Dodaj do ulubionych

Będzie gospodarcze eldorado?

IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 09.07.03, 11:10
Nie chcę zapeszać,ale ostatnio jakoś więcej dobrych informacji gospodarczych
dotyczących naszego regionu,Trójmiasta w szczególnosci.Prawdopodobne
powstanie na bazie Rafinerii Gdanskiej Grupy Lotos,uznanie przez Komisje
Europejską autostrady A-1 i linii kolejowej Gdańsk-granica południowa,plany
budowy,w zasadzie rozbudowy rurociągu Odessa-Gdańsk,może wreszcie po latach
nic nierobienia ze strony rządów i prób marginalizacji nareszcie będziemy
mogli swobodnie się rozwijać i odbudowywać gospodarczą potegę Trójmiasta i
Pomorza,oby tak się stało.W samym Porcie Północnym po rozpoczeciu budowy A-
1,ruszą wreszcie planowane inwestycje terminali portowych,których wysokość
może siegnąć nawet kilku mld.euro.
Obserwuj wątek
    • Gość: bolek Re: Będzie gospodarcze eldurado? IP: *.Red-81-34-18.pooles.rima-tde.net 09.07.03, 21:02
      A na cholerę ci eldurado...źle ci w tym postawuesiarskim bagnie!?!
      • Gość: Trójmiejszczanin Re: Będzie gospodarcze eldurado? IP: *.allianz.pl 10.07.03, 08:59
        No tak,z podejściem szpadla na pewno tak będzie,a ja myślę,że będzie inaczej i
        mocno się odbijemy.
      • Gość: Metropol Eldurado musi być... IP: *.allianz.pl 27.12.03, 19:54
        Żądamy eldurado od zaraz...
    • Gość: Trójmiejszczanin Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 09.07.03, 21:09
      Prawda,ale niech wreszcie słowa zamienią się w czyny... Byłem w ostatni weekend
      na kameralnej plaży na Westerplatte,przy okazji pojeżdziłem sobie po
      okolicach,tam faktycznie jest wymarzone miejsce pod strefę bardzo silnego
      wzrostu gospodarczego,z tego co wiem plamowana jest budowa terminala
      kontenerowego za 170 mln.euro,list intencyjny już podpisano,Rudoportu za 200
      mln.euro,bazy paliwowej Oiltanking,potężnego centrum logistycznego za kilkaset
      mln.euro,dokończenie budowy Europortu-bazy zbożowej,przebudowa układu
      komunikacyjnego Trasy Sucharskiego od nowowybudowanego mostu wantowego do
      przyszłego tunelu pod kanałem portowym w Nowym Porcie,ostatnio Rzepa pisała też
      o terminalu w Porcie Północnym za 0,5 mld.euro w miejscu gdzie startować będzie
      A-1,nic tylko trzymać kciuki.
    • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 10.07.03, 01:11
      Co komu z tego i tak Warsiawka wszystko zabierze.
      • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 22.07.03, 23:20
        Gość portalu: szpadel napisał(a):

        > Co komu z tego i tak Warsiawka wszystko zabierze,jak Ci
        bardziej fortunni dadzą sobie zabrać.
    • Gość: Metropol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 22.07.03, 16:44
      Grupę Lotos Millerek wczoraj przyklepał....
    • Gość: JACA Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.03, 19:12
      Damy radę,będzie dobrze tylko niech rusza jak najszybciej A-1,bo to klucz do
      sukcesu gospodarki Pomorza.
      • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 23.07.03, 20:29
        Gość portalu: JACA napisał(a):

        > Damy radę,będzie dobrze tylko niech rusza jak najszybciej A-1,bo to klucz do
        > sukcesu gospodarki Pomorza.

        Niekoniecznie...Niektórzy twierdzą,że industralizacja Pomorza tylko przyspieszy
        katastrofę ecosystemu rejonów Bałtyku i Zatoki Gdańskiej.Myślę,że Gdańsk w celu
        poprawy standardu życia mieszkańców Pomorza powinien skoncentrować się na
        exporcie tego co posiada najcenniejszego,to co nic nie waży oraz może osiągnąć
        godziwą cenę na rynku,a mianowicie export myśli technicznej oraz
        kulturalnej,również nietylko moim zdaniem Gdańsk powinien kontynuować rozwój
        przemysłu turystyczno-wypoczynkowego poprzez zwiększanie jakości miejsc
        wczasowych w zamian za ciągłe stopniowe ograniczanie ilości tych miejsc,
        gdyż nasze plaże na dluższą metą nie wytrzymają takiego natłoku.
        Plaże Zatoki Gdańskiej ucierpiały więcej w ciągu ostatnich kilkudziesięcileci
        aniżeli w całym poprzednim okresie zasiedlenia tych terenów.
        Kąpać się w Zatoce nie wolno (niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzkiego z
        powodu zanieczyszczeń przez człowieka),(już chyba gorzej być nie może).
        Od Gdańszczan zależy czy chcą jeszcze bardziej zatruć już zatrutą Zatokę
        poprzez budowę A-1,zwaną również aurostradą szybkiej industralizacji
        Pomorza,czy chcą wyleczyć Zatokę i później przemyśleć industralizację tego
        regionu?
        • Gość: Metropol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 24.07.03, 17:18
          Co ty piszesz Szpadel,przecież wszystkie plaże trójmiejskie są czynne,no z
          chwilowymi przerwami,w zwiazku z inwazją sinic.Tłok na plażach trwa tylko max.
          3 miesiące,w dodatku uzależniony jest od pogody,jaki to może mieć wpływ na
          ecosystem?
          • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 24.07.03, 18:30
            Gość portalu: Metropol napisał(a):

            > Co ty piszesz Szpadel,przecież wszystkie plaże trójmiejskie są czynne,no z
            > chwilowymi przerwami,w zwiazku z inwazją sinic.Tłok na plażach trwa tylko
            max.
            > 3 miesiące,w dodatku uzależniony jest od pogody,jaki to może mieć wpływ na
            > ecosystem?
            szpadel: W ciągu kilku miesięcy sezonu,przez okolice Zatoki Gdańskiej,
            przewija się miljony ludzi więcej aniżeli poza sezonem.Każdy z tych ludzi
            pozostawia po sobie odpadki i odchody.Buisness-y związane z wczasowiczami,
            (restauracje,hotele,prywatne lub kwatery)w okresie sezonu produkują
            dodatkowo tysiące ton zanieczyszczeń,których oczyszczalnie ścieków nie są
            w stanie prawidłowo przefiltrować w związku z czym wiążą się dodatkowe
            zanieczyszczenia Zatoki Gdańskiej jak również wód gruntowych,czyli
            ecosystem funkcjonuje zatruty.Liczba ptaków Zatoki w ostatnich dekadach,
            zmniejszyła się o 90%,to samo z rybami.Drastycznie wzrosła ilośc glonów w
            Zatoce i z roku na rok systematycznie rośnie proporcjonalnie do
            zwiększającej się ilości zanieczyszczeń naturalnego środowiska,przez
            człowieka,dławiąc resztki życia w Zatoce.
            ciągle rośnie
    • Gość: Felix Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: 213.25.66.* 25.07.03, 22:12
      Bracie. Mówię Ci szczerze. Już to gdzieś czytałem, ale to się może stać.
      Atostrada A1 nie powstanie nigdy, bo jak powstanie to BĘDZIE KONIEC śWIATA. A
      WIEDZĄ O TYM PANOWIE POL,MILER,KURYLCZYK i dlatego miłościwie nas przed tym
      chronią. To taka forma opieki społecznej dla nas niepełnosprawnych umysłowo,
      którzy chcemy autostrady i szybkiej lini kolejowej.
    • Gość: Metropol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 26.07.03, 15:13
      Też bym wolał export myśli technicznej,w sumie to w Gdańsku zainwestował
      Intel,tu swoją siedzibę ma Wirtualna Polska,Young Digital Poland,w Gdańsku
      powstał obecnie warszawski Computerland,w Gdyni Prokom,w niedalekim Tczewie
      fabrykę wybudował Flextronics,ale tak czy inaczej musi wreszcie powstac ta
      cholerna A-1...
      • Gość: podmiot Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: 62.233.169.* 26.07.03, 15:36


        i z czego się cieszysz?
        jak dobrze pójdzie to będziesz krawężniki malował na swojej A1
      • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 26.07.03, 16:32
        Gość portalu: Metropol napisał(a):

        > Też bym wolał export myśli technicznej,w sumie to w Gdańsku zainwestował
        > Intel,tu swoją siedzibę ma Wirtualna Polska,Young Digital Poland,w Gdańsku
        > powstał obecnie warszawski Computerland,w Gdyni Prokom,w niedalekim Tczewie
        > fabrykę wybudował Flextronics,ale tak czy inaczej musi wreszcie powstac ta
        > cholerna A-1...

        Jak widać te wszystkie inicjatywy powstały bez A-1.
        Jak powstanie A-1,do portów zacznie przypływać więcej statków towarowych.
        Tysiące i setki tysięcy kontenerów,które będą odholowywane przez tysiące i
        setki tysięcy tirów,które wpompują tysiące i setki tysięcy ton spalin w
        trójmiejską atmosferę.Jak się będzie wówczas oddychało mieszkańcom?
        kto zapłaci za choroby ludzi i środowiska spowodowane A-1?
        Jedno jest pewne,że Warsiawka inicjatorka tego poronionego pomysłu nie
        zapłaci ani grosza,tak jak to było w przeszłości z budową Portu Północnego i
        dewastacją naturalnego środowiska tego regionu.
    • Gość: Maciek Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 27.07.03, 10:54
      Powstało bez autostrady,ale to tylko zaczyn,w Trójmieście i okolicach mieszka
      ponad 1,3 mln.ludzi,gdzieś muszą pracować,sezon turystyczny jest krótki,w
      dodatku uzależniony od pogody,nie wygramy rywalizacji z Morzem Śródziemnym,bo
      nie ten klimat,mieszkamy nad morzem,nie da sie tu zlikwidować przemysłu i
      gdzieś go przenieść,pomysł transferu technologii jak najbardziej popieram,ale
      na krzemową doline w polskim wydaniu mają ochotę też inne miasta,jakie macie
      pomysły na to aby firmy z branży IT i zaawansowanych technologii lokowały sie
      własnie w Trójmieście i okolicach?
      • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 27.07.03, 18:30
        Źle nie chiałbym być zrozumianym...
        Ja nie myślę że A-1 to "samo zło dla ekonomicznego rozwoju Pomorza",
        jednak przy tak skomplikowanych okolicznościach dobrze jest poznać
        "drugą stronę monety" w celu podjęcia mądrzejszej decyzji.
        Rozpatrywanie pytania typu (jaki wpływ,będzie miała budowa A-1 na
        ecosystem Zatoki Gdańskiej,Pojezierza Kaszubskiego,Warmińskiego oraz
        Mazurskiego)wydaje mi się jest w tym kontekście niezbędne żeby uniknąć
        potęcjalnej katastrofy ecosystemów terenów którymi będzie przebiegała
        A-1.Trzeba tu wziąść pod uwagę wiele warjantów sutuacji jaka może się
        wytworzyć np.za życia naszych wnuków lub prawnuków w wyniku budowy A-1
        przez nasze pokolenie.
        Moim zdaniem to ten rejon potrzebuje reperacji i modernizacji istniejących
        dróg zancznie pilniej aniżeli długoterminowej inwestycji w A-1.
        Intel,Micro Soft,Apple i inne Corp.,posiadają nieograniczone możliwości
        w rozwoju.Jak będzie im potrzebna własna rakieta do umieszczania na orbicie
        polskich satelitów telekomunikacyjnych,to te firmy są wystarczająco bogate
        na zrealizowania budowy cosmodromu w Polsce itd,itp.Myślę,że obecność
        tych korporacji w Polsce,wyjdzie obu stroną na kożyść.
    • Gość: Metropol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 30.07.03, 15:40
      Z tymi spalinami to trochę przesadzasz Szpadel,tysiące Tirów nas nie
      rozjeżdzi,bo do portu w Gdańsku wjadą południową obwodnicą i nowym
      mostem,praktycznie ominą miasto.
      • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 30.07.03, 20:23
        Porty i obwodnica znajdują się zaledwie kilka kilomtrów od miasta,
        wiatr rozniesie spaliny i zanieczyszczenia po okolicznych polach,
        łąkach i wodach ecosystemu delty Wisły.W uzależnieniu od ruchu
        na A-1,uzależniona jest ilość spalin i zanieczyszczeń (np.opony samochodów
        w kontakcie z powierznią asfaltu ulegają ścieraniu,spowodowany tym
        toxyczny bród jest spłukiwany deszczem do okolicznego ecosystemy w
        miejsca takie jak wody gruntowe,lokalne pola,lasy i łąki,smog osiada
        na zabytkowych budowlach Gdańska oraz płucach jego mieszkańców).
        Nie widzę przesady przedwidując tysiące ton różnego rodzaju
        zanieczyszczeń z ruchliwej autostrady oraz portów na skalę Rotterdamu
        w takich okolicznościach wypada zadać sensowne pytanie,czy A-1,
        to mądra inwestycja,czy pomysł "warsiawskich politykierów" pełen
        błedów w planowaniu.Projekt za którego potencjalne fiasco nie
        będzie można nikogo osobiście pociągnąć do odpowiedzialności,
        gdyż obecni nietykalni decydenci jak premier Miller(bez
        formalnego wykształcenia,czyli samouk)nie mają nic do stracenia ,
        gdyż do tego czasu nie będzie ich u władzy,a Polak znowu w głowę
        będzie się drapał zafrasowany nieudaczniactwem liderów.
        Z niedalekiej przeszłości mamy długą listę przykładów nieudaczniackich
        iwestycji na olbrzymią skalę,które okazały się szkodliwe dla
        gospodarki kraju,chociażby wspomnieć tu Nową Hutę,czy Gdańskie Stocznie,
        włączając w to port Północny,uważany za wrzód delty Wisły i Zatoki Gdańskiej.
        Czemu nie zwrócić się w kierunku inwestycji,które nie mają szkodliwego
        wpływu na środowisko,którego jesteśmy nieodłączną częścią,a którego
        dewastacja będzie dewastacją być może całych pokoleń Pomorzan???
    • Gość: 444 Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.greenet.pl 03.08.03, 09:52
      zwroccie uwage ten watki na forum regionalnym szczecinskim gazety

      zwraca sie tam uwage na pewien wazny fakt, o ktorym ani srodowisko stoczniowe
      domagajace sie (slusznie) pomocy od panstwa w poprzednich latach (teraz MOZE
      byc juz za pozno - ta pomoc, ktore jestteraz udzielana), ani "czynniki rzadowe"
      NIE MOWIA... bo albo nie sa tego swiadome, albo UDAJA, ze nei ma problemu -
      tkwia w samozadowoleniu i chowaja glowe w piasek...

      przeczytaj to, co jest pod tymi linkami i dolacz sie do dyskusji...

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=7239230&a=7264961
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=7239230&a=7265009
    • Gość: Metropol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 06.08.03, 12:44
      Jasne Szpadel,widzę,że jesteś w temacie ecosystemów itp.Myślę jednak,że ta
      autostrada jest niezbędna aby Pomorze mogło rozwijać się gospodarczo,to
      naprawdę wielka szansa,bez A-1 będziemy coraz bardziej się marginalizować i
      dołować,spójrz na mapę,my naprawdę jesteśmy coraz bardziej odcięci,dlatego
      myślę,że nie ma żadnej alternatywy w obecnym układzie geopolitycznym dla tej
      autostrady,pzdr


      • Gość: reality Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.Red-81-35-184.pooles.rima-tde.net 06.08.03, 13:00
        Gość portalu: Metropol napisał(a):

        > Jasne Szpadel,widzę,że jesteś w temacie ecosystemów itp.Myślę jednak,że ta
        > autostrada jest niezbędna aby Pomorze mogło rozwijać się gospodarczo,to
        > naprawdę wielka szansa,bez A-1 będziemy coraz bardziej się marginalizować i
        > dołować,spójrz na mapę,my naprawdę jesteśmy coraz bardziej odcięci,dlatego
        > myślę,że nie ma żadnej alternatywy w obecnym układzie geopolitycznym dla tej
        > autostrady,pzdr
        >
        >Kłapanie dziobem, czy też stukanie w kostki po próżnicy - "pasjonowały się"
        tym tematem pokolenia dziadów a potem ojców naszych a będą i nasze wnuki! Nic
        się nie zmieni - nieważne autostrady...ważne, żeby rządzący mieli spokojne
        głowy i wysokie pensję a Polska zawsze była katolicka. Howhg!
      • Gość: szpadel Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.client.attbi.com 06.08.03, 16:45
        Jeżeli wychodzisz z założenia,że A-1 jest niezbędna do rozwoju
        ekonomicznego Pomorza,gdyż Pomorze jest odcięte od reszty Świata,to
        masz rację o potrzebie budowy A-1.
        Prawda jest taka,że to nie Pomorze jest odcięte od reszty Świata,
        bo Pomorze to okno na Świat,tylko dostęp do portów Pomorza dla
        zainteresowanych budową A-1 jest ograniczony wąskimi drogami,a
        oni chcieliby zwiększyć przepustowość,czyli w procesie zniszczyć
        środowisko naturalne Zatoki Gdańskiej,Pojezierza Kaszubskiego i
        Mazurskiego,a nawet zagrozić Puszczy Białowieszczańskiej.
        Ekonomia Pomorza ucierpi z powodu A-1,gdyż każda autostrada
        przyciąga poza legalnym biznesem całą chmarę przemytników i
        inny element przestępczy.Za elementem przestępczym ugania się
        policja,czyli wojna toczy się na autostradzie dniem i nocą.
        Ilość przejezdnych przez Gdańsk,Gdynię,Kołobrzeg,Ustkę,Szczecin,
        zwiększy się dramatycznie obecnie zatłoczone punkty przejazdów,
        będą bardziej zatłoczone,Zatoka Gdańska z powodu zwiększenia
        zanieczyszczeń spowodwanych obsługą portów na skalę Rotterdamu,
        coraz bardziej zacznie się zagloniać,aż glony zaduszą resztę
        życia w Zatoce i mieszkańcy Trójmiasta zostaną skazani na nędzną
        wegetację nad brudną sadzawką,ilość chorób dramatycznie się zwiększy,
        śmiertelność noworodków dramatycznie się zwiększy,prostytucja oraz
        przestępczość dramatycznie się zwiększy,konta bankowe
        Bechtla i spółki dramatycznie się zwiększą,pensje i łapówki liderów
        Związków Zawodowych podskoczą do góry,włąściciele rafinerii zwiększą
        produkcję i zanieczyszczenia Delty Wisły.
        Ludzię będą przeklinać pomysłodawców budowy A-1,tak jak przeklinają
        pomysłodawców budowy Stoczni Gdańskiej im.Lenina,której głównym
        inwestorem był soviecki przemysł zbroiny lub Huty Katowice,
        która zatruła Śląsk topieniem stali na sovieckie czołgi i okręty.
        Teraz na horyzoncie pojawiła się nowa figura Bechtel i trójkąt
        Warszawa-Jeruzalem-Washington,jaką agendę reprezentują ci ludzie w
        odniesieniu do A-1 ??? Czyżby to nie architekci przyszłych gett
        nad Zatoką Gdańską???
        Jedno jest powne,że ci ludzie nie pałają miłością do Pomarzan,
        tylko chęcią zysku,bez względu na konsekwencje potencjalnej katastrofy
        ekologicznej rejonu Pomorza.
        • Gość: tylniak prapolski Jakże nie przyznać racji.... IP: *.Red-81-34-18.pooles.rima-tde.net 06.08.03, 16:57
          ...nic ująć a tylko dodać do powyższego elaboratu, że idąc tym tokiem
          rozumowania należałoby zaorać wszystkie miasta, drogi i przysiółki, posadzić na
          powrót puszczę prapolsko-prasłowiańską a ludowi bożemu, oczywiście w 100%
          katolickiemu, nakazać maczugami zwierza grubego napierdalać i pszczołom z barci
          miód wybierać...a więc Alleluja i do ..tyłu!
          • Gość: szpadel Re: Jakże nie przyznać racji.... IP: *.client.attbi.com 06.08.03, 18:01
            Nauka nie poszła w las tylko w nas.Przysłowie "mądry Polak po szkodzie"
            niejednokrotnie się sprawdzało,aż ludowym powiedzeniem się stało.
            Budowa A-1 to olbrzymie przedsięwzięcie,a intencje inwestycji są
            jakieś takie mgliste i niedopowiedziane.Inwestor powinien przedłożyć koncesje w
            sprawie odpowiedzialności za ochronę ekologiczną rejonu potencjalnie
            dotkniętego ujemnym efektem buduwy A-1 ,czyli podpisać dokument,że w pełni
            pokryje koszty związane z naprawieniem szkód wyrządzonych mieszkańcom
            Pomorza w związku z działalnością A-1.Wypadek tankowca w
            Porcie Północnym niewątpliwie spowoduje zatrucie Delty Wisły,kto poniesie
            odpowiedzialność w takim przypadku,Miller ? Bechtel ? Rafineriia ? Właściciele
            A-1 ?.
            Kto poniesie odpowiedzialność,jak w wyniku działalności A-1 do katastrofy
            ekologicznej dojdzie za 10 lat? lub 20 lat? lub 50 lat?
            Trzeba pamiętać,że spekulatywne inwestycje częściej kończą się fiaskiem
            od inwestycji dobrze przemyślanych.Budowa A-1 jest narzędziem propagandowym
            politykierów typu Kwach i s-ka.To świadczy,że projekt budowy A-1 jest natury
            spekulatywnej,czyli posiada wysokie prawdopodobieństwo fiaska
            ekonomiczno-ekologiczno-kulturalnego,jak wszystkie poprzednie mega-projekty
            pochodzące z gabinetów scentralizowanej władzy w Warsiawce.
          • Gość: Metropol Maczuga,zwierz,miód.... IP: *.allianz.pl 12.01.04, 18:52
            Z maczugą na zwierza i miód wybierać....
          • Gość: Metropol Maczugi,gruby zwierz i pszczoły... IP: *.allianz.pl 06.02.04, 18:28
            Tak,tak tego grubego zwierza trzeba koniecznie maczugami napierd...
    • Gość: Metropol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 06.08.03, 17:18
      Red,Ty naprawdę zacząłeś z sensem pisywać,czy jaja sobie robisz?Przy maczugach
      i grubym zwierzu nieżle się ubawiłem,pzdr
      • Gość: el caballo espanol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.Red-81-34-18.pooles.rima-tde.net 06.08.03, 17:25
        Gość portalu: Metropol napisał(a):

        > Red,Ty naprawdę zacząłeś z sensem pisywać,czy jaja sobie robisz?Przy
        maczugach
        > i grubym zwierzu nieżle się ubawiłem,pzdr

        Muchas gracias, Seńor...oj, długo kumałeś!
    • Gość: Metropol Re: Będzie gospodarcze eldorado? IP: *.allianz.pl 06.08.03, 17:30
      Bo raczej rzadko tu zaglądam,parę postów zapodałem,ale odzew cienki jakiś
      był,więc faktycznie może z humorkiem trzeba czasem większym,czasem
      mniejszym,pzdr
    • Gość: Metropol Do Szpadla IP: *.allianz.pl 06.08.03, 18:33
      Jaką widzisz alternatywę dla A-1,dla rozwoju gospodarczego naszego regionu?Masz
      jakieś pomysły?
      • Gość: kuń kaszubski Litości dla Szpadla IP: *.Red-81-35-184.pooles.rima-tde.net 06.08.03, 18:50
        Gość portalu: Metropol napisał(a):

        > Jaką widzisz alternatywę dla A-1,dla rozwoju gospodarczego naszego regionu?
        Masz
        >
        > jakieś pomysły?

        Met! przestań się już znęcac nad nim, to leciwy Pan i pod Twoim naporem ledwo
        dyszy. Pozwolisz, że ja Go wyręczę/wymowię/ i zaproponuję rozwiazanie
        alternatywne dla A-1: zrobimy zrzutkę pomorsko-kaszubską /z myślą o ratowaniu
        egzystencji tubylców/ i wykupimy z demobilu od Ruskich ich sputniki i zrobimy
        fruwający transport. Wystarczy dobra proca z mocną gumą i paru osiłków z pod
        Kielna!
        • Gość: Metropol Low Costy z pod Kielna... IP: *.allianz.pl 05.02.04, 20:08
          Tania linia lotnicza z pod Kielna,no Red to się nazywa kreatywne myślenie...
          • Gość: kaszub z granitu Kielno to jest to! IP: 5.5.* / 80.58.44.* 05.02.04, 20:18
            Wreszcie uda się właściwie zagospodarować Kaszubów... do tej pory nikt jakoś
            nie mógł wpaść na pomysł co z nimi zrobić. Nawet Tuskisyn.
      • Gość: szpadel Re: Do Szpadla IP: *.client.attbi.com 06.08.03, 19:43
        Gość portalu: Metropol napisał(a):

        > Jaką widzisz alternatywę dla A-1,dla rozwoju gospodarczego naszego
        regionu?Masz
        >
        > jakieś pomysły?
        Najlepsze alternatywy i pomysły rodzą się w wyniku dogłębnej dyskusji.
        Siłą rzeczy rozwój ekonomiczny regionu Pomorza jest uzależniony od przemysłu
        lekkiego,jak elektronika oraz turyzm oraz agrokultury i rybołówstwa.Do rozwoju
        tych przemysłów A-1 jest niepotrzebna,natomiast A-1 jest niezbędna do szybkiego
        przerzucania dużych ładunków (kontenerów) z Niemiec do byłych sovieckich
        republik,których dynamiczny rozwój otwiera nowe rynki zbytu dla UE oraz A-1
        jest bardzo przydatna dla Rafinerii,która jest własnością obcego kapitału i
        która płaci dla Pomorza głodowe podatki dalekie od jakiegokolwiek porównania z
        Eldoradem,natomiast porównywalne z podatkami Bechtla.
        Ropę z Iraq-u przywozi się do Portu Północnego,rafinuje w rafinerii i
        cysternami rozprowadza po Europie,czyli A-1 byłaby bardzo pomocna w szybkim
        przetransportowywniu niebezpiecznego ładunku.Nie widzę jednak zadawalającego
        zysku dla Pomorza z takiej działalności,a co najważniejsze nie widzę
        jak przekonać właścicieli rafinerii do publicznego ujawnienia prawdziwych
        zysków z prowadzenia tego rodzaju procederu kosztem Pomorzan .
        A co do Bechtla,to zdobyli kontrakty w Iraq-u,więc niech tam jadą i niech
        zostawią budowę polskich dróg Polakom.
    • Gość: Metropol Do Szpadla IP: *.allianz.pl 07.08.03, 10:33
      Czyli twój pomysł to dyskusja....Był na nią czas od 1989 r.kiedy to rozpoczął
      się spadek znaczenia gospodarczego Pomorza,każdy rok pogłębia ten proces,więc
      uwierz mi,że szkoda na dzień dzisiejszy każdego straconego dnia...Bzdurą jest
      Twoje twierdzenie,że do rozwoju turystyki nie potrzeba autostrady,wyobraż
      sobie,że w ciągu 2,5 godziny można dotrzeć do Trójmiasta z Łodzi albo w ciągu 4
      z Katowic,czasy trwających 2 tygodnie FWP dawno się skończyły,dzisiaj dominuje
      turystyka weekendowa,związana z konkretnymi wydarzeniami,imprezami itp.Jestem
      pewien,że liczba przyjazdów do naszego miasta dzięki A-1 zwiększyłaby się
      kilkukrotnie...Jeśli chodzi o Rafinerię Gdanską 75% jej akcji posiada Skarb
      Państwa,reszta jest w rękach pracowników,nie jak sugerujesz zagranicznych
      właścicieli...Ryzyko wypadków dzięki tej autostradzie spadnie o ok.80 %,ryzyko
      śmierci w wypadku 0 70 %...Cały czas atakujesz Bechtela,przedstawiasz teorię
      spiskową,wiadomo,że nie wybudują charytatywnie,tylko chcą na niej zarabiać,to
      dla mnie oczywiste,spójrz na to inaczej,budowa tej drogi poprawi dostępność
      komunikacyjną naszego regionu,bardzo prawdopodobne,że pojawią się wreszcie tak
      długo oczekiwani poważni inwestorzy,powstaną dziesiątki tysięcy nowych miejsc
      pracy,ten tort jest naprawdę duży i powinno wystarczyć dla wielu grup interesów
      z korzyścią dla Pomorza i jego mieszkańców,pzdr

      • Gość: szpadel Re: Do Szpadla IP: *.client.attbi.com 07.08.03, 18:09
        A-1 będzie pomocna w rozwoju turyzmu?Jakiego segmntu turyzmu?
        Bardziej zatłoczy się i tak już ponad miarę zatłoczone Trójmiasto.
        Sprowadzi się element przestępczy jak przemtnicy różnego kalibru,
        wzrośnie rozbój i prostytucja na Pomorzu,dlaczego?Dlatego żeby znaleźć
        kontrakt dla Bechtla i zrealizować szpetny zamysł Warsiawki
        związany z rozbudową portów oraz przemysłu naftowego opartego
        na sprowadzaniu ropy naftowej do Polskich rafinerii poprzez
        morze (tankowcami) zamiast lądem (ruruciągami).Dlaczego?
        Dlatego,że Ukraina lub Rosja nie udostępni nam ich ropy
        po zniżkowej cenie w zamian za usługi wojskowe i polityczne
        Warszawy,państwa te nie atakują krajów na drugim końcu Swiata i tego
        rodzaju usługi odecnie nie posiadają dla tych państw znaczenia
        ekonomicznego w przeciwieństwie do aljantów Warszawy,którzy
        realizują długoterminową agendę wejścia w ponowne posiadanie
        znacjonalizowanych przez Iraq 30 lat temu jednych z najbardziej
        wydajnych pól naftowych.
        To jest Eldorado ale nie dla mieszkańców Pomorza,którym jak zwykle
        bezpodstawie lub spekulatywnie Warsiawka obiecuje Eldorado ekonomiczne,
        tak jak to było z Hutą Katowice,warszawskim FSO i wieloma innymi mega
        projektami nieudaczniackich pomysłów elity rządzącej.
        To jest Eldorado dla banków londyńskich i nowojorskich oraz
        korporacji typu Bechtla no i oczywiście Gdańskiej Rafinrii,
        której właściciele mieszkają wszędzie tylko nie w Gdańsku.
        Prawda jest taka,że nie ma kompetentnych ludzi wśród
        polityków Pomorza,którzy potrafili by wymienić sumę jaka
        wpływa do skarbu Gdańska w zamian za funkcjonowanie rafinerii
        na Gdańskim terytorium,tak jak nigdy nie było wiadomo co
        Warsiawka robiła z pieniędzmi za budowane statki w Stoczniach
        Trójmiasta za czasów komuny.Jednym słowem wszystko po staremu,
        tylko pod innym szyldem.
        • Gość: Metropol Re: Do Szpadla IP: *.allianz.pl 07.08.03, 18:34
          Budżet Miasta Gdańska zasila co roku z tytułu wszelakich podatków,związanych z
          funkcjonowaniem Rafinerii w granicach Gdanska kwota około 20
          mln.PLN.,pracownicy,łącznie z zarządem to w większości gdańszczanie,około 1500
          osób ze średnią pensją na poziomie 4,7 tys.,Rafineria to mecenas
          sportu,kultury,nauki,szkolnictwa,firma z pierwszej dziesiątki największych
          firm,to prestiż dla miasta i regionu.
          • Gość: szpadel Re: Do Szpadla IP: *.client.attbi.com 07.08.03, 19:01
            Gość portalu: Metropol napisał(a):

            > Budżet Miasta Gdańska zasila co roku z tytułu wszelakich podatków,związanych
            z
            > funkcjonowaniem Rafinerii w granicach Gdanska kwota około 20
            > mln.PLN.,pracownicy,łącznie z zarządem to w większości gdańszczanie,około
            1500
            > osób ze średnią pensją na poziomie 4,7 tys.,Rafineria to mecenas
            > sportu,kultury,nauki,szkolnictwa,firma z pierwszej dziesiątki największych
            > firm,to prestiż dla miasta i regionu.

            szpadel:
            OK.zakładając,że powyższe cyfry są autentyczne.
            Pytanie:- Czy suma 20mln.PLN.jest sumą po zapłaceniu ubezpieczenia za
            potencjalne szkody ekologiczne spowodowane np.katastrofą tankowca
            przy wybrzeżu Pomorza?
            -czy pracownicy zarządu rafinerii,których roczny dochód przekracza 1 milion
            zł rocznie również mieszkają w Gańsku i jako prominętni obywatele
            płacą należne miastu podatki?
            • Gość: szpadel Kto zyskuje ?,a kto traci? IP: *.client.attbi.com 07.08.03, 20:08
              Budowa autostrad w Polsce jest głównie motywowana zwiększeniem
              szybkiego transportu lądem dużych ładunków jak kontenery i
              cysterny.Oznacza to konkurencję dla transportu kolejowego,który jest
              w porównaniu dużo tańszy oraz nie konfliktujący z lokalnym
              ecosystemem "kolej w Polsce jest prawie w całości zeliktryfikowana".
              Również oznacza to ,że rząd chce inwestować w Bechtla,a
              nie w PKP,motywując to "ekonomicznym Eldorado"jakie powstanie w Polsce
              po zlikwidowaniu transportu drogą kolejową,ciężkich i niebezpiecznych
              ładunków jak kontenery i cysterny.
              Polacy przesiądą się z zatłoczonych i niewygodnych pociągów do mercedesów i
              będą z niemiecką szybkością podróżowali po amerykańsko budowanych autostradach,
              zwiększy się turyzm i zużycie paliwa oraz dochód rafinerii,jak również PKP
              przejdzie do historii jak to się stało w USA z amerykańską koleją.
              Czy tego życzą sobie Pomorzanie?
              • Gość: Metropol Trójmiasto i zysk netto IP: *.allianz.pl 26.11.03, 22:34
                Jako obywatel Trójmiasta życzę sobie budowy A-1 i szybki rozwój gospodarczy na
                tych ziemiach stanie się faktem,pzdr
                • Gość: szpadel Re: Trójmiasto i zysk netto IP: *.proxy.aol.com 27.12.03, 23:57
                  Na widoczny postep trzeba poczekac kilka dziesiecioleci,
                  jak narazie na Pomorzu wszystko sie cofa,maleje stopa
                  zyciowa przecietnych ludzi w zamian szybkiego bogacenia sie
                  elity dresiarzy oraz ich pracodawcow,ktorzy dbaja tylko o
                  swoje dobro uzywajac do tego spolecznego potu.
    • Gość: Metropol Dawać nam to eldurado z Nowym Rokiem... IP: *.allianz.pl 31.12.03, 11:38
      • Gość: szpadel Re: Dawać nam to eldurado z Nowym Rokiem... IP: *.proxy.aol.com 31.12.03, 17:32
        Dla posrednikow handlu nieruchomosciami eldurado rozpoczelo sie juz od
        jakiegos czasu.Dzierzawa metra kwadratowego gruntu na Wyspie Spirzow
        skoczyla do gory.Bechtel otworzyl sluzy kapitalu dla bankow inwestycyjnych
        w Polsce,ktory to kapital powinien trafic do firm kooperujacych z
        Bechtlem,czyli teoretycznie stymulowac polski rynek pracy.W praktyce bywa
        jednak czasem inaczej.Glownym problemem jest nabor lokalnej robocizny
        kwalifikowanej do wykonania przedsiewziecia jakim jest budowa A-1 oraz
        prac podwykonawczych,gdyz kwalifikowana robocizna opuscila kraj,a sprowadzanie
        robocizny zagranicznej wiaze sie z odplywem nugatow eldurado do cieplych krajow.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka