Dodaj do ulubionych

lody u Marysi w Krościenku

22.07.08, 14:03
najlepsze na swiecie i niech nikt nie wazy sie negowac! big_grin ale bym zjadla,
mniiaaaaam, te jagodowe..... ech, 700 km tylko uncertain szkoda, ze malz nie ma prawa
jazdy sad
Obserwuj wątek
    • kotbehemot6 Re: lody u Marysi w Krościenku 22.07.08, 14:26
      nie wiem czy to mozłiwe, ale jakieś 20 lat temu spedzałam tam wkacje siksa
      będąc, i chodziliśmy z mamą do Krościenka właśnie na najwspanialesze lody na
      świecie.....były i pomarańczowe i jagodowe i smaki przeróżne o jakich w tamtych
      czasach wogóle się nie śniło.Moja mama potrafiła zjeśc 10(słownie:dziesięć)
      gałek.Moze to ten sam sklepik?????
      • liwilla1 Re: tak ten sam 22.07.08, 15:04
        zaraz przy "dworcu" PKS obok kosciolka. pierwszy raz jadlam tam lody pietnascie
        lat temu. wciaz tam sa. wciaz nakladaja lyzka. bylam miesiac temu na urlopie i
        zjadlam olbrzymia porcje. teraz zaluje, ze tylko jedna smile
    • polaola Re: lody u Marysi w Krościenku 22.07.08, 16:00
      A czy mozna je zamowic przez internet ?
      Jesli tak, to ja poprosze galke jagodowych tongue_out
      • kleks999 Re: lody u Marysi w Krościenku 24.02.14, 23:20
        Wspaniałe wspomnienie lata......
        Krościenski rynek -> pyszne lody tuż przy przystanku autobusowym -> bardzo sympatyczna Pani w okienku u boku jakiegoś starszego Pana i tam pyszne lody...
        Czekam na wakacje i kolejne spotkanie.
    • ewcia1976 Re: lody u Marysi w Krościenku 22.07.08, 16:10
      Tak najwspanilsze lody i najwspanialsze wakacje . No i się
      rozmarzyłam.
    • misterni Re: lody u Marysi w Krościenku 24.02.14, 23:25
      Najlepsze to są w Krakowie na Starowiślnej tongue_out
      • misterni Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 24.02.14, 23:27
        https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/c0.0.851.315/p851x315/256875_348881791858712_502892314_o.jpg
        • yeerba Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 00:04
          I to jest marketing!
          A nie jakieś Grycan śmican.
          • misterni Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 00:19
            A w zimie mają obłędne pączki smile
            Wcale nie gorsze niż u Bliklego.
            • motyllica Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 09:30
              "U Marysi" są też w Krakowie, na Karmelickiej
              • zuzanka79 Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 26.02.14, 10:36
                motyllica napisała:

                > "U Marysi" są też w Krakowie, na Karmelickiej

                Są i w Czorsztynie , Sromowcach oraz Szczawnicy. I właśnie między innymi dlatego na wakacje jeździmy w Pieniny big_grin
          • elastini Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 10:50
            Nie gadaj, Grycan jest pyszny, jedyną wadą jest w składzie tłuszcz kokosowy.
            • truscaveczka Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 14:42
              Ten sam tłuszcz kokosowy, który ja za ciężkie pieniądze kupuję w ekosklepie?
        • saszanasza Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 26.02.14, 07:54
          Potwierdzam Kraków ze zdjęcia. Lody przepyszne. Byłam jeszcze w Gdańsku na lodach również bardzo chwalonych, ale niestety, tym krakowskim nie dorównywały.
    • black-cat Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 11:19
      Ee tam. Te, które mają Thermomix niech wrzucą paczkę porządnie zamrożonych jagód, małe opakowanie śmietanki kremówki, wanilię z jednej laski i dwie łyżki brązowego cukru (można dodać bazylię, podkręca smak).
      Druga, równie pyszna opcja: mrożone truskawki, mała śmietanka kremówka, 2 łyżki brązowego cukru, świeża bazylia.
      Można spróbować zrobić używając zwykłego blendera, ale nie jestem pewna czy nie polegnie na mrożonych owocach.
    • attiya Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 11:48
      najlepsze lody były w Rajczy "koło" Żywca - niebo w gębie i też jagodowe - tzn min
      do dziś pamiętam owe niebo w gębie smile
      • gojdap Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 20:20
        Potwierdzam! W zeszłym roku byłam tam po latach; wnętrze się zmieniło, ale smak lodów i ciast dalej najlepszy! Jeździłam kiedyś na wakacje do Soli i nie było problemem iść ok. 2 godziny tylko po to, żeby zjeść w Rajczy lody albo ciastko.
    • balbins Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 11:54
      Taki starszy pan nakłada je łyżką/Są faktycznie najlepsze na świecie!Byłam tam 5-6 lat temu ,mąż spedzał tam wakacje jako mały chłopiec (jakieś 32 lata temu) i mówi,że smakują tak samosmile
    • chipsi Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 12:05
      No to chyba zadecydowałaś za mnie o miejscu na wakacje wink Rozważałam niedaleki Czorsztyn, gdzie właśnie jadłam najpyszniejsze lody na świecie. Podskoczę więc i do Krościenka by porównać big_grin
    • login.do.komentowania Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:03
      Ja się powaze wink

      Nas te lody rozczarowaly. Nie wiem, moze dlatego, ze byl upalny maj, moze dlatego, ze mieli jakas awarie, ale byly roztopione i czuc bylo grudki lodu, ale nie lodu smakowego, tylko wody.
      Nie byly zle, ale 700 km po nie bym nie jechała na pewno wink
      • motyllica Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:33
        ale w Krościenku są chyba ze trzy punkty sprzedaży różnych lodów
    • asia_i_p Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:12
      One wciąż są?
      Jadę do Krościenka.
      • asiaiwona_1 Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:32
        i ja pamietam te pyszne lody nakladane lyzka. jadlam je z 15 lat temu. nie sadzilam ze jeszcze istnieja...
    • kawka74 A propos... 25.02.14, 13:42
      Nie jadłam, generalnie nie przepadam za lodami (nie wykluczam, że za tymi bym przepadała, ale nie miałam okazji spróbować), ale chcę zrobić lody domowe. Nie posiadam żadnych urządzeń specjalistycznych, mam tylko foremki do lodów z Auchan i dziecko jęczące, że chce lody teraz już.
      Co mam kupić/zrobić, droga Redakcjo?
      • annakate Re: A propos... 25.02.14, 17:03
        Ja generalnie jestem z frakcji miłośników Jacaka w Szczawnicy, ale od Marysi tez są niezłewink Jak owocowych generalnie nie lubię tak jagodowe są rzeczywiście odjazdowe.
        A w Krakowie na Starowiślnej kilka lat temu moje dziecko urodzone juz po czasach transformacji i kolejki znające z opowiadań jak zobaczyło kolejkę taką jak na zdjęciu to jęknęło - chyba nie będziemy tu stać? Na co twardo odpowiedziałam, że skoro jest taka kolejka, to znaczy, że warto stać - i to prawda była...
        • sandrasj Re: A propos... 25.02.14, 19:46
          Są... inne od wszystkich, takie jakieś cienke, bardzo lubię kawowe. Nie wiem tylko czy punkt na Karmelickiej w Krakowie jeszcze zaistnieje, zobaczymy wiosną.
          • raczek47 Re: A propos... 25.02.14, 21:03
            najlepsze są u Jacaka w Szczawnicy, lepsze niż te Marysi z Krościenka.
            Kto się chce bić?Rzucam rękawicę.https://emotikona.pl/emotikony/pic/0Laie_53.gif
      • lola211 Re: A propos... 25.02.14, 22:42
        Zajrzyj na mojewypieki-duzo przepisów, a najprostszy to lody mleczne z mleka skondensowanego.Bardzo smaczne.
        • kawka74 Re: A propos... 26.02.14, 07:58
          Merci, zajrzę na pewno.
          Wzięła mię ambicja i coraz więcej rzeczy robię sama, nie kupuję.
    • mamaemmy Re: lody u Marysi w Krościenku 26.02.14, 08:04
      Nie przepadam za lodami,ale na Starowiślnej są boskie-to jedyne lody na które dam się skusićwink
      • ywwy Re: lody u Marysi w Krościenku 26.02.14, 08:41
        Kurczę, bywałam w Krościenku i nic o tych słynnych lodach nie wiedziałam sad może jeszcze kiedyś będzie okazja...
      • zonkastonka Re: Starowislna 26.02.14, 08:51
        A ja (poznanianka) trafiłam zupełnie przypadkiem na Starowiślną w Krakowie na konferencji będąc i - bez kolejki, choć był sierpień - kupiłam sobie "na spróbowanie" małą porcję tych lodów. Potem już codziennie tam wracałam po dużą - szkoda, że konferencja trwała tylko 3 dni...
      • koralik12 Re: lody u Marysi w Krościenku 26.02.14, 09:34
        Nie przepadam za lodami, te na starowiślnej mnie nie zachwycają, stoję z tej długaśnej kolejce bo mąż i dzieci chcą lody, zawsze sobie powtarzam że dla siebie nie kupię, ale jak tak długo czekam to nabieram ochoty żeby jednak spróbować jeszcze raz big_grin
        I zawsze to samo, normalne lody niewarte stania, na tyle dobre że dam rade zjeść nie muszę wyrzucać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka