liwilla1 22.07.08, 14:03 najlepsze na swiecie i niech nikt nie wazy sie negowac! ale bym zjadla, mniiaaaaam, te jagodowe..... ech, 700 km tylko szkoda, ze malz nie ma prawa jazdy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kotbehemot6 Re: lody u Marysi w Krościenku 22.07.08, 14:26 nie wiem czy to mozłiwe, ale jakieś 20 lat temu spedzałam tam wkacje siksa będąc, i chodziliśmy z mamą do Krościenka właśnie na najwspanialesze lody na świecie.....były i pomarańczowe i jagodowe i smaki przeróżne o jakich w tamtych czasach wogóle się nie śniło.Moja mama potrafiła zjeśc 10(słownie:dziesięć) gałek.Moze to ten sam sklepik????? Odpowiedz Link Zgłoś
liwilla1 Re: tak ten sam 22.07.08, 15:04 zaraz przy "dworcu" PKS obok kosciolka. pierwszy raz jadlam tam lody pietnascie lat temu. wciaz tam sa. wciaz nakladaja lyzka. bylam miesiac temu na urlopie i zjadlam olbrzymia porcje. teraz zaluje, ze tylko jedna Odpowiedz Link Zgłoś
polaola Re: lody u Marysi w Krościenku 22.07.08, 16:00 A czy mozna je zamowic przez internet ? Jesli tak, to ja poprosze galke jagodowych Odpowiedz Link Zgłoś
kleks999 Re: lody u Marysi w Krościenku 24.02.14, 23:20 Wspaniałe wspomnienie lata...... Krościenski rynek -> pyszne lody tuż przy przystanku autobusowym -> bardzo sympatyczna Pani w okienku u boku jakiegoś starszego Pana i tam pyszne lody... Czekam na wakacje i kolejne spotkanie. Odpowiedz Link Zgłoś
ewcia1976 Re: lody u Marysi w Krościenku 22.07.08, 16:10 Tak najwspanilsze lody i najwspanialsze wakacje . No i się rozmarzyłam. Odpowiedz Link Zgłoś
misterni Re: lody u Marysi w Krościenku 24.02.14, 23:25 Najlepsze to są w Krakowie na Starowiślnej Odpowiedz Link Zgłoś
yeerba Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 00:04 I to jest marketing! A nie jakieś Grycan śmican. Odpowiedz Link Zgłoś
misterni Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 00:19 A w zimie mają obłędne pączki Wcale nie gorsze niż u Bliklego. Odpowiedz Link Zgłoś
motyllica Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 09:30 "U Marysi" są też w Krakowie, na Karmelickiej Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanka79 Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 26.02.14, 10:36 motyllica napisała: > "U Marysi" są też w Krakowie, na Karmelickiej Są i w Czorsztynie , Sromowcach oraz Szczawnicy. I właśnie między innymi dlatego na wakacje jeździmy w Pieniny Odpowiedz Link Zgłoś
elastini Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 10:50 Nie gadaj, Grycan jest pyszny, jedyną wadą jest w składzie tłuszcz kokosowy. Odpowiedz Link Zgłoś
truscaveczka Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 25.02.14, 14:42 Ten sam tłuszcz kokosowy, który ja za ciężkie pieniądze kupuję w ekosklepie? Odpowiedz Link Zgłoś
saszanasza Re: Proszę, tak wygląda kolejka w sezonie: 26.02.14, 07:54 Potwierdzam Kraków ze zdjęcia. Lody przepyszne. Byłam jeszcze w Gdańsku na lodach również bardzo chwalonych, ale niestety, tym krakowskim nie dorównywały. Odpowiedz Link Zgłoś
black-cat Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 11:19 Ee tam. Te, które mają Thermomix niech wrzucą paczkę porządnie zamrożonych jagód, małe opakowanie śmietanki kremówki, wanilię z jednej laski i dwie łyżki brązowego cukru (można dodać bazylię, podkręca smak). Druga, równie pyszna opcja: mrożone truskawki, mała śmietanka kremówka, 2 łyżki brązowego cukru, świeża bazylia. Można spróbować zrobić używając zwykłego blendera, ale nie jestem pewna czy nie polegnie na mrożonych owocach. Odpowiedz Link Zgłoś
attiya Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 11:48 najlepsze lody były w Rajczy "koło" Żywca - niebo w gębie i też jagodowe - tzn min do dziś pamiętam owe niebo w gębie Odpowiedz Link Zgłoś
gojdap Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 20:20 Potwierdzam! W zeszłym roku byłam tam po latach; wnętrze się zmieniło, ale smak lodów i ciast dalej najlepszy! Jeździłam kiedyś na wakacje do Soli i nie było problemem iść ok. 2 godziny tylko po to, żeby zjeść w Rajczy lody albo ciastko. Odpowiedz Link Zgłoś
balbins Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 11:54 Taki starszy pan nakłada je łyżką/Są faktycznie najlepsze na świecie!Byłam tam 5-6 lat temu ,mąż spedzał tam wakacje jako mały chłopiec (jakieś 32 lata temu) i mówi,że smakują tak samo Odpowiedz Link Zgłoś
chipsi Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 12:05 No to chyba zadecydowałaś za mnie o miejscu na wakacje Rozważałam niedaleki Czorsztyn, gdzie właśnie jadłam najpyszniejsze lody na świecie. Podskoczę więc i do Krościenka by porównać Odpowiedz Link Zgłoś
login.do.komentowania Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:03 Ja się powaze Nas te lody rozczarowaly. Nie wiem, moze dlatego, ze byl upalny maj, moze dlatego, ze mieli jakas awarie, ale byly roztopione i czuc bylo grudki lodu, ale nie lodu smakowego, tylko wody. Nie byly zle, ale 700 km po nie bym nie jechała na pewno Odpowiedz Link Zgłoś
motyllica Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:33 ale w Krościenku są chyba ze trzy punkty sprzedaży różnych lodów Odpowiedz Link Zgłoś
asia_i_p Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:12 One wciąż są? Jadę do Krościenka. Odpowiedz Link Zgłoś
asiaiwona_1 Re: lody u Marysi w Krościenku 25.02.14, 13:32 i ja pamietam te pyszne lody nakladane lyzka. jadlam je z 15 lat temu. nie sadzilam ze jeszcze istnieja... Odpowiedz Link Zgłoś
kawka74 A propos... 25.02.14, 13:42 Nie jadłam, generalnie nie przepadam za lodami (nie wykluczam, że za tymi bym przepadała, ale nie miałam okazji spróbować), ale chcę zrobić lody domowe. Nie posiadam żadnych urządzeń specjalistycznych, mam tylko foremki do lodów z Auchan i dziecko jęczące, że chce lody teraz już. Co mam kupić/zrobić, droga Redakcjo? Odpowiedz Link Zgłoś
annakate Re: A propos... 25.02.14, 17:03 Ja generalnie jestem z frakcji miłośników Jacaka w Szczawnicy, ale od Marysi tez są niezłe Jak owocowych generalnie nie lubię tak jagodowe są rzeczywiście odjazdowe. A w Krakowie na Starowiślnej kilka lat temu moje dziecko urodzone juz po czasach transformacji i kolejki znające z opowiadań jak zobaczyło kolejkę taką jak na zdjęciu to jęknęło - chyba nie będziemy tu stać? Na co twardo odpowiedziałam, że skoro jest taka kolejka, to znaczy, że warto stać - i to prawda była... Odpowiedz Link Zgłoś
sandrasj Re: A propos... 25.02.14, 19:46 Są... inne od wszystkich, takie jakieś cienke, bardzo lubię kawowe. Nie wiem tylko czy punkt na Karmelickiej w Krakowie jeszcze zaistnieje, zobaczymy wiosną. Odpowiedz Link Zgłoś
raczek47 Re: A propos... 25.02.14, 21:03 najlepsze są u Jacaka w Szczawnicy, lepsze niż te Marysi z Krościenka. Kto się chce bić?Rzucam rękawicę. Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: A propos... 25.02.14, 22:42 Zajrzyj na mojewypieki-duzo przepisów, a najprostszy to lody mleczne z mleka skondensowanego.Bardzo smaczne. Odpowiedz Link Zgłoś
kawka74 Re: A propos... 26.02.14, 07:58 Merci, zajrzę na pewno. Wzięła mię ambicja i coraz więcej rzeczy robię sama, nie kupuję. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaemmy Re: lody u Marysi w Krościenku 26.02.14, 08:04 Nie przepadam za lodami,ale na Starowiślnej są boskie-to jedyne lody na które dam się skusić Odpowiedz Link Zgłoś
ywwy Re: lody u Marysi w Krościenku 26.02.14, 08:41 Kurczę, bywałam w Krościenku i nic o tych słynnych lodach nie wiedziałam może jeszcze kiedyś będzie okazja... Odpowiedz Link Zgłoś
zonkastonka Re: Starowislna 26.02.14, 08:51 A ja (poznanianka) trafiłam zupełnie przypadkiem na Starowiślną w Krakowie na konferencji będąc i - bez kolejki, choć był sierpień - kupiłam sobie "na spróbowanie" małą porcję tych lodów. Potem już codziennie tam wracałam po dużą - szkoda, że konferencja trwała tylko 3 dni... Odpowiedz Link Zgłoś
koralik12 Re: lody u Marysi w Krościenku 26.02.14, 09:34 Nie przepadam za lodami, te na starowiślnej mnie nie zachwycają, stoję z tej długaśnej kolejce bo mąż i dzieci chcą lody, zawsze sobie powtarzam że dla siebie nie kupię, ale jak tak długo czekam to nabieram ochoty żeby jednak spróbować jeszcze raz I zawsze to samo, normalne lody niewarte stania, na tyle dobre że dam rade zjeść nie muszę wyrzucać. Odpowiedz Link Zgłoś