Dodaj do ulubionych

Wędzikowska

29.05.22, 16:47
natemat.pl/415903,kontrowersyjne-slowa-anny-wendzikowskiej-komentuje-wzrost-toma-cruise-a a na ematce cisza... Przypomnijmy że pani ma 172 cm...
Obserwuj wątek
        • primula.alpicola Re: Wędzikowska 30.05.22, 07:57
          To właśnie ich przypadek, dziadek Anny dostał nazwisko z błędem i tak już zostało.
          Osobiście znam podobną historię- kuzyni, jeden ma podwójne "k", a drugi pojedyncze. Błąd urzędnika, tak zostało, teraz już na kolejne pokolenie.
          • szmytka1 Re: Wędzikowska 30.05.22, 13:45
            Moja matka i jej siostra. Jedna nazwisko panieńskie przez j druga prze i. Podobnie pokolenie wyżej, czyli dziadkowie też z j, a brat dziadka przez i. Zdaję się, że prawidłowo powinno być z i. I ten niuans skutecznie uniemożliwił przeprowadzenie sprawy spadkowej, a że seniorkom nie chce się robić zamieszania i odkreca sprawy nazwiskowej, kłopot z tymi spadkami będę jeszcze miała ja i kuzynostwo.
    • leanne_paul_piper Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:08
      Po prostu powiedziała o swoich osobistych preferencjach, do których ma prawo.
      Mnie akurat wzrost Cruise`a nie przeszkadza, bo najbardziej podobaja mi się właśnie mężczyźni ca. 175 cm, ale Tom jest dla mnie obrzydliwy za tę cała swoja działalność w kościele scjentologów, i nie widzę powodu, aby ukrywać, że osobiście dziada nie trawię. Do tego jeszcze jest nabotoksowany do granic możliwości.
        • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:19
          No tak twarz, ale też masa. Chuderlqk choćby z twarzy najpiekniejszy i wysoki też np mnie nie pociąga, musi być barczysty,.mocnej budowy. A krzywe nogi jeszcze, a to a siamto, dla każdego coś innego. Wzrost to jedna ze składowych indywidualnych preferencji
          • jolie Re: Wędzikowska 29.05.22, 19:47
            szmytka1 napisała:

> No tak twarz, ale też masa. Chuderlqk choćby z twarzy najpiekniejszy i wysoki t
            > eż np mnie nie pociąga, musi być barczysty,.mocnej budowy. A krzywe nogi jeszcz
            > e, a to a siamto, dla każdego coś innego. Wzrost to jedna ze składowych indywid
            > ualnych preferencji

Dla mnie masa j figura są jednak ciut ważniejsze niż twarz tzn. - fajnie wg mnie zbudowanemu więcej wybaczę, a pięknemu chuderlakowi twarz nic nie pomoże. Ale to wiadomo - powtarzam się.
    • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:15
      Nic obraźliwego nie powiedziała. Stwierdziła, że dla niej nigdy nie był szczególnie przystojny, że 170 to jednak trochę mało by mówić o przystojności i że woli postawnych facetów. Kropka w kropkę to samo myślę 😆 Zatem jestem wg ematek dzbanica
    • skumbrie Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:23
      Jedyny jej grzech to to, że jest osoba publiczną i obowiązuje ja (niepoprawna) poprawność polityczna.
      Nie lubi niskich i to powiedziała, ma prawo nie lubić.
          • sumire Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:52
            Ano taki był, że trochę siara, gdy robisz wywiad z zagraniczną aktorką, ta wymienia nazwisko jednego z najbardziej znanych w świecie polskich artystów ostatniego stulecia, a ty świecisz oczami, boś w życiu tego nazwiska nie słyszała, zbyt zajęta pompowaniem sobie usteczek. C'est tout.
            • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:57
              No cóż, nikt nie jest alfa i Omega. A ona mówiła tak o sobie, kreowała się na znawczynie wszechsteonna sztuki? Jest kobieta od wywiadow i nie udaje xhyba, że kimś więcej, wielkim autorytetem w dziedzinie Kultury? Czy się mylę? Czy w związku z tym, że nie jest tak lotna jak mogłaby być, nie może się jej niski facet nie podobać i musi zawsze wypowiadać się w superlatywach, lub wcale, bo jest jakoś tam znana i poprawność ja obowiązuje. Muszę to chyba przemyśleć 😆
                • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:22
                  No a jakby aktor nqpomnknal, że ostatnio to zainteresowały go dokonania pewnego polskiego astrofizyka, albo odkrycie znanego biologa. Nikt nie zna się nq wszystkim. Wyszło niezręcznie, może mało profesjonalnie, bo to w końcu o kimś z dziedziny sztuki, ale co to ma do opinii o niskich facetach?
                  • veryvery Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:29
                    szmytka1 napisała:

> No a jakby aktor nqpomnknal, że ostatnio to zainteresowały go dokonania pewnego
                    > polskiego astrofizyka, albo odkrycie znanego biologa. Nikt nie zna się nq wszy
                    > stkim. Wyszło niezręcznie, może mało profesjonalnie, bo to w końcu o kimś z dzi
                    > edziny sztuki, ale co to ma do opinii o niskich facetach?

Ty tak serio? Weaver wspomniała o znanym reżyserze a Wendzikowska studiowala aktorstwo, ta wiedza była przedmiotem jej studiów, to była kompromitująca wpadka źle świadcząca o wendzikowskiej, o tym jak sie do tych studiow przykładała, Sigourney nie mowiła jej o mikrobiologii, historii starożytnego Rzymu czy fizyce kwantowej tylko o czymś, na czym wendzikowska z założenia powinna się znać
                    • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:36
                      Ja nie mam pojęcia.co ona studiowała ani nie sledze jej.dokonan zawodowych
                      Weszłam w link, gdzie jest cytat, że.woli wysokich i postawnych a ten konkretny dla niej za niski i nie jest wg niej zbyt przystojny. I zachodzę w głowę jak jej gust ma się do jej profesjonalizmu.
                        • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:47
                          Bo podtrzymuje to twierdzenie. Co tu jest do bronienia? Ty uważasz inaczej, że trzeba się na wszystkim znać? Popełniła gafę i było to nieprofesjonalne skoro to z zakresu jej zawodu wyuczonego, ale ty też w swoim zawodzie zapewne nie wiesz. I ponawiam, co jej nieprofesjonalny wywiad ma do jej gustu?
                          • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:48
                            Zapewne ienwiesz wszystkiego miało być. I wyciąganie, że ona to nie pierwszy raz.slabo się zachowuje, no tam nie wiedziałam.podstawowej rzeczy a teraz Gada ze ktoś.malo.przystojny? Wtf ?
                      • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:31
                        Co nie zmienia faktu, że powiedziala to, co wiele innych kobiet myśli, albo i.mowi, tylko o nich nie piszą na plotku. Gust co d cech fizycznych nie zależy chyba od tego czy ktos dobrym fachowcem w swojej dziedzinie czy słabym?
                      • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:33
                        A może i o wzroście, póki są tacy ludzie,.którzy te wywiady chcą.ogladac, to chyba spoko..każdy może mieć swoją niszę. Co do jej gustów urodowych ma to czy jest.mocna czy słaba dziennikarka. Jakby była lepsza zawodowo, to gadalaby tylko politpoprawne opinie, tak? Wolę szczerego coś przeczytać, jeśli nie jest obrazliwe. A to ze jej się ten facet nie podoba nie jest przecież ovrazliwe
            • princesswhitewolf Re: Wędzikowska 29.05.22, 19:09
              >gdy robisz wywiad z zagraniczną aktorką, ta wymienia nazwisko jednego z najbardziej znanych w świecie polskich artystów ostatniego stulecia, a ty świecisz oczami,

w wywiadzie ulicznym malo kto by wiedzial kto to Grotowski, bo nei wiedza nawet gdzie Ukraina lezy. A ona dziennikarka a nie aktorka ani teatrolog
        • skumbrie Re: Wędzikowska 29.05.22, 20:19
          Tak, tak, bo ematki wolą niższych niż wyższych wink. O tym, jakie są ematki, świetnie widać w wątku o stosunku kobiet do kobiet, ale oczywiście, ukamieniujmy niunie z telewizji.
      • jasnoklarowna Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:59
        skumbrie napisała:

> Jedyny jej grzech to to, że jest osoba publiczną i obowiązuje ja (niepoprawna)
        > poprawność polityczna.
        > Nie lubi niskich i to powiedziała, ma prawo nie lubić.

No nie, zwyczajne nielubienie i nawet o tym powiedzenie to by było coś na kształt "dla mnie jest za niski"
        a ona powiedziała "ma tylko 170 więc nie może być przystojny".
        O tym że to jej zdanie powiedziała dopiero jak po tekście Starakowej zreflektowała się że to nie teges trochę wyszło.

Określanie w ten sposób cechy na które ktoś nie ma wpływu jest słabe, to jak by ktoś powiedział:
        On jest blondynem więc nie może być przystojnym. Zamiast powiedzieć: mnie się bardziej podobają bruneci.
        Stąd już niewiele do: on ma jedną nogę krótszą, albo jedno oko mniejsze więc nie ma prawa być przystojny.

Moim skromnym zdaniem określanie w ten sposób że jedna cecha wyklucza bycie fajnym, ładnym, przystojnym czy jeszcze innym to trochę brzydkie szufladkowanie i dosrywanie z powodu tej cechy.

Znam kilka dziewczyn ok 155 cm, sama nieznacznie przekraczam 160, więc są tacy, dla których ten wzrost nie będzie za mały, a że przystojność to nie tylko wzrost więc szansę na bycie przystojnym trochę ma, szczególnie dla niektórych. Abstrahując od jego innych cech czy zachowań, bo też mi ze scjentologią nie po drodze.
        • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:23
          nie powiedziała tak, zajrzałaś w link?

"Nigdy nie uważałam, że jest szczególnie przystojny. Dla mnie mężczyzna, który ma 170 cm wzrostu... no trudno o nim mówić, że jest przystojny. Wolę jednak typ Hugh Jackmana, takiego postawnego mężczyzny. Tom Cruise z tą zawsze o głowę wyższą partnerką jakoś mnie tak nie przekonuje do swojej męskości" - stwierdziła.
      • latarnia_umarlych Re: Wędzikowska 30.05.22, 09:06
        skumbrie napisała:

> Jedyny jej grzech to to, że jest osoba publiczną i obowiązuje ja (niepoprawna)
        > poprawność polityczna.
        > Nie lubi niskich i to powiedziała, ma prawo nie lubić.

To teraz sobie wyobraź prezentera, który pytamy o aktorkę mówi: "Taka gruba? Trochę za dużo kg, żeby mówić o atrakcyjności"
        Ma prawo mieć swoje zdanie? Ma. Zachował się profesjonalnie?
          • lauren6 Re: Wędzikowska 30.05.22, 10:34
            Mnie również nie podobają się niscy faceci. Co zrobić, tak już mam. Ale publicznie nie wygłaszam takich poglądów, ani na pewno nie podśmiewałabym się z wyglądu aktora, który ogólnie jest uważany za przystojnego.
        • arwena_11 Re: Wędzikowska 30.05.22, 10:38
          Przypomnij sobie takiego celebryte ( nazwisko mi wyleciało z głowy), który z 10 lat prowadzał.soe z panią że 3 razy grubsza od niego. Ona była chyba jakimś dyrektorem w banku. Ile było domysłów na temat tego związku. I z cała pewnością wypowiedzi nie były politycznie poprawne. Nawet Pana podejrzewano o to, że jest homo a związek to przykrywką.
    • veryvery Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:33
      Egocentryzm level master, wendzikowska wysrała te mądrości w obecności A. Woźniak-Starak, której zmarły mąż był niższy od niej.
      Poza tym było to takie trochę śliskie, trochę wredne ze strony wendzikowskiej bo ona sama jest kobietą obdarzoną urodą, poszczęściło się jej w loterii genetycznej a wyśmiewa się z ludzi mniej atrakcyjnych.
      • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:38
        Jakie wyśmiewa się? To jej subiektywna opinia, ale nie nic co miałoby być wyśmiewaniem się. Wredny teksty tego forum, chamstwo stąd, z jakim nie spotkałam się nigdzie indziej, ani w realu, ani w necie, sprawiają, że ematka to ostatnie miejsce, które miałoby moralne prawo by kogoś osadzax w kwestiach tego typu
      • heca7 Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:38
        Akurat mąż AWS miał za uszami więcej niż tylko wzrost suspicious To co odwalił na końcu myślę, że pozbawiło AWS dużej części empatii dla małżonka tongue_out
      • leanne_paul_piper Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:45
        Again, ona tylko powiedziała o swoich osobistych preferencjach, do których ma prawo. Nie podobaja jej się tak niscy mężczyźni. I ja to rozumiem, mnie z kolei nie podobaja się wysocy, tacy 190 cm, nie sa w moich oczach atrakcyjni, takie dragale. I mimo, że z takimi zdarzało mi się bywać, no to nie podobali mi się, no, oczami bym ich nie wybraławink.
        Jedyna wina Wędzikowskiej jest to, że jest osoba publiczna i właśnie obowiazuje ja polityczna poprawność.
        I tak jak ja mogę wam tu mówić, że nie znoszę dzieciorów, tak jako osoba publiczna już bym sobie na to nie mogła pozwolić i musiałabym udawać, że je lubię.
      • lauren6 Re: Wędzikowska 30.05.22, 08:17
        > ona sama jest kobietą obdarzoną urodą, poszczęściło się jej w loterii genetycznej a wyśmiewa się z ludzi mniej atrakcyjnych.

Widziałaś jej zdjęcia przed remontem generalnym? Tam nie było mowy o szczęściu w loterii genetycznej. Szczęście to miała rodząc się w takiej, a nie innej rodzinie, której zawdzięcza wykształcenie i pieniądze.
    • po_godzinach_1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 17:46
      Tak, przystojny znaczy wysoki i proporcjonalny, z dobrze osadzoną głową. Cruise nie jest przystojny.

Teraz niski jak się powie, że jest niski to się obraża, co za czasy.
      • jasnoklarowna Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:07
        ale tu nie o to chodzi że powiedziała że niski, tylko że skoro jest niski to "nie może" być przystojny.
        Tu chyba larum się podniosło o to że sam wzrost już go wyklucza z bycia przystojnym. A mogła zwyczajnie powiedzieć "dla mnie jest za niski" i nikt by się nie czepnął.
        Poszło o sposób w jaki to powiedziała. A że to jej zdanie dodała dopiero potem, jak ją upomniano.
        • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:19
          Nigdy nie uważałam, że jest szczególnie przystojny. Dla mnie mężczyzna, który ma 170 cm wzrostu... no trudno o nim mówić, że jest przystojny. Wolę jednak typ Hugh Jackmana, takiego postawnego mężczyzny. Tom Cruise z tą zawsze o głowę wyższą partnerką jakoś mnie tak nie przekonuje do swojej męskości" - stwierdziła.

Chyba ja w inny link weszłam czy co. Powiedzialq nie uważałam, czyli ja nie uważam, potem dla mnie. Od początku podkreslq, że to jej subiektywna opinia a nie jakas prawda objawiona, z którą każdy musi się zgodzic
        • po_godzinach_1 Re: Wędzikowska 30.05.22, 09:01
          jasnoklarowna napisała:

> ale tu nie o to chodzi że powiedziała że niski, tylko że skoro jest niski to "n
          > ie może" być przystojny.

Bo nie może. Przystojny znaczy tyle, co wysoki, mający ramiona szersze niż biodra i proporcjonalną budowę.
            • po_godzinach_1 Re: Wędzikowska 30.05.22, 09:27
              sumire napisała:

> Proporcjonalna budowa ma ziobro wspólnego ze wzrostem, chyba że mówimy o niskor
              > osłych.

przecież nie mówię, że ma

wysoki, mający ramiona szersze niż biodra oraz proporcjonalną budowę = przystojny
                • po_godzinach_1 Re: Wędzikowska 30.05.22, 09:40
                  sumire napisała:

> Nie. Można być wysokim i zupełnie nie być przystojnym.

uf, nie rozumiesz, że podałam 3 warunki, jakie trzeba spełnić aby być określonym jako przystojny, TRZY jednocześnie

wysoki
                  w ramionach szerszy niż w biodrach
                  proporcjonalnie zbudowany

przecież nie napisałam, że każdy wysoki jest przystojny, zupełnie nie wiem z czym sie spierasz
        • arwena_11 Re: Wędzikowska 30.05.22, 10:42
          Ale DLA NIEJ. Innym może się podobać, ale dla niej nie będzie meski czy przystojny.
          Cruise dla mnie ogólnie jest okropny. Nigdy nie rozumiałam tego szału na jego punkcie.
          • iwles Re: Wędzikowska 30.05.22, 11:48
            arwena_11 napisała:

> Ale DLA NIEJ. Innym może się podobać, ale dla niej nie będzie meski czy przystojny.

Pytanie, co pani rozumie pod określeniem "męski".
              • iwles Re: Wędzikowska 30.05.22, 12:10
                arwena_11 napisała:

> A o to należałoby się jej zapytać.

W takim razie cała dyskusja bez sensu, bo niby jak można pisać: "popieram jej słowa", nie wiedząc, co miała na myśli.
                Nie ma jednej definicji "męskości", dlatego tak łatwo urazić kogoś, dla kogo, to coś więcej niż tylko wzrost.

• primula.alpicola Re: Wędzikowska 30.05.22, 12:13
                  "Nie ma jednej definicji "męskości", dlatego tak łatwo urazić kogoś, dla kogo, to coś więcej niż tylko wzrost."

Z drugiej strony, dlaczego tak łatwo obrazić "męskość"? Trochę jak z obrazą uczuć religijnychwink Facet pewien swojej męskości tylko wzruszy ramionami na takie pierdolety.
    • veryvery Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:00
      Ciekawe jakie byłyby reakcje gdyby jakiś męski celebryta rozwodził się w tv że kobiety z małym biustem nie są kobiece, że tylko wydatny biust czyni kobietę atrakcyjną, że kobieta z małym biustem stojąca obok partnera z przypakowanymi mięśniami piersiowymi nie przekonuje go o swojej kobiecości
    • g.r.uu Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:25
      Stwierdziła, że dla niej przystojny = wysoki. I ok, jej prawo, chociaż nie wiem z jakiego powodu uznała, że warto się ta opinia dzielić ze światem. Ale ona raczej mało lotna jest.
      • jacqueline.bouvier Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:32
        To już serio nie można powiedzieć, że woli się wysokich mężczyzn od niskich? No ja karłów organicznie nie trawię, dla mnie facet zaczyna się od ok. 180. I mam do tego prawo. Wendzikowska też ma.
        Na Ukrainców słowa powiedzieć nie można, wyrażanie się per " dzieci niepełnosprawne" to obraza dla tych dzieci, nie wolno powiedzieć karlica tylko " niskorosła", a teraz się dowiedziałam, że nie można się wypowiedzieć, że się niskich nie lubi, bo to obraza dla niewysokich facetówbig_grinDD
          • szmytka1 Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:40
            Nigdy nie uważałam, że jest szczególnie przystojny. Dla mnie mężczyzna, który ma 170 cm wzrostu... no trudno o nim mówić, że jest przystojny. Wolę jednak typ Hugh Jackmana, takiego postawnego mężczyzny. Tom Cruise z tą zawsze o głowę wyższą partnerką jakoś mnie tak nie przekonuje do swojej męskości" - stwierdziła.
        • g.r.uu Re: Wędzikowska 29.05.22, 18:46
          Można. Można też powiedzieć że woli się kobiety inteligentne w roli dziennikarek :p Takich, które jak mowa jest o filmie mają do powiedzenia coś więcej niż to który aktor jest przystojny a który nie, bo takie pitu pitu to z psiapsi przy kawie