Dodaj do ulubionych

podajecie dzieciom probiotyki?

05.10.09, 14:36
w takim razie jakie i jak często?zauwazyliscie efekty?z gory dziekuje
Obserwuj wątek
    • sonia-3 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 16:43
      Jak bierze antybiotyk to jak najbardziej. Jak nie bierze to czasami podaję Trilac- ładnie wtedy sie wypróżnia i nie narzeka na bóle brzuszka.
      • carmita80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 17:03
        Nie, bo to nie ma sensu. Jesli dziecko przejdzie 10-12 kuracji
        antybiotykowych w roku mozna sie nad tym zastanowic i zapytac
        lekarza. Natomiast po antybiotyku (bo w trakcie to zupelny nonsens)
        organizm pobierze co potrzebuje z pozywienia, dlatego dieta powinna
        byc dobrze zbilansowana. Natomist bez powodu probiotykow sie nie
        podaje.
        • anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:42
          carmita80 napisała:

          Natomist bez powodu probiotykow sie nie
          > podaje.


          to masz inne zdanie niż pediatrzy smile
          • carmita80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:46
            Nie, tak wlasnie radza tu gdzie mieszkam. Dzieci zdrowe, do
            przedszkola i szkoly chodza bez problemow, radosne i pelne energii.
        • edit38 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 08:20
          carmita80 napisała:

          Natomiast po antybiotyku (bo w trakcie to zupelny nonsens)

          Nie wiem gdzie (w jakim kraju) takie są zalecenia bo u nas (w Polsce) probiotyki
          podaje się w trakcie oraz po zakończeniu antybiotykoterapii
          Na większości ulotek probiotyków pisze tak " Uzupełnienie diety w celu
          zapewnienia prawidłowej flory bakteryjnej i regulacji czynności przewodu
          pokarmowego, zwłaszcza w trakcie i po zakończeniu antybiotykoterapii, a także w
          stanach zmniejszonej odporności organizmu."
          Gdy byłam z małą u gastrologa to zapytałam czy dobrze robię że podaję małej
          probiotyki to powiedział mi że to jest mała kobietka a każda kobieta powinna
          przyjmować probiotyki codziennie.
          Ja nie podaję małej cały czas ale tak co 2-3 m-ce staram się podawać jej przez
          około m-c. Gdyby były troszkę tańsze to podawałabym codziennie. Gdyby lubiła
          kiszonki to również podawałabym jak najczęściej (naturalne źródło probiotyków)
          • carmita80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 10:09
            Patrz post lusiamalusia
            • edit38 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 11:21
              carmita80 napisała:

              > Patrz post lusiamalusia

              Nie będę się spierała bo nie mam ochoty ale jakoś naciągana dla mnie ta historia
              o tym jak wielu lekarzy uznało, że winę za zapalenie jelit ponosi
              probiotyk. Jeśli jeden czy dwóch lekarzy tak by stwierdziło to byłabym skłonna
              uwierzyć. Ja jeszcze nigdy nie spotkałam lekarza, który uważałby że probiotyk
              może wyrządzić szkodę (no chyba że przekroczona była dawka dzienna lub
              dziecko/osoba jest uczulona na białko mleka krowiego – niektórych probiotyków
              nie powinno się podawać wtedy)
              Co do tego programu w którym stwierdzono, że probiotyki wpływają niekorzystnie
              na organizm człowieka to ja nie widziałam/słyszałam/czytałam żadnego
              programu/audycji/artykułu który potwierdzałby te informacje czytałam natomiast
              mnóstwo artykułów które potwierdzają ich dobroczynne skutki. Oto jeden z nich:
              www.puellanova.pl/508,0,Probiotyki-pomoga-po-kuracji-antybiotykowej.html
              Jeśli dodać do tego jeszcze to co zawsze powtarzali mi lekarze min gastrolog u
              którego byłam z dzieckiem to nie wierzę w te sensacje.
              Na pewno dobrze zbilansowana dieta jest najważniejsza ale nie zawsze jesteśmy w
              stanie dostarczyć w jedzeniu wystarczająco dużo niezbędnych witamin i
              mikroelementów i probiotyków.
              • lusiamalusia Re: podajecie dzieciom probiotyki? 07.10.09, 22:04
                Proszono tu o zdanie i doswiadczenia wlasne. Takie tez podalam. Jesli chodzi o
                ilosc lekarzy, ktorzy wypowiedzieli sie na temat zwiazku probiotyku z zakazeniem
                jelita to bylo ich 4, ale sami wybitni lekarze. Jak wspomnialam wczesniej,
                jednemu nie zaszkodzi, innemu moze- i to strasznie jak sama doswiadczylam.
                Niestety nie pamietm tytulu tego programu, ale jest to pani dr, ktora sprawdza
                najrozniejsze nowinki dostepne na rynku miedzynarodowym, nie tylko leki. Czasem
                potwierdza ich dzialanie, czasem przeciwnie. Nie mam ochoty nikogo przekonywac,
                czy przyzekac, ze tak bylo. uncertain
                A probiotyki sa polecane przez lekarzy, jak mnostwo innych lekow, nie zawsze ze
                wzgledu na swoje dobroczynne dzialanie, czy przekonanie lekarza o ich
                skutecznosci... Cos o tym wiem wink
    • lucyna_83 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 17:05
      Ja zaczęłam bo dziecko mi nie chce zdobyć odporności i dużo choruje-ma 3 lata.
      Jeszcze nie potrafię powiedzieć czy działa bo to za krótki okres. Po antybiotyko
      terapii polecam Beneflorę-bardzo bogaty skład,niestety kosztuje 38 zł,ale myślę
      że warto smile
    • aluc Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 17:39
      kefir, jogurt, mleko acidofilne
      codziennie, najczęściej dwa-trzy razy dziennie
      efektów nie "zauważyłam", dostają odkąd przeszli z piersi na pokarmy
      stałe, znaczy normalni są
    • karro80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 18:58
      Jeśli jest zatwardzenie/rozwolnienie a jogurt nie pomaga to daję.
      Dawałam przy wprowadzaniu większych alergenów.
      Dawałam przy infekcjach - bezantybiotycznych, bo takie akurat były.

      Jeśli chodzi o efety - na sraczkę i zaparcia rewelka. Czy np na
      jakaś niestrawnosć.
      Dzieć alergii nie ma -więc może trochę pomogło przy wprowadzaniu
      (mała skrajny wcześniak stąd takie postępowanie)

      Nie daje długofalowo, bo uważam, że sama powinna radzić sobie z
      trawieniem itp, ale jako lek jak najbardziej.
      • mama_anuszy Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 19:01
        Przy antybiotyku owszem ale i po kuracji jeszcze parę dni.
        • myelegans Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 19:51
          Nie, po co? Antybiotykow nie bierze, niech sam sobie organizm walsna
          flore bakteryjna wyrabia i utrzymuje. Poza tym dzialanie probiotykow
          nie jest sprawdzone, nie wiadomo ile z tych bakterii,ktore przejda
          przez zoladek i uklad pokarmowy dostanie sie i zasiedli miejsce
          przeznaczenia, czyli jelito grube.
          Po co niepotrrzebnie ingerowac w ekologie organizmu? Jogurty, mleko
          kwasne, kefiry zrobia to samo.
    • jagabaga92 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:32
      ja podawałam synkowi przez prawie pół roku (raz dziennie) Dicoflor 30
      z nadzieją, że pomoże na alergię pokarmową. W pozbywaniu się alergii
      jakoś nie pomógł (przynajmniej w widoczny sposób), ale mój syn
      przestał chorować. Ostatnią poważniejszą infekcję (wysiękowe
      zapalenie ucha) miał w październiku/listopadzie ub. roku, a od tamtej
      pory 1 x katar + ospa. Stosuję równocześnie inne metody i tak
      naprawdę nie wiem, czy to pomogły probiotyki, czy te "inne", ale
      pewnie wszystko po trochu smile
      • anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:40
        podaję córce prawie 5-letniej od długiego juz czasu Optimę - najlepszy probiotyk
        na swiecie - u nas niedostepny - sprowadzam z USA lub Irlandii. Dla mnie
        rewelacja - alergia zniknęła, a młoda nigdy nie brała antybiotyku, przeziębiona
        była 2 razy, ostatani raz ponad rok temu.
        • jagabaga92 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:49
          Anyx - uważasz, że WYŁĄCZNIE dzięki Optimie alergia zniknęła?
          • anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 09:59
            jagabaga92 napisała:

            > Anyx - uważasz, że WYŁĄCZNIE dzięki Optimie alergia zniknęła?
            >

            oprócz optimy młoda bierze tylko olej z pestek dyni, żadnych leków na alergię,
            więc myslę, ze w dużej częsci tak, ale oczywiscie trudno powiedziec, co tak
            naprawde działa.
            • slonko1335 Anyx 08.10.09, 10:06
              Optima jest do kupienia w Irlandii? Szlag by to.... właśnie wczoraj kuzynka
              wróciła do kraju z Zielonej wyspy....no ale jak jest tam do kupienia to łatwiej
              mi będzie sprowadzić niż z USA. Drożej wychodzi? a w Anglii nie ma?
              • anyx27 Re: Anyx 08.10.09, 10:10
                slonko, ja zamawiam przez forum borelioza. sa tam wątki na ten temat - wpisz
                wwyszukiwarkę OPTIMA. co jakiś czas ktos zamawia dla wszystkich chetnych, ale
                wiem, ze mozna tez osobiscie. koszt za 1 opakowanie, 60 kapsułek na 2 miesiace
                to ok. 130pln, wiec wychodzi 65pln na miesiac. tutaj jest np. wątek:

                forum.gazeta.pl/forum/w,26140,85537899,85537899,Optima_przez_internet_duze_ulatwienie.html?wv.x=2
    • figrut Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 00:22
      Dzieciaki piją maślankę, jogurty, kwaśne mleko. Uważam, że te apteczne są im
      zupełnie nie potrzebne. Antybiotyków nie podaję, więc i nie bardzo mają się jak
      wyjałowić.
    • lusiamalusia Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 09:33
      Mam dwie coreczki- 2 i 3latka. Podczas antybiotykoterapii w zeszlym roku lekarz
      zalecil mi podawac im Dicoflor30. Poczytalam sobie ulotke i postanowilam,
      zgodnie z zaleceniem na niej, podawac go jeszcze kilka tygodni po zakonczeniu
      podawania antybiotyku jako wspomozenie odpornosci organizmu. Po tych kilku tyg.
      moja starsza coreczka zaczela skarazyc sie na bol brzuszka. Probowalam przez
      kilka dni znalezc przyczyne- bezskutecznie. Doszlo do tego, ze zazelam ja
      podejrzewac o mala "manipulacje" gdy os jej nie pasowalo...(o ja wstretna
      mama!!!!)Po kilku dniach takiego uskarzania sie dostala b.wysokiej goraczki i
      zaczela wymiotowac, coraz bardziej narzekaja na bole brzuszka. Oczywiscie
      pognalam do szpitala. Okazalo sie, ze nie wiadomo skad ma zapalenie jelita-
      silnie nagromadzone bakterie w jelicie. Rozmawialam na ten temat z wieloma
      lekarzami i gdy wspomnialam na temat podawania Dicofloru przez okres kilku tyg.
      dla wielu stalo sie bardzo jasne, ze dziecko otrzymywalo za duzo bakterii w
      postaci pro czy prebiotykow.
      Zaluje, ze podawalam Dicoflor bo moj coreczka najprawdopodobniej z tego powodu
      bardzo cierpiala(ja jestem przekonana, ze to wina tego probiotyku,ale oczywiscie
      badan w tym kierunku nie przeprowadzono). Kilka tyg. pozniej obejrzalam swietny
      program na temat pro prebiotykow. Pani dr. jednoznacznie nie stwierdzila
      pozytywnego wplywu przyjmowania pro prebiotykow( czy to w postaci tab. czy
      plynow typu actimel) na odpornosc ludzkiego organizmu. Stwierdzono natomiast, ze
      moga one wplywac negatywnie na niektore organizmy- powodujac wlasnie ogromne
      zamieszanie w, nazwe to, poziomie bakterii w organizmie.
      Bylam zdumiona, zszokowana, zla, ze dalam sie naciagnac na tak ogromne koszty-
      Dicoflor jest naprawde drogi a ja podawalam go dwojce dzieci, wyrzadzajac tak
      olbrzymia krzywde swojej coreczce.
      Kazdy lekarz powie wam to, co ja teraz: najlepiej dobrze zbilansowac diete
      malego czlowieczka i podowac mu wszelkie niezbedne witaminy, mikroelementy i
      inne potrzebne w naturalnej postaci!!!
      • karro80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 07.10.09, 22:30
        Lusiu na 100% masz rację, bo właśnie czasem tak się dzieje - dlatego
        nie mozna cięgiem podawać, a Actimel to już w ogóle nie przed 12
        rokiem - dla dzieci małych niet - nie wyjaśnię dokładnie bo nie
        pamiętam(strsznie dużo czytam na takie tematy i nieraz tylko
        zapamiętuję wniosek końcowy), ale miał to być lek, ale była lipa i
        sprzedali licencję koncernowi mlecznemu - w każdym razie może
        namieszać w młodym organizmie gorzej niż diclofor.
        • slonko1335 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 10:09
          Nie podaję bez przyczyny probiotyków, tylko w trakcie antybiotykoterapii i po
          oraz gdy są jakieś problemy z układem pokarmowym.
          Karro o actimelu też to czytałam, w przedszkolu u dziecka znajomej powiesili na
          tablicy ogłoszeń jako ostrzeżenie przed podawaniem tego kilkulatkom...
      • anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 10:06
        lusiamalusia, niestety wszystko może zaszkodzić, nie tylko probiotyki. akurat
        dicoflor 30 nie jest dobrym probiotykiem, bo zawiera cukier w różnej postaci.
        Poza tym probiotyki to nic innego, jak tylko bakterie. taką samą reakcję może
        wiec wywołać jogurt naturalny, kefir itd. Pytanie też, w jaki sposób podawałas
        ten probiotyk. to tez bardzo wazne. probiotyki powinno sie podawac na noc.
        • lusiamalusia Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 16:40
          Na ulote napisano, ze mozna podawa 2xdziennie. Czyli nie tylko na noc..
          Jasne, wszystko z umiarem. hodzi o to zeby nie dac sie zwariowac. Nie ma
          cudownyh lekarstw na wzmocnienie odpornosci u takich maluszkow. Zdrowy rozsadek
          i zbilansowna dieta- jedyne co mozna zrobic...
          • anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 20:26
            lusiamalusia napisała:

            Nie ma
            > cudownyh lekarstw na wzmocnienie odpornosci u takich maluszkow. Zdrowy rozsadek
            > i zbilansowna dieta- jedyne co mozna zrobic...

            no własnie o to chodzi smile dieta + nieprzegrzewanie
        • karro80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 09.10.09, 01:11
          Anyx - dzięki coś mi się rozjaśniło - nawet 2 rzeczywink
          Napiszę, tylko się nie smiejcie, bo może to każdy wie.

          Diclofr lepiej leczy zaparcia niż biegunki(sprawdzone na mojej) -
          czyli dlatego, że cukier zawiera - kurde - teraz będę wiedzieć w
          razie cosmile, natomiast jogurt mojej własnej roboty dawany przy
          biegunce pięknie ją wstrzymał, ale kiedyś spowodował nam zaparcie
          (duuużo zeżarla, oj dużo) i nie wiedziałam czemu do jasnej ciasnej
          po jogurcie ma być zaparcie...lekarka też nie wpdała na to.
          • anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 09.10.09, 23:35
            a do tych, co tak negują podawanie probiotyku, napiszę, ze dzieciaki u mlodej w
            przedszkolu choruja (sa nieliczne wyjątki), a kolezanka młodej,z która młoda
            widuje sie codziennie w domu, tez non stop chora. kilka dni temu była u nas,
            bawiły się, ale Zosia taka nieswoja była, senna i okazało się, że tego samego
            wieczoru gorączka 39stopnii, jakiś wirus podobno. Mojej młodej nic nie rusza -
            kichają na nia, kaszlą, a on nic. zero infekcji, przeziębienia, gorączki. nic i
            tak jest drugi rok w przedszkolu. odporność to przede wszystkim jelita - dieta,
            odpowiednia flora bakteryjna. nikt mnie nie przekona, ze probiotyków nie powinno
            się podawac.
    • bacha1979 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 10.10.09, 09:45
      Podawałam w czerwcu jak mila antybiotyk i z tydzień dłużej, ale teraz nie, po co?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka