Dodaj do ulubionych

Wakacje z Exim tours

01.06.22, 10:36
Jakie macie zdanie o tym biurze? Zawsze na wakacje latałam z Itaką, Tui czy Rainbow. Teraz przeglądam oferty wakacyjne tych biur i faktycznie ceny dobijają. Jeżeli chodzi o Exim to jest między nimi spora różnica cenowa. Jednak mało znane dla mnie to biuro. Oferuję tańsze wakacje bo gorsze hotele mają czy tu chodzi o coś innego? Byłaś która z Was z nimi na wakacjach 🌴⛱️☀️? Jakie doświadczenia? Polecacie czy może odradzacie?. Za rady lećcie na wakacje bez biura z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • agjot Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 11:08
      A to nie jest tak ze te ceny nie zawierają opłaty za bagaż? Bo jak ja szukałam to tez rzuciły mi się w oczy niższe ceny, ale jak zaczęłam zgłębiać temat to wyszło ze nie licza bagażu. Koniec końców polecieliśmy z tui. Z eximem byłam 15 lat temu w Tunezji, nie narzekaliśmy.
        • tenjedennick Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 14:26
          Jeszcze gdy lataliśmy na wakacje zorganizowane to wybieraliśmy Itakę, bo też byli tańsi od TUI albo Neckermanna, ale zawsze byliśmy zadowoleni. negatywnych opinii też nie brakowało. Może mieliśmy szczęście. nie wiem. Exim działa na rynku już bardzo długo. Znajomi parę lat temu byli zadowoleni. Nie zawsze tak jest, że tańsze biuro oznacza gorsze miejsce czy standard.
    • dyzurny_troll_forum Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 11:17
      kklamra napisała:

> Jakie macie zdanie o tym biurze? Zawsze na wakacje latałam z Itaką, Tui czy Rai
      > nbow. Teraz przeglądam oferty wakacyjne tych biur i faktycznie ceny dobijają. J
      > eżeli chodzi o Exim to jest między nimi spora różnica cenowa.

Znaczy chcesz powiedzieć, że może być gorzej niż w (nowej) Itace?
    • iberka Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 11:33
      Jeden z moich radnych poleciał z nimi na All kilka dni temu i podejrzewam, że wróci zachwycony, bo ten typ tak ma wink. Na pewno opowie więc za tydzień będę na bierząco
    • mia_mia Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 11:44
      Byłam z nimi kiedyś raz czy dwa, ale na tyle dawno, że wrażeń nie pamiętam, wiem, że raz w Tunezji, ale pewnie nie tylko, bo kiedyś jakoś popularniejsi byli, dramatu czy ciekawych przygód być nie mogło, bo bym pewnie pamiętała.
      Porównując ceny patrz na całość, zwłaszcza jeśli jedziesz z dziećmi, ja niedługo wyjeżdżam z TUI, ale ten sam hotel sprawdzałam w Itace chyba i cena za osobę porównywalna, a za całość po dodaniu dziecka w TUI sporo taniej nawet po doliczeniach.
    • volta2 Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 16:23
      byłam bardzo dawno w tunecji, to był mój pierwszy wyjazd, nawet nie na all bo miało być najtaniej jak się da a po porzygodach z kwaterodawcami w krynicy morskiej to i oczekiwania mieliśmy nie za duże.

więc jak najbardziej nam pasowało, hotel miał tunezyjskie 3 gwiazdki, był bezpośrednio przy plaży, za 10$ bakszyszu dla recepcji dostaliśmy apartament prezydencki (wrzesień).

po kilku latach poleciałam z nimi sama, jeszcze raz do tego samego hotelu (wpisywałam sie, że lubię wracać) i było tak samo dobrze, tym razem już all, bo sama, więc na miasto przez tydzień nie wyszłam, nie planowałam zresztą.

jak dla mnie biuro jak biuro, najważniejszy hotel i zawsze możesz dopłacić za pokój z widokiem na morze(jak leciałam sama, to dopłacałam w biurze, bo nie chciałam dawać łapówki w recepcji (środek sezonu)

teraz jestem już lepiej obeznana z kurortami i ich zapleczem hotelowym, więc napiszę, że nie warto przepłacać za 5 gwiazdek, bywa, że poziom jest bardzo porównywalny. przeczytaj opinie o hotelu na trip, albo jeszcze lepiej na booking i w drogę.
    • vasaria Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 16:28
      Tydzień temu wróciłam z Hiszpanii/ z exim tours. Hotel fajny, ale parę rzeczy mnie mocno zaskoczyło:
      1. Dopłata do walizki, to zaskoczyło mniej bo w biurze zostałam o tym poinformowana i dopłaciłam 250 zł za walizkę,
      2. Lot samolotem rejsowym, a co za tym idzie losowane miejsca 😱 . Siedziałam 20 rzędów od męża. Cały samolot był taki przemieszany, wiem stąd, bo kto mógł ten się przesiadał.
      3. I hit !!! Bus, który rozwoził nas po hotelach byl prowadzony przez kierowcę, który ani w ząb nie kumał angielskiego (albo raczej nie chciał rozumieć), nie było żadnego rezydenta, więc on stawał gdzieś, wołał nazwę hotelu I ludzie wysiadali. Nas wysadził np w centrum Lloret de mar. Na pytanie, gdzie nasz hotel pokiwał ręką w jedną ze stron i nie pozostało pozostało nam nic innego, jak odpalić google maps i cisnąć z buta kilkaset metrów,
      4. Pani rezydent beż żenada oznajmiła nam , gdy do niej zadzwoniłam- nr dostałam już na etapie zakupu wycieczki - że dla dwóch osób nie opłaca jej się przyjeżdżać do hotelu, więc wszystko powie nam przez telefon. I nawet byłoby to ok, gdyby to ona zadzwoniła do nas !
      5. Bilet w stronę powrotną wysłany dzień wcześniej, przed wyjazdem, na maila - prosiłam w recepcji hotelowej, aby mi go wydrukowali,

Podsumowując- wyjazd dla osób, które są mocno ogarnięte. Mąż stwierdził, że w sumie na jedno by wyszło jakbyśmy sobie hotel przez booking zarezerwowali i lot sami ogarnęli. W sumie - racja !

Pomimo wszystko- urlop super. Hotel rewelacja, okupowany głównie przez Niemców, w samym centrum miasteczka. Jak już ogarnęłam pierwszy szok, to było fajnie. Oczywiście w stronę odwrotną również - o 5.30 rano - maszerowaliśmy do busa, ciągnąc walizkę . Teoretycznie hotel miejski nie miał możliwości podjazd busa pod sam hotel, ale tu bym dyskutowała ...
              • vasaria Re: Wakacje z Exim tours 02.06.22, 14:23
                Jeśli ktoś lata często, dużo podróżuje to oczywiście to żaden problem, że dużo po drodze trzeba ogarniać samemu. Przepraszam, ale nie chce mi się opisywać całej drogi - opisałam tylko wycinek przygód w trakcie tej wycieczki. Znam co najmniej kilka osób dla których wysadzenie w obcym kraju w losowym miejscu miejscowości , znalezienie hotelu, samodzielne wytłumaczenie w recepcji, że masz rezerwację stanowiłoby problem. I nie takich rzeczy się spodziewasz gdy jedziesz z biurem ! Takie rzeczy ogarniam sobie gdy sama organizuję sobie wakacje - tylko po co mi wtedy biuro podróży???
                Jesienią zeszłego roku leciałam do Turcji z coral travel i wyglądało to ZUPEŁNIE inaczej.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 18:41
      Teraz wyglada to tak, że jak nie masz doplaty do bagazu osobno to dodajesz sobie 400 więcej i szukasz o tyle droższa wycieczkę z innego biura.
      A jak chcesz miejsca kolo siebie to doplacasz 40 zł od osoby i masz już w dwie strony.
      Musisz dodać 440 zł do kazdej osoby, no chyba, ze tak jak my jesteś kompaktowy i spokojnie jedna waliza 20kg starczy ci na 3 osoby + każda po plecaku 5 kg wycieczkowym jako bagaż podręczny - dla nas to i tak az nadto, dlatego rozważam wzięcie butów górskich na Kretę.
    • em_ka_krk Re: Wakacje z Exim tours 01.06.22, 20:46
      Kilka lat temu byłam na wakacjach z Exim Tours i zostałam okradziona w hotelu (Tunezja). Zniknęły spodenki męskie, twix i mp3. Rezydent nie zawiadomił policji, dyrektor i obsługa szukali w pokoju tych rzeczy. Po powrocie do Polski, napisałam do biura i opisałam sytuację, pani stwierdziła, że powinnam pakować wszystko do sejfu (w sejfie trzymaliśmy paszporty, pieniądze, telefon i biżuterię) oraz dlaczego nie pojechałam na policję. Stwierdzila, że powinnam to zgłosić i nie rozumiała faktu, że nie znam Tunezji oraz mnie samej ciężko szukać komisariatu... Byliśmy raz jedyny i więcej nie pojechaliśmy. Żadnej rekompensaty i zniżki nie dali, więc jeżdżę z innymi biurami podróży na wakacje.
    • alinalen Re: Wakacje z Exim tours 02.06.22, 13:16
      Nie polecam. W ostatniej chwili zmienili mi hotel (choć gdy sprzedawali usługę miesiąc wcześniej wiedzieli ze tamten będzie nieczynny) zamiast 50m2 i dwóch pomieszczeń dostałam 20m2 z otwartą lazienką( pokój family dla 5 osób😁). Kontakt bardzo utrudniony/ jestem w trakcie reklamacji. Ale im zgadza się liczba gwaiazdek i ze to i to pokój family. Co tanie to drogie.
    • wena-suela Re: Wakacje z Exim tours 02.06.22, 14:05
      Biuro jak biurowink Byłam z nimi na Malcie. Wszystko bez zarzutu. Rzeczywiście korzystają z tanich linii i nie płacisz tylko za bagaż kabinowy. Ale mnie akurat taki wystarcza na tydzień. Do wybranego przez nas hotelu jechały w sumie 4 os, wiózł nas taksówkarz miejscowy. Nie spotkałam rezydentki, ale nie jest mi do niczego potrzebna. Hotel masz jaki sobie z listy wybierzesz, jak wszędzie. Nasz był all, chyba 3 gwiazdki, bardzo przyzwoity, świetnie położony względem plaży i komunikacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka