Dodaj do ulubionych

Znowu pies debil pogryzł dziecko

06.06.08, 12:43
Jak czytam takie wiadomości, to aż się .... Powinni zabronić zwykłym ludziom hodowli psów, które mają nawet najmniejszą domieszkę krwi ras agresywnych i groźnych. Trzeba nie kochać swojego dziecka żeby trzymać w domu takie psie bydlę i pozwalać się z nim bawić swemu Maluszkowi.
Obserwuj wątek
    • ellgie Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 12:46
      To nie pies jest debilem ale jego właściciel.
      • taleksander Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 12:49
        Tak, tak. Każdy uważa, że jego to nie dotyczy, że jego pies by tego nie zrobił, że on super wychowuje swojego pieseczka, do czasu aż mu ten pieseczek kiedyś łeb odgryzie...
        • lola211 Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 12:56
          Psu sie nie dziw, to przeciez drapieznik.Ludziom sie dziw, ze takie
          zwierze nabywaja.
        • hexella Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 12:57
          taleksander napisała:

          że on super wychowuje swojego pieseczka, do czasu aż mu ten
          pieseczek kiedyś ł
          > eb odgryzie...

          oho! objawił nam sie nowy wizjoner.

          ps.
          jeśli odnosisz sie do jakiegoś konkretnego niusa, to moze warto
          zapodać linka?
          • paris4 Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 13:04
            Teleksander to wszystkie te większe psy do gazu? Żeby łba nikomu nie
            odgryzły?
            • ibulka Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 13:29
              biedne psy, a co one komu winne? to ludzie są debilami.
      • resia80 Debil?? Pies debil?? hehe 06.06.08, 19:57
        > To nie pies jest debilem ale jego właściciel.

        Zgadzam się w 100% - od razu tak chciałam napisać smile
        Co tu winny jest pies?
        Jamnika mogę zamknąć w piwnicy na kilka lat, karmić mięsem - surowym
        oczywiście. I też jak wyjdzie to będzie "groźny" dla otoczenia na
        swój możliwy sposób...

        Dajcie sobie ludzie spokój z obwinianiem tych biednych zwierząt, a
        komentujcie raczej tą bezmyślność ludzi, którzy nabywają rasy groźne
        (i nie tylko), a później... Niestety, ale do wychowania psa trzeba
        mieć poukładane w głowie, nie wspominając tu o odrobinie
        inteligencji.

        Pozdrawiam "debili" i nie tylko,
        Agata.
    • nicolodeon To nie pies jest debilem tylko człowiek !!!!!!!!!! 06.06.08, 13:37
      Ja ma psa zwykły kundel ale wielki, szkoliliśmy go i jest bardzo posłuszny, ale
      syn naszych sąsiadów ciągle się z tym psem drażni, zrobiliśmy ogrodzenie z
      paneli drewinianych, posadziliśmy krzaki ale ten gó..arz przerzuca jakieś
      patyki i kamienie, podchodzi do furtki i drażni psa patykiem. Rodzice go
      upominają ale to nic nie daje. Co stanie się jeśli pies spotka go na ulicy, na
      ludzi obcych nie reaguje ale jak widzi tego szczeniaka to dostaje piany na
      pysku. I jeśli mój pies pogryzie dzieciaka to czyja to będzie wina, psa czy
      człowika, choćby bardzo małego??????????
      • liwilla1 Re: Twoja 06.06.08, 13:55
        srry, ale Twoim obowiazkiem jest tak wytresowac psa, by nie smial na nikogo (bez
        wyraznej sytuacji zagrozenia) nawet warnkac. jesli wciaz tak robi - szkolenie
        najwyrazniej bylo do bani.
        nie rozumiem, dlaczego idac ulica z dzieckiem mam sie bac tylko dlatego, ze ktos
        postanowil miec czworonoga, ale juz na spacer nie chce sie wychodzic, wiec psa
        puszcza samopas. pamietam, ze kiedys tyutaj jakas dziewczyna (wlascicielka psow)
        bardzo rozsadne rzeczy pisala - na posiadanie psow (wszystkich ras i nie-ras)
        powinny byc wydawane pozwolenia, jak na bron.
        sama uwielbiam psy, kiedys na pewno sobie sprawie wymarzonego malamuta, ale
        tylko wtedy, gdy bede miala warunki dla niego odpowiednie (dom, ogrod, w poblizu
        las) oraz odpowiednio duzo czasu, by sie nim zajmowac, a nie przykuwac do budy.
        • paris4 Re: Twoja 06.06.08, 14:02
          Ale to oczywiste, że właściciel powienien prowadzać psa na smyczy i
          dbać o to żeby nikomu nie stała się krzywda i ludzie nie czuli się
          zestresowani obecnością psa
          Ale ten przypadek który ona opisuje jest inny. Dzieciak celowo
          drażni psa na jego terenie i pies moze tak reagować gdyż odczuwa to
          właśnie jako bezpośrednie zagrożenie.
          W tym przypadku oczywiście psa bym pilnowala jeszcze bardziej żeby
          dzieciakowi krzywdy nie zrobił, ale i z rodzicami tego dziecka
          rozmawiałabym do skutku az powstrzymają synalka przed takim
          zachowaniem bo konsekwencje mogą być nieciekawe
          • liwilla1 Re: Twoja 06.06.08, 14:09
            pies powinien byc tak wytresowany, by nawet w sytuacji gdy dziecko niechcacy
            nadepnie mu na ogon nie rzucil sie mu do gardla. znam wlascicieli duzych psow,
            ktorzy maja male dzieci - i te psy (ktore jeszcze za szczeniakow) zostaly
            poddane wlasciwej tresurze, nawet nie warkna gdy dzieciak ciagnie je za uszy.
            racja jednak, ze rownolegle z psami uczyc nalezy dzieci pewnych zachowan. w tej
            sytuacji porozmawialabym nie tylko z rodzicami dziecka, lecz rowniez z rzeczonym
            urwisem.
            • nicolodeon Dziwna jesteś i wściekłe głupoty wypisujesz 06.06.08, 14:23
              Wypisujesz takie rzeczy jak bu to Ciebie ktoś patykiem drażnił. Wątpię czy
              lubisz psy a juz na pewno nie wiesz nic o ich psychice. A JAK SIę BOISZ
              WYCHODZIć TO SIEDź W DOMY BO WśCIEKłYCH I TAK JEST ZA DUżO NA WOLNOśCI
              • lilka69 Re: Dziwna jesteś i wściekłe głupoty wypisujesz 06.06.08, 14:25
                zgadzam sie z toba odnosnie autorki
                • liwilla1 Re: :) 06.06.08, 14:31
                  nie no, tego juz nawet nie wypada komentowac big_grin
              • liwilla1 Re: skoro uwazasz, ze jestem glupia 06.06.08, 14:30
                i pisze glupoty, po co sie tak wsciekasz? naprawde, z calego serca wspolczuje
                Twojemu psu i calej rodzinie.
          • margo_kozak Re: Twoja 06.06.08, 14:59
            paris4 napisała:

            > Ale to oczywiste, że właściciel powienien prowadzać psa na smyczy
            i
            > dbać o to żeby nikomu nie stała się krzywda i ludzie nie czuli
            się
            > zestresowani obecnością psa


            moze dla nas i oczywiste, ale dla niektorych wlascicieli wcale.
            ja sie strasznie boje psow (duzych), na tyle, ze mnie paralizuje.
            jesli pies jest na smyczy to ok, ale jak lata samopas to tragedia.
            zwracanie uwagi wlascicielom wywoluje czesto wzburzenie i agresje.
            choc nie powiem, sa i na tyle porzadni ze po uwadze zakladaja smycz
            • paris4 Re: Twoja 06.06.08, 15:09
              Rozumiem Cię. Ja się psów nie boję ale przyznam się że czuję się
              nieswojo jak do mojego dziecka podchodzi pies i obwąchuje je po
              buzi. Zawsze zwracam uwagę i fakt często właściciel reaguje
              oburzeniem na co wyciągam tel. i informuję, że własnie dzwonię na
              straż miejską - nigdy nie musiałam wykonać takiego telefonusmile dziala
              bez pudła - choć są to nieprzyjemne dla mnie sytuacje
              Swoje psy duże i male prowadzałam na smyczy, dawałam szanse
              wybiegania się zwierzakom w jakiś odludnych miejscach. Swoje
              przyszłe psy bo wkrótce sie mają pojawic - a bedą to psy ogromne
              również zamierzam prowadzac na smyczy
    • demonii.larua Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 13:58
      Oraz znowu jakiś ludzki debil skatował noworodka... nosz kuźwa...
      uncertain
    • sanna.i Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 14:03
      Zgadzam się, że właściciel debil i powinien być bardzo surowo ukarany. Żeby
      odstraszyć kolejnych potencjalnych debili. Niestety, te kary są niewspółmierne
      do krzywd.
      Też poproszę linka.
    • lilka69 Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 14:24
      zwyklym ludziom psa nie! a supermenowi?

      oooo! widze, ze zwierzat to ty nie lubisz! koty pewnie bys wytrula?
      ja bylam hodowca ale nie grzonej rasy tylko mysliwskiej i uwazam, ze psy typu
      staffordy sa istotnie niebezpieczne!

      ale nie podoba mi sie okreslenie PSIE BYDLE. a ty jestes ludzkim smieciem.
      podoba cie sie?
    • deodyma Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 14:42
      rasa akurat nie ma tutaj nic do rzeczy. wlasnie czytalam w gazecie dzis, jak
      pies, mieszaniec z owczarkiem, rzucil sie na 3 letnie dziecko i je pogryzl.
      wielkosc znaczenie ma, owszem, ale pogryzc moze nawet maly piesek.
      • sanna.i Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 17:01
        Rasa akurat ma znaczenie, bo od rasy zależy wielkość. Ugryzienie ratlerka i
        ugryzienie pitbulla to jednak dwie różne historie...
        • ibulka Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 06.06.08, 19:46
          w starciu pitbula i dziecka to raczej można mówić o ODGRYZIENIU...
    • joanna35 Pies debil - a co za rasa, bo nie znam ?n/t 06.06.08, 14:42
      • taleksander Re: poznasz - jak cię pogryzie 06.06.08, 15:05
        Wielcy obrońcy zwierząt. Szkoda, że dziećmi się tak nie przejmują. A może niektórzy właśnie po to hodują te psy, z nadzieją, że pomogą im się dziecka (problemu) pozbyć?
        • semida taleksander 06.06.08, 15:10
          taleksander napisała:

          > Wielcy obrońcy zwierząt. Szkoda, że dziećmi się tak nie przejmują. A może niekt
          > órzy właśnie po to hodują te psy, z nadzieją, że pomogą im się dziecka (problem
          > u) pozbyć?

          Teraz to już pojechałaś po bandzie.Aż nieładnieuncertain
          • ibulka Re: taleksander 06.06.08, 19:47
            Semida, olej trolla smile))
        • paris4 Re: poznasz - jak cię pogryzie 06.06.08, 15:11
          Teleksander obrażasz tu wszystkich na prawo i lewo, linka nadal nie
          podałeś. Zaczynam podejrzewać, że to jakaś podpucha...
          I ponawiam swoje pytanie jakie widzisz rozwiązanie - zagazować te
          duże psy? Masz jakiś pomysł zmaiast miotania agresywnymi
          komentarzami?
        • kawka74 Re: poznasz - jak cię pogryzie 06.06.08, 19:54
          Ja osobiście przymierzam się do hodowli psa odgryzającego głowy
          rozhisteryzowanym dziewojom. Pitbul powinien wystarczyć, nie?
          • joanna35 Re: poznasz - jak cię pogryzie 06.06.08, 20:08
            kawka74 napisała:

            > Ja osobiście przymierzam się do hodowli psa odgryzającego głowy
            > rozhisteryzowanym dziewojom. Pitbul powinien wystarczyć, nie?
            Wszystko zależy od Ciebiewink)W ciągu ostatnich trzech tygodni
            poznałam trzy pitbule i moje zdanie na temat tej rasy uległo pewnej,
            ze tak powiem, modyfikacjismileDotychczas , jak u wiekszości ludzi
            pitbule budziły, powiedzmy, dyskomfort swoim wyglądem i
            możliwościami i ten dyskomfort odczuwałam kiedy wysiadając z
            samochodu pod pewnym lokalem zauważyłam za ogrodzeniem wspomniane
            bydlątkosmileMój mąż, pomimo moich zdecydowanych protestów wszedł na
            teren posesji, a ten morderca dawaj się ocierać o jego nogi, łasić,
            podawać łapy i dopominac o pieszczoty. Wobec mnie zachowywał się
            tak samo. Jedna wielka przytulanka przez cały czas naszego tam
            pobytu. Byłam, jestem nadal tym psem zachwycona. I wściekła na tych,
            którzy wyrządzają tym psom tak wielką krzywdę niewłaściwym
            prowadzeniem. Właścicielka stwierdziła, ze nie do końca mu ufa, ale
            chyba taką postawę reprezentuje kazdy mądry właściciel psa. Ja za
            moje, chociaż nie mają takich możliwości, jak pitbule, też nie dam
            sobie reki odjąć, że nie ugryzą.
            • kawka74 Re: poznasz - jak cię pogryzie 06.06.08, 20:16
              W tej sytuacji chyba muszę wytresować rekina ;p
    • kawad Re: Nie pies debil tylko pies DEBILI 06.06.08, 17:54
      i tyle
      • blanka_32 Re: Nie pies debil tylko pies DEBILI 06.06.08, 20:40
        No, to nie jest wina psa. Przecież sam się nie tresuje.
    • shipa Re: Znowu pies debil pogryzł dziecko 07.06.08, 16:48
      Tu chyba jest literowka, powinno byc ,,pies debila pogryzl dziecko"?
      Rozmiar czy rasa psa nie jest gwarancja ataku na kogokolwiek, dziecko, staruszke czy inne zwierze, ale glupota i nieodpowiedzialnosc wlasciciela- juz tak.

      Mialam wczesniej kaukazice, po jej smierci zostalam wlascicielka leonbergera (wlasciwie ,,mieszanca w typie leonbergera")
      Swojego psa zawsze wyprowadzalam i wyprowadzac bede na smyczy i w kagancu- nie z powodu ,,groznosci" zwierzaka, ale z uwagi na jego rozmiary- rozumiem, ze mozna sie wystraszyc na widok ,,cielaczka" prawie 70 kg...

      Sama jednak zostalam kilkakrotnie pogryziona przez podobno ,,niegrozne stworzonka", takie nieduze i ,,mile"-biegajace bez smyzy i kaganca- podobnie obydwa moje futra bywaly gryzione przez takowe, niesprowokowane nawet warknieciem na stworzenie mniejsze od ich glow.
      Kiedy prosilam wlascicieli agresorow o zabranie ich, najpopularniejsza odpowiedzia bylo: przeciez on nic nie zrobi. Zaczelam odpowiadac- ale moj moze zrobic (nie mialam na mysli ugryzienia, ale np.: uderzenie kagancem takiego miska moze byc tez grozne).

      Jednak gdy czytam hasla, ze wlasciciele psow ras uznanych za niebezpieczne nie kochaja swoich dzieci trzymajc takie w domu- to zastanawiam sie, co jeszcze wedlug autorki watku jeszcze jest patologia, bo pod to pojecie moze zacznijmy dopisywac np.: trzymanie w domu plynu do mycia naczyn, bo przeciez dziecko moze sie napic, zapalek- bo pozar, wlascicieli domow ze schodami- bo dziecko moze spasc z nich....

      Moj kaukaz trafil do mnie ze schroniska po akcji ,,rasa niebezpieczna- na pewno zabije!"- zostalo tam w tamtym czsie jeszcze z 10 psow w tym typie, bo nie znalazly wlasciciela.

      Nie psy sa odpowiedzialne za swoje zachowanie, ale ich wlasciciele!
    • 18_lipcowa1 zapewne pies tak sobie wymyslil ze tak zrobi 07.06.08, 18:00
      a ze jest debilem to pogryzl dziecko
      pies to pies, to jest zwierze, bywa niebezpieczne bo nie mysli
      za to wlasciciel juz tak, przynajmniej powinien i w tym wypadku
      trafilo na debila, na wlasciciela - nie na psa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka