Dodaj do ulubionych

Legimi w bibliotece

12.09.22, 14:55
Dziewczyny, czy ktoś wytłumaczy mi jak krowie na rowie, bo nie ukrywam, że słabo zorientowana w temacie jestem:

Jestem stosunkowo świeżą użytkowniczką czytnika Ebooków (e-Booków?), mam wykupiony abonament Legimi.
We wrześniu udało mi się uzyskać kod dostępu do zbiorów jednej z bibliotek. Kiedy próbuję go wykorzystać, pojawia się komunikat, że nie mogę, ponieważ korzystam już z innego pakietu Legimi.
Czy dobrze rozumiem, że mogę korzystać albo z biblioteki albo z abonamentu, nie mogę tych dwóch pakietów łączyć?
A jeśli tak, to czy zbiory biblioteczne są takie same, jak zbiory Legimi w abonamencie? Obawiam się, że jeśli zrezygnuję z płatnego abonamentu, to zbiór dostępnych książek będzie dość ograniczony.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 14:59
      Chyba tak, chyba nie możesz mieć 2 abonamentów. Tak mi to kiedyś tłumaczono, jeden użytkownik, 1 abonament. Co do zawartości się nie wypowiem, bo korzystam z płatnego.
      • swinki_trzy Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 15:03
        Mam czasami abonament biblioteczny i wydaje mi się, że ten jest bardziej ograniczony od płatnego.

Daniela, czy mogę na priv napisać byś sprawdziła czy w swoim abonamencie masz dwie książki, które u mnie są niedostępne i mogę je tylko kupić, nie wypożyczyć
        • daniela34 Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 15:05
          Pewnie, dawaj
    • iwles Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 15:03

Załóż drugie konto z innym mailem.
      • magia Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 18:04
        dokładnie tak, poznoej wystarczy sie przelogować
    • gdanskamarylka Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 15:07
      Nie możesz łączyć. Ja korzystam wyłącznie z bibliotecznego i nie narzekam na szerokość oferty ani dostępność pozycji. Większość interesujących mnie nowości jest dostępna od razu, na niektóre trzeba chwilę poczekać (ale to w zależności od umów między legimi na wydawcami).

Nie mam porównania z abonamentem, ale u mnie oferta biblioteczna nie wygląda na ograniczoną. Chociaż jak spojrzałam na stronę legimi, to legimi dla bibliotek może mieć różne oblicza, zależne od pakietu, na który zdecyduje się dana biblioteka.
    • agiq Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 15:14
      Jeżeli masz wykupiony abonament to masz dostęp do Legimi w większej ofercie niż biblioteczny dostęp. Więc bez sensu korzystać z bibliotecznego jednocześnie z wykupionym. Poczekaj aż ci wygaśnie wygaśnie wykupiony i korzystaj z bibliotecznego, tylko pamiętaj że musisz się starać o kod dostępu co miesiąc.
    • tilijka123 Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 15:14
      Na jednym mailu mozesz miec w danym momencie tylko jeden pakiet.
      Od lat korzystam z legimi bibliotecznego. Nie wszystkie ksiazki sa w pakiecie bibliotecznym. Niektore pojawiaja sie w nim z mniejszym lub wiekszym opoznieniem, niektore nigdy nie sa dostepne.

• 35wcieniu Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 15:42
      Wszystko co wyżej to prawda, tylko- nie wiem czy dobrze rozumiem, ale Ty myślisz że kod z biblioteki daje dostęp do zbiorów danej biblioteki?
      • maslova Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 16:41
        > ale Ty myślisz że kod z biblioteki daje dostęp do zbiorów danej biblioteki?

Szczerze - nie mam pojęcia. Dziewczyny wyżej piszą, że to zależy od pakietu, jaki wybrała konkretna biblioteka.
        • agiq Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 16:56
          Biblioteka daje kod do zbiorów Legimi nie do zbiorów biblioteki. A czy do wszystkich czy nie wszystkich zbiorów Legimi to może zależeć od pakietu.
          • maslova Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 19:17
            Dziękuję za wyjaśnienie.
        • magia Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 18:05
          tak, pakiet ma znaczenie. Np. moja biblioteka nie ma dostępu do audiobukow
    • jasnozielona_roslinka Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 17:09
      czyli masz wykupiony abonament legimi i poszłaś żeby pobrać dodatkowo z biblioteki darmowy kod legimi?
      Po co? liczylaś że mają jakiś premium smile ?
      1. ktoś z tego kodu mógł skorzystać, kto nie ma wykupionego
      2. na bibliotecznym legimi jest bardziej ograniczona oferta niż na tym płatnym
      Jakbyś to powiedziała bibliotekarce to by ci wytłumaczyła
      • maslova Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 19:16
        > Po co? liczylaś że mają jakiś premium smile

Przed rezygnacją z abonamentu chciałam sprawdzić, czy konto biblioteczne daje dostęp do takiego samego pakietu książek jak abonament płatny.

> ktoś z tego kodu mógł skorzystać, kto nie ma wykupionego
        Ja również mogę (i mam zamiar) z niego skorzystać. Wystarczy, że zrezygnuję z płatnego abonamentu.
        • eliza2016 Re: Legimi w bibliotece 12.09.22, 22:01
          Ja korzystam z abonamentu biblioteki, i raz w roku sama sobie wykupuję i czytam to czego tam nie ma. Polecam ten sposób wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka