Dodaj do ulubionych

Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu?

06.06.08, 16:12
Witam,
swoje pytanie kieruję głównie do mam NIEPRACUJĄCYCH zawodowo albo
będących na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.
Czy Wasi PRACUJĄCY partnerzy pomagają Wam w obowiązkach domowych?
A jeśli nie, to czy Waszym zdaniem powinni?
Z góry dziękuję za wypowiedzi smile
Obserwuj wątek
    • mma_ramotswe Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 16:13
      Jestem niedługo na tym forum, a to już chyba szósty wątek pod
      niemalże tym samym tytułem
      • korusiar Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 16:26
        mma_ramotswe napisała:

        > Jestem niedługo na tym forum, a to już chyba szósty wątek pod
        > niemalże tym samym tytułem

        Wybacz,
        wobec tego mam prośbę o podpowiedź jak znaleźć poprzednie wątki na
        ten temat.
        Widzę, że jest jakaś wyszukiwarka ale nie wiem jak z niej
        skorzystać, co wpisać?
        Pozdrawiam!
        • deela korusiar 07.06.08, 01:06
          > Widzę, że jest jakaś wyszukiwarka ale nie wiem jak z niej
          > skorzystać, co wpisać?
          np "pomagaja" i juz wyskakuje ci 150 postow na temat
          chryste brak umiejetnosci korzystania z wyszukiwarki uwazam za inwalidztwo
          jak ty sie po necie poruszasz?????????????
    • majmajka Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 16:36
      wink
      Pomaga mi. Ale i tak mnie wkurza.
    • semida Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 16:38
      W tygodniu nie pomaga,bo pracuje 10 godzin.Jak przychodzi jest tak zmęczony,że nie mam serca go prosi o pomoc.No,ale zxa to w weekendy...nie ma zlituj siętongue_out...w weekendy jesteśmy na równi,a że wielkie sprzątanie jest zazwyczaj w soboty,to nie ma zmiłuj sięsmile
    • mara_jade73 Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 16:43
      Jestem na wychowawczym, obowiązkami domowymi dzielimy się z mężem.
    • liwilla1 Re: roznie bywa 06.06.08, 16:44
      tylko, ze ja oprocz siedzenia w domku jeszcze studiuje dziennie. staram sie
      wszystkie obowiazki domowe wypelniac samodzielnie, ale od malza wymagam w tym
      polu rowniez pewnego, aczkolwiek nieduzego zaangazowania. szlag mnie trafia, jak
      trzy dni z rzedu pyta sie mnie o czyste koszulki, a sam zamiast pomyslec i
      wstawic pranie gra po nocach na kompie. albo przechodzi obok pelnej pralki i
      nawet nie pomysli, by wyjac i wywiesic pranie. moja mama i nie-tesciowa mowia,
      ze mezczyzni maja taki wbudowany modul olewactwa, ale jakos nie chce mi sie
      wierzyc w podobne generalizowanie.
    • truscaveczka Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 18:20
      Czasem pomaga mi rozwiesić pranie jak ja mu pomogę pozmywać. O to chodziło?
    • ewelinka198520 Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 20:51
      robimy wszysko razem....nie jesem przeciez calodobowa praczka i
      sprzaaczka
    • ik_ecc Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 21:19
      Nie nazwalabym tego "pomoca" - po prostu dziala w domu tak jak i ja,
      w koncu to jest tez i jego dom. Z codziennych rzeczy - robi kolacje,
      zmywa naczynia (czesto z calego dnia), wynosi smieci, w zimie
      odsniezal, teraz kosi trawe. Pranie (czasami konczy, czasami
      zaczyna, w zaleznosci od tego w jakim jest stanie). Zajmuje sie
      (bardzo) duzo corka - przynajmniej ze 2-3 godziny po powrocie z
      pracy, daje jej kolacje, kapie (czasami on czasami ja). Zakupy
      robimy albo razem albo ja sama, on w tym czasie bawi sie z corka.

      W weekendy tez razem, roznie, czasami on dziala w domu czy dookola
      domu a ja z corka, czasami na odwrot - nigdy nie ma, zeby siedzial a
      ja zebym zapieprzala.

      Acha, nie mamy telewizora. wink
      • paris4 Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 21:22
        Jakoś tak po równo chyba zasuwamy w domu bez licytowania się kto co
        i ile robi.
    • lola211 Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 21:52
      U mnie uklad wowczas byl taki, ze facet na nas zarabia, a ja zajmuje
      sie domem.Z domowych obowiazkow jemu przypadały roznego rodzaju
      naprawy, ciezsze prace, zakupy.Ja sprzatalam gotowalam, zajmowalam
      sie dzieckiem etc.
      Od kiedy pracuje, obowiazkami sie dzielimy.Gotujemy na zmiane,
      zakupy robimy oboje, ja wiecej sprzatam i piore, ale on z kolei po
      pracy odbiera corke, wozi ja na zajecia, dba o moj samochod,
      itp.Mysle, ze sprawiedliwie jest.






      ----------------------------------------------

      D.o.m.i.n.e.t Bank. Do czego???
    • donatta Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 21:58
      Kiedy ja nie pracowałam, odchowując kolejne dzieci, zajmowanie się domem przypadało mi w udziale niemal wyłącznie, co było naturalną koleją rzeczy - mąż wychodził rano, wracał wieczorem, trudno żebym o 21 wręczała mu mopa i żelazko smile.
      Ale zawsze robił większe zakupy i od niepamiętnych czasaów zajmuje się papierami.

      Teraz jednak ja pracuję intensywniej, więc mimo tego, że "siedzę" w domu, mąż przejął w naturalny sposób sporo obowiązków, ale w zasadzie odbywa się to dość automatycznie: raz ja myję podłogi, innym razem on. Raz ja kąpię najmłodsze dziecko, potem trzy razy z rzędu mój mąż. Kto ma większą ochotę, większego spręża, więcej czasu ...
      • agnes123 Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 06.06.08, 23:13
        Mój mąż wszystko w domq robi,gdyż ja pracuję codziennie od 9 do 21 z
        wyłączeniem niedziel smile
        Przychodzę do domku i mam wszystko posprzątane,ufff ...
      • 4-mexx Re: Czy Wasi partnerzy pomagają Wam w domu? 07.06.08, 06:38

        z podzialem jest roznie, ale zawsze sprawiedliwie wg mnie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka