego_Rozwoju_2030
    sustainabledevelopment.un.org/content/documents/21252030%20Agenda%20for%20Sustainable%20Development%20web.pdf
    Przepięknie brzmiące hasła i wszechogarniająca szczęśliwość dla wszystkich.


  • bi_scotti Re: Teorie spiskowe Covidowe 21.04.21, 18:56
   Mam nadzieje, ze ktos te wszystkie conspiracy theories skrupulatnie spisuje i ksiazka powstanie - mege sie juz ustawic w kolejce do kupna big_grin Czasem czlowiek potrzebuje tak po prostu sie usmiac po pachy i choc Covid sam w sobie to serious matter, opowiesci o cooperation between Vatican & Jews celem depopulacji swiata sa doprawdy smakowite - kto da wiecej ? wink Cheers.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka