Dodaj do ulubionych

Interwencja???

04.07.03, 07:58
Witam wszystkie forumowiczki, i mam pytanie:
zostałam zatrudniona jako tzw. pracownik interwencyjny i wiem tyle, że polega
to na tym, że Urząd Pracy płaci za mojego pracodawcę część pensji i ZUSu.
Poza tym, nie bardzo wiem, jakie mam prawa/obowiązki związane z pracą w tej
formie? Co by było, gdybym np. zaszła w ciążę? Jakie/ile będą świadczenia czy
ew. macierzyńskie???
Umowę dostałam na pół roku.
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Zdezorientowany nieco kocurek
Obserwuj wątek
    • kasia_mm Re: Interwencja??? 04.07.03, 08:26
      proponuję zapytać o to na forum Prawo i Pieniądzesmile
      • kocur_1 Re: Interwencja??? 05.07.03, 23:27
        Ja przepraszam, że umieściłam to tu, a nie gdzie indziej, ale było to
        podyktowane tym, że już raz umieściłam podobny post na odpowiednim forum i
        nikt mi nie odpowiedział. A baaaaaaaardzo mi na odpowiedzi zależy.
        Sorry
    • ala23 Re: Interwencja??? 06.07.03, 17:55
      To nie ma znaczenia, że jesteś pracownikiem
      interwencyjnym. To są regulacje między Urzędem Pracy a
      pracodawcą. Znaczenie ma jedynie forma umowy o pracę.
      Jeśli jest to umowa o pracę na czas określony (na pół
      roku), to jeśli zajdziesz w ciążę w czasie trwania tej
      umowy, musi ona być przedłużona do dnia porodu. A po
      porodzie dostajesz zasiłek macierzyński z ZUS w wysokości
      równej swojej pensji przez 16 lub 18 tygodni. Wychowawczy
      Ci nie przysługuje, bo nie będziesz już zatrudniona, no
      chyba że pracodawca przedłuży Ci umowę o pracę również na
      okres już po porodzie, ale w cuda nie wierzmy.
      • umasumak Re: Interwencja??? 06.07.03, 21:07

        > Jeśli jest to umowa o pracę na czas określony (na pół
        > roku), to jeśli zajdziesz w ciążę w czasie trwania tej
        > umowy, musi ona być przedłużona do dnia porodu.

        Jeśli pracodawca dowie się o ciąży przed końcem trzeciego miesiąca, ma prawo
        nie przedłużać umowy o pracę. Niestety sad(. Po upływie 3 miesiąca
        • umasumak cd.... 06.07.03, 21:09
          Po upływie 3 miesiąca MUSI przedłużyć tą umowę ażdo rozwiązania
          • kocur_1 Re: cd.... 06.07.03, 22:28
            Dziękuję Wam bardzo smile
            Nic, tylko matką być..............

            Kocurek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka