Dodaj do ulubionych

prezent dla 2-latka?

15.11.13, 09:38
Witajcie.
Wiadomo idą święta a tu problem co kupić synkowi...?
Znacie jakieś fajne zabawki dla dwulatka?

Obserwuj wątek
    • betty842 Re: prezent dla 2-latka? 15.11.13, 09:45
      Wszystko zależy od tego jakie dziecko ma zainteresowania. Mój 2,5 latek jest maniakiem traktorów wiec problemu nie bedzie-wiem że bardziej ucieszy go 10ty traktor niż np tablet edukacyjny,który początkowo chciałam mu kupić. Na drugie urodziny dostał m.in. Lego Duplo i też je lubi.Tak wiec ja ze swojej strony mogę polecić Lego Duplo jako prezent pod choinkę. Albo garaż dwupiętrowy z jakąś windą (to akurat dostał mój starszy syn pod choinkę jak miał 2,5 roku).
    • mama_kotula Re: prezent dla 2-latka? 15.11.13, 10:23
      mama-w napisała:
      > Wiadomo idą święta a tu problem co kupić synkowi...?
      > Znacie jakieś fajne zabawki dla dwulatka?

Moja córka dostanie dużo filcowego i szydełkowego jedzenia do zabawy oraz zestaw z mopem i miotłą Vileda Junior ;D - zgodnie z zainteresowaniami na obecną chwilę.
      Do tego książki i drewniane figurki do odgrywania scenek, postanowiłam też uszyć jej parę pacynek, bo też uwielbia.
      • mamaantonki Re: prezent dla 2-latka? 15.11.13, 11:23
        Moja 2- latka lubi puzzle Czuczu, ksiazeczki z zadaniami i naklejkami, Duplo.
        Mysle o jakims zestawie do nawlekania koralikow, grach, kolejnym Duplo, drewnianych owocach, warzywach ktore mozna " kroic"
    • tulimatka Re: prezent dla 2-latka? 15.11.13, 12:52
      Książki do samodzielnego oglądania: seria Mamoko, seria ulica Czereśniowa, seria Na wsi, W mieście. Pianinko grające Chicco na ten przykład, garaż z torem jazdy - Wader takie robi, baby puzzle 2+ (Trefl) - mają fajne pierwsze 2-4częsciowe puzzle gdzie można złożyć samolot, statek auto i traktor - mój syn uwielbia to. Dużo zależy co dziecko lubi no i ile chcesz wydać. Ja jako mama mam taki przesyt tymi wszystkimi plastikowymi zabawkami (kolejne i kolejne auto) że teraz obstawiam na książeczki do czytania i oglądania a jako dodatkowy bonus jakiś drobiazg w postaci pluszaka czy czegoś innego małego. Ostatnio znalazłam fajny sklep (nie wiem czy wypada mi tu reklamować - zabawki niebanalne a resztę sami odszyfrujecie) gdzie jest trochę innych zabawek, choćby np kalejdoskop - pamiętacie ze swojego dzieciństwa? wink
    • feronique Re: prezent dla 2-latka? 15.11.13, 18:54
      U nas czeka w szafie rowerek biegowy, ale córka ma 2,5. Poza tym uwielbia puzzle, książeczki, klocki duplo i klocki drewniane z literkami i obrazkami, kredki, ostatnio ma też fazę na pluszaki. Wszystko zależy od dziecka chyba.
      • baba-baba Re: prezent dla 2-latka? 15.11.13, 21:27
        A i jeszcze takie plastikowe "pinezki",które wpina się w dziurki na tablicy i tworzy wzory,potwory,cokolwiek.No ale to dla dziecia co nie jest wielbicielem wpychania wszystkiego do ucha.
          • mama_kotula Re: prezent dla 2-latka? 16.11.13, 12:29
            mikams75 napisała:

> serio to sie nadaje dla dwulatka?

Nadaje się i dla młodszego, tyle, że dziecko wzorków nie układa, tylko sobie pinezki w dziurki wkłada. Moja córka lubi to robić, lubi też wsadzać grzybki w planszę od "Grzybobrania". No i z dzieckiem trzeba siedzieć cały czas, aby nie zeżarło.
              • mama_kotula Re: rowerek biegowy? 17.11.13, 14:14
                mama-w napisała:

> Mamy,miałam też taki pomysł ale poczytałam że jest nie zdrowy...?

Nie słyszałam, aby był niezdrowy, ale mnie zaciekawiłaś. Możesz podać źródło?

Niemniej abstrahując od tego, czy zdrowy, czy nie, to raczej bym rowerek kupiła na wiosnę (i planuję wtedy) - a teraz może sanki czy inny sprzęt do zabawy na śniegu?
                • wro-tka Re: rowerek biegowy? 18.11.13, 09:55
                  dla dzieci z koślawymi kolanami nie jest wskazany, pogłębia wadę. lepszy byłby w takim przypadku rowerek z pedałami. inny ruch stawem biodrowym i kolanowym. kolana idą do środka, stopy na zewnątrz, panewki st. biodrowego do środka.
    • grajfrutt Re: prezent dla 2-latka? 17.11.13, 23:58
      Mój jako dwulatek dostał samochodziki (resoraki), puzzle, klocki duplo, grę planszową, drewniane klocki i ciastolinę. Nie wiedział czym się bawić, taki był szczęśliwy smile Wszystkimi zabawkami bawi się do dziś (ma 3 lata).
    • wro-tka Re: prezent dla 2-latka? 18.11.13, 10:02
      też lubię zabawki, które nie świecą, nie kręcą się, nie wydają dźwięków.
      pobudzają fantazję dziecka, rozbudzają zmysły dotykowe.

a co dla dwulatki?
      może domek z laleczkami?
      może kuchnia z garnkami?
      może jakaś prosta gra?
      • mama_kotula Re: prezent dla 2-latka? 18.11.13, 10:42
        wro-tka napisała:
        > a co dla dwulatki?
        > może domek z laleczkami?
        > może kuchnia z garnkami?
        > może jakaś prosta gra?

Dla dwulatki dokładnie to samo, co dla dwulatka smile
        Co do gier, moja kocha domino - ma kilka rodzajów i gry Granny, pisałam wyżej.
        • mama_kotula Re: prezent dla 2-latka? 18.11.13, 10:44
          mama_kotula napisała:
          > Dla dwulatki dokładnie to samo, co dla dwulatka smile
          > Co do gier, moja kocha domino - ma kilka rodzajów i gry Granny, pisałam wyżej.

Wróć, nie w tym wątku pisałam - to było w wątku "w co się bawić".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka