Dodaj do ulubionych

Jak sie odmłodzic?

10.05.21, 01:24
Wierzcie lub nie - nigdy nie bylam u kosmetyczki.
(Raz moze na jakiejś depilacji brwi sto lat temu, ale sama tez potrafie wyskubac i to byl pierwszy i ostatni raz)
Makijaz mam lekki ( krem bb, eyliner, tusz, szminka i kapke brązera na policzki) - zmywam go przy prysznicu, Kremuje sie niveą soft na noc i rano i na tym zamykam kwestie kosmetyczno pielegnacyjne, takze jesli chodzi o ten aspekt zakres pielegnacji skory mam jak chłop smile
Dobijam do 40, skora jest ładna, normalna, nigdy nie mialam zadnych wypryskow, wiec nie mam zaskornikow, blizn, przetluszczania wiec i nie robialm nic w tym kierunku zeby o nia dbac jakos wybitnie.
Ale pomalu zaczynam widziec oznaki starzenia sie - a nastolatkowy typ urody niestety mija i to z przytupem. Patrze w lustro - i mam wrazenie ze wygladam staro.
Co wiecej - schudlam 13 kilo i niestety buzia wyglada w przeciwienstwie do ciala starzej i gorzej. Moze nie jak u celine dion ale te klimaty- uwidocznily sie kosci, zmarszczki. Teraz mam wage prawdlową wiec dobrze ze balast zszedl ale twarz pokutuje.

W swiecie kosmetycznym czuje sie niepewnie, jak ogladam jakies filmiki o make upie gdzie jest baza, podklad, pudry, konturowania to czuje sie jak w innym swiecie, bo nie uzywam takich rzeczy....do tego mam wrazenie ze wszyatkie panie robia cos u kosmetyczek co jest norma a ja jedyna sie uchowalam bez tej oczywistej wiedzy smile

Do brzegu więc. Co wg was warto robic zeby wygladac ladniej, mlodziej, pozbyc sie pojawiajacych sie zmarszczek i nie wyjsc na kretynke idac do jakiegos gabinetu i gdzie sie udac? Medycyna estetyczna? Kosmetyczka? Boje sie ze dam sie wkrecic w jakies bezsensowne zabiegi, nici, botoksy, albo make up zbyt mocny lub cos co nie dziala a kosztuje gruby hajs - , wiec prosze ematko - poradz jak i gdzie zrzucic z twarzy tak z 5 lat?
Obserwuj wątek
    • egzorcystka123 Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 08:12
      tak na szybko i bezkosztowo :
      zamiast bronzera stosuj "kapkę" różu w odcieniu jasnym - pink lub jasno-brzoskwiniowym -
      na kosci policzkowe, musnięcie na kosci skroniowej , jaszcze mniejsze muśnięcie w linii T ( miedzy brwiami, czubek nosa i w łuku Kupidyna, mozna jeszce "kapnąć" na podbródku))

wysypiac sie , rano podłozyc pod oczy schłodzone płatki nasączone mocną herbatą lub lodem ( w ogóle przykładanie lodu do twarzy dobrze robi)
      przemyśleć kształt i długość brwi ( oraz kolor - ciemne brwi postarzają) i rzęs ( jak wyżej) oraz koloryt makijażu

na reszcie się nie znam
      • sarah_black38 Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 11:01
        sarah_black38 napisała:

> Jak powiadają, nie pomoże pudre, róż kiedy stare pudło już crying
        >

kurde masz 40 lat, jeszcze młoda laska z ciebie. Ciesz się swoim fajnym wiekiem, zamiast zmarszczki pod lupą oglądać. smile
      • asia.sthm Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 11:26
        > dla mnie to taki oldschool, z czasow kiedy nic nie bylo w sklepach..

Nivea to juz klasyka. Przeprowadzono testy porownujac najdrozsze kremy z najtanszymi i rezultaty by cie zszokowaly. Nivea nadal prowadzi w skutecznosci.
        Musisz zmienic podejscie. big_grin
      • 35wcieniu Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 11:54
        z czasow kiedy nic nie bylo w sklepach

E, bez przesady. To ten oryginalny, niebieski krem Nivea był kiedy nic nie było.
        Nivea Soft to chyba już jakieś lata dziewięćdziesiąte czy nawet dwutysięczne.

A perfumy pani Walewska też do dzisiaj mają fanki.
        • apallosa Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 12:49
          Śmiejecie się dziewczęta,ale mi o nocnym dyżurze ( ogrzewanie non-stop,maseczki,przyłbice i cholera wie,co jeszcze) pomaga zestaw: tonik,esencja, serum,tłusty krem Farmony i jeszcze na to Nivea albo Ziaja- i to,, na grubo". Suchotniczy pysk wypija wszystko jak smok wawelski wodę 😃
          Zuzanna_a- jestem dobra dychę 😭starsza od Ciebie i w okolicach 40- taki też spojrzałam w lustro i powiedziałam samej sobie,że przyszedł,,ten czas". Ten tzn. witamy botoks, regularnie mezoterapię,wypełniacze, pożądne sera - no trza było😆.
          Z tym,że mam trzy bratowe- wszystkie kosmetolozki z zawodu,wiec miałam łatwiej.
            • apallosa Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 13:36
              To nie takie wypełniacze,na Boga..☠️😀🤩
              W życiu nie dałabym sobie takich polików zrobić.
              Botoks i kwas hialuronowy w czoło, wypełniacze w tzw.doline łez, ostrzkniete zmarszczki marionetki- czyli linie między nosem a kącikami ust.U mnie są akurat mega- widoczne,bo śmieszek byłam i jestem 😆
              • allijja Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 15:57
                >Botoks i kwas hialuronowy w czoło, wypełniacze w tzw.doline łez, ostrzkniete zmarszczki >marionetki- czyli linie między nosem a kącikami ust

boszsz...w okolicach 40-tki??? ja nawet nie wiedziałam wtedy "z czym to sie je".
                Do tej pory nie wiem co to jest "dolina łez". W sensie, wiem co to jest, tylko nie wiem na czym ma polegać jej dysfunkcja.
                Jak wiadomo (we wszystkim) przede wszystkim "zapobiegaj" - nigdy nie spalam na "poduchach" tylko jaśku (szyja). Zazwyczaj takze tylko na plecach (dekolt i nie tylko). Nie to że specjalnie, po prostu tak miałam. Dopiero niedawno dowiedziałam się, jaki to miało zbawienny wplyw na powyższe...
                A poza tym to polecam przede wszystkim facefitness. Naprawdę...po pierwszym, drugim, poczułam mieśnie na twarzy! że je mam w ogóle!
                Ja wiem, że to trzeba CODZIENNIE poświęcić z poł godziny...ale ZA DARMO! miozna znl=aleźć w sieci wszystko, co potrzeba. Ksiażke też mozna kupić. Ew. isc na szkolenie (nie byłam).
                a efekty naprawdę dają satysfakcje (bez ostrzykiwania) i długotrwałe efekty.
                • apallosa Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 18:14
                  No,jak u kogo...
                  Mnie,mniemusiowi,mniemusiu.....świat składa sie moja droga z ludzi o innej budowie twarzoczaszki i innych genach i trybie życia,aniżeli Twój.
                  Ja od nastoletnich czasów miałam olbrzymie cienie pod powiekami,do tego jeszcze oczy dość głęboko osadzone...gdyby nie wypełniacze , wygladalabym...dużo gorzej.
                  A botoks to już nastolatki sobie aplikują..
                  • allijja Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 19:49
                    he he he...a, przepraszam, co to sa 'olbrzymie cienie pod powiekami"? przypadkiem nie limfa, która trzeba "odprowadzić"? bo nie śmiem przypominac róznych badaniach alergiczno-watrobowo-innych, rozumiem, że to masz obcykane...
                    Dla mnie kobieta, która w wieku +/- 40 lat (że o nastolatce nie wspomne), ktora musi poddawać się zabiegom kosmetyczno-inwazyjnym, napełniajacym kase owym firmom kosmetycznym, to jakies nieporozumienie.
                    Ale co kto lubi...
      • milupaa Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 18:15
        Nigdy nie miałam problemu bo nienawidze kremów Nivea! Nie cierpię tego zapachu a że właściwie wszystkie mają ta nutę, przynajmniej wszystkie kosmetyki Nivea ktore wąchałam, to tej marki nigdy nie używałam i nie używam.
        • apallosa Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 18:22
          Rozumiem.
          Chciałabym bardzo,aby moja skóra kochała lekkie kremy...niestety,całe moje jestestwo kocha ,,im więcej,tym lepiej" kremów,maseczek,odżywek do włosów.Peelingi,szampony,myjadla do twarzy z kolei rozcieńczam na maksa,bo tak mi pasuje,nie że skąpstwa bynajmniej.
          • asia.sthm Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 18:40
            > ,,im więcej,tym lepiej" bo tak mi pasuje,nie że skąpstwa bynajmniej.

Gdybys dala skorze odpoczac od takiego bogactwa to skora by ci powiedziala ze starczy woda, delikatne mydlo i krem nawilzajacy. I dobre odzywianie.
        • kura17 Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 18:25
          > Nigdy nie miałam problemu bo nienawidze kremów Nivea! Nie cierpię tego zapachu

haha, a zapach ma swoje fanki - na tyle, ze nivea wypuscila perfumy ze swoim zapachem!!
          moja siostra jest fanka, regularnie sobie kupuje smile

dla mnie zapach jest neutralny. wole inne.
          • asia.sthm Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 18:44
            > haha, a zapach ma swoje fanki

zapisuje sie do klubu.
            Wszystkie inne kremy, nawet tez z najwyzszej polki, mi smierdza czyms co do mnie nie pasuje, a juz nie daj boze jak mi sie do ust dostanie.
            Bezzapachowe apteczne kremy przynajmniej nie denerwuja ale pachniec ma prawo tylko Nivea.
            • apallosa Re: Jak sie odmłodzic? 10.05.21, 19:26
              Zapach kremu uwielbiam...a teraz,kiedy jako ozdrowieniec nie czuję nic i niczego,mogę co najwyżej powspominać.
              Ktoś tam wyżej zasugerował mi odpoczynek od ciężkiej warstwy kremów...nnnoooo... dziękuję pięknie.Raz jeden jedyny poszłam spać bez nakremowania się czymkolwiek i nigdy więcej.Za skarby świata...
              Ten ktoś niech najpierw nazapiernicza się na oddziale, gdzie jest ogrzewanie non- stop i jarzeniówki,a potem niech powie,co wie ☠️
      • bombalska Re: Jak sie odmłodzic? 11.05.21, 00:18
        simply_z napisała:

> serio jeszcze ktos uzywa nivei soft..? dla mnie to taki oldschool, z czasow kie
        > dy nic nie bylo w sklepach..cos jak perfumy pani Walewska

Chyba mylisz kremy. Za komuny bynajmniej nie bylo Nivea Soft. Byl krem Nivea.
    • lot_w_kosmos Re: Jak sie odmłodzic? 11.05.21, 05:58
      Dbać warto o swój proces starzenia niemal od 18 tego roku życia.
      A nie próbować odwracać na szybko coś co się zaniedbywało.
      Teraz przed tobą sporo systematycznej pracy.
      Czytaj, proboj, dobieraj.
      Na ematce było milion postów o tym.
      Uczyń wysiłek przrszukania go.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka