31.08.21, 12:30
Kto się zna, niech mnie oświeci.
Różne gwiazdy robią sobie nowe zęby. Niektóre wyglądają naturalnie, inne nie. Od czego to zależy? Chyba nie od ceny, bo taki na przykład Ibisz chyba mógłby sobie pozwolić na zęby wyglądające naturalnie - gdyby były droższe. Po prostu przesadził z kolorem? Żona Pazury wygląda moim zdaniem dobrze, takoż Katarzyna Tusk.
Zastanawiam się nad tym, bo byłam niedawno u kosmetyczki. Po wszystkim pani zdjęła maskę i chwilę pogadałyśmy. Miała piękne, duże, śnieżnobiałe zęby, właściwie prawie niebieskie. Z całą pewnością sztuczne. Miała też sztuczne włosy, rzęsy, opaleniznę i twarz. Całkiem zamalowaną. Po chwili podeszła druga pani, wyglądająca zdecydowanie mniej spektakularnie, i... miała dokładnie takie same zęby. Dokładnie takie same. Rozmawiałyśmy chwilę, więc zdążyłam się przyjrzeć. Wyglądały, jakby wybrały te same z katalogu. A przecież tak się to nie odbywa, co?
Po prostu zrobiły to u tego samego dentysty/protetyka, nie najdroższego?

Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: Zęby 31.08.21, 12:34
      Kolor zębów sobie człowiek sam wybiera. Jest paleta odcieni i się dopasowuje. Ale jak się klient uprze na lodową biel to przecież mu nie odmówią...
    • ms.piggy Re: Zęby 31.08.21, 12:35
      zrobiły za swoje $$$ i widocznie takie im się podobały smile przecież to w ich gębach, zawsze można odwrócić wzrok od tej rażącej bieli z poświatą blueee smile
    • anorektycznazdzira Re: Zęby 31.08.21, 13:14
      Od gustu i wyobraźni klienta, bo to ona wybiera.
      Nie wszystko co wygląda olśniewająco na wzorniku będzie wyglądało jak ząb po wsadzeniu do paszczy.
      Dobierałam korony i 1 implant, więc wiem, jak trudno wybrać i jak można się przejechać. Ja na szczęście wysłuchałam protetyka, chociaż też pierwszy raz wydawało mi się, że jak ząb to biały aż siny będzie najpiękniejszybig_grin.
      • atoness Re: Zęby 31.08.21, 13:26
        Rozumiem. Mnie pewnie też tak by się wydawało. Ale wystarczy obejrzeć zdjęcia tych, którzy już to zrobili smile
        To zresztą kwestia nie tylko koloru. Ja sobie wyobrażałam, że spiłowuje się własne zęby, czy co tam innego z nimi robi, a potem przykleja odrobinę większe. A jednak widać, że niektórym te nowe ledwie się mieszczą w ustach.
        • borsuczyca.klusek Re: Zęby 31.08.21, 13:39
          O tak ten stolarz od Szelągowskiej jest świetnym przykładem. Gość ledwie mówił i miało się wrażenie, że nie może do końca domknąć paszczy 😳
        • aqua48 Re: Zęby 31.08.21, 13:42
          Toteż moja dentystka licówki dopasowuje wielkością do sylwetki pacjenta, tak żeby nie raziły sztucznością. Duża osoba z małymi ząbkami też będzie wyglądać kuriozalnie, jak gryzoń leśny.
    • asia.sthm Re: Zęby 31.08.21, 13:31
      > i... miała dokładnie takie same zęby.

Moze to byly tylko takie nakladki do zamowienia z katalogu? Jeden rozmiar, jeden kolor - naklade sie na wlasne zeby jak gumowce lub za przeproszeniem prezerwatywe. Na noc sie zdejmuje, myje wlasne zeby, myje nakladki i spi sie we wlasnym golym uzebieniu.
      Takie robione u dentysty nigdy nie beda identyczne.
          • atoness Re: Zęby 31.08.21, 13:53
            Wyglądają jak moja nakładka do wybielania. Na pewno nie mówię w niej normalnie, ale może te są cieńsze albo można nabrać wprawy.
            • misiamama Re: Zęby 31.08.21, 13:57
              mój syn prostuje zęby przy pomocy podobnych nakładek, z tym że są przezroczyste. Mówi w nich normalnie, śpi, tylko do jedzenia musi zdjąć. Poza jedzeniem i myciem nosi je stale.
            • asia.sthm Re: Zęby 31.08.21, 14:00
              Nakladka do wybielania jest przezroczysta, te sa biale i trzonowe maja dziury na gryzienie zeby pokrowiec nie przetarl sie po dwoch orzechach, no jakos tak.
              Kiedys napadly mnie reklamy tych pokrowcow i cos tam poczytalam ale nie gwarantuje, ze dobrze pamietam.
              Ceny od paru do kilkudziesieciu dolarow wiec i jakosc rozna, od na jeden usmiech do na dluzej. Piorun ich wie.
    • hipinka Re: Zęby 31.08.21, 18:01
      w tej chwili (jesli dysponujesz kasą) są takie możliwości, że możesz sobie wybrać dowolny odcień i kształt zębów, możesz zamówić lekko żółtawe, albo śnieżno białe, które wyglądają jak proteza. Protetyk może ci zrobić nawet delikatnie krzywe, takie jak twoje własne, jeśli tylko masz takie życzenie.
      To, że babki miały dokładnie takie same zęby nie oznacza, że były tanie, albo z katalogu, bo 1. takie rzeczy kosztują sporo, 2. dla każdego pacjenta wykonywane są indywidualnie, "na miarę"
      po prostu to kwestia gustu. Wydawało im sie pewnie, że takie super białe świetnie wyglądają

moim zdaniem nie wyglądają
      • minerallna Re: Zęby 01.09.21, 05:26
        Masz rację. Sztuczne zęby powinny wyglądać jak naturalne, może ciut upiększone ale dalej jak naturalne. Naprawdę dobry dentysta nigdy nie zgodzi się na taki sztuczny wygląd chyba że klient nalega. A dobrze zrobione zęby to kilkadziesiąt tysięcy.
        Do dziś pamiętam Wajdę na rozdaniu Oskarów, obrzydliwy widok sztucznej szczęki czy co tam mu zrobili.
    • damartyn Re: Zęby 31.08.21, 18:11
      Wszystko zależy od stomatologa. I nie chodzi tylko o rzemiosło, ale też o siłę perswazji, czyli umiejętności odwiedzenia pacjenta od zrobienia sobie wizualnej krzywdy. Czasami jednak się nie da. Klient nasz pan.
      • atoness Re: Zęby 31.08.21, 18:20
        Oczywiście, Jacksona też ktoś operował. Zastanawia mnie tylko, czy taki ktoś nie wie, że widać, że ma sztuczne. Może też wiedzieć i mieć to w dudzie.
    • abecadlowa1 Re: Zęby 31.08.21, 18:26
      Na yt jest niesamowita ilość filmów z relacjami młodych ludzi o robieniu zębów w Turcji lub Meksyku. Właśnie takich totalnie przegiętych zębów, które wyglądają jak sztuczna szczęka. 20-30 latkowie z normalnym, estetycznym uzębieniem wyjeżdżają do krajów, gdzie jest tanio i wykonują zabiegi trwale niszczące ich zęby. Zęby zostają opiłowane i nakłada się na nie korony lub licówki.
      Przecież po kilkunastu latach te korony trzeba będzie wymienić opiłowując zęby ponownie. I potem znowu, o ile będzie jeszcze co opiłowywać.
    • zosia_1 Re: Zęby 31.08.21, 21:55
      https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tLP1TfIMzM2TMsxYPTiSU2pLElUKEisKi1KBABkxAg7&q=edyta+pazura&oq=edyta+&aqs=chrome.2.69i57j46i433i512j46i131i433i512j46i433i512.3215j0j4&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8# jak Edyta wygląda dobrze? Ma sztucznie białe zęby, zrobione piersi, nos i policzki. Wygląda dziwnie i nienaturalnie
      • atoness Re: Zęby 01.09.21, 10:12
        Nijak nie mogę wejść w ten link, ale domyślam się, że jest tam to, co opisałaś. To, jak się wygląda, zależy też przecież od ujęcia. Absolutnie nie twierdzę, że ta pani wygląda naturalnie ani nawet dobrze. O zębach tylko mówiłam. Nie musimy się zresztą trzymać akurat jej. Pani Tusk chyba nie majstrowała przy twarzy, poza zębami. I dobrze ma moim zdaniem zrobione.
    • bigimax2 Re: Zęby 31.08.21, 22:17
      nie. Od czego to zależy?

od kasy , z ciekawosci spytalem dentyste ILE?
      za takie z katalogu 30 tysiecy za "naturalne" 60 tysiecy
      • atoness Re: Zęby 01.09.21, 10:13
        Jestem pod wrażeniem. Dogrzebałam się gdzieś, że Pazura mogła wydać 30 tysięcy. Czyli mogła dwa razy więcej.
        • asia.sthm Re: Zęby 01.09.21, 10:50
          tu sporo zdjec z przemian roznych celebrytow.
          www.plotek.pl/plotek/56,79592,26413587,drobny-szczegol-a-zmienia-wszystko-edyta-pazura-i-natalia.html
    • 1papryczka.chili Re: Zęby 31.08.21, 22:28
      Ja mogę Ci powiedzieć jak to się odbywa. Są lekarze protetycy, którzy dadzą się namówić na to, aby zrobić pacjentowi korony/licówki w kolorze muszli sedesowej. Wygląda to nienaturalnie, ale jak ktoś się uprze to koniec. Jak mu nie zrobisz to pójdzie tam gdzie mu zrobią. Naturalny kolor zębów nie jest biały. Ludzie, którzy mają kasę, potrafią nie tylko z zębami zrobić kuriozum, ale ze swoją twarzą ( botoksy i inne poprawki chirurgiczne) również. Przykladem może być niejaka Blanka, pisarka. Dlatego nie dziw się, że nawet mając kasę, można mieć sztuczne, nienaturalne zęby.
    • zuzanna_a Re: Zęby 31.08.21, 22:46
      Moja dentystka do dzis wspomina ze musiala zrobic klientowi zeby, ktore wygladaly jakby wstawiła mu rząd gum orbit.
      Uparl sie i co zrobic, wykonala usługę.
      Dla stomatologa to ciezki temat, bo gosc nie ma wymalowane na twarzy, ze sam chcial a dentysta wykonal, tylko raczej ludzie ktorzy go widzą maja na koncu jezyka „panie, kto to panu tak spie.,dolił?”
    • waleria_s Re: Zęby 01.09.21, 01:35
      Wszystko zależy od upodobań pacjenta. Widzę masę naturalnych przemian licówkami/koronami na stronie gabinetu, do którego chodzę. Część osób lubuje się w sztuczności jednak i chyba żywi przekonanie, że taki rażąco biały uśmiech wygląda drogo, gwiazdorsko. U części to też myślę, że chęć odragowania lat życia ze średnimi pod względem estetyki zębami.
      • atoness Re: Zęby 01.09.21, 10:05
        To na pewno. Ja też bym chciała, żeby na widok moich zębów ludzie wpadali w zachwyt smile Ale żeby jednak nie myśleli, że są sztuczne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka