Dodaj do ulubionych

Szczepicie sie przeciwko grypie?

13.10.05, 20:00
Drogie Mamy szczepicie sie przeciwko grypie? Szczerze powiem, że niepokoja
mnie ostatnie wieści o grożącej mutacji i możliwości wybuchu pandemmi...
A może uważacie że cała sytuacja i wiadomości o brakach szczepionek są tylko
po to aby wzbogacić firmy farmaceutyczne? Sama nie wiem, ale na 'wszelki
wypadek' idę zaszczepić mojego 3 letniego synka i siebie.
A i jeszcze pytanie do mam szczepiących maluchy: czy były jakieś skutki
uboczne u waszych pociech (rumień, boląca rączka lub temperatura?).
Pozdrawiam !
Obserwuj wątek
    • kawka74 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 20:35
      Nie szczepimy. Ostatnio po szczepionce rozchorowałam się dramatycznie, a odkąd
      zaprzestałam tych praktyk, jestem zdrowa jak rydz.
      • anulka.p Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 20:45
        Dokładnie tak samo jak ja. NIGDY nie chorowałam na grypę, aż do pamiętnego
        roku, w którym postanowiłam się rozsądnie zaszczepić. Dopadła mnie tak
        koszmarna tzw. grypa żołądkowa, że do dziś się zastanawiam jak to możliwe, ż
        mnie na drugą stronę nie wywróciłosmile. A potem byłam tak słaba, że nie byłam w
        stanie dojść do sklepu tuż pod domem.Niby już zdrowa. Ale myślałam, że tylko ja
        jestem taki przypadek, a tu proszę.
        • marghe_72 Re: Anulko 14.10.05, 08:37
          grypa zoładkowa nie ma nic wspólnego z grypą "zwykłą"
          no ok, nazwę ma..
          • anulka.p Re: Anulko 14.10.05, 09:36
            Margo - lekarz mi mówił inaczej, ze to właśnie wirus grypy ją wywołuje, tylko
            dolegliwości są rożnią
    • yenna_m Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 20:47
      zaszczepilam siebie
      i dzieci dzisiaj tez zaszczepilam
      • beata985 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 21:09
        ja szczerze mówiąc zaczynam się bać.po szczepionkach ani śladu w aptekach nie
        ma.
        takie objawy ma dużo ludzi,a p.Brydak wypowiadała się kiedyś ,że z grypą to nie
        ma nic wspólnego
        • beata985 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 21:18
          a znalazłąm coś takiego
          www.aquavitae.com.pl/catalog/product_info.php?cPath=53_72&products_id=1717
          • betty_julcia Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 21:34
            takich szczepionek odpornościowych jest cała masasmile
            ------------------------------------------------------
            Betty to mama a to jestem ja:
            GWIAZDECZKA
            • beata985 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 21:54
              no tak ale tych-"zastrzykowych" w aptekach nie ma,ciekawe czy te są no i czy są
              takie skuteczne jak opisują?
              ktoś się orientuje?
    • miirabelka Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 21:53
      Mamy zamiar się zaszczepic całą rodziną. Decyzję o szczepieniu się co roku
      podjęłam 2 lata temu po obejrzeniu programu w którym próbowano odpowiedziec na
      pytanie lepiej się szczepic czy nie? Gościem w studiu był m.inn.mężczyzna, który
      opowiadał o tym jak się nie szczepił na grypę i co roku na nią chorował. Nie to
      jest jednak jeszcze najgorsze. Otóż mówił on o tym, że zawsze trochę lekceważąco
      podchodził do grypy traktując ją jak zwykłe przeziębienie, pobrał leki, trochę
      poleżał i szedł do pracy. Któregoś roku "tradycyjnie" zachorował i ...po kilku
      dniach trafił do szpitala. Nie przejął się tym zbytnio, myśląc "zrobią mi
      badania podleczą i wypuszczą do domu". Okazało się, że ma serce do wymiany!!!
      Lekarz obecny w studiu potwierdził, że nie wszyscy zdają sobie sprawę, że
      szczepienia przeciw grypie oprócz łagodzenia objawów grypy spełniają jeszcze
      jedną ważniejszą nawet rolę: minimalizują ryzyko powikłań po grypie (u dzieci
      zazwyczaj zapalenie ucha, u dorosłych problemy z sercem).
      Po szczepieniach nigdy nie mieliśmy żadnych problemów, dodatkowym "bonusem" w
      naszym przypadku(potwierdzają to też nasi znajomi)jest to, że zazwyczaj
      łagodniej przechodzimy wszelkie infekcje.
      Oczywiście prawdą jest to, że szczepienie przeciwko grypie nie zapobiegnie
      zachrowaniu na ptasię grypę jednak wielu lekarzy twierdzi, że jest szansa, że
      złagodzi jej przebieg.
      Pozdrawiam!
      Ps.Kilka miesięcy temu przeczytałam artykuł w Newsweeku o zagrożeniu pandemią.
      Jeden z ekspertów wymienił w wywiadzie nazwę leku, który jak do tej pory okazał
      się skuteczny w leczeniu wszystkich odmian grypy. Ten lek to Tamiflu. Jego
      producent był zmuszony do zwiększenia produkcji, gdyż rządy wielu krajów
      zachodnich podjęły decyzje o stworzeniu rezerw na wypadek pandemii. Niestety nie
      słyszałam aby u nas podjęto jekiekolwiek kroki w tym kierunku. Mimo, że lek jest
      bardzo drogi zdecydowaliśmy się z mężem na jego zakup(oby nie okazał się
      potrzebny). Muszę przyznac, że odkąd mamy go w domu śpię trochę spokojniej.
      ♥♥ • ♥♥ • ♥♥ • ♥♥
      • mama_szymka Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 22:23
        już się zaszczepiliśmy smile
        Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, ale teraz tak. Nie wiem co wpłynęło
        mobilizująco: fakt, ze w marcu zmarł mój kolega z podstawówki na ropne
        zapalenie mózgu, powstałe jako powikłanie pogrypowe czy informacja, ze ta
        szczepionka minimalizuje możliwość powikłań (i śmierci) również przy ptasiej
        grypie. Chyba druga informacja poprostu upewniła mnie w wyborze.
        Szymonek dostał szczepionkę Influvac-nie miał żadnych skutków ubocznych, ja
        dostałam Vaxigrip - miejsce wkłucia było czerwone i swędzące (podobnie jak po
        ukąszeniu komara). Mąż był zaszczepiony w pracy, więc nawet nie wiem którą
        szczepionką, ale skutków ubocznych-brak.
        Pozdrawiam
      • inez21 Miirabelko... 13.10.05, 22:25
        a czy Tamiflu można kupić bez recepty???
        A ile jest w opakowaniu tabletek?? Bo słyszałam że kosztuje ok 200złsad((

        Pozdrówkasmile
        • miirabelka Do inez21 14.10.05, 11:11
          Tamiflu jest niestety tylko na receptę. W jednym opakowaniu jest 10 kapsułek
          (wystarczą na jedną kurację). Niestety cena jest zabójcza, my zapłaciliśmy 230zł
          - za jedno opakowanie. W tej chwili jest trochę tańszy, gdyż firma Roche zncznie
          zwiększyła produkcję w związku z zaineresowaniem, kosztuje ok.167zł, ale z tego
          co mi mówiono w aptece zaczyna go brakowac w hurtowniach. Prawdą jest, że jest
          skuteczny jeśli jest podany w przeciągu pierwszych 36 godzin, ale z tego co
          mówił mój lekarz rodzinny w przypadku zwiększonego zagrożenia, a w ostateczności
          pandemii, żaden lekarz nie powinien miec problemów z rozpoznaniem mutacji
          ptasiej grypy(której zagrożenie jest coraz bardziej realne, a jeśli by słuchac
          niektórych ekspertów jest tylko kwestią czasu). Dlatego właśnie zdecydowaliśmy z
          mężem, że go kupimy, żeby potem w panice nie szukac po aptekach.
          Pozdrawiam!!!

          ♥♥ • ♥♥ • ♥♥ • ♥♥
      • kasiula.m Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 22:26
        Właśnie, właśnie!
        Grypa "przechodzona" jest najbardziej niebezpieczna.
        Ludzie z zasady nie dbający o swoje zdrowie powinni się zaszczepić. Wtedy nie
        muszą uważać, żeby ktoś na nich nie kichnął, sami zarażają. Wydaje im się że
        grypa po prostu jest w powietrzu. Nigdy nie próbowali sie dowiedzieć, w jaki
        sposób można się zarazić chorobą wirusową itd. Ani jak postępować w przypadku
        zachorowania.
        Tak, ci powinni się zaszczepić.

        A że szczepionka tez niesie ryzyko mniejszych czy większych powikłań? Cóż...
        przy takim podejściu do życia to chyba lepiej wybrać mniejsze zło w postaci
        szczepionki, prawda?

        • kasiula.m Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 22:31
          Acha, my stosujemy Dolivaxil od kilku lat, mamy dobre wyniki, tzn. (odpukać)
          nie zlapaliśmy grypy od tego czasu. To jest szczepionka homeopatyczna,
          przygotowywana co roku z nowych szczepów grypy - tak jak szczepionki
          tradycyjne. Piszę o tym, bo być może kogoś to zainteresuje.
          www.dolisos.pl/OpisLekow.html?id=dolivaxil
          • malwes Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 22:42
            Od kilku lat się szczepię.
            W ubiegłym roku zaszczepiliśmy się Fluarixem wszyscy - ja, tata, niania i 10m-
            czny synek. W tym roku to samo - młody miał 20m-cy (Vaxigrip). Zadnych skutków
            ubocznych.
            Od lat nie miałam grypy - przeziębienia owszem ale grypy nie.

            Ciekawy artykuł o grypie (ptasiej i nie tylko) jest w National Gepgraphic.
            • kasiaxxx4 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 22:57
              Nie panikujcie tak. Ja sie tak pochorowalam po szczepionce, ze juz nigdy w
              zyciu sie nie zaszczepie na grype!!!!!
      • dethy odnosnie powiklan... 14.10.05, 21:31
        ...to moge cos napisac ze swojego doswiadczenia.Otoz,14 lat temu zachorowalam
        na grype.Nie mieslismy jeszcze dzieci.No coz,nie mialam zbyt duzo czasu na
        lezenie w lozku.Wrocilam do pracy.Po jakims czasie znow bylam chora.Znow
        lezalam,ale moj stan sie pogarszal.Mialam bardzo wysoka goraczke,przyjezdzalo
        do mnie pogotownie,bo niczym tej temp.nie moglam zbic.W koncu wzieli mnie do
        szpitala.Mieszkalam wtedy w malym,17tys.miasteczku.Tam nie wiedzieli co mi
        jest,moj stan sie nie poprawial.W koncu przewiezli mnie karetka na sygnale do
        szpitala w miescie wojewodzkim,oddalonym od mojego miasteczka o 70 km.Tam
        wyladowalam na OIOMie,jedna noga na tamtym swiecie....Mialam powiklania
        pogrypowe:zapalenie oplucnej i osierdzia.Przelezalam w szpitalach 4 m-
        ce,nabralam sie antybiotykow i sterydow....Bol straszny-nikomu nie zycze.
        Czy sie szczepie? Szczepilam sie pare lat temu.Teraz zaczelam pracowac,mam
        kontakt z duza iloscia ludzi,wiec znow wracam do szczepienia,o ile tylko
        dostane szczepionke.Moj maz tez sie zaszczepi.6- letnia corka nie bedzie
        szczepiona,bo ma bardzo dobra odpornosc i wierze,ze jak zachoruje to szybko
        upora sie z infekcja.
        Mysle,ze sama grypa nie jest az tak grozna ,jak powiklania po niej.Miejcie w
        pamieci moje przezycia i nie zrobcie tego bledu co ja,czyli nie doleczyc
        grypy!!
    • 18_lipcowa Nie 13.10.05, 22:42
      \
    • czajkax2 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 23:02
      córki jednak nie zamierzam szczepic. Zbyt duza ingerencja w organizm dziecka.
      my szczepimy sięod 3 lat,ale w tym roku nie wiem jak będzie bo nigdzie nie ma
      szczepioneksad
    • krtek7 NIE 13.10.05, 23:08
      Chorowałam bezpośrednio po szczepieniu 2 lata temu. Nikt inny w moim otoczeniu
      nie zachorował, nawet ci nieszczepieni.
    • karawara nie 13.10.05, 23:12
      nie widzę takiej potrzeby.
    • mispolonia Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 23:17
      dziecko Vaxigrip junior - żadnych dolegliwości, ja- vaxigrip- jeden dzień
      obolale ramię.
    • kasiaj51 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 13.10.05, 23:40
      Kurczę ja też chcę i moje dzieci też chcą (no może ja bardziej dla nich chcę)
      ale gdzie dostać szczepionki ????
      • marghe_72 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 08:38
        ponoc mają być na początku listopada..

        a firmy farmaceutyczne zacierają rączki
    • hancik5 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 08:27
      Nie, nigdy...

      Po ostatnich chorobach po szczepieniu myślałam, że zakończę swój żywot...
      W zeszłym roku się nie szczepiłam i było OK.
      Teraz też nie, chyba, że wynajdą szczepionkę na ptasią, bo tak to nie...Mam
      wrażenie, że mój system odpornościowy lepiej działa bez szczepioenki.
      • demika Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 09:06
        Ja i mąż tak.Igor nie
    • redudek Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 10:58
      Mój mąż się szczepi a i tak zawsze jest chorysmile
    • jopowa Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 11:04
      u nas to jest obowiazkowe
    • marghe_72 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 11:14
      dlaczego obowiązkowe?
    • sandra75 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 12:50
      Nie. Nigdy w życiu nie miałam grypy. Mój mąż się szczepi i co roku choruje. Na
      szczęście jakoś się nie zarażam. Widać mój układ odpornościowy działa bez
      zarzutu, nie będę go więc rozleniwiać szczepionką smile.
    • betty_julcia Re: Ja czegoś nie rozumiem... 14.10.05, 19:00
      A kto powiedział że po szczepieniu się nie choruje??? Przecież od dawna wiadomo
      że szczepienie nie chroni przed zachorowaniem tylko chroni przed powikłaniami
      ewentualnie łagodzi przebieg choroby......
      ------------------------------------------------------
      Betty to mama a to jestem ja:
      GWIAZDECZKA
    • ligia76 Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 14.10.05, 22:55
      Wszyscy. Najmłodszego dzisiaj zaszczepiłam.

      Pozdrowienia
      Ligia
    • edytkus Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 15.10.05, 03:31
      Panuje poddac szczepieniu siebie i dziecko. Do tej pory zadna z nas nie chorowala po szczepionce, ja
      raz ale skonczylo sie na lekkim katarze. Za to w latach gdy sie nie szczepilam zawsze bylam porzadnie
      chora pare razy w sezonie.
      Szczepionka zaczyna dzialac dopiero po paru tygodniach, w miedzyczasie mozna sie zarazic, mozna
      tez byc juz zarazonym w momencie przyjecia szczepionki istad moze sie wydawac ze problemy
      powstaly po szczepieniu.
    • gawliki Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 15.10.05, 09:27
      nie szczepie sie,znajomi rozchorowali sdie po szczepionce
    • betty_julcia Re: Gawliki 15.10.05, 14:20
      A wiesz że to jest normalna reakcja na szczepionkę. Prawie każdy gorzej się
      czuje, bolą go mięśnie. Ja zawsze chorowałam po szczepionce, w tym roku o dziwo
      niesmilesmilesmile
      ------------------------------------------------------
      Betty to mama a to jestem ja:
      GWIAZDECZKA
    • jobeel Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 15.10.05, 21:27
      Po raz pierwszy zaszczepiłam się cztery lata temu - było ok. Trzy lata temu -
      powtórka. Efekt: parę dni potem wylądowałam w szpitalu (uszy). Razem ze mną
      było na oddziale trzy osoby z takimi samymi skutkami.
      Od tamtej pory nie szczepięsię.
      Czosnek jest lepszy (teraz mogę się śmiać, ale nie było mi do smiechu, gdy
      lekarz oznajmił, że zrobi wszystko, abym odzyskała słuch sprzed szczepienia).
    • edytkus Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 16.10.05, 04:21
      Dowiedzialam sie wczroaj z prasy ze na swiecie sa tylko dwa leki ktore moga zlagodzic przebieg ptasiej
      grypy u czlowieka. Pierwsyz to wspomniany juz wczesniej doustny Tamiflu w kapsulkach a drugi to
      Relenza ktory sie wdycha. zaden nie powinein byc brany bez wiedzy lekarza, tymbardziej Tamiflu ktory
      powoduje efekty uboczne (np. dwa dni wymiotow lub szok alergiczny). W ostatnich tygodniach w USA
      sprzedano 8x wieksza ilosc tego leku niz zazwyczaj poza tym namawiaja wszystkich do szczepienia
      sie!
      • edytkus Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 16.10.05, 04:27
        i jeszcze to:
        www.relacjeonline.com/wiadomosci/teksty.asp?txt=1098
    • dorotadu Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 16.10.05, 16:20
      szczepimy
      • 5_monika Re: nie 17.10.05, 09:25
        • wieczna-gosia Re: nie 17.10.05, 10:22
          Nie nie szczepie sie. Dzieci pewnie zostana zaszczepione bo dziadkowie prawie
          sie na mnie obrazili. Jak im alezy niech szczepia.
          Mam czas lezec w lozku, chorob nie zwyklam "przechodzic", generalnie jestem
          odporna. I dzieci tez.
          To co w TV gadaja o ptrasiej coraz bardziej mnie wkurza prawde mowiac- 3 slowa
          prawdy 20 slow przypuszczen, podlane sosem z firm farmaceutycznych i na deser
          "hiszpanka"! Jak mozna tamta grype i jej skutki porownywac z nasza obecna
          sytuacja!!!
    • czarna_ms Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 17.10.05, 11:08
      ...tak. Mąż 2 lata temu doznał udaru mózgu. Ja byłam na tydzień przed porodem a
      on z paraliżem jednej strony ciała wylądował w szpitalu. Okazało się, że ma
      przerost mięśnia sercowego - powikłanie po grypie. Nierówna praca serca
      powodowała tworzenie sie skrzepów krwi, które zablokowały naczyńka w mózgu.
      Skończyło sie szczęśliwie ale jego widok w szpitalu zostanie mi w pamięci do
      końca życia.
      Dlatego szczepimy sie co roku, córeczka (2 latka) jeszcze nie.

      Pozdrawiam ciepło smile
      Monika
      • 82nati Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 17.10.05, 11:41
        córę zaszczepiłam a siebie nie mogę, bo ciągle mi coś dolega, a do szczepionki
        trzeba być zdrowemu na maxa, a właśnie planujemy 2 dziecko, czy można szczepić
        się w ciąży?
        • ikaes Re: Szczepicie sie przeciwko grypie? 17.10.05, 11:47
          Z tego samego powodu się nie szczepię, nie powinno się szczepić w ciąży.
          A Burbla nie mogę zaszczepić, bo nie ma szczepionek - za późno się
          zorientowałam, a gdyby nie ta ptasia grypa, tobym go nie szczepiła.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka