Dodaj do ulubionych

Krwiak w ciąży

14.05.22, 19:34
Cześć, któraś z Was miała? Kiedy się wchłonal? Brałyście duphaston?
Obserwuj wątek
  • night_and_day Re: Krwiak w ciąży 14.05.22, 20:54
   Miałam krwiak 7 cm albo więcej. Przez większość ciąży plamiłam albo krwawiłam, czasem bardzo intensywnie. Rokowania były niezbyt dobre. Brałam Duphaston i magnez na skurcze i dużo leżałam, do trzeciego trymestru krwiak się opróżnił, synek ma już 9 lat.
    • kamin Re: Krwiak w ciąży 14.05.22, 23:21
     Nie.
     Progesteron ma dwa zastosowania udokumentowane:
     1. Niewydolność ciałka żółtego. Dosyć rzadka sprawa, najczęściej w ciążach po ivf z punkcją jajników. Wtedy trzeba brać kilka tygodni do czasu ukształtowania się łożyska.
     2. Zagrożenie przedwczesnym porodem-,przyjmowany dopochwowo hamuje skurcze m
  • bei Re: Krwiak w ciąży 14.05.22, 21:54
   Tak, każda moja ciąża ro krwawienia, krwiaki i wory innych patologii. Brałam Duphaston, i mimo bardzo słabych rokowań ciąże donoszone do terminu porodu o czasie, w ostatniej ciąży- do terminy CC w 38 tc. Po Duphastonie brałam duże ilości progesteronu w infekcjach domięśniowych.
  • huang_he Re: Krwiak w ciąży 14.05.22, 22:09
   Miałam tak olbrzymi, że w drugim miesiącu ciąży miałam pół brzucha. Byłam bardzo chuda i widać było wystającą torbiel (chyba to było 8x11). Lekarze nie dawali mi szans na wchłonięcie. Wchłonęło się dokładnie w 12 tc, w ciągu jednej nocy.
  • milupaa Re: Krwiak w ciąży 14.05.22, 22:36
   Ja, zrobił się od razu w 1 miesiącu, jakoś pod koniec. Od razu zwolnienie i nakaz oszczędnego trybu życia. (wyraźnie krwawienie się nasilało nawet jak więcej chodziłam) Wchłaniał się długo, w sumie ze 2 miesiące. Na początku mocno krwawił, żywa czerwona krew, bóle brzucha, kilka razy zaliczyłam IP ginekologii z porodówką, ze strachu. Sprawdzali stan zarodka i odsyłali do domu. Nic nie brałam poza luteiną. Mądra gin mnie uspokajała, i w sumie dobrze się skończyło.
    • milupaa Re: Krwiak w ciąży 15.05.22, 17:00
     No moje dziecię ma już 3 lata 🙂
     Dużo leż, odpoczywaj, jak są skurcze to koniecznie. Ale jak już nie leci żywa krew i jest jej coraz mniej to można się więcej ruszac. Aby nie przesadzić z tym leżeniem bo to też niezdrowe. Większość krwiaków się podobno wchłania i nie grozi zarodkowi.
  • princy-mincy Re: Krwiak w ciąży 14.05.22, 22:47
   U mnie krwiak był na połowie kosmowki. Leżałam 4 tygodnie. Krwiak się stopniowo zmniejszał. Ginekolog mówił, że najważniejsze, jak się zarodek rozwija.
   Obecnie dziecko ma już 8 lat.
   Powodzenia!
  • rb_111222333 Re: Krwiak w ciąży 15.05.22, 14:58
   Miałam krwiaka na początku drugiej ciąży, około 6 tygodnia. Byliśmy na wakacjach, kiedy zaczęłam krwawić. Już myślałam,że jest po ciąży. Ginekolog,który robił mi wtedy USG dał mi skierowanie do szpitala, ale zadzwoniłam do mojego ginekologa,profesora nomen omen i on to zbagatelizował, kazał tylko się nie przemęczać. Na parę dni wrzuciłam na luz, ale też nie przesadnie,czyli nie leżałam plackiem. Na USG w 10 tygodniu nie było już widać krwiaka. Mój lekarz prowadzący twierdzi, że nie ma na to lekarstwa, albo się uda utrzymać ciążę, albo niestety nie.
  • shellyanna Re: Krwiak w ciąży 15.05.22, 15:09
   Ja miałam. Lekarz mi nic nie przepisał, bo to była bardzo wczesna ciąża i powiedział ze leki w niczym nie pomogą i trzeba czekać. Wchłonęło się i urodziłam zdrowe dziecko. Plamilam gdzieś do 15 tyg.
   Ze średnim dzieckiem tez mialam. Tam krwawienie było dość mocne i spektakularne. Byłam pewna ze to znowu przodujące łożysko. Okazało się, ze pękł mi właśnie krwiaczek.
   Tez skończyło się szczęśliwie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka