Dodaj do ulubionych

Wysokie Taury, Dolomity

24.10.22, 19:36
z związku z piękną prognozą pogody na najbliższe dni wymyśliliśmy sobie dzisiaj spontaniczny wypad na 12 dni, celujemy w Wysokie Taury (najchętniej noclegi w Zell am See) i może jeszcze Dolomity włoskie (Cortina, Corvara).
W planach na pewno droga na Grossglockner (otwarta do 3 listopada). Zna ktoś te okolice, możecie coś polecić, wyjazd 2 dorosłe osoby. Z uwagi że planujemy wyjazd już w czwartek, może w piątek, a pomysł jest spontaniczny nie mam nic specjalnie przygotowane, nie wiem też, czy nie zamykają jakiś fajnych tras widokowych w tym okresie. Ktoś coś poleci - do wędrowania, oglądania, wjechania (kolejką) w tych terenach?
Obserwuj wątek
    • volta2 Re: Wysokie Taury, Dolomity 24.10.22, 20:06
      znam teren tylko od strony narciarskiej, a narty to narty, góra -dół i abarot. w cortinie kiedyś byłam latem i nic nie pamiętam ponad to, że bardzo mi się podobało, ale nigdy tam na narty chyba nie wróciliśmy. w zell am see - cóż, już 20 lat temu rusek na rusku siedział, mnie akurat nie przeszkadzają

wybrałabym bad gastein, to moje miejsce ulubione, jeśli chodzi o wypoczynek inny niż narciarski
    • zielonyjeziorak Re: Wysokie Taury, Dolomity 24.10.22, 20:24
      Nie wiem, jak w Austrii, ale we Włoszech to jest totalny off season, kolejki nie jeżdżą, schroniska nieczynne, pewnie z 80% hoteli, pensjonatów i knajp zamknięta. Więc musisz poszukać w necie czegoś otwartego, zarówno do spania, jak i jedzenia. Byłam miesiąc wcześniej i już wtedy było z tym krucho. Ale na kamerkach widać, że śnieg jeszcze nie spadł, więc możesz się załapać na piękny koniec jesieni.
    • mamalgosia Re: Wysokie Taury, Dolomity 24.10.22, 20:28
      W Zell sa koncerty fontanny, ale moze tylko latem?
      Spacer wokol jeziora w Zell.
      Ruiny zamku w Kaprun.
      Wjazd na Kitzsteinhorn, tam mozna calorocznie pojezdzic na sankach. I koniecznie, koniecznie!przy parkingu miejsce pamieci ofiar pozaru w kolejce gorskiej.
      Z Kitzsteinhornu mozna przejechac na Maiskogel, tam jest rynna zjazdowa.
      W ogole z Zell do Kaprun tez mily spacer, oczywiscie nie ulica.
      W Zell kolejka na Schmittenhohe, pod szczytem jest trasa z atrakcjami dla dzieci, dwa stawy.
      HochAlpenStrasse rzeczywiscie obowiazkowo, z zaliczaniem wszystkich przystankow zajmie caly dzien.
      Wiecej chwilowo nie pamietam. Jak cos, to pytaj. Noclegi moge polecic zarowno w Zell, jak i w Kaprun.
      • mamalgosia Re: Wysokie Taury, Dolomity 24.10.22, 20:32
        Jeszcze jest wielkie Tauern Spa, jesli to kogos interesuje.
    • narutek15 Re: Wysokie Taury, Dolomity 24.10.22, 20:36
      My bylismy w tym roku w Fusch an der Grossglocknerstrasse. Bardzo fajna wioska, jest to ostatnia wioska przed wjazdem na Grossglockner, ktora to trasa nas zachwycila. Caly dzien mozna liczyc na ta wycieczke. Z Fusch jest 5 km do Zell am See, ktore jest juz bardziej turystyczne i zapchane, ale urokliwe. Salzburg godzina jazdy. Poza tym wiele wyciagow w okolicy i zwiedzanie lodowcow. Weisssee polecam rowniez, wjazd kolejka. Cudna okolica i na pewno pojedziemy tam jeszcze kiedys. My akurat bylismy w hotelu, bookowalimy przez TUI, ale moze poszukaj tego polskiego pensjonatu - na pewno udziela ci informacji co jeszcze jest otwarte w okolicy. Milych wakacji!
    • malmat Re: Wysokie Taury, Dolomity 25.10.22, 13:03
      Niedaleko Zell am See jest Liechtensteinklamm i jest to absolutnie przepiękne miejsce - baardzo polecam.
      Jak ma być pocztówkowo i widokowo to można jeszcze zahaczyć o Hallstatt.
      Ja byłam latem rok temu - mieszkaliśmy w Bad Gastein i to dobra baza wypadowa do wycieczek po okolicy (i na Glossglockner też). W samym Bad Gastein jest też kolejka gondolowa no i mega wodospad w samym centrum miasteczka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka