Dodaj do ulubionych

Schronisko dla ptaków pilnie potrzebne w Trójmi...

IP: *.limes.com.pl 30.01.10, 00:07
uściślijmy - schronisko dla łabędzi, które faszerują babcie i dzieci
ciężkostrawnym przez łabędzie chlebem. Przestańcie dokarmiać, ptaki w końcu
odlecą, zniknie problem schroniska. Te które nie odlecą bo instynkt zaburzył
im suchy baltonowski odstawić na kaszubskie jeziora. Będzie git.
Obserwuj wątek
    • Gość: trójkazmiasta Schronisko dla ptaków pilnie potrzebne w Trójmi... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 11:14
      a może tak więcej na ochronę biednych i bezdomnych ludzi?Koorewscy hipokryci!
    • Gość: MegaWatt PRSP słabo daje radę IP: 91.192.78.* 30.01.10, 12:41
      Na początku zimy moja mama czekała 4 godziny na przyjazd kogoś z PRSP, po
      powiadomieniu głównego inżyniera miasta. PRSP było kilkakrotnie przez niego
      informowane o potrzebie pomocy dla przymarzniętego łabędzia. Po przyjeździe
      pracownik PRSP zachowywał się agresywnie wobec mojej mamy, która jest już
      starszą osobą i straszył, że ona będzie płacić za tę interwencję. Moja mama
      faceta oczywiście wyśmiała, na dodatek zdyscyplinował go facet przysłany
      prawdopodobnie przez pracownika miejskiego. Fajnie, że gazeta w końcu się
      tematem zajęła, gdyż o problemie informowałem już bodajże 2 miesiące temu.
    • Gość: Gość Schronisko dla ptaków pilnie potrzebne w Trójmi... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 13:10
      trójkazmiasta - instytucji dla bezdomnych ludzi jest wiele, dla
      ptaków w potrzebie nie ma nawet jednej
    • Gość: cukierki Schronisko dla ptaków pilnie potrzebne w Trójmi... IP: *.lublin.mm.pl 31.01.10, 00:35
      bylem na spacerze pare dni temu w sopocie na molo.. przykry widok... TYSIĄCE
      ptaków skupionych na około mola, czekających na cokolwiek czym moga sie
      wzmocnić.. zauwazylem 5 gatunków(!!!) ptaków w 1 miejscu.. tysiące ....
      nakrecilem krotki filmik, na ktorym mozna zobaczyc jak mewy są wygłodniałe

      o to link www.youtube.com/watch?v=DCTF82-ca0k
    • Gość: lokalny filmik z mola w sopocie IP: *.lublin.mm.pl 31.01.10, 00:42
      bylem widzialem .. to zatrważające tysiące ptaków czekających na
      pozywienie..., martwe zjadane przez reszte zgrai.. co najmniej 5 gatunków w
      jednym miejscu..
      www.youtube.com/watch?v=DCTF82-ca0k
    • Gość: Michał Schronisko dla ptaków pilnie potrzebne w Trójmi... IP: *.chello.pl 08.02.10, 00:06
      ŁABĘDZIE NIEME
      Niestety w Trójmieście nie ma miejsca, gdzie można byłoby trzymać
      ranne lub wygłodniałe ptaki takie jak np.: łabędzie. Jeżeli ptaki są
      ranne bądź chore, niedożywione to po prostu się je usypia. ZOO nie
      może przyjmować ptaków, azyl dla ptaków na Polanki został dawno
      zamknięty z tego samego powodu – ptasia grypa. Bardzo frustrują dwie
      rzeczy:
      1. Prawie milionowe Trójmiasto nie ma żadnego planu, miejsca na
      chore lub niedożywione ptaki, a tak naprawdę chętnie sobie robimy
      zdjęcia z nimi i stały się one wizytówką Gdańska, Gdyni, Sopotu.
      2. Mówi się, że łabędzie powinny odlecieć, ale to w
      szczególności przez ludzi na jesiennych spacerach, którzy je karmią
      te ptaki zostają. Ptaki przyzwyczajają się do dostępności pokarmu i
      nie odlatują (w szczególności ze ostatnie zimy miały delikatny
      przebieg). Gdy przychodzi taka zima jak w tym roku, nie jesteśmy
      kompletnie przygotowani na tą sytuację (brak systemowych rozwiązań:
      profesjonalne dokarmianie, miejsce trzymania rannych i wygłodniałych
      ptaków)
      Piszę to ponieważ zajmujemy się z żoną od 8 grudnia 2009 dwoma
      chorymi łabędziami i obecnie dokarmiamy pokarmem (zbożem) ptaki przy
      sopockim molo. Jednak to nie jest rozwiązanie, żeby osoby
      charytatywnie zajmowały się takimi rzeczami, ponieważ jest to zbyt
      mało efektywne i nie rozwiązuje tak naprawdę problemu. Raczej
      powinno być to rozwiązane systemowo (odpowiednie miejsce i ludzie,
      którzy są opłacani przez miasto i zajmują się tym profesjonalnie).
      KARMIENIE
      Czasami niestety możemy tym ptakom zrobić krzywdę, chcąc zrobić
      dobrze. Np.: dokarmianie ptaków twardym, spleśniałym pieczywem w
      dużych kawałkach.
      W ostateczności można karmić chlebem – świeżym, w małych kawałkach,
      najlepiej nie na zakwasie
      Najlepiej karmić: płatkami, zbożami, startą marchewką, porem,
      selerem itp.(nie gotujemy i nie solimy) – czasami bywa, że łabędzie
      nie chcą tego jeść, wynika to z przyzwyczajenia do chleba, a więc
      trzeba je trochę przechytrzyć i dodać trochę chleba do podstawowego
      pokarmu.
      ROZWIĄZANIA
      Chcielibyśmy, żeby miejsce dla chorych i wygłodniałych ptaków
      powstało, chociaż jedno w Trójmieście. Dodatkowo, dobrze byłoby,
      żeby czasowo były służby zajmujące się profesjonalnym dokarmianiem
      ptaków (oczywiście tylko w okresie kiedy te ptaki nie mają
      pożywienia, a nie odleciały). Ponadto na molach w Brzeźnie, Sopocie,
      Orłowie i Gdyni powinno się zaprojektować i postawić standy z opisem
      dzikich ptaków, które występują na Bałtyku i sposobów ich
      dokarmiania oraz jego negatywnych skutków, gdy jest ono niewłaściwe
      (w wypadku zbyt wczesnego lub złego dokarmiania).
      ZYSK DLA MIASTA
      Myślę, że miasta też będą tego beneficjentem - tablice z
      informacjami o ptakach (standy) będą z logiem miasta. Miasto dzięki
      dokarmianiu będzie miało wizerunek miasta przyjaznego łabędziom i
      innym dzikim ptakom i jednocześnie mieszkańcy będą dumni z działań
      wykonywanych przez władze miasta (podczas spacerów w sobotę i
      niedzielę wiele osób udaje się na mola i plażę).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka