Dodaj do ulubionych

Gwiazda betlejemska

05.11.22, 12:29
Dziewczyny, nie mogę znaleźć wątku, w którym pisałyśmy o gwieździe.
Moja przestała zielona cały rok, teraz chyba powinnam ją schować do ciemni na miesiąc, żeby się zaczerwieniła?
Czy ta ciemnia to może być garaż otwierany kilkukrotnie? Albo jakas spiżarnia? Podpowiedzcie mądre głowy laikowi.
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 12:46
      Nie musi stać w ciemnym, wystarczy ze dzień ma krótki tj. Stoi w pomieszcźniu, w którym wieczorem nie jest zapalone światło. Czerwieni się i kwitnie 4 sezon.
    • 35wcieniu Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 13:05
      Najlepiej się wybarwia w całkowitej ciemności ale spróbować można. Moja ciotka trzymała w szafie (z której w tym czasie nie korzystała w żadnym innym celu).
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 13:09
        Mam nieużywaną szafę, mogę tam schować gwiazdę. Jak długo ja tam trzymać i jak często podlewać?
        • 35wcieniu Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 13:15
          Tak z miesiąc. A podlewa się ją tak żeby nie przesuszać. Ale przelać też nie można, wiadomo.
          Jeszcze można opcje z zakryciem jej pudełkiem zastosować przy braku ciemnego miejsca.
          • moze_sprobowac_inaczej Re: Gwiazda betlejemska 06.11.22, 12:34
            Dziękuję smile
    • panna.nasturcja Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 17:51
      Z garażem uwazaj, bo ona nie może mieć zimno i bardzo źle znosi wszelkie zmiany temperatury.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Gwiazda betlejemska 06.11.22, 12:34
        Dzięki, już zrezygnowałam z pomysłu z garażem.
    • majenkir Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 19:23
      Haha, zobaczcie gwiazdę mojego taty 😂. Mówię mu, żeby wstawił gdzieś do szafy, ale on lubi jà takà, jaka jest 😌
      • 35wcieniu Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 19:29
        U tej brak wybarwienia to akurat najmniejszy problem. Jak ją faktycznie lubi to niech da jej chociaż odrobinę większą doniczkę. Przecież tam już pewnie nie ma ziemi, same korzenie.
        • majenkir Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 19:49
          Oj tak, korzenie już jej dołem wychodza. Może jeszcze zdàżę kupić ziemię i większà doniczkę. Czy jutro sklepy zamknięte?
          • 35wcieniu Re: Gwiazda betlejemska 06.11.22, 08:48
            Zamknięte ale część kwiaciarni otwartych, niektóre mają doniczki w ofercie.
    • sueellen Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 22:31
      Nie mam pojęcia jak ludziom udaje się utrzymać gwiazdę betlejemska. Kupuje co roku w grudniu, wywalam najdalej w marcu. Wszystkie udaje mi się skutecznie zamordować 😕
      • majenkir Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 22:35
        A kupujesz tradycyjne czerwone? Bo te wszystkie białe, kremowe, różowe, zielone faktycznie zdychajà nie wiedzieć czemu.
    • zwyczajnamatka Re: Gwiazda betlejemska 05.11.22, 23:35
      Do wszystkich kupujących gwiazdę betlejemską - czy macie w domu koty? Bo ona jest podobno trująca dla kotów. Bardzo mi się podoba, ale boję się kupić o kota właśnie. A może wasze koty (jeśli macie) omijają gwiazdę szerokim łukiem?
      • mid.week Re: Gwiazda betlejemska 06.11.22, 08:33
        Moja kota nie jest zainteresowana żadną rośliną, z kocimiętką włącznie.
      • thea19 Re: Gwiazda betlejemska 06.11.22, 08:54
        trująca. U mnie musi stać w miejscu niedostepnym bo kota wszystko tarmosi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka