Dodaj do ulubionych

Die Kaiserin

02.10.22, 19:31
Czyli nowy serial o Sisi, pardon, o Elisabeth. Oglądacie? Jak wrażenia? Sisi nigdy nie lubiłam, ale odtwórczyni głównej roli jakoś potrafi wzbudzić współczucie dla odgrywanej przez siebie postaci.
Obserwuj wątek
    • dvdva Re: Die Kaiserin 02.10.22, 19:42
      Obejrzałam pierwszy odcinek.
      Rodzice Sissi i jej teściowa za młodzi z wyglądu, a Może sama Sissi po prostu wygląda poważnie. Chyba była nastolatką gdy brała ślub?
      • aandzia43 Re: Die Kaiserin 02.10.22, 21:21
        Obejrzalam dwa i więcej nie zamierzam. Teściowa i matka dobiegały w momencie ślubu Sisi do pięćdziesiątki i słynęły z urody, w młodości na pewno. Dla mnie aktorki są spoko. Podoba mi się też potraktowanie tych postaci jak żywych i pełnokrwistych kobiet, nie starych lampucer. Chic traktowanie historii jest... jakie jest wink
      • malenka9 Re: Die Kaiserin 02.10.22, 22:44
        Rodzice Sissi i jej teściowa za młodzi z wyglądu

Aktorzy w przybliżeniu tyle lat mieli jak tesciowie. 40 parę lat.
    • wkswks Re: Die Kaiserin 02.10.22, 20:21
      Ja nie. Mojej teściowej się nie podoba.
    • aandzia43 Re: Die Kaiserin 02.10.22, 21:09
      Taki se on jest, ten serial. Realia epoki i historia potraktowane dość swobodnie. W sam raz dla nastolatek, żeby zobaczyły w kobiecie sprzed dwustu lat identyczna jak o e nastolatkę wink
      • panterarei Re: Die Kaiserin 03.10.22, 06:17
        Widziałam kawałek. Odtwórczyni roli Sisi w pierwszym odcinku to szara myszka.Bez sensu, Elżbieta była piękna i na tym jechała całe życie
        • kira02 Re: Die Kaiserin 03.10.22, 06:22
          Właśnie ja tej wielkiej urody tez nie widzę, aktorka jest taka...zwyczajna.
        • ichi51e Re: Die Kaiserin 03.10.22, 08:25
          Moim zdaniem Sissi była przeciętnie ładna jako dziecko i jako kobieta. Miał piękne włosy bez wątpienia i obsesje na punkcie swojej urody. Obiektywnie - tylozgryz itd
          • panterarei Re: Die Kaiserin 03.10.22, 16:38
            Za zęby ją teściowa ganiła, ale była piękna nie tylko zgodnie z kanonem epoki
            • ichi51e Re: Die Kaiserin 03.10.22, 16:43
              Helena Anna Held, Evelyn Nesbit - Sissi była maksymalnie nastarana.
          • aandzia43 Re: Die Kaiserin 03.10.22, 22:31
            Lekki tyłozgryz u ładnej kobiety nie jest defektem urody, jej w każdym razie nie był w stanie oszpecić. Była ponadprzeciętnie ładna i zgrabna, miała grację i wdzięk, na pewno pięknie się poruszała (sprawność fizyczna), do tego kasa i możliwości z nią związane. Aktorka która gra ją w tym serialu ma ładną i miłą buzię, ale jest ciężko zbudowana, nie ma szyi. To takie żenujące kiedy na widok Sisi w jej wykonaniu dwor wzdycha "jaka piękna!" podczas gdy większość dwórek jest od niej ładniejsza, a przede wszystkim zgrabniejsza wink
        • elinborg Re: Die Kaiserin 03.10.22, 19:04
          Elżbieta na początku, kiedy poznała Franciszka Józefa, była właśnie taką szarą myszką. Młodziutka, bardzo nieśmiała, taka trochę dzika i nieobyta- dość swobodnie wychowywana. Franciszek zachwycał się, że jest taka świeża i urocza ( w przeciwieństwie do siostry Heleny pewnie, która pierwotnie miała zostac cesarzową), o wielkiej piękności nie było mowy.. Ona później wyrosła, swoje zrobiły też stroje, słynna talia, wspaniałe włosy, aura tajemniczości i niedostepnosci (była niesmiała, mało mówiła- wstydziła się brzydkich zębów, często po prostu uciekała, bała się publicznych wystąpień, w poźniejszym okresie posługiwała się na przykład sobowtórką- jej fryzjerka była trochę do niej podobna i czasem grała Elżbietę). To "bycie piękną" było jej ucieczką przed rzeczywistością.
    • ophelia78 Re: Die Kaiserin 03.10.22, 06:29
      Zaczęłam i chyba pociągnę dalej. Choć dla mnie Sisi zawsze już będzie miała twarz młodej Romy Schneider
    • wbka1 Re: Die Kaiserin 03.10.22, 08:45
      Ponoć bardzo dbała o swoją figurę, uprawiała ,, sporty, by być szczupłą. Widziałam w Merano jej pomnik odpowiadający jej prawdziwym parametrom. Była wysoka, jak na owe czasy i bardzo szczupła, podobnie jak aktualne królowe i księżniczki.
    • elinborg Re: Die Kaiserin 03.10.22, 10:54
      Ja czekam na porządny, zgodny z faktami serial czy tam film o Sisi. Nie kolejną bajeczkę. To ciekawa postać, nieszczęśliwa, niezrealizowana, zaburzona. Czasy też ciekawe bardzo, burzliwe.
      Tak trochę z Dianą może się kojarzyć- młoda dziewczyna w złotej klatce, wrażliwa, zmuszana do przestrzegania surowej etykiety co poważnie odbiło się na psychice i właściwie zniszczyło jej życie (tu Diana jednak miała wybór, Sisi żadnego- mogła tylko uciekać- w choroby, w obsesyjne dbanie o wygląd( samo ubieranie i czesanie zabierało kilka godzin, a zawsze chciała się perfekcyjnie prezentować, głodzenie się, zabiegi -powiedzmy kosmetyczne- okładanie surową cieleciną, gorące kąpiele (raz się mało nie ugotowała), ćwiczenia gimnastyczne i spacery, czy tam raczej marszobiegi którymi wykańczała towarzyszące damy dworu, jazda konna- to była prawdziwa obsesja, trwająca wiele lat, brała przecież udział w gonitwach, trenowała wiele godzin dziennie, była zresztą doskonała amazonką...
      Do tego jej stosunki z dziećmi, z męzem, innymi mężczyznami. Próby tworzenia poezji, nauka języków (kolejna obsesja). No po prostu materiał na solidny serial, nie kostiumowe bajeczki.
      • wkswks Re: Die Kaiserin 03.10.22, 16:33
        Ktos musiałby naruszyć tą bawarsko- austriacka świętość. A nie ma raczej odważnych.
        • suki-z-godzin Re: Die Kaiserin 03.10.22, 17:12
          Są, są, wprawdzie nie serial ale książka. Polecam:
          lubimyczytac.pl/ksiazka/259018/cesarzowa-elzbieta
          • wkswks Re: Die Kaiserin 03.10.22, 17:28
            Dzięki poszukam.
            • elinborg Re: Die Kaiserin 03.10.22, 18:09
              Ta biografia jest świetna, dobrze się czyta. Byłaby dobrą podstawą scenariusza.
      • eliszka25 Re: Die Kaiserin 03.10.22, 18:23
        Tak, zgadzam się. Dla mnie jednak i tak ten serial jest chyba najmniej przesłodzony ze wszystkich, które do tej pory powstały. Albo przynajmniej z tych, które widziałam. Realia epoki zachowane „tak se” i sama Sissi dla mnie jakaś taka mocno przaśna i przeciętna, ale serial mnie wciągnął. Choć z chęcią obejrzałabym coś o prawdziwej historii cesarzowej Elżbiety, a nie bajeczkę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka