andrzejusa 27.05.09, 19:28 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
e_werty Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO 27.05.09, 22:19 Dupek komunista narobił zamieszania i umknął watek... były marszałek Sejmu Marek Jurek. - Przyjaźnił się z Krzysiem Nowakiem i często razem przychodzili do kuchni. Jak zostawała herbata, którą robiłam dla nauczycieli, albo ciasto z jakiejś imprezy, to zawsze im dawałam ... widac że M. J. "sępił" od mlodosci! Tak mu pozostalo. heheee... taka natura. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Żanna Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.09, 22:37 e_werty: "Dupek komunista narobił zamieszania..." wertyś, masz chyba zły dzień? histeryzujesz ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kłodawa Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 06:35 Zostaw kościół i ten Twój jad. To osoba znana będąca legendą naszej szkoły. Odpowiedz Link Zgłoś
josner Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO 28.05.09, 07:24 Gość portalu: Kłodawa napisał(a): To osoba znana będąca legendą naszej szkoły. Skoro jest tak jak piszesz, to chyba nie będzie problemu z pomocą. Odpowiedz Link Zgłoś
calama Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO 28.05.09, 08:01 andrzejusa-daj spokój szufladkowanie ludzi zawsze mnie wkurza, a teraz tym bardziej nie masz racji Jabłońska to żywa legenda ILO dla niej zawsze najważniejszy był uczeń, miała szacunek do wszystkich, niezależnie od przekonań politycznych i pochodzenia Nie chcesz - nie pomagaj. Ogromna ilość absolwentów, którzy bardzo miło ją wspominają, pomogą. Zasłużyła na to swoją postawą. Najbardziej niesamowite jest to, że ona pamięta wszystkich uczniów. Wspaniała kobieta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: absolwentILO Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.gorzow.mm.pl 28.05.09, 08:51 nie wierzę w to, co tutaj czytam. tyle agresji i niegodziwości w obliczu tragedii drugiego człowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emsiziomal Jestem kaleką .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 10:09 ...bo nie chodziłem do elitarnego LO :) Panią Jabłońską znam i wiem, że to dobra kobieta! Jak pomóc moge...to pomogę, bo tak mnie wychowano. Swoją droga ciekawe jest to , że kiedys atmosferę w szkole robili...woźni. W "ósemce" był Skibiński (Skiba) straszny i groźny, o którym A. Makowski (absolwent 81) też chyba pamięta! Teraz to tylko konserwatorzy a nie woźni:) andriusza jak zwykle bredzi bo on absolwenta pija a nim nie jest ..... I na koniec pozdrawiam absolwentów elytarnego LO ..... co mieli gdzieś kolegów z innych szkół :) Odpowiedz Link Zgłoś
calama Re: Jestem kaleką .... 28.05.09, 10:20 Gość portalu: emsiziomal napisał(a): > ...bo nie chodziłem do elitarnego LO :) a to Ty masz problem, nie absolwenci :P moja klasa ma przyjaciół klasy z różnych szkół, razem jeździmy na zjazdy i wesoło jest :) > I na koniec pozdrawiam absolwentów elytarnego LO ..... co mieli > gdzieś kolegów z innych szkół :) kurde, kogo Ty znałeś? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: login_t woźni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.09, 10:23 Gość portalu: emsiziomal napisał(a): > Swoją droga ciekawe jest to , że kiedys atmosferę w szkole robili...woźni. W Trójce na Teatralnej był Leon. Odpowiedz Link Zgłoś
e_werty Re: woźni 28.05.09, 16:36 W Trójce na Teatralnej był Leon. ... hmmm... chyba na Szkolnej? Ew. na warszawskiej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: login_t Re: Jestem kaleką .... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.09, 10:26 Masz kompleksy puszkinowskie, tak jak Andrjusza katolickie. Andrjusza czeka na łaskę wiary, ciekawe na co Ty. Może spróbuj jeszcze raz maturkę stuknąć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emsiziomal Puszkina? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.09, 01:32 Wróciłem własnie z pracy...tak wiec króciutko rzucam do dyskusji..... Dlaczego renomowane licea w kraju biorą swe nazwy od PATRONÓW szkóła nie od nazw ulic ? Kompleksów nie mam...ogólniaków zawsze jest sporo...moja szkoła srednia była jedyna w województwie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spokospoko Kompleksiki IP: *.echostar.pl 28.05.09, 11:30 >I na koniec pozdrawiam absolwentów elytarnego LO ..... co mieli >gdzieś kolegów z innych szkół :) Kompleksik po latach się odzywa? Cóż, przykro mi, że nie spotkałeś się z akceptacją. Sądzę, jednak że to nie kwestia liceum, lecz osobowości. Odpowiedz Link Zgłoś
calama Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO 28.05.09, 10:29 andrzejusa napisał: > ksiadz andrzejewski z wlasnych oszczednosci powinien niebodze > leczenie sfinansowac. > bo na A , czyli pierwszy w kolejnosci. a może Ty? też jesteś na "A" - andrzejusa ;) Odpowiedz Link Zgłoś
rudrani Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO 28.05.09, 12:40 Ta pani woźna była okropną osobą. Źle traktowała ludzi, nie tylko uczniów I LO. Nic jej nie tłumaczy - nawet teraz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spokospoko Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 14:34 > Ta pani woźna była okropną osobą. Źle traktowała ludzi, nie tylko > uczniów I LO. Nic jej nie tłumaczy - nawet teraz... Co masz na myśli mówiąc o złym traktowaniu? Ja z Panią Jabłońską wspominam b. dobrze. Jeszcze w pierwszej klasie zaszedłem do niej w poszukiwaniu zagubionych butów i... przegadałem z nią grubo ponad godzinę. Przez kolejne lata rozmawiałem z nią nie raz, nawet zdarzało mi się wyjść na papierosa. Fakt, mogła wydawać się na pierwszy rzut oka osobą szorstką, pamiętała jednak każdego ucznia. Kilka lat po ukończeniu liceum, gdy odwiedzałem szkołę, potrafiła pytać o osoby z mojej klasy przywołując imię i nazwisko. P. Jabłońska jest legendą I LO. Rozumiem, możesz mieć swoje żale, ale wybacz - nie przystoi wylewać własnej goryczy na chorą osobę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rub'a'dub redlandsberg.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 15:27 a ja bym ją wrzucił na redlandsberg.pl coś by dało pewnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Żanna Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 16:58 rudrani: "Ta pani woźna była okropną osobą. Źle traktowała ludzi, nie tylko uczniów I LO." no więc, moi drodzy, prawdopodobnie nie odezwałabym się już w tym wątku by nie naruszać Waszej potrzeby budowania legend wokół osoby woźnej, ale powyższy wpis potwierdził, iż wszystko jest interpretacją. Pozostawmy to już może tak jak jest i nie idealizujcie swoich latek szkolnych podpierając się "legendarną" woźną z "legendarnego" liceum! Wszystko to nie ma nic wspólnego z brakiem współczucia dla jej choroby i związanego z nią kalectwa. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejusa Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO 28.05.09, 21:37 moze ludzie zrozumcie najpierw co tez ja pisze. ludzie choruja i umieraja o dziwo? gdyby ktos nie wiedzial ze tak sie dzeje. nie moj wpis trzeba by kasowac , bo on tylko na tresc w gw byl odpowiedzia, ale przydaloby sie kasowac takie stwierdzenia , jakt to, ze pani sprzataczka , pozniej wozna, bardzo bronila krzyza w szkole! pewnie wlasne za to dostala medal od prezydenta wszystkich katolikow krzyz wiszacy w sejmie i krzyze wiszace w panstwowych szkolach w polsce, to lamanie polskiego prawa!! konstytucja polski wyraznie mowi , ze panstwo polskie jest neutralne swiatopogladowo, NEUTRALNE. istnieja szkoly wyznaniowe w polsce , roznych wyznan religijnych, wiec niech sobie tam zawieszaja symbole religijne, nikt im tego nie broni! tak samo , jak nikt nikomu nie broni wieszac krzyzy , polksiezycow, stawiac statuetek buddy w prywatnym domu. i bardzo prosilbym, by respektowac prawo obowiazujace w polsce, nawet jak najwyzsze wladze polski lamia to przez siebie ustanowione prawo:(((( szkoda mi pani woznej , tak jak szkoda mi ludzi ciezko chorych, ale tak naprawde , jezeli pani wozna wyroznila sie obrona katolickiego krzyza w szkole, jezeli za to dostala medal, to moze katolicki kosciol i przyznajacy medale sie pania wozna zainteresja? ja tam pani woznej nie pomoge finansowo, wole pomagac chorym dzieciom, bo to jakis tam sens ma, a kasowanie wpisow krytycznych wobec katolickiego kosciola, w konkretnej sprawie z kosciolem zwiazanej, jest po prostu nie na miejscu:(((( no ale w zapadlej katolickiej prowincji , jaka jest polska, duszenie krytyki kosciola katolickiego jest jak najbardziej zrozumiale, ciekawe tylko , kiedy zacznie sie palic niezgodne z katolicyzmem ksiazki? bo chyba palenie niekatolikow zywym ogniem nie przejdzie! nie zgodzi sie na to unia europejska!! i dziki bogu!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jona Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.access.telenet.be 28.05.09, 22:02 Piszesz nie na temat....Pewnie,ze Unia wspiera wszystkie mniejszosci,ale czy wiesz,ze ma nawet zapis o korzeniach chrzescijanskich??? Ale po co ta demagogia???I w tym temacie....A ty Zanna chodzilas do Kosciuszki???Wiadomo,ze przez ta (wg mnie normalna szkole) przewinelo sie tysiace ludzi (wielu nie "rzucalo sie" w oczy i pewnie przez caly okres nauki nie zamienilo z wozna slowa,inni juz mieli to w naturze,ze byli widoczni :-))ale mysle,ze nie ma ludzi,ktorzy po latach powiedzieliby zle slowo na Helenke.A tak po cichu to w "goracych" czasach ja nie wyczulam jej pogladow,bo przeciez czesto obcowala z pulkownikiem i "profesorem" Olejnikiem. Czy byla sroga???Nie pamietam,ale po tylu latach (w tym roku stuknela mojej klasie okragla rocznica) to tego co zle nie pamieta sie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lubuszczyzna Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 22:39 A ten zapis o "korzeniach" to w Wielkim Zielarzu Europejskim czy w dyrektywie ogrodniczej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Żanna Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 22:21 andrzejusa: "a kasowanie wpisow krytycznych wobec katolickiego kosciola, w konkretnej sprawie z kosciolem zwiazanej, jest po prostu nie na miejscu:((((" uważam, że kasowanie wszelkich wpisów jest nie na miejscu. "no ale w zapadlej katolickiej prowincji , jaka jest polska,duszenie krytyki kosciola katolickiego jest jak najbardziej zrozumiale," andrzejusa, Polacy są tradycjonalistami i identyfikują swoją tożsamość poprzez swoją katolickość. kiedy kwestionujesz katolickość to jakby atakujesz ich tożsamość, dlatego wyzwą Cię od komunistów, złych ludzi itd. itp. rozumieją to jako straszliwą napaść na nich. w sprawach wiary, religijności nie ma pola do dyskusji. dlatego te tematy powinny być dalekie od publicznych debat: tutaj nikt nikogo nie przekona, tutaj polaryzacja może oznaczać albo wrogość (z reguły) albo mądre wycofanie i próbę(!) tolerancji. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejusa Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO 28.05.09, 22:56 Zanna, dyskusja jest zawsze na miejscu, ze katolicy moje teksty traktuja jako atak na kosciol, ten najwazniejszy? to co mam zrobic? podkulic uszy i lizac dupe kazdemu proboszczowi? jak bym sie mial wycofywac, to bylo by to oznaka tolerancji?dlaczego ze swoich pierd sie kosciol katolicki nie wycafuje? polska jest zagryzana przez katolicki kosciol, i tu nie wycofanie jest w porzadku, bo kosciol katolicki sie nigdy nie wycofuje!!! pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: login_t Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.09, 08:16 andrzejusa napisał: > ze katolicy moje teksty traktuja jako atak na kosciol, > ten najwazniejszy? Na tym wątku zaatakowałeś Jabłońską a nie Kościół. Umierającą kobietę bez nogi. Na tym forum raczej wycina się teksty broniące Kościoła (cała seria wątków UPRa, niektóre moje). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: login_t Re: Gorzów: Pomóżmy legendarnej woźnej z I LO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.09, 08:18 ... a w I LO obrońców krzyża pojawiło się tylu, że szkoła byłaby klasztorem gdyby połowa tych opowieści była prawdziwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ToJa legenda ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 23:53 Ja tu widzę dorabianie legendy po latach. Chodziłam do tego liceum dawno, w latach 1976-80 i p.Jablońska zupełnie inaczej mi pozostała we wspomnieniach, niż innym tu wpisujacym się. Przypominam, że były to lata komuny - nie widziałam u niej żadnych inklinacji prokatolickich (późniejsza słynnaobrona krzyzy), wręcz odwrotnie , chętnie wspólpracowała z ówczesnym dyrektorem szkoły P. Maciejewkim (kto wtedy chodził do tego liceum, to wie na czym to polegało...). Owszem, współczuję kobiecie, że jak większość osób w jej wieku po prostu choruje... I co? mamy w związku z tym akcje zbierania pieniędzy na leczenie wszystkich emerytów?! Osobiście miałam kilka bardzo przykrych momentów w życiu szkolnym, które bezintersownie p.jabłońska mi "załatwiła" :/ , wszystko z czasem sie wyjaśniało, ale żal do niej, tej "wspaniałej kobiety" jak piszecie, pozostał. Nie dam ani złotówki! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emsiziomal Konsekwencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.09, 17:23 Szanowni Admini....wykaszając post andriuszy zachowaliście się niekonsekwentnie. Albo tnijcie wszystko albo nic. Bzdury wypisuje zawsze...a tym razem przesadził? Dlatego, że napisał źle o Bogu, kościele, p. Jabłońskiej, która jest symbolem Waszej szkoły (symbolem mojej byli znakomici pedagodzy...). andriusya obraża znacznie bardziej ważniejsze persony , wszelkie Absoluty i byty niematerialne. Powtarzam...albo tnijcie wszystko albo nic! Pewne cechy stanu umysłu , charakterystyczne dla Waszego i andriuszy zachowania, poruszał Erazm z Rotterdamu....i nie wspominam tu o konsekwencji! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: login_t Re: Konsekwencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.09, 18:10 Gość portalu: emsiziomal napisał(a): > (symbolem mojej byli znakomici pedagodzy...). Wojciechowska? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emsiziomal Re: Konsekwencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.09, 21:44 hehe...swoja droga 2x ją dzis spotkałem na różnych imprezach :) Olszyńska, Śmiglak....jedna bardzo mi pomogła ...druga w niczym nie przeszkadzała! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Unkas Pomoc finansowa dla Pani Jabłońskiej IP: *.gorzow.mm.pl 29.05.09, 18:25 To kobieta naprawde potrzebująca pomocy finansowej. Dlatego ze jest po amputacji kończyny dolnej, a jak wiadomo osoby w podeszlym wieku są mniej zaradnę. Dlatego też liczę na waszą POMOC FINANSOWĄ Z góry dziekuje. Każdy, kto chce pomóc legendarnej gorzowskiej woźnej może wpłacić dowolną kwotę na specjalnie w tym celu otworzony rachunek bankowy w GBS o numerze 90 8363 0004 0002 3272 3000 0001 - na nazwisko Helena Jabłońska. Odpowiedz Link Zgłoś