Dodaj do ulubionych

drapanie główki

16.07.03, 23:42
Od pewnego czasu mój synek drapie sobie główkę, szczególnie mocno kiedy
płacze (kolki), wtedy potrafi wyrywać sobie włosy. Czy to normalne zachowanie?
Obserwuj wątek
    • amelia20 Re: drapanie główki 17.07.03, 12:39
      nie wiem ile Twój Synek ma miesięcy. Moja 8 mies córka tez drapie się po głowie
      jak płacze, ale nie z powodu kolek. zazwyczaj wtedy jak jest czyms
      zdenerwowoana, albo b. zmęczona, a nikt z dorosłych nie reaguje na jej
      marudzenie. Gdzies czytałam, że w ten sposób dziecko wyraża swoje emocje, nie
      jest to nic groźnego, jednakże jeżeli drapanie nie mija a nasila sie i dziecko
      zaczyna wyrywac sobie włosy z głowy nalezy zasięgnąc opinii lekarza. Pozdr.
      • saia Re: drapanie główki 17.07.03, 16:26
        Mój synek (7 mies. ) tez tak robi szczególnie jak usypia.
        Jak ma za dfługie paznokcie to efekt jest opłakany...
        czasami potrafi z równie dobrym skutkiem zająć sie moja twarzą (kiedy śimu obok
        siebie)
        • evi_evi Re: drapanie główki 17.07.03, 23:11
          mój synek ma prawie 4 miesiące
          drapie się od niedawna i nie wiem z jakiego powodu -czy swędzi go główka, czy
          chce w ten sposób zwrócić na siebie uwagę?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka