Dodaj do ulubionych

Biję się z myslami- kozaki Ecco.

27.07.11, 19:24
Napaliłam się na Ecco Snowride dla córki na zime, ale nie wiem czy dobrze zrobię kupując teraz.
Cena kusi- 144zł, a boję się że nie dobiorę rozmiaru.
Zazwyczaj kupowałam buty na biężąco, w zeszłą zimę zaczeła chodzic więc mialam łatwą sprawę, teraz jednak jest trochę na przód.

Jest drobną dziewczynka, ma 22 sandałki Ecco, w padzierniku bedzie miała 2 latka.
Stopa rośnie jej raczej tak skokami, w marcu np ponosila adidasy tylko miesiąc, bo noga jej urosła, natomiast te następne kupione własnie w marcu nosi do teraz.
I nie wiem w sumie, czy jak kupie 23 to będzie ok? Czy może 22, bo widze ze one maja taką rozmiarówkę?

Jak kupujcie na wyrost buty to trafiacie z rozmiarem ????
Na jaki rozmiar byscie kupiły?
Obserwuj wątek
    • asiaiwona_1 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 19:28
      zmierz centymetrem długość stópki i długość wkłądki w tym bucie. Pamiętaj, że w zimę córka będzie miała grubą rajstopę lub/i skarpetkę. Ja bym chyba na twoim miejscu 23 wzieła skoro teraz 22 nosi. Do zimy jeszcze sporo czasu więc stopa jej na pewno urośnie. Nie wiem nawet czy 24 bym nie rozpatrywła - ale to poz mierzeniu centymetrem bo różne modele mają różne rozmiarówki.
      • 18_lipcowa1 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 19:43
        But 23 ma 14,50
        Jej stopa w tej chwili to 13,5

        13 równo miala w maju jak kupowałam sandały
        • asiaiwona_1 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 19:53
          18_lipcowa1 napisała:

          > But 23 ma 14,50
          > Jej stopa w tej chwili to 13,5
          >
          >
          No to nie mniej niż rozmiar 23 bym wzieła. Choć chyba nawet bym się do 24 skłaniała.
    • mamaemmy Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 19:29
      Ja kupiłam własnie te https://images37.fotosik.pl/964/2bdaa8cea36558d0med.jpg
      Emka ma teraz rozmiar 28,wiec kupilam 30.
      Zawsze mozesz kupic dwie pary a potem zimą odsprzedac komus te nietrafione-w tej cenie bez problemu je sprzedasz
      • s.ivona Re: mamoemmy 28.07.11, 12:44
        gdzie kupilas te kozaki? teraz jakos?
        • koza_w_rajtuzach Re: mamoemmy 28.07.11, 16:28
          to ja odpowiem za mamę Emmy, kupiła te kozaki u maragi wink
          www.maragakids.eu/sklep/obuwie-dzieciece/kozaki
          A w ogóle to oni chyba mają zamieszanie z tymi kozakami, może za szybko im znikają, bo zamówiłam na ich stronie normalnie kozaki, zapłaciłam, a oni mi dzisiaj dzwonią, że nie mają w tych rozmiarach.. Może za szybko im schodzą, nie wiem.. Tak czy inaczej jakieś inne kozaki mają mi wysłać w tej samej cenie, nawet nie wiem które, więc będzie niespodziankawink
          • mamaemmy Re: mamoemmy 28.07.11, 21:52
            tak wlasnie,dziękuje Kozosmile
            Ja dzwoniłaby bo chcialam je odebrac w Bonarce w Maradze,ale nici z tegosmile
            musze zaplacic 12 zl za kuriera..wrr
    • koza_w_rajtuzach Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 19:44
      Jak masz trochę kasy, to kup 22 i 23, potem jeden z tych rozmiarów odsprzedasz. Skoro jednak córeczce od jakiegoś czasu nóżka stoi w miejscu, to bardzo możliwe, że niedługo trochę urośnie, więc jak masz kupić tylko jedną parę, to weź 23.
    • kinga_owca Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 19:50
      kupiłabym 23 i 24 a te niepasujace co najwyżej zimą sprzedała (bez straty na 100%)
      dla synka mam juz kupione na tegorocznych zimowych wyprzedażach 27 i 28 (teraz nosi buty 26)
      w zeszłym roku zimą nosił 25 do połowy stycznia i 26 resztę zimy
      dwa lata temu 22 w listopadzie i 23 od początku grudnia
    • 14kj Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 19:59
      Zmierz stope w grubszej skarpetce i dodaj 1,3-1,5 cm, a napewno trafisz z rozmiarem. Ja w zeszłym roku tak kupowałam kozaki we wrześniu i idealnie wpasowałam. Mój syn nosił wtedy sandałki ecco 23, a kozaki kupiłam 25. W tym roku mam jednak kupione 2 pary,rozmiary 27 i 28. Teraz nosi rozmiar 25 ( praktycznie bez zapasu), więc pewnie zostawie 28 smile. Tobie proponuje 24.
    • ewcia1980 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 20:35
      Mojej córce mniej więcej do trzech lat noga rosła o rozmiar przez pore roku
      czyli wiosna nosiła 22, latem 23, jesienią 24, zimą 25 itd
      wiec skoro teraz nosi 22 to na zime ja kupiłabym 23 minimum, a bardziej obstawiałabym 24.
      tyle, ze akurat butów to ja na wyrost nie kupuję.
      • gosjana Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 20:58
        radziłabym kupić rozm 24, kozaczki założysz córci dopiero ok listopada i będzie je nosić przez kolejnych kilka miesięcy
    • ivaz Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 27.07.11, 21:06
      Moja młoda ma 2,5 roku, teraz nosi sandałki ecco rozm 22, na jesień kupiłam jej półbuty ecco 23, zimowe jej kupie 24, albo będzie chodziła w zeszłorocznych 23, ale moja mała ma dosyc mała stopkę chyba po mnie bo ja nosze 34/35
    • pacynka27 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 09:33

      23 albo nawet 24.
      Moje dzieciaki zimówki maja rozmiar większe niż letnie. Córka 2,9 ma sandały 25, zimówki kupiłam właśnie w rozmiarze 26.
      Im młodsze dziecko tym trudniej przewidzieć jak stopa urośnie. Dla dziecka młodszego niż 2 lata wzięłabym oba rozmiary.
      22 na pewno nie. Buty zimowe powinny wystarczyć do marca. To jeszcze 8 m-cy!!!
    • samanta25 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 09:42
      A tak z ciekawości gdzie jest taka cena na kozaczki?? Chyba że to używane??
      • mmala6 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 09:42
        no właśnie, na all nie widzę takich cen.
      • leneczkaz Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 14:43
        Koleżanka u góry wstawiła foto z nazwą sklepu net. wink
    • mmala6 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 09:50
      Lipcowa, ja mam ecco snowride 23 dla synka, teraz nosi sandałki ecco 21 (palec już do końca)i ja się obawiam że te kozaczki będą za małe na zimę, chcę upolować 24. Są raptem 1 cm większe od sandałków, jakaś jest dziwna dysproporcja między modelami. Więc obawiam się, ze 23 snowride i sandałki 22 maja taki sam rozm. czyli ok 14.5cm, zgadza się? Do zimy na pewno te pół cm stopa jej urośnie, to zostanie Ci tylko pół cm zapasu. Może nie obskoczyć całej zimy, a jak dodatkowo noga nagle urośnie?
    • taba18 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 10:38
      Kupiłabym 24.
    • dankadawid Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 11:16
      Super te buciki. Napiszcie jak jakość zamszu. Kupiłam raz Bartki własnie z zamszu i nie byłam zadowolona - wyglądały fatalnie po zimie.
      • samanta25 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 11:22
        Ja kupowałam 2 sezony dla synka i są super, po skończonym sezonie zamsz nie był nawet zniszczony
    • hiacynta90 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 13:49
      ja mam ten sam problem, córka w listopadzie skończy 2 Lata. Sandałki ma rozmiar 22 i ma jeszcze troche luzu. Stopa ma w tej chwili 13,5-14 cm. Ale chyba wezmę 24.
    • leneczkaz Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 14:38
      Mój na 2-2,5 roku miał Ecco 25. Kupiłam rozmiar większe i całą zimę były .. za duże uncertain
      W tym roku kupuję tylko 0,5 cm większe, bo w za dużych niby tylko o 1cm młody się potykał i wywalał uncertain

      BTW. Dzięki za cynk- kupiłam 2 pary "smile
    • sdec Czy to są kozaczki dziewczęce, czy chłopięce? 28.07.11, 15:21
      www.maragakids.eu/sklep/obuwie-dzieciece/kozaki/snowboarder72100255777.html
      • leneczkaz Re: Czy to są kozaczki dziewczęce, czy chłopięce? 28.07.11, 15:24
        Unisexy. Ale są z nich inne kolory.
        • sdec Re: Czy to są kozaczki dziewczęce, czy chłopięce? 28.07.11, 15:59
          Tak, są. Nie ma jednak poszukiwanego przeze mnie rozmiaru - 32.
      • mmala6 Re: Czy to są kozaczki dziewczęce, czy chłopięce? 28.07.11, 15:42
        sdec napisała:

        > www.maragakids.eu/sklep/obuwie-dzieciece/kozaki/snowboarder72100255777.html

        ten kolor zdecydowanie dziewczęcy.
    • jagodasoft2 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 16:48
      Kupiłabym 24 spokojnie. do 23 stopa na 100% jej urośnie a jeszcze rajstopki ciepłe przy rozmiarze 23 będzie tak że w styczniu będziesz szukać nowych butów
      • mikaaan Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 18:03
        Kupiłam synkowi 23 i 24.
        Mam nadzieję że jedne odsprzedam bez straty.

        Ale teraz kurcze mam zagwozdkę, bo na stronie maraga jest podane, że 23 to 14,5cm a 24 to 15cm. A na allegro znalazłam te same buciki (co prawda za 230zł), gdzie sprzedający pisze przy rozmiarze 24 - rozmiar wkładki to 14cm sad.

        https://www.maragakids.eu/image/1634/products-list/SNOWRIDE_list.jpg
        • kuczynska78 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 28.07.11, 21:16
          Ja kupiłam młodszej córce Snowridery w rozmiarze 30, ale pojawiły sie też Winter Queen dla starszej w rozmiarze 37 smile ( zeszłej zimy miałyśmy rozmiar 35) I tak mam dla każdej buty Ecco w cenie 150 zł/para, dawno nie udało mi się zrobić tak dobrego zakupu. Wielkie dzięki dziewczyny.
          Aga
        • samanta25 Re: mikaaan 29.07.11, 00:16
          Obawiam się że na allegro jest dobrze napisane, buciki 24 mają długość wkładki 14cm (jeśli chodzi o model snowride)
          Ja mam w domu rozm. 26 i zmierzyłam wkładkę i ma 16,5 cm cała ale do wytłoczenia tylko 16 cm
          A dla porównania mam też zeszłoroczne kozaczki z Superfit i tam dopiero jest mniejsza rozmiarówka
        • leneczkaz Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 29.07.11, 05:36
          Są ecco 27- 27 cm i ecco 27 - 17,5, więc może model?
          • leneczkaz Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 29.07.11, 05:37
            27- 17 cm.
        • marta-zs Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 29.07.11, 06:52
          24-jeżeli zmierzę do zagięcia przez środek to wychodzi 14cm, od dużego palca do zagięcia 15cm, a razem z zagięciem-16cm. Sama już nie wiem jak mierzyć.
          • mmala6 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 29.07.11, 08:11
            mierz tak jak mierzysz długość stopy, czyli po najdłuższej linii, tj do dużego palca. Długości stopy nie mierzysz przecież do środkowego palca bo wtedy duży się nie zmieściwink (chyba że akurat środkowy jest najdłuższywink).
            Zagięcia nie ma co liczyć bo to nie jest na długości. Czyli 24 mają 15cm, co by się zgadzało, bo nasze 23 mają 14.5 (naciągane nieco), a w ecco rozmiarówka jest co 0.5cm, przynajmniej w tych małych rozmiarach.
            • asiaiwona_1 Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 29.07.11, 08:52
              Skuszona cenami zamówiłam Ecco Snowride czarne. Kudłat ma teraz długość stopy 14. Zimówki wziełam 24 (w nawiasie przy tym rozmiarze było podane 15,5 cm). Zastanawiałam się nad większymi, ale wziełam jednak te. Jak będą za małe to będę się potem martwić big_grin
    • koza_w_rajtuzach Re: Biję się z myslami- kozaki Ecco. 29.07.11, 20:01
      a jednak na pewno nie kupuj tych 22, tylko 23 lub 24. Dzisiaj doszły mi z maragi buty i widzę, że błąd popełniłam, kupiłam takie, które są w sam raz teraz, w zimie mogą już nie pasować wink, ale w sumie to ich wina, bo pomieszali coś na stronie np. rozmiar 28 ma wkładkę wg nich 19, córka ma nóżkę troszkę ponad 17 cm, więc wydawało się okej.. Buty w rzeczywistości są mniejsze i teraz jak postanowiłam zmienić zamówienie i wziąć dwa rozmiary większe buty, to widzę, że też wg strony mają podane 19 cm wkładki, czyli tyle samo co o dwa rozmiary mniejsze buty. Hmmm.. mowa oczywiście o butach tej samej firmy. Podobna sytuacja z butami syna, też źle wkładkę pomierzyli i ostatecznie wezmę rozmiar większe kozaki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka