Dodaj do ulubionych

pojemnik na pieluchy - który lepszy?

29.04.08, 11:05
Który pojemnik jest lepszy, taki, z jednym workiem na wszystkie pieluszki:
www.allegro.pl/item352148067_angelcare_captiva_pojemnik_na_pieluchy_pieluszki.html
czy taki pakujący każdą pieluszkę osobno:
www.allegro.pl/item344035717_tommee_tippee_kosz_pojemnik_na_pieluszki_sangenic.html
Nie wiem na który się zdecydować. Który NAPRAWDĘ pochłania wszystkie zapachy? wink))
Obserwuj wątek
    • fishaka Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 11:29
      Nie mialam i nie bede miec takiego cuda. Paklanki wystarcza smile
    • rybalon1 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 13:33
      a nie szkoda kasy smile) ??? ja pakowalam w zwykłe siatki jakie dają
      tonami w naszych sklepach i tak śmieci wywalam prawie codziennie -
      jak szłam na spacer to wynosilam do smietnika
    • pacynka27 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 13:45
      Kolejny gadżet, który powstał aby wyciągać kasę od rodziców maluszków. Moim
      zdaniem to zupełnie zbędny zakup.
      • magia Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 15:01
        Wszystko zalezy od kraju w jakim sie mieszka.
        W Szwajcarii tego typu pojemniki sa bardzo popularne.
        Do tego stopnia, ze wklady do nich kupisz prawie w kazdym sklepie,
        rowniez typu Obi.
        tutaj nierzadka jest tak, ze smieci sa zabierane np. w poniedzialek
        rano a kontener do wrzucenia smieci otwieraja w niedziele i wtedy
        mozesz sobie worki wrzucic. do tego czasu pozostaje trzymanie w
        domu/na balkonie.
        I nie wiem czy pieluszki z grubsza zawartoscia w paklanku nie
        przepuscilyby zapachu trzymane kilka dni na balkonie np. latem.
        Poza tym w tym pojemniku chyba to estetyczniej wyglada, a dla
        niektorych to bardzo wazne jest.
      • kraplakowa Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 16:27
        Hm... nie chce być niegrzeczna, ale nie pytałam co osoby, które nigdy takiego
        pojemnika nie miały sądzą o jego zakupie! Moim zdaniem paklanki nie są
        wystarczające, nie chce mi się też biegać ze śmierdzącą pieluszką do zsypu i -
        jeśli pozwolicie :p - zamierzam taki pojemnik kupić. Moje pytanie było
        skierowane do tych, którzy używali takiego pojemnika i mogą coś na jego temat
        powiedzieć.
        • kraplakowa P.S. 29.04.08, 16:31
          Oczywiście mój powyższy post nie jest skierowany do Magii. Jakoś tak dziwnie się
          podczepił, więc na wszelki wypadek wyjaśniam, żeby nie było, że się czepiam
          'niewinnych'. smile))
          • tijuana2 Re: P.S. 29.04.08, 17:23
            Ja mam Sangenic i jest extra. Pewnie mało kto doradzi Ci, który
            model wybrać bo to jeszcze mało popularne "dobro" i prawie nikt nie
            korzystał z obu, żeby móc je porównać.
            W Sangenicu trzeba uważać, żeby razem z pieluchami nie wyrzucić
            takiej plastikowej wewnętrznej części - nasza znajoma wyrzuciła, my
            zresztą też, ale zorientowaliśmy się w ostatniej chwili przed
            podjazdem śmieciarki pod nasz dom... Cud, dosłownie. Ona dość łatwo
            schodzi. Po tym incydencie, mąż przykleił tą obręcz do górnej części
            pojemnika - jakimś bardzo mocnym klejem, takim prawie budowlanym,
            typu Poxipol. Od tej pory jest git.
        • nglka Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 30.04.08, 03:34
          Też swego czasu toczyłam batalię, najchętniej odzywały się osoby, które nie
          używały i używać nie będą mimo, że moje pytanie skierowane było do mam, które
          używają smile
          więcej opinii znajdziesz też tutaj (raczej w dolnej połowie odpowiedzi):
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=583&w=75845127&a=75845127
    • aleksandra1977 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 13:50
      Mam sangenic od prawie roku i sprawdza sie bardzo dobrze. Mamy
      kawalerke 40m2 i zapachu pieluch nie czuc wcale.
      Staram sie oprozniac go codziennie, bo takie zwiniete pieluchy
      troche waza zwlaszcza, gdy niesie sie jeszcze inne smieci i dziecko
      na reku...

      Probowalam rowniez zwyklych foliowych torebek, ale efekt mnie nie
      satysfakcjonowal. Na tak malej powierzchni nalezalo by od razu
      wyniesc pieluchy do smieci, bo inaczej czuc je wszedzie.
      • pacynka27 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 14:08
        Ja mam 30m2 i po zawinięciu pieluszki w torebkę foliową (zwykłą- nie jakąś
        specjalna perfumowaną) nie było nic czuć. Śmiecie były wynoszone jak kosz się
        zapełnił.
    • beatazet Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 15:34
      Witam.
      ten drugi ma koleżanka, stoi przy łóżeczku w małym pokoiku. Nic nie czuć.
      Niektóre gadżety bardzo ułatwiają życie smile ja nie miałam, ale uważam toto za
      całkiem fajną rzecz.
    • gosiek.w.77 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 29.04.08, 18:52
      Mamy od 2 lat "sangenica" i spisuje się rewelacyjnie. Może i jest to
      gadżet ale ułatwia życie smile Należy jednak pamiętać, że jest to dość
      kosztowna sprawa, wkłady nie należą do najtańszych. Przy mniejszym
      dziecku wkład wystarcza na około 5 dni. Czyli łatwo policzyć,że
      miesięczny koszt to ponad 100 zł. Potem jest trochę lżej... Ale taki
      kosz to fajna sprawa i paklanki mają się nijak do tego, choć
      przydają się poza domem!
      • kraplakowa Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 30.04.08, 18:09
        Faktycznie użytkowanie sangenica wychodzi drogo. Angelcare jest chyba tańszy w
        obsłudze, bo zużywa mniej folii.
    • tulcia Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 30.04.08, 00:05
      kraplakowa napisała:

      > Który pojemnik jest lepszy, taki, z jednym workiem na wszystkie
      pieluszki:
      > www.allegro.pl/item352148067_angelcare_captiva_pojemnik_na_pieluchy_pieluszki.html
      > czy taki pakujący każdą pieluszkę osobno:
      > www.allegro.pl/item344035717_tommee_tippee_kosz_pojemnik_na_pieluszki_sangenic.html
      > Nie wiem na który się zdecydować. Który NAPRAWDĘ pochłania
      wszystkie zapachy? ;
      > )))

      Ja mam ten pierwszy - sprawdza sie w 100% - polecam.
    • kropka1907 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 30.04.08, 15:07
      Ja miałam pojemnik na każdą pieluszkę osobno, robiły się
      takie "kiełbaski" Szczerze mówiąc nigdy bym takiego gadżetu nie
      kupiła, ale pojemnik dostałam od koleżanki - w USA są podobno bardzo
      popularne. I faktycznie sprawdza się fajnie, zwłaszcza, że karmiłam
      piersia i mały załatwiał się bardzo często. Do mojego pojemnika były
      dwa rodzaje wkładów z workami. Takie dla zupełnych maluszków,
      karmionych tylko mlekiem i takie grubsze dla dzieci, które zaczynają
      jeść stałe pokarmy. Wyglada to estetycznie, jest pod ręką i
      faktycznie nic nie czuć.
      • ancia2007 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 30.04.08, 20:37
        Hej, my mamy angelcare i sprawdza się reweacyjnie - nie czuć nic,
        nawet najgorszej kupy wink Co do wkładów - jeden starcza mi na około
        1,5 tyg - moja Mała robi na szczęście kupy raz dziennie albo co
        drugi dzień.
        Uważam, że to gadżet, ale akurat z tych, które się sprawdzają.
        oczywiście można pakować do paklanków, czy foliowych torebek i
        zawijać ale ten pojemnik ułatwia życie i jesli ktoś ma ochotę, nie
        powinien się zastanawiać.
        • tulcia Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 30.04.08, 22:09
          ancia - dlaczego starcza Ci na tak krotko? Mi 1 wklad (ta obrecz)
          starczyl mi na 1,5 m-ca - codziennie ladowalo tam ok.3-4 pieluch.
          • aleksandra1977 Re: pojemnik na pieluchy - który lepszy? 01.05.08, 08:49
            tulcia napisała:

            > ancia - dlaczego starcza Ci na tak krotko? Mi 1 wklad (ta obrecz)
            > starczyl mi na 1,5 m-ca - codziennie ladowalo tam ok.3-4 pieluch.

            pewnie masz starsze dziecko niz Ancia albo takie, ktore malo sika smile

            U nas wklad sangenica starczal poczatkowo na ok. tydzien. Teraz, gdy
            corka ma prawie rok zuzywamy dwa w miesiacu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka