Dodaj do ulubionych

W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza

25.11.09, 19:26
mam jakies przeczucie, ze znow ktos zrobil niezly interes na tej
zamianie. wycena dzialek? no coz na tym tez mozna zarobic.
Obserwuj wątek
    • real_marek Jest zgoda. Pomnika Marcinkiewicza nie będzie 25.11.09, 20:25
      Jeśli już to raczej miasto zrobiło dobry interes. Może tamta spółka nie wie,
      że bierze działki koło przepompowni ścieków. Chyba, że ma jakiś dobry pomysł,
      bo na apartamentowiec to raczej nie bardzo, chyba, że jakaś taniocha, jak u
      gorzowskich developerów.
      • Gość: nicelus Re: Jest zgoda. Pomnika Marcinkiewicza nie będzie IP: *.dip.t-dialin.net 01.12.09, 21:43
        real_marek napisał:

        > Jeśli już to raczej miasto zrobiło dobry interes.

        dobry interes zrobił jedynie marcinkiewicz...
        :)

        miasto straciło szansę na ładny obiekt i wiele nowych mieszkań bez ponoszenia żadnych kosztów, oraz straciło wpływy z podatku.

        spółka straciła grube miliony, bo zainwestowała, a nie pobiera z tego tytułu żadnych korzyści.

        marcinkiewicz jest wygrany, a pozostali przegrani. mogą co najwyżej próbować minimalizować straty, ale to niewiele da. miasto i spółka są przegrani i to grubo.

    • Gość: Żanna Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.09, 20:45
      ...wybudować reprezentacyjną promenadę...


      dominanty, bulwary, promenady. cecha wspólna: reprezentacyjność!
      a my tu o budach w śródmieściu i ładzie jakimś przestrzennym. jacy
      jesteśmy małostkowi i bez wizji! ;-))

      [w Gorzowie grasuje kolejny wirus - wywołujący biegunkę
      reprezentacyjną - znacznie groźniejszy od wirusa biegunki
      patriotycznej] ;-))
      • zetkaf Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza 25.11.09, 20:55
        > [w Gorzowie grasuje kolejny wirus - wywołujący biegunkę
        > reprezentacyjną - znacznie groźniejszy od wirusa biegunki
        > patriotycznej] ;-))
        I jedna, i druga biegunka rzuca sie na mozg... wiec efekty i jednej, i
        drugiej moga byc rownie oplakane ;)
        • Gość: PW Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza IP: *.gorzow.mm.pl 27.11.09, 22:19
          Efekty każdej biegunki są opłakane i mało pachnące.
    • danny_boy Dopłata 26.11.09, 00:25
      >Obie miejskie działki zostały wyceniona po ok. 1,8 mln zł każda.
      Ariadna musiała dopłacić miastu do tej zamiany kilka tysięcy złotych

      Kupiłem zestaw mebli do biura za ok. 1,8 tys. zł, ale żonie kolor się nie spodobał. Po wielu przepychankach z firmą sprzedającą udało mi się wymienić te meble, ale musiałem dopłacić 4 grosze.

      Dziennikarzom GW gratuluję tekstu.
      • redcloud Re: Dopłata 26.11.09, 11:12
        w lubskiej napisali ze ariadna doplacila miastu 2 500 zl, a kto
        oplacil notariausza?
        howgh
    • Gość: dociekliwy Re: "zainteresowanie było na tyle nieudolne" IP: *.icpnet.pl 26.11.09, 18:51
      Czy za to nie powinien ktoś beknąć?
      • zetkaf Re: "zainteresowanie było na tyle nieudolne" 26.11.09, 19:34
        > Czy za to nie powinien ktoś beknąć?
        Niestety, zeby bylo Prawnie i Sprawiedliwie, jakos nie udalo sie
        przepchnac ustawy nakladajacej na urzednikow odpowiedzialnosc za
        podejmowane decyzje :(
        • Gość: jasiu Re: "zainteresowanie było na tyle nieudolne" IP: *.net.pbthawe.eu 26.11.09, 21:35
          mi najbardziej podoba sie ten fragment:
          Niestety, zainteresowanie było na tyle nieudolne, że gorzowski radny
          ubiegł samorząd i w ciągu kilku miesięcy zrobił świetny interes.... Czy
          to nie jest wykorzystywanie stanowiska dla wlasnych celow, no to po prostu sie w
          glowie nie miesci, ladna rodzinka!!! Ciekawe czy mial problem z uzyskaniem
          kredytu, czy placil gotowka. Cos takiego powinno byc karane i scigane z
          urzedu... przynajmniej w normalnym kraju by tak bylo... No po prostu w glowie
          sie nie miesci , mam nadzieje ze kiedys mu sie to odbije czkawka i pojdzie
          siedziec...
          nienawidze takiego czegos
          • Gość: Bernard Re: "zainteresowanie było na tyle nieudolne" IP: 139.142.19.* 28.11.09, 07:35
            Hey,
            w Kanadzie politycy siedza w wiezieniach za korupcje...
            Uzywanie stanowiska politycznego do interesow jest po prostu
            nielegalne...
            A tu tradny...kupuje i sprzedaje...Dobra miejskie...
            he he he
            W imie Ojca i syna i calej pisowskiej reszty...
            I Kosciol widzi i blogoslawi...
            Polityczna prostytucja, ot co!!
            Zgodna z prawem zreszta...
            Niechgzyja polityczne prostytutki na ktore narod glosuje...
            Niech zyje pis...he he he

            he he he
            I to sa jaja
            :)
            :(
            • redcloud Re: "zainteresowanie było na tyle nieudolne" 28.11.09, 12:32
              Gość portalu: Bernard napisał(a):

              > Hey,
              > w Kanadzie politycy siedza w wiezieniach za korupcje...

              spoko berni u nas tez posiedza. Na razie grzeja lawe oskarzonych ;)

              > Uzywanie stanowiska politycznego do interesow jest po prostu
              > nielegalne...

              cala sparwa pbi to jedno wielkie wykrzystywanie stanowisk

              > A tu tradny...kupuje i sprzedaje...Dobra miejskie...

              nie miejskie, tylko samorzadu wielkopolskiego

              > he he he

              twoje glupkowate he he he nie zmienia faktu ze to prezio dal ciala
              na calej lini. mogl kupic dzialke za 800 tysiecy, a zamienil sie za
              3,800 tys. i to jest sukces? gospodarnosc?, madrasc? zaradnosc? i
              uczciwosc prezia? jestes barni zwykla pisowskim pomylencem o
              preweniencji komucha. pijesz i nie jestes w stanie wygenerowac nic
              sensownego poza belkotem
              howgh
          • zetkaf Re: "zainteresowanie było na tyle nieudolne" 28.11.09, 10:45
            > Niestety, zainteresowanie było na tyle nieudolne, że gorzowski
            radny

            > ubiegł samorząd i w ciągu kilku miesięcy zrobił świetny
            interes.... Czy
            > to nie jest wykorzystywanie stanowiska dla wlasnych celow,
            no, o tym, ze dzialka jest na sprzedaz to wiedzial zapewne bez
            wykorzystywania swojego stanowiska, jak zwykla osoba interesujaca sie
            terenem, ktory wynajmowala. Wiec wykorzystywanie to to nie jest. Co
            do normalnych krajow, to w normalnym kraju miastio zdazyloby zlozyc
            oferte na ten teren, zdazylo by zlozyc wniosek na rewitalizacje
            starowki, itp. itd. W normalnym kraju, to co najwyzej by POPROSZONO
            radnego zeby sie nie pchal w taki interes, bo moze sie rozejsc
            smrodek, ale nikt niczego by nie zabronil. Co najwyzej dokladnie by
            sprawdzili, czy jest czysto i czy wode po sobie splukal ;)
            Co do kredytu, to tylko bank PKO ma prawo sprawdzic, czy kredyt
            przyznano zgodnie z prawem czy po znajomosci. I nie podchodzi to pod
            paragraf o lapowkach, zgodnie z orzecznictwem NSA lapowkarstwo
            pracownika firmy (znaczy, nie bedacego urzednikiem panstwowym czy
            czyms takim - a wiec nie pracownik banku) nie podchodzi pod KK, co
            najwyzej pod dzialalnosc na szkode firmy. A jak splacil z naleznymi
            odsetkami, to nie jest to na szkode firmy, czyz nie? ;)

    • Gość: nicelus Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza IP: *.dip.t-dialin.net 26.11.09, 22:51
      co tam marcinkiewicz. w gorzowie nie będzie pierwszego w polsce budynku
      zaprojektowanego przez profesorów ortner&ortner.

      • danny_boy Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza 28.11.09, 16:10
        >w gorzowie nie będzie pierwszego w polsce budynku
        > zaprojektowanego przez profesorów ortner&ortner.
        To zupełnie jak w Krakowie, Warszawie, a nawet Paryżu czy Londynie. Tam też nie będzie takich budynków.
        • Gość: nicelus Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza IP: *.dip.t-dialin.net 29.11.09, 22:10
          danny_boy napisał:

          > To zupełnie jak w Krakowie, Warszawie,
          > a nawet Paryżu czy Londynie.
          > Tam też nie będzie takich budynków.

          tamte miasta nie miały takiej szansy jak gorzów.
          :)

          • Gość: nicelus Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza IP: *.dip.t-dialin.net 30.11.09, 23:50
            rzeczywiście niektóre wielkie europejskie miasta nie mają tego zaszczytu
            posiadania budynku zaprojektowanego przez profesorów ortner&ortner, ale te
            miasta miasta mają dziesiątki innych budynków zaprojektowanych przez całkiem
            niezłych, na światowym poziomie architektów, a gorzów ma, że się tak wyrażę
            gó... i nie prędko się to zmieni.

    • Gość: x Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza IP: *.gorzow.mm.pl 03.12.09, 15:22
      Szkoda :)
      • Gość: nicelus Re: W Gorzowie nie będzie pomnika Marcinkiewicza IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.09, 21:17
        x napisał:

        > Szkoda :)

        pogadaj z synowcem. może choć isabell.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka