Dodaj do ulubionych

Camping czas zacząć

03.05.22, 00:13
Drogie ematki, co polecacie pod namiot?
Wyszłam trochę z wprawy, a wiem, że pewnie sporo nowości. O ile śpiworów mam pod dostatkiem, to szukam namiotu (dla 4 osób, dwie dorosłe, dwoje dzieci) i karimat w miarę wygodnych. Zaczynam się dopiero rozglądać, ale może macie coś do polecenia?
Nie planuję pobytów wielodniowych pod namiotem, raczej coś na jedną, góra dwie noce. Musi się więc dobrze rozkładać. Nie miałam też dmuchanych karimat. Sprawdza się to? Materacy dmuchanych NIENAWIDZĘ, wolałam zawsze najgorszą karimatę.
Obserwuj wątek
    • ritual2019 Re: Camping czas zacząć 03.05.22, 09:42
      My juz zaczelismy. Syn (14) bardzo lubi wiec w sumie to troche pod niego. Bylismy w kwetniu na jedna noc, syn byl w ten weekend ze scouts, teraz jedziemy ze znajomymi. Namiot kupilismy duzy, ma 7m dlugosci, dwie sypialnie, pokoj w srodku, no i porch. Materace dmuchane, grill gazowy, itd. Bierzemy tez z przylaczem pradu bo na razie nice dosc zimne. Mamy elektryczne koldry ktore kladziemy na materace. W planach 1-3 noce. Dla mnie to max, oprocz tego normalne wakacje 2-3 razy w roku.
    • tiffany_obolala Re: Camping czas zacząć 03.05.22, 10:04
      Namiot - zależy, czy jeździcie samochodem, czy potrzebujecie np. do kajaku czy trekkingu. Są namioty "rzucane", rozkładane jednym ruchem, składa się nieco trudniej, ale przy odrobinie wprawy ok. Ale po złożeniu stanowią spore koło, więc do plecaka nie przytroczysz. Karimaty samopompujace są spoko, choć ja wolę grubą (bardzo gruba) piankową - no i piankową zawsze będzie lżejsza od samopompujacej. Śpiwór ja nawet latem lubię z komfortem poniżej zera, i taki dla kobiet - z miejscem na biodra i ocieplanymi stópkamismile

No właśnie, wszystkie porady rozbijają się o pytanie: z autem czy bez auta.
      • berber_rock Re: Camping czas zacząć 03.05.22, 11:20
        No właśnie, wszystkie porady rozbijają się o pytanie: z autem czy bez auta.

Nie tylko.
        Porady rozbijaja sie tez o to, jaka strefa klimatyczna etc.
        Czy zamierzaja zmieniac miejsce kempowania i majdan skladac/rozkladac (z opisu zakladam ze nie).
        Czy namiot ma byc lekki wagowo czy raczej stabilny (np. na wiatr).

Poniewaz autorka chce czworke, wiec podejrzewam ze wyjazd jednak autem. W koncu czworke ciezko jest nosic na plecach podczas wielodniowych trekkingow.

Podsumowujac: zadala pytanie typu: jaki kupic samochod?
        No jakis kupic, ale do czego ma on sluzyc?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka