Dodaj do ulubionych

ISAC test, panel alergenów

14.05.17, 13:01
Nie daliśmy rady zrobić testów skórnych (Młody który bez płaczu pozwala sobie pobrać krew z żyły - "poległ" emocjonalnie przy 2 próbach testów skórnych), zdesperowani zrobiliśmy w Diagnostyce ISAC test, panel alergenów, miesiąc czekaliśmy na wynik. Wszystkie alergeny < oznaczenia, krzyżowo również nic. Idziemy do pulmonologa (wysłał nas na skórne), ale za jakiś czas dopiero, ale może bardziej doświadczone mamy podpowiedzą mi, czy ja mogę przyjąć, że moje dziecko nie jest alergikiem? Przed tym ISAC czytałam sporo publikacji (niestety większość po angielsku), na polskich stronach bardzo mało - szczególnie właśnie refleksji rodziców.

Będę wdzięczna za informację.
Obserwuj wątek
   • dwustumilowylas Re: ISAC test, panel alergenów 16.05.17, 21:52
    Dziecko 4,5 roku, "późny" wcześniak z patologicznej ciąży, częste infekcje górnych dróg oddechowych, przez jakiś czas krew w kale, wieczny katar, finalnie wycięte wszystkie migdałki, kolana i łokcie szorstkie, ostatnio straszą nas astmą, niemal każdy lekarz, jaki go zobaczył podejrzewał alergie (a nasza przygoda z lekarzami zaczęła się w 1 dobie życia więc troche ich było). Obiecałam sobie, że jak tak rozbudowany test jak isac wyjdzie negatywnie - odpuszczam alergologiczne poszukiwania, tym bardziej, że alergolodzy poza testami skórnymi nie mieli żadnej innej propozycji.
    • e-kasia27 Re: ISAC test, panel alergenów 17.05.17, 08:36
     Przy takich objawach, to nie potrzeba żadnych testów, a by mieć pewność, że jest alergikiem. Dlaczego twierdzisz, że nie ma alergii, skoro każdy lekarz ją na oko widzi? Alergika można poznać po tym, jak wygląda, jeśli się wie, w czym rzecz, dlaczego nie wierzysz lekarzom?
     Skórne testy w tym wieku też mogą nic nie wykazać, najlepiej wychodzą w okolicach 8-10 lat.
     Jeśli potrzebujesz koniecznie potwierdzenia w testach, to poszukaj alergologa, który zrobi mu testy płatkowe pokarmowe, ale tu też nie ma 100% gwarancji, że coś wyjdzie, ewentualnie test transformacji blastycznej dla mleka (w Warszawie w IMiD na Kasprzaka robią).
     Jedyną rzeczą jaką możesz zrobić, to w ciemno wprowadzić dietę eliminacyjną, przy takich objawach, to na początek przede wszystkim wykluczenie wszystkiego, co pochodzi od krowy, kozy i owcy, albo możesz nic nie robić i leczyć objawowo dziecko na kolejno pojawiające się choroby alergiczne, tak, jak robisz to do tej pory.
     • dwustumilowylas Re: ISAC test, panel alergenów 17.05.17, 17:17
      nie twierdzę, że nie jest alergikiem - nie "liczyłam" też na atak, bo tak troche odbieram Twoją wypowiedź, niemniej - dziękuję za chęć pomocy (jak zakładam.) Młody był na diecie eliminacyjnej do drugiego roku życia (nutramigen od początku (ciężki refluks, po czasie zdiagnozowany jako zespół sandifera), od tamtego czasu niewiele się zmieniło+ (nie jest lepiej ani gorzej). Jeden z alergologów powiedział nam, że test isac jest jednym z lepszych i nowocześniejszych testów na rynku, żaden wskaźnik w przypadku alergenów których wprowadzenie sugerujesz nie wyszedł nawet minimalnie (również krzyżowo), nie widzę więc sensu ponownie wprowadzać diety eliminującej tego typu produkty skoro test (ponoć miarodajny) nic nie wykazał. Dodam, że wprowadzane leki antyalergiczne (również długotrwale stosowane) nie powodowały żadnej poprawy np. w wyglądzie skóry.
      • e-kasia27 Re: ISAC test, panel alergenów 17.05.17, 21:42
       dwustumilowylas napisał(a):

       > nie twierdzę, że nie jest alergikiem - nie "liczyłam" też na atak, bo tak troch
       > e odbieram Twoją wypowiedź, niemniej - dziękuję za chęć pomocy (jak zakładam.)


       Nie wiem wprawdzie, co odebrałaś jako atak, ale jeśli się tak poczułaś, to przepraszam, nie miałam zamiaru cię atakować, bo i po co miałabym to robić? Chcę pomóc, bo widzę że potrzebujesz pomocy.


       > Młody był na diecie eliminacyjnej do drugiego roku życia (nutramigen od początk
       > u (ciężki refluks, po czasie zdiagnozowany jako zespół sandifera),


       To nie refluks został po czasie zdiagnozowany, jako zespół Sandifera, to refluks jest przyczyną tego zespołu. Kolejność jest taka, że najpierw jest alergia pokarmowa, u noworodka to głównie mleko krowie, w wyniku alergii dochodzi do stanu zapalnego w całym układzie pokarmowym, w żołądku i przełyku też, i wtedy pojawia się refluks. Zespół Sandifera pojawia po kilku miesiącach trwania stanu zapalnego i silnego refluksu u ok.1% dzieci z refluksem.

       od tamtego c
       > zasu niewiele się zmieniło+ (nie jest lepiej ani gorzej).


       Czy to znaczy, że dziecko ma cały czas refluks?
       Dostaje jakieś lekarstwa?


       Jeden z alergologów p
       > owiedział nam, że test isac jest jednym z lepszych i nowocześniejszych testów n
       > a rynku, żaden wskaźnik w przypadku alergenów których wprowadzenie sugerujesz n
       > ie wyszedł nawet minimalnie (również krzyżowo), nie widzę więc sensu ponownie w
       > prowadzać diety eliminującej tego typu produkty skoro test (ponoć miarodajny) n
       > ic nie wykazał.

       To, że test jest nowoczesny nie ma żadnego znaczenia, jeśli w nim nic nie wychodzi, a nie wychodzi, bo jak napisałaś niżej dziecko ma niskie IgE całkowite. Małe dzieci mogą nie wytwarzać przeciwciał IgE w wystarczającej ilości, tak aby dało się je zbadać testami IgE.
       Dziecko może mieć inny typ alergii, taki który z tymi przeciwciałami nie ma nic wspólnego - w sumie jest 5 rodzajów alergii. Alergia IgE zależna, to bardzo mały procent alergików, coś ok 3%, reszta, to inne typy alergii, dlatego testy IgE absolutnie niczego nie wykluczają.
       Nie istnieją testy, które by mogły zbadać wszystko i wykluczyć alergię.
       Nawet, gdybyś zrobiła wszystkie dostępne na rynku testy i nic by w nich nie wyszło, to i tak dziecko by mogło mieć alergię.
       Masz ewidentne objawy alergii pokarmowej, w układzie pokarmowym i w układzie oddechowym, nie możesz tego bagatelizować, bo to się źle dla dziecka skończy.       Dodam, że wprowadzane leki antyalergiczne (również długotrwale
       > stosowane) nie powodowały żadnej poprawy np. w wyglądzie skóry.

       Leki antyalergiczne, pewnie masz na myśli antyhistaminowe, nie działają na alergie pokarmowe. Mogą powodować zmniejszenie się kataru, łzawienia oczu, czasem zniknięcie pokrzywki. Ani na dolegliwości w układzie pokarmowym, ani na AZS nie mają na ogół żadnego wpływu. Nie istnieją żadne leki, które leczą alergię.
       Jedynym skutecznym lekarstwem jest dieta eliminująca alergeny. Przy silnej alergii trzeba ją stosować przez całe życie.
       • dwustumilowylas Re: ISAC test, panel alergenów 17.05.17, 22:03
        Dzięki wielkie za szczegółowe informacje.. Poczułam się atakowana, bo niemal zawsze się tak czuje jeśli chodzi o zdrowie małego, walczę od początku o niego i tak mi chyba zostało... zmartwiłaś mnie przyznam, bo po tym teście i wynikach pomyślałam, że wiemy na czym stoimy (wreszcie)...problem jest teraz taki, że pulmonolog dała nam skierowanie na testy skórne, których jak pisałam nie zrobiliśmy, zakładam jednak, że ten test isac wykazałby alergie Ige zależną, którą miałby wykazać test skórny, dobrze myślę?

        Jak pisałam - Młody od początku niemal był na nutramigenie, nie miał żadnych przygód z mlekiem krowim itp. a mimo to te wszystkie objawy były... gluten też odstawiony na niemal rok.. nie ogarniam tego sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka