Dodaj do ulubionych

osad na ząbkach- czy to próchnica??

07.06.05, 22:31
mój synek ma 19 mc na ząbkach tylko przednich górnych zrobił mu sie osad do
połowy ząbki sa brązowawe tzn wyglada to tak jakby zrobił sie kamien na
połowie ząbka taka grubsza brązowa warstwa myje mu zabki codziennie ale nic
nie pomaga ni schodzi jestem pewna ze to od herbatek i soczków bo nie
rozstaje sie z flasia tylko piciu i piciu z kubeczka za zadne skarby nie chce.
dziewczyny czy wasze maluchy tez mialy cos takiego? czy to mozliwe ze to
prochnica? i czy jest jakis sposób zeby to usunąć?
Obserwuj wątek
    • aka10 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 07.06.05, 23:06
      Próchnica butelkowa: Próchnica występująca u niemowlaków i dzieci, która
      najczęściej rozwija się na przednich górnych zębach. Źródłem tego rodzaju
      próchnicy są spożywane przez dzieci słodzone płyny, które na długi czas
      przywierają do ich zębów (np.: do butelek, którymi karmione są dzieci lub
      smoczków) dwóch zębów.
      Butelke radze od razu odstawic.Nawet na kilku sokach w kartonach widzialam
      informacje,zeby soku nie podawac dziecku w butelce,bo prowadzi to bardzo szybko
      do tego rodzaju prochnicy wlasnie.Pozdrawiam.
    • ana5555 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 08.06.05, 11:05
      a czy jest jaks metoda usuniecia tej prochnicy??
      słyszałam coś o jakimś żelowym bezbolesnym leczeniu ząbków u tak małych dziecie
      ale na tym sie moje informacje konczą.bardzo prosze poradzcie coś.
      pozdrawiam
    • gryzelda5 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 12:09
      Podciagam wątek. Co z takim osadem zrobić. Mój synek jest na piersi i ma to
      samo
    • izia30 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 13:02
      napewno nalezy sie z dzieckiem udac do dentysty, i nie zwlekac z ta wizyta dlugo!
    • antoszki Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 14:56
      tak to próchnica. Po pierwsze należy pojść z dzieckiem do dentysty -
      dziecięcego rzecz jasna. Jeśli jestes z Warszawy to polecam Family Dental
      Center na Ostrobramskiej -www.fdc.pl My tam chodzimy z naszą Martynką (dwa
      lata). Na razie jesteśmy po dwóch borowaniach czwórek - jednej w znieczuleniu
      miejscowym, drugiej bez. A jedynki ma na próbę leczone ozonem - bezbolesna i
      niewidoczna metoda leczenia niewielkich zmian, jeśli będą dalej postępowały to
      czeka nas lapisowanie.
      Maryna
      • ola2811 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 15:51
        osad na ząbkach to niestety plamki próchnicowe. Musisz pójść do dentysty, może
        zaleci leczenie np. oczyszczenie i lakier. Czy Maluch miał podawany ZYMAFLUOR?
        Ja dopiero niedawno się o tym dowiedziałam. I podaję mu codziennie po 8 kropli.
        Można też zrobić fluoryzację w gabinecie. Nie martw się wszystko da się jeszcze
        naprawić tzn. wyleczyć
    • ana5555 do ola 2811 09.06.05, 16:05
      co to jest ten Zymafluor? pierwsze o tym słysze na co to jest i jak sie podaje??
      z góry dziekuje
      • izia30 Re: do ola 2811 10.06.05, 09:55
        w tej chwoli odchodzi sie od podawania dzieciom fluoru doustnie, wystarczy ten w
        pascie do zebow ( do 2 lat pasta bez fluoru, po 2 roku bardzo niewielka ilosc),
        on tylko bardziej szkodzi niz pomaga, nadmiar fluoru bardziej sprzyja prochnicy
        i chorobom przyzebia niz brud!
        • ola2811 Re: do ola 2811 10.06.05, 13:00
          polecam stronę www.mleczyzabek.pl tam dość dokładnie opisane jest działanie
          fluoru. Zymafluor przpisuje lekarz po dokładnej konsulatcji czy woda jest
          fruolryzowana w mieście, w którym mieszkasz, jaką pastą czyścisz dziecku ząbki
          itd. Zymafluor jest preparatem profilaktycznym.
          W przypadku mojego synka zahamował proces próchnicowy
      • ola2811 Re: do ola 2811 10.06.05, 13:01
        polecam stronkę www.mlecznyzabek.pl, pozdrawiam
        mamusia wojtusia
    • antoszki Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 16:21
      Zymafluor to krople doustne zapobiegające próchnicy zębów. My też mamy to
      przepisane przez dentystę - 4 krople na noc. Niestety opinie o tym leku nie są
      najlepsze. bardzo dużo na ten temat jest na forum zdrowie dziecka - wystarczy
      wpisać w wyszukiwarkę "Zymafluor"
      Maryna
      • aniask_mama Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 16:50
        Zymafluor, niestety, nie zastąpi mycia zębów.
        Bywa nawet, że mimo brania zymafluoru i dbania o zęby próchnica sie pojawi. A
        opinie ma różne - ogranicza wchłanianie wapnia, więc nie wolno podawać z
        nabiałem. No i bierze sie go dłuuuugo. Mój mały brał od kiedy skończył 6tyg.
    • ana5555 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 17:14
      jak synek ma juz dosyc duza prochnice to czy zymafluor jest jeszcze w stanie
      cokolwiek pomóc.nie wiem jak to z nim bedzie ma 19mc i przypuszczam ze niestety
      skonczy sie lapisowaniem zębów(a tak strasznie chciałabym tego uniknąć bo potem
      sa takie czarne brzydkie) ozonowania w miom miescie nie robią a na żelowanie
      chyba próchnica jest za duża no a borowanie nie wchodzi w gre.noi niestety
      musze udac sie z nim do stomatologa dla dorosłych bo w tarnowie chyba
      dzieciecych nie ma przynajmniej nic nikt nie słyszal(normalnie porażka)
      jestesmy umowieni na wizyte na środe i jestem przerażona jak to bedzie sad((
      • anek.anek Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 10.06.05, 10:02
        19 -sto miesięcznemu dziecku to chyba juz lepiej polakierować ząbki - czyli
        pofuloryzować u dentysty. Robi się to raz na pół roku.
    • mamuska85 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 09.06.05, 20:08
      Spróbuj pastą Elmex ale uważaj by jej niepołknał albo idź do dentysty niech
      sprawdzi z kąd ten osad czy nierobi się próchnica.
      • kropka251 Re: DO ANA555 09.06.05, 22:28
        Czesc ja tez jestem z tarnowa i własnie wybieram sie z moja 2,5 małą do
        stomatologa a Wy do jakiego sie wybieracie
        mój gg 3812141
    • ana5555 do kropka251 10.06.05, 21:39
      idziemy do Pani dokotr Basisty znajomi polecili podobno jest dobra ale to sie
      okaze czy podejmie sie leczenia zabkow malego jak dzwonilam mowila ze najpierw
      musi zobaczyc ta prochnice a pozniej zdecyduje czy bedzie leczyc bo twierdziz e
      jest za maly,wkurzylam sie troche ale nie mam pojecia do kogo isc.moze ty mi
      cos poradzisz
      pozdrawiam
      • kropka251 Re: do anna 555 10.06.05, 22:10
        jeszcze niemamy wybranego masz gg??? to jak masz ochote to daj znaz 3812141
    • ana5555 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 15.06.05, 16:24
      bylismy dzisiaj u Pano dokotor Basisity przesympatyczna osoba.oglądneła ząbki i
      na sczęście mozna jeszcze ta próchnice wyleczyć metodą żelowa jestesmy umówieni
      za tydzień koszt leczenia 5 ząbków a tyle jest u nas tą metodą to 150zł.troche
      sie stresuje bo wszystkie ząbki beda robione za jednym razem ale mam nadzieje
      że Oskarek wytrzyma(19mc)
      • vilka Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 16.06.05, 19:50
        Dziewczyny, gdzie przyjmuję doktor Basista. Podajcie namiary. Z góry dziękuję
    • ana5555 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 17.06.05, 08:14
      dokotor Basista przyjmuje w tarnowie jak jestes z tarnowa to odezwij sie to
      podam Ci dokładne namiary
      pozdrawiam
      • kropka251 do ANA555 17.06.05, 23:39
        Ja jestem z tarnowa i prosze o adres dentysty gg 3812141
    • ana5555 Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 18.06.05, 15:55
      ul.starodąbdrowska 24/8 to jest ciąg takich budynków sklepy,lombard itd to jest
      ostatni budynek
      napewno znajdziesz to jest juz prawie przy ulicy szpitalnej od strony bitwy pod
      studziankami te rejony
      • kropka251 Re: do ana 555 18.06.05, 23:56
        A maże masz numer telefonu i to jest prywatny gabinet
    • ana5555 do kropka 251 19.06.05, 12:04
      tak to jest prywatny gabinet i akurat za tą metode żelową sie płaci ale wiem że
      Pani dokotr ma podpisaną umowe z funduszem zdrowia i niektóre zabiegi są
      bezpłate ale jakie konkretnie to nie wiem ja za pierwsza wizyte za ogladniecie
      tej próchnicy i posmarowanie jej jakims specyfikiem nie placilam ale zadzwonisz
      to wszystko sie dowiesz podaje nr 6278178
    • mlecznyzabek Re: osad na ząbkach- czy to próchnica?? 21.06.05, 22:39
      Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz zapewne w serwisie
      www.mlecznyzabek.pl/faq.htmPOLECAM
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka