Dodaj do ulubionych

Co jest grane? Znów zapchany nos..

17.11.08, 21:15
Nie mam juz siły. Mój 3,5 letni synek dwa tygodnie temu wyleczył się z
zapalenia ucha (miał 2 razy w ciągu m-ca), miał dwukrotnie podany antybiotyk.
Kontrola u laryngologa, wszystko ok, migdały nie powiększone, uszy wyleczone.
Kontrolna wizyta u alergologa, na pewno dziecko nie jest alergikiem.. Pediatra
przepisał na uodpornienie broncho -vaxom (po 10 dni przez 3 m-ce)i jeszcze
wspomniano mi o zaszczepieniu pneumo 23, że to niby ma pomóc w tym aby dziecko
nie miało już problemów z uszami. A u mojego synka to już czterokrotne
zapalenie w ciągu 4 m-cy. Tydzien po odstawieniu antybiotyku zaczęłam podawać
broncho-vaxom i w siódmej dobie podawania zapchany nos i suchy kaszel. Nie
wiem co to może oznaczać, czy reakcję na szczepionkę czy znów zanosi sie na
zapalenie ucha. Przedtem ucho atakowało właśnie po przy takim nie spływającym
katarze. Podaję od wczoraj sinupret, trochę z noska zleci ale i tak nos
zapchany. Poradźcie prosze bo nie mam juz siły
Obserwuj wątek
    • meusus Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 17.11.08, 22:18
      powiem ci tak moge nie miec racji bo lekarzem nie jestem ale z tego
      co czytałam moze mieć bakterie która mu wywoluje ciagłe zapalenia
      ucha mojemu 18 miesiecznemu synkowi zaczeło sie od kataru, 3 razy w
      ciagu miesiaca potem zatoki szpital antybiotyk dozylnie dzien w domu
      po odstawieniu antbiotyku znowu ropny katar kaszel, 3 tyg kataru z
      kaszlem i z puchnieciem oczka raz jednego raz drugiego takiemu
      malemu dziecku tak objawiaja sie zapalenie zatok sitowych,
      beznadziejny lekarz beznadziej na diagnoza pani dr stwierdzila ze ma
      zapalenie spojowek a katar to juz alergiczny , dobrze ze trafilismy
      na dobrego lekarza bo , wyszlo wkoncu ze dziecko dalej ma zapalenie
      zatok spowodowane paciorkowcem, inaczej jakas odmianna pneumokoka a
      był szczepiony , a z tego co czytam to wlasnie ta bakteria powoduje
      zapalenie zatok, uszu , opon mozgowo rdzeniowych itd., dlatego
      radzilabym ci znalezc dobrego lekarza i zrobic wymazy bo nic bez
      przyczyny sie nie dzieje,
      • kruszyniaczek Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 17.11.08, 22:39
        A jak Ci wyszedł ten paciorkowiec? Robiłaś jakis wymaz?
        • meusus Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 18.11.08, 16:43
          tak z gardla z nosa i z worków spojówkowych miał wszędzie i też do
          wszystkich tych miejsc dostał antybiotyk
          • zeb1 Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 18.11.08, 18:46
            U nas podobnie. 3 tygodnie zapchany nos, nic nie pomagało. Doszła gorączka i ból
            gardła i zrobiłam wymaz - paciorkowiec w nosie i gardle. 10 dni antybiotyk, dziś
            znowu zrobiłam wymaz i mam nadzieje ze będzie czysto.
            • rosa29 Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 18.11.08, 22:36
              Dzieki dziewczyny. Ja jutro ide z małym na wymaz. wiecie może ile czeka sie na
              wynik? Po wymazie mam mu podawać atecortin, żeby to sie znów nie przerodziło w
              zapalenie ucha
              • meusus Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 19.11.08, 13:54
                u nas tydzień , idzie się na czczo, i dwa tyg po antybiotyku nie
                wczesniej
                • meusus do zeb1 19.11.08, 13:57
                  powiedz mi czy po tych 10 dniach barania antybiotyku dziecku nic już
                  nie jest bo my bralismy 16 dni teraz chyba 5 dni nie bierzemy ale
                  nie dam sobie glowy uciac ze jest zupelnie zdrowy bo jak odkurzamy
                  nos katarkiem to z lewej dziurki zwlaszcza po nocy wychodzi troszke
                  trej ropnej wydzieliny lekarz kazala narazie czekac
    • alexalan Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 19.11.08, 15:44
      Ciekawe co powiesz nato.Moja pociecha 4-letnia od lipca odkaszluje
      flegme,zaczelo sie od kataru i kaszlu,ale bez goraczki.Katar minal
      natomiast moj syn zaczal od casu do czasu pokaszliwac o odzkaszliwac
      flegme.Wypij apteke syropow,juz nie licze ile razy bylam u
      pediatry,osuchowo czysty,brak goraczki,oczywiscie jak to
      przedszkolak lapie czesto przeziebienia wtedy kaszel sie
      nasila,katar wlasciwie znika na kilka dni by pojawic sie
      znow,morfologia w normie,testy alergiczne ujemne i..laryngolog
      stwierdzil polipa w jamie nosowo gardlowej,fakt spal z otwarta
      buzia,przypchany nos,ktorego nie szlo wysmarkac,mowa nosowa.I tak
      jestesmy po zabiegu usuniecia polipa,drenazu uszu,nos idzie teraz
      duzo lepiej oproznic,ale odkaszliwanie flegmy pozostalo,szczegolnie
      rano, w ciagu dnia to sporadycznie,jestesmy krotko po tym zabiegu
      wiec mam nadzieje ze sie poprawi,oby
      • arim28 alexalan 19.11.08, 17:51
        czy Ty piszesz z zagranicy?
        W DE na trzeci migdal mowia polip w nosie smile
        • alexalan Re: alexalan 20.11.08, 09:35
          tak rzeczywiscie pisze z Niemiec.Trzeci migdał to trzeci migdal tak jak u nas w
          Polsce,polip to zypełnie cos innego,ale daje rownie dobrze popalic jak trzeci
          migdalek.
      • zeb1 Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 19.11.08, 19:23
        Miałam nadzieje ze wymaz wyjdzie oki, ale niestety. 10 dni antybiotyk i po
        tygodniu od zakończenia w gardle nadal paciorkowiec. Z nosa zniknął ale w gardle
        nie. Pediatra na razie nie daje kolejnego antybiotyku, kazał,psikać Bioparox.
        Kurcze, zawsze cos. Od 1 września moje dzieci sa non stop chore
    • rybalon1 Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 20.11.08, 10:30
      przy podawaniu Broncho-waxom efektem działania szczepionki bardzo często jest
      katar - poczytaj ........ moga wytepowac tez okresowe bóle brzucha. Wrzuć w
      wyszukiwarke hasło broch-waxom wyjdzie ci wiele postów w których mamy piszą ,
      ze po podaniu pojawia sie katar. Podobno tak własnie ma być i to oznacza , ze
      szczepiona działa. Tyle ja wyczytałam. Zastanawiałam się czy podać ten preparat
      na uodpornienie ale póki co dałam sobie spokój ....nie jest jakos szczególnie
      chorowity. Od czerwca chodzi do przedszkola - nie jest narazie zle.
      • eliza_12 Re: Co jest grane? Znów zapchany nos.. 23.11.08, 13:51
        Ja również podaje synkowi BV i po trzech dniach dostał strasznego kataru i
        kaszlu . W walce z kaszlem lekarka kazała postawić bańki i zadziałało a na katar
        kupiłam odciągacz kataru "katarek" to taka przystawka do odkurzacza którą się
        mocuje do rury odkurzacza i wysysa katar z nosa. REWELACJA ! Żadnych chusteczek
        i obszczypanego noska. Bezboleśnie i czysty nos na długo. POLECAM !
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka