maniaska 13.02.07, 22:08 Moja córka od urodzenia ma za uszami takie kuleczki (ruchome, miękkie guzki). Pediatra powiedział że to węzły chłone. Ale czy one powinny być wyczuwalne? jak jest u Waszych niemowlaków. sprawdźcie proszę. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
quessta Re: Sprawdźcie 13.02.07, 22:12 twoj pediatra jest jakis nie teges.moj synek tez tak ma,to sa nie dokonca rozwiniete chrzastki usznej,nie przejmuj sie wrosnie po ok 2 lat Odpowiedz Link Zgłoś
anetinus Re: Sprawdźcie 13.02.07, 22:14 mala spi i nie mogę tak dokladnie sprawdzic ale ma takie wielkości 1grosza moze mniejsze, plaskie, nie wiem czy sprawdzilam w dobrym miejscu i chyba sie nie rusza. u siebie tak nie mam Odpowiedz Link Zgłoś
figrut Re: Sprawdźcie 13.02.07, 22:22 Pediatra ma rację [trudno by było uważać pediatrę za idiotę, skoro widział dziecko i zna się na anatomii]. To węzły chłonne. W czasie choroby się powiększają, a i po chorobie mogą być przez długi czas powiększone. Odpowiedz Link Zgłoś
bzik33 Re: Sprawdźcie 13.02.07, 23:17 Witaj! Moja 3,5 miesięczna córcia też ma takie guzki. Przy okazji wizyty u neurolga spytałam o to.Pai doktor powiedziała,że to węzły chłonne.Mała miała miesiąc temu rotawirusa i to wg lekarki pozostałość po tej infekcji. Odpowiedz Link Zgłoś
maniaska Re: Sprawdźcie 14.02.07, 10:29 a moja nigdy nie była chora a ma tak od zawsze... Odpowiedz Link Zgłoś
iws Re: Sprawdźcie 14.02.07, 11:27 moja córcia miała cos takiego a nie chorowała, za lewym uszkiem. lekarz powiedział, ze to węzelek chłonny i się wchłonie. rzeczywiscie, po kliku miesiacach nie było sladu. Odpowiedz Link Zgłoś
ruam1 Re: Sprawdźcie 14.02.07, 17:49 Mój synek też ma takie , pediatra również potwierdził, że to węzły chłonne. Mały miał zapalenie skóry po alergi na mleko. Odpowiedz Link Zgłoś
iwi.leg Re: Sprawdźcie 27.02.07, 21:52 dobrze że poruszylisci ten wątek...dzisiaj wykryłam u 13 m-cznego synka doadnie takie powiększone guzki o jakich piszecie.. dośc mocno tym zaniepokoiłam i już miałam rezerwować wizyte u lekarza... my mieliśmy ostatnio szczepienie na odrę a do tego jeszcze ząbkujemy (ślini sie i gryzie wszystko na potęgę) .. może to jest przyczyna powiększenia węzłów??? Odpowiedz Link Zgłoś