Dodaj do ulubionych

Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes...

    • swojakk-0 Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... 01.01.10, 18:34
      Pani G.Staniszewska-Bielszczanka z Jędrzejowa czy innej okolicznej
      miejscowości podobnie jak większość tamtejszych elit.
      Najzabawniejsze jak ci ludzie z podobnymi przybyszami śląskimi toczą
      między sobą zażartą walkę
      o "tożsamość,przynależność,patriotyzm,religijność"itd,itp.
      • wilhelm4 Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb 02.01.10, 02:10
        :))
    • Gość: gość Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.Red-83-54-202.dynamicIP.rima-tde.net 01.01.10, 18:53
      Facet ma chyba nie-za-dobrze poukładane w głowie! Piękny przykład
      jak CHORA ZAWIŚĆ zakaża wszystkie aspekty życia, nawet kradzież
      samochodu!

      Coś na wzór niemieckich żartów: Jedź do Polski, Twój samochód już
      tam jest. Równie idiotyczny.
      Ale żeby ten Pacan się namęczyl i zobaczył statystyki GUS o
      przedsiębiorczości - to nie. Zmęczylby się chyba intelektualnie -
      KRETYN!
    • Gość: bielszczanin Michał Smolorz IP: 77.255.153.* 01.01.10, 19:09
      ten Pan ma jakies kompleksy chyba? moze problemy emocjonalne?brak
      milosci?niespelnienie seksualne?Sex potrafi cznic cuda.Serdecznie polecam w
      nowym roku.Co wypowiedz to obraza mieszkancow regionu.Tekstami o spolecznym
      przyzwoleniu na kradzieze na Podbeskidziu przekraca Pan granice przyzwoitosci
      jak i prawo a Gazeta publikujac takie teksty zniza sie do blisko do poziomu
      brukowca.

      Oczywiscie Slask (bez podbeskidzia) jest miodem i mlekiem plynacy,ulice rowne
      i szerokie,nowe dachowki zlocone na budynkach,powietrze czyste,woda zrodlana a
      ludzie wylacznie uczcziwi
      i wyksztalceni.

      Czasy kiedy nakazywano co ludzie maja mowic byly i minely.przypomne to byly
      czasy III Rzeszy i komuny.Za nieprawomyslnosc ladowalo sie w wiezieniu badz
      gorzej.O powrocie takich czasow Panu mysli?

      Co do slaskosci Bielska-Bialej...
      Biala od wiekow nalezaca do Malopolski a Bielsko praktycznie (nie liczac
      krotkiego okresu w bardzo odleglej historii) do 1918 od zawsze nalezace do
      Czech potem Austrii.Bielsko nie nalezalo do Slaska niemieckiego (pruskiego)i
      mialo wieksze zwiazki z Wiedniem czy Biala(Krakowska)a nie ze Slaskiem.
      Zreszta dawni mieszkancy Bielska uciekli przed sowietami koncem stycznia 1945
      a reszte wysiedlono do Niemiec i Austrii.Pozniejsi mieszkancy dwumiasta to w
      wiekszosci ludnosc naplywowa z kresow,zniszczonej Warszawy i miasteczek i wsi
      malopolskich.O jakich zwiazkach tych ludzi ze Slaskiem czy slaskoscia mozna mowic?
      Faktem jest natomiast masowy naplyw i wykupywanie terenow w
      Wisle,Ustroniu,Szczyrku czy B-B przez bylych gornikow czy ludzi przybylych ze
      slaska "wlasciwego".Podoba sie w Bielsku to po co psuc atmosfere takimi
      teskstami i obrazac mieszkancow Podbeskidzia.
      Sam jestem z Bielska i rodzina zyje tu od pokolen i uzywam tej nazwy .Jesli
      Pan chce uzywac nazwy Slask to pana sprawa i ja Panu nie bronie tego,ale nie
      bedzie Pan jedoczesnie brzydko obrazajac mnie i mieszkancow Podbeskidzia mowil
      jakich nazw mam uzywac.Trzecia Rzesza upadla i nie wroci.
      • wilhelm4 Re: Michał Smolorz 02.01.10, 02:11
        Wedlug Twojej logiki(?) to i Wroclaw nie jest Slaskiem. :)))
    • Gość: old amsterdam Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: *.dip.t-dialin.net 01.01.10, 19:28
      oni konia bija i owce pasa murzynuf nie znajom
      • Gość: hmmm Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 19:37
        proszę się nie nerwowość Smolorzem. To taki nasz lokalny Palikot tylko nawet
        gorszy bo Palikot wcześniej czy później zniknie ze sceny politycznej a ten jako
        dziennikarz będzie nam dowalał.
        Pomiędzy Podbeskidziem a Górnym Śląskiem nie ma żadnych antagonizmów one się
        rodzą w głowach takich jak Smolorz.
        • wilhelm4 Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb 02.01.10, 02:12
          "smolisz" ino za siebie
        • Gość: Opolski Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 22:50
          Jestem z Tobą przyjacielu.Masz całkowitą rację.Dziwić się potem,że gdziekolwiek nie pojedziemy ,to nas nie cierpią.To właśnie przez takich dupków jak ten cały Smolorz zasmolony...
          • wilhelm4 Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb 03.01.10, 01:55
            Hmm, Opolski, hmmm - lecz sie.
    • Gość: Bredfan Michał Smolorz: Brzydki, stary, zly, niezmienny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 19:56
      Prosze Pana,
      Czy nie uwaza Pan, ze smieszne sa te proby szkalowania mieszkancow Bielska
      tylko dlatego , ze dorwal sie Pan do medialnego koryta i tylko dlatego , ze
      nie specjalnie za Wami przepadamy? Kim Pan w ogole jestes tego nie wiem. Wiem
      , ze skacze mi cisnienie za kazdym razem, gdy czytam jakas kolejna panska
      "prace". Czy to patent na zaistnienie w mediach, czy wkladanie kija w mrowisko
      jest sposobem na wywolanie jakiejs dyskusji? Pewnie tak..prymitywne bardzo,
      ale dziala. O czym Pan chcesz dyskutowac? Nie rozumiesz Pan, ze takie wsciekle
      ataki na "podbeskidzka tozsamosc" tylko upewnia tych walczacych, ze warto
      walczyc? Co ci to chlopie przeszkadza? Zajmij sie pan w kolejnych felietonach
      np. p.Gorzelikiem , czy jak mu tam, rownie smieszna postacia, chyba jeszcze
      bardziej chora na tozsamosc niz Pan i Pana adwersaze upierajacy sie nad
      "podbeskidzkoscia"... I fakty sa tez takie, ze bieda, warunki w jakich
      mieszkacie, brud , kibole, obrzydliwe centra miast itd... nie mowiac o
      Srodmiesciu pelnym cpunow i meneli, a zaczynajac i konczac na Dworcu Glownym
      .. te wszystkie problemy wymagaja Twojego, czlowieku zainteresowania skoros u
      koryta i mozesz mowic, a inni Cie slysza... prosze nie obrazac mieszkancow
      tego Regionu chamskimi inwektywami, bo ja panu tego Wartburga nie ukradlem ;)
      Zaiste skroty myslowe godne slaskiego medrca. Pozdrawiam i zapraszam na narty.
    • Gość: Bielszczanin Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.chello.pl 01.01.10, 19:57
      BIELSKO ZAWSZE ŚLĄSKIE!!!!!!!!!!

      A artykuł głupkowaty.
      • Gość: Ślązaczka Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: 77.255.214.* 02.01.10, 07:18
        ..i tego sie trzymajmy !!! Co do Smolorza: są artykuły, w których
        Nas Ślazaków napastuje,dziś się trafiło mieszkańcom Bielska ,ale
        zrozumcie ,ktoś z was ukradł mu samochód !!! On tylko człowiekiem
        jest !! Ot... i tyle w temacie !!
      • Gość: a Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: *.adsl.inetia.pl 02.01.10, 19:22
        Bielsko może tak, ale Biała to już raczej w Małopolsce (trochę geografii i
        historii na poziomie podstawówki).
        • wilhelm4 Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb 03.01.10, 01:56
          Nikt nie twierdzil, ze Biala to Slask.
          To ty naucz sie czytac.
          • Gość: bielszczanin Smolorz IP: 77.255.136.* 03.01.10, 13:05
            wilhelm4 napisał:

            > Nikt nie twierdzil, ze Biala to Slask.

            od 1951 (ponownie) polaczono Bielsko i Biala (Krakowska) w jedno miasto.Dawni
            mieszkancy Bielska uciekli badz ich wysiedlono.Miasto zasiedlono ludnoscia z
            kresow II RP,Warszawy i malopolskich wsi i miasteczek.Miasto przemyslu
            wlokiennicego,samochodowego,turystycznego.W wiekszosci nowa naplywowa ludnosc
            nie majaca zadnego lub nikly zwiazek ze Slaskiem.
            Fakt ,ze czesc mieszkancow pracowala w kopalniach nie czyni ich Slazakami czy
            zwiazanych ze Slaskiem...
            • Gość: Autonomiczny Re: Smolorz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 03:09
              Fakt, ze wiekszosc mieszkancow jest przyjezdna,
              nie "czyni" miasta innym, nieslaskim. Por. Opole, Wroclaw, ....
      • Gość: z bielska Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: *.chello.pl 03.01.10, 11:58
        A to niby kiedy??
    • Gość: Zapodbeskidzianin Podbeskidzie, Zabeskidzie, Beskidzie IP: *.huxnet.pl 01.01.10, 20:23
      Podbeskidzie, hmm...
      czy to gdzieś pod beskidami ???
      • Gość: piterbb72 Re: Podbeskidzie, Zabeskidzie, Beskidzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 21:21
        jak popatrzyszbaranie na mapę to zobaczysz, że tak jest
    • Gość: katowiczanin Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 20:37
      Nie wiem po co tak jątrzyć? Czy w aglomeracji nie ma dziupli, lewych szrotow, przestepczosci itd? Mieszkam w Katowicach, czesto odwiedzam ziemie ow "strasznego" Podbeskidzia (czy to rekreacyjne, czy na zakupy itd.) i nigdy nic zlego mnie tam nie spotkalo. Mam nadzieje, ze nadal tak bedzie i tego typu bezsensowne artykuly nie przyczynia sie do krzewienia nienawisci miedzy mieszkancami jednego przeciez kraju.
    • Gość: pedro Afganczycy w UK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 20:39
      przyjechaly afganczyki do UK nielegalnym transportem bo w kraju biednie i po kilku latach wolajom zamykac koscioly, minarety budowac burki zakladac, przylaczac wyspy do Azji.

      Przyjechaly gorole do Bielska za robotom po kilku latach odrosli, poczuli sie pewnie i zaczeli zmieniac historie, nazwy i geografie.

      Artykul niy jest o autach kiere kradnom wszedzie ino o ludzkiej glupocie ktora wystepuje w gryfnym Bielsku.
      • Gość: iwan pedro co zas fanzolisz IP: *.ru 01.01.10, 22:21
        retoryka jak z wiadomej rozglosni, byles ty w tym uk? w usa? w rosji? takich jak
        ty rasistow tam nie brak, ale poznalbys piekna gruzinke lub zydowke blizej tobys
        zapomnial cepie, ze jestes uprzedzony. puloka nie ocyganisz :)) co drugi hanys
        hajta sie z gorolka i to z zoglymbia bo nie chce zeby mu slonsko frela wyliczala
        na cygarety i sznapsa.. tako prowda. co jedyn to krojcok, miyszance som zdrowe!
        takie cepy w swoim sosie sie gotujace wymieraja gibko, sory.
        • wilhelm4 Re: pedro co zas fanzolisz 02.01.10, 02:14
          iwan spakojna
    • shroeder1970 Pluje Pan na to Bielsko... 01.01.10, 21:42
      ... już kolejny raz, bo nie chcą być z Katowicami. Jako powód do plucia na Bielsko wybrał Pan sobie powód, który wynika wyłącznie z głupiej paplaniny gliniarza i w żaden sposób NIE ZOSTAŁ udowodniony, a gdyby nawet, to problem nie dotyczy społeczeństwa Bielska, tylko małej grupki mieszkających tam (bądź tylko prowadzących działalność)ludzi.
      Ale opluwa Pan to Bielsko z uporem godnym zaprawdę lepszej sprawy.
      Nie wiem, co Panu Bielsko zawiniło, za co Pan ich tak nie lubi. Może chodzi o to, że Bielsko wygląda coraz lepiej i dzieje się tam coraz więcej, czego o Katowicach powiedzieć się nie da? Czy też, że jest tam czysto, że dworzec PKP wygląda jak dworzec, nie jak chlew?
      Psuje Pan sobie takim - pardon le mot - głupim - felietonem opinię.
      • Gość: xtc3 Re: Pluje Pan na to Bielsko... IP: *.centertel.pl 02.01.10, 00:31
        a propos głupiej paplaniny gliniarza, skoro on wie, że ten samochód
        jest w bielsku, to chyba na czymś tę paplaninę oparł. mam nadzieję,
        że nie na felietonach p. Solorza i jego opowieściach o siedlisku zła
        jakim jest podbeskidzie tylko na materiałach operacyjnych. skoro są
        więc jakieś materiały operacyjne, to czemu oni tych złodziei nie
        zamkną? czyżby trop urwał się tuż za białą tablicą z napisem bielsko?

        no więc albo wiedzą, że ci złodzieje są z bielska czyli wiedzą kto to
        jest albo pan policjant zasunął bajkę pod tytułem my w katowicach
        jesteśmy debeściaki, wszystkiemu winni są mieszkańcy podbeskidzia. no
        i właściwie policjanci z podbeskidzia również, bo nie potrafią tych
        złodziei złapać.
        a my w katowicach wiemy kim są złodzieje ale nie powiemy.

        zresztą policjanci, to też fajni ludzie. nie tylko na śląsku.

    • Gość: bielszczankaa Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.opera-mini.net 01.01.10, 22:06
      A mnie niestety też ukradli w Bielsku samochód, tyle że na niemieckich tablicach. Widocznie pomyśleli sobie "Niemcowi (czyt. Hanysowi ?) można" - a jestem rodowitą bielszczanką. Auto znalazło się (albo raczej jego pozostałości) w jednej z okolicznych dziupli po dwóch latach. Kto się raz przejedzie starą drogą cieszyńską przez Jaworze i Jasienicę, to przy zdrowych zmysłach sam pomyśli, że ten biznes, te góry zderzaków i błotników wyeksponowanych w każdym możliwym miejscu, nie mogą być legalne. A wyglądają przy tym jak z kraju trzeciego świata.
      Artykuł niepotrzebnie tylko podsyca wzajemne animozje, ale poza tym sama prawda.
    • Gość: Bielszczanin Olać doo.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.10, 22:19
      On od zawsze jest antypodbeskidzki. Ignorować go i tyle.

      PS. I żeby bylo jasne, moja rodzina jest w Bielsku od przynajmniej I-
      szej połowy XIX w!
      • wilhelm4 Re: Olać doo.... 02.01.10, 02:16
        A ze prawde napisal, to juz sie zapomnialo, hehe.
        Dziekujemy za tresciwa wypowiedz.
        • cirano Re: Olać doo.... 02.01.10, 10:09
          Popieram Smolorza bo...napisał szczerą prawdę.
          Ktokolwiek potrzebuje części do auta, jedzie na Bielsko. Tam w okolicy Jaworza
          jest centrum hanlowe używanych autoczęści. Tyle szrotplaców na kupie ne
          zobaczycie w żadnej części tego kraju. A więc złodziejstwo kwitnie
          • Gość: Bielsko Re: Olać doo.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 23:06
            Napisał prawdę ,że w Bielsku są szroty.Ale czy napisał ,że prowadzą je Ślązacy z Katowic? Bo to taka jest ta prawda i tej już nie napisał skręt jeden.Tam kradną ,tu sprzedają i tak jak napisałeś złodziejstwo kwitnie pielęgnowane przez Ślązaków pokroju Smolorza.
    • Gość: Maciek A w Katowicach... IP: *.zax.pl 02.01.10, 13:20
      Nie raz kolezanki mi opowiadaly, jak jadac pociagami przez Katowice natykaly sie
      na zboczencow, ktorzy trzymajac rece w kieszeniach 'robili swoje' patrzac sie na
      nie lubieznie. Bo ludzie w Kato juz wlasnie tacy sa! Podli zboczency i
      masturbanci! I mam na to swiadkow!

      I co Smolorz, lyso Ci?

      :)

      PS. na wypowiedz na pewnym poziomie nalezy odpowiadac na tym samym poziomie.
      • Gość: Minstrant Re: w Katowicach.., a w Bielsk na oklep jeżdżą. IP: 212.59.228.* 02.01.10, 16:14
        Głodnemu zawsze ...ten chleb na myśli , sam wiesz, po sobie Maćku.
    • Gość: stanisław Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.bielsat.com.pl 02.01.10, 19:13
      Bardziej głupiego artykułu już dawno nie czytałem.Widać że autor chciał
      dorobić na święta,a nic mądrego nie umiał wymyślić.ŻENADA !!!
    • Gość: Zapodbeskidzianin Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.huxnet.pl 02.01.10, 20:47
      Do: piterbb72

      Jakoś nigdy na żadną mapę "Podbeskidzia" nie natrafiłem, tak wiec nadal nie
      wiem gdzie sytuować ten mityczny region.

      Poza próba udzielenia odpowiedzi na moje pytanie spróbowałeś mnie też obrazić
      -nazywając baranem. Nie świadczy to ani o mnie, ani o tym sympatycznym
      zwierzęciu. Świadczy natomiast o Tobie.
      Mam nadzieję, że nie wszyscy "Podbeskidzianie" reprezentują Twój poziom dyskusji.
      • Gość: aliveinchains Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: 217.153.83.* 04.01.10, 09:52
        Gość portalu: Zapodbeskidzianin napisał(a):

        > Do: piterbb72
        >
        > Jakoś nigdy na żadną mapę "Podbeskidzia" nie natrafiłem, tak wiec
        nadal nie
        > wiem gdzie sytuować ten mityczny region.


        wlącz se synek TV Silesia i poogladaj tamtejsza pogodynkę:)
    • Gość: Podlesiok Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 20:58
      Panie Smolorz, jestem Ślązakiem, a paru bielszczan robiących dla
      kariery aferę w sprawie Podbeskidzia wkurza mnie niezmiernie. Ale tym
      tekstem przesadził Pan grubo i szkodzi śląskiej sprawie
    • Gość: PYRSK Smolorz się nie może pogodzić IP: 85.17.58.* 03.01.10, 08:54
      Nie może się facet pogodzić że na Podbeskidziu ostało się w sumie z 200 Hanysów. A i to większość z nich przyjezdna spod Zabrza i nawet dobrze miasta nie znają. Trzeba by tych Podbeskidzian zresocjalizować, na przymusowe kursy gwary posłać i wytresować aby nawet obudzeni o 12 w nocy deklarowali swa miłość do Górnego Śląska.
      • Gość: Ministrant Re: Smolorz się nie może pogodzić IP: 212.59.228.* 03.01.10, 10:06
        Pyrsk, a skąd znasz takie metody resocjalizacji ?Czyżby to autoreklama ich
        skuteczności i wiedza wyssana ze spermą tatusia??
      • adam81w Dokładnie! 08.01.10, 03:50
        Gość portalu: PYRSK napisał(a):

        > Nie może się facet pogodzić że na Podbeskidziu ostało się w sumie z 200 Hanysów
        > . A i to większość z nich przyjezdna spod Zabrza i nawet dobrze miasta nie znaj
        > ą. Trzeba by tych Podbeskidzian zresocjalizować, na przymusowe kursy gwary posł
        > ać i wytresować aby nawet obudzeni o 12 w nocy deklarowali swa miłość do Górneg
        > o Śląska.

        Wygramy ze ślązakowcami! Musimy się nie dać!
    • Gość: diego Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.chello.pl 03.01.10, 10:32
      Smolorz jest.... hanys!!! Prawda!!! Ale jest też prawdą, że w B-B działa najlepiej zorganizowane podziemie gospodarcze RP. Czy ktos zwrócił uwagę, że "nasi " gagsterzy wpadają WYŁĄCZNIE!!! wtedy, gdy próbują robić "karierę" poza swoimi terenami. Swego czasu "KRONIKA" OPISYWAŁA b. udane biznesy, prowadzone przez , tu cyt. z pamięci:"....szanowanego bielskiego przedsiębiorcę Krzysztofa Szałaśnego. Jeżeli ktoś zna MIASTO, nie trzeba przypominać co to za figura. Nie minęło kilka lat i nie ma już Krzysztofa Szaśnego, pojawił się za to Krzysztof SZ., podejrzany, skazany, powiązany z "pruszkowem" i synem rzeżnika z Janowic. Taki jest w większości tzw. biznes podbeskidzia.
      Ja wiem skąd i kiedy to sie zaczęło. Zainteresowanych, głównie tych młodszych odsyłam ...w głęboki PRL. "Afera Żelazo, mówi wam to coś.." Wtedy zaczęła się kariera B-B jako azylu, i siedziby głównych bandziorów tego kraju.
      Swoja drogą, że nikt tego jeszcze nie opisał. A może ja o tym nic nie wiem. Przy odrobinie talentu, " Ojciec Chrzestny" to pikuś, nawet nie: "Pan".
      • Gość: Al Bundy Afera żelazo i mafia pruszkowska + wołomińska IP: *.blutmagie.de 03.01.10, 14:48
        podobno też ludzie z Bielska załatwili Papałę :)))))
        • Gość: Autonomiczny Re: Afera żelazo i mafia pruszkowska + wołomińska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 03:17
          Oczywiscie. Pamietam tez jeszcze te cale bielskie, skoczowskie,
          zywieckie afery lat 1980tych, np. papierosowe, w tym tez napady,
          porwania i morderstwa. Smolorz ma racje. Tam mafia jest w domu,
          ale wtedy, to oczywiscie juz pisza "slaska" mafia.:(
          • Gość: Autonomiczny Re: Afera żelazo i mafia pruszkowska + wołomińska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 03:18
            Sorry: 1990tych
            • Gość: aliveinchains Re: Afera żelazo i mafia pruszkowska + wołomińska IP: 217.153.83.* 04.01.10, 09:55
              Dawni SBcy robiacy karierę w mafii to nie nowość i każde miasto moze
              poszycić się podobnymi elementami.... w GOP wspomniec można 'mafię
              weglową", "śląskich baronów", gang krakowiaka, "mafię
              paliwową"...etc...

        • Gość: diego Re: Afera żelazo i mafia pruszkowska + wołomińska IP: *.chello.pl 04.01.10, 11:57
          A Niemczyk to skąd jest? i nie chodzi o miejsce zameldowania... .
      • Gość: Autonomiczny Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 03:16
        Oczywiscie. Pamietam tez jeszcze te cale bielskie, skoczowskie,
        zywieckie afery lat 1980tych, np. papierosowe, w tym tez napady,
        porwania i morderstwa. Smolorz ma racje. Tam mafia jest w domu,
        ale wtedy, to oczywiscie juz pisza "slaska" mafia.:(
        • Gość: von Schlesier Toż to sami twierdzicie, że Bielsko, Skoczów to Śl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 16:28
          Toż to sami twierdzicie, że Bielsko, Skoczów to Śląsk. A Biała
          Krakowska i Żywiec to też.
          Może trochę wiecej logiki
          • Gość: diego Re: Toż to sami twierdzicie, że Bielsko, Skoczów IP: *.chello.pl 05.01.10, 13:38
            Biała i Żywiec to Galicja , absolutnie...
    • Gość: hoko to już choroba psychiczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 02:27
      Nienawiść do wszystkiego co ma związek z BB tak już się rzuciła temu Panu na
      mózg, że podejmować z nim polemikę ma taki sam sens jak podejmować polemikę z
      pacjentem szpitala dla umysłowo chorych.
      Tylko jedna rzecz mnie ciekawi. Czy Pan Smolorz podejrzewa, że gangami
      wymienionymi w tekście dowodzą obecne władze Bielska-Białej, czy też może
      Staniszewska z Okrzesikiem?
    • Gość: Marcin Hetnał jedyna sensowna odpowiedź IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 02:52
      Jedyna sensowna odpowiedź na ten tekst brzmiałaby mniej więcej tak:
      Panie Smolorz.
      Ma Pan absolutną rację. Podbeskidzie to wylęgarnia złodziei, morderców,
      sodomitów i barbarzyńców. Wspomnianymi dziuplami i całą tą samochodową mafią
      (która jest od samego początku i do końca wymierzona w dzielny naród śląski)
      zarządza oczywiście Pani Staniszewska a zyski czerpią władze samorządowe.
      Wszystko odbywa się przy współudziale i za społecznym przyzwoleniem
      mieszkańców Podbeskidzia. Ale tylko tych co używają nazwy Podbeskidzie. Czyli
      w sumie to tylko kilku bo przecież prawie wszyscy mieszkańcy Podbeskidzia
      wiedzą że nie mieszkają na żadnym Podbeskidziu, tylko na Śląsku. Górnym rzecz
      jasna. Ci z małopolskiej strony rzeki Białej też. I ci wszyscy co tak myślą są
      oczywiście nieskazitelnie uczciwi, mili, kulturalni wspaniałomyślni i cudowni.
      A tak w ogóle to żadnego Podbeskidzia nie było, nie ma i nie będzie a wszyscy
      mieszkańcy Bielska-Białej i okolic którzy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu
      lat się tam osiedlili przyjeżdżając z kresów, Mazowsza, Wielkopolski, Mazur
      czy Pomorza są oczywiście Ślązakami z dziada pradziada i wszyscy jak jeden mąż
      wielbicielami Pana twórczości zachwycającymi się Pana intelektem.
      Howgh!
      • Gość: Autonomiczny Re: jedyna sensowna odpowiedź IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 03:12
        Ale sie wysililes. Ale i w tej marnej
        probie persiflarzu sam sie pogubiles. :)))
        • Gość: zgryźlak_z_bielska Ale narodu śląskiego też nie ma :):)!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 15:51
          Ale narodu śląskiego też nie ma :):)
          Argumenty analogiczne
    • Gość: pok podbeskidzie a "narodowość" śląska IP: *.bielsko.dialog.net.pl 04.01.10, 08:48
      przyjmując wszystkie przesłanki podnoszone przez przeciwników Podbeskidzia
      (dumnie zamieszkujących krainę nad piękną Rawą) należałoby przyjąć, iż nie ma
      czegoś takiego jak nartodowość śląska, bo przecież nowe byty nie mogą się
      kształtować (jak to zostało wiele razy podnoszone przez w/w przeciwników). tak
      też albo jest się polakiem, czechem, albo polakiem, który przez lata
      germanizacji tak ogłupł, że teraz gada głupoty z żalu, że nie wyjechał do rfn...
      smolorz get a life
    • Gość: aliveinchains Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: 217.153.83.* 04.01.10, 09:34
      Panie smolorz, w Jasienicy jest duzo firm tzw szrotów, oskarżasz pan
      że wszystkie one są obsługiwane przez złodzieji....moze część
      owszem, ale czy wszystkie? Hmmm, nie płacił pan nigdy kary za
      zniesławienie? Tak na marginesie, to szroty są w okolicy Bielska-
      Białej, a konkretnie jak juz wspomniałem na początku w
      tej "slaskiej" części Podbeskidzia, tak wiec niewypowiedziane
      wprost, ale teoria o pozbawionych poczucia slaskiej tożsamosci
      werbusach-złodziejach, bierze w łeb:) Co więcej BB jest w czołówce
      najbezpieczniejszych miast w polsce, a pańskie katowice na szarym
      końcu...zajmij się pan lepiej kradzieżami wegla, biedaszybami i
      patologiami z slaskich dzielnic familoków czy beznadziejnie
      brzytkich blokowisk...


      Apropos przedsiębiorczosci...czy nie widzi pan w BB żadnych jej
      przejawów? Czy centrum miasta nie wyglada z roku na rok lepiej? Czy
      nie ma u nas duzych przedsiębiorstw, jak i małych firm? Czy jednym z
      przejawów nie jest dynamicznie rozwijające się budownictwo
      mieszkaniowe Bielska-białej i sub bielskiego? Wiele razy
      przedstawialem na ten temat dane...BB jest największym rynkiem
      pierwotnym...czy w końcu jak wytłumaczy pan fakt - subregion
      centralny slaski topnieje demograficznie, a bielsko-bialski rośnie?
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=767788&page=9

      Pan masz naprawdę kompleksy, kogoś kto tworzył "czerwony"
      uniwersytet ślaski...UŚl to wytwór PRLu...Podbeskidzie
      rozpropagowała Solidarność, ale to szczegół który pan celowo
      pomijasz.
    • Gość: CIESZYNIAK Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 12:04
      JAKIE PODBESKIDZIE to obce ciało, nie ma takiego tworu.
      Dlaczego Wyborcza to feruje...?
      • Gość: zgryźlak_z_bielska O! Smolorz uznał istnienie Podbeskidzia!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 15:47
        O! Smolorz uznał istnienie Podbeskidzia. Chociaż dotychczas to
        negował.

        A ty Cieszyniaku przyjmij, że:
        a) już NIE MA czegoś takiego jak: księstwo cieszyńskie (i już nie
        będzie)
        b) To Bielsko-Biała, Ostrawa i Frydek-Mistek są metropoliami na
        dawnych rubieżach nieistniejącego księstwa cieszyńskiego (nawet
        Austriacy woleli mieć stolicę kraju koronego Śląsk w Opawie a nie
        Cieszynie -czytaj na wsi :):):). A dzisiejsze proporcje przewagi
        tych miast nad zapyziałych, skisłym i karzełkowatym Cieszynem są
        jednoznaczne.


        PS. Skoro nie ma Podbeskidzia to i nie ma narodowści śląskiej.
        Argumenty są identyczne.
      • Gość: zgryźlak_z_bielska O!. Smolorz uznał istnienie Podbeskidzia!. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.10, 16:15
        a)O!. Smolorz uznał istnienie Podbeskidzia. A dotychczas to negował!

        b) Nie ma już takiego tworu jak księstwo cieszyńskie (i to od 150
        lat). Nawet Austriacy woleli mieć stolicę kraju koronnego Śląsk
        Austriacki w mieście Opawa niż na wsi w Cieszynie.

        c) Dawne miasta pogranicza (Bielsko, Ostrawa i Frydek) są dzisiaj
        metropoliami demograficzno-gospodarczymi w porównaniu z zapyziałym,
        kurduplowatym i nierozwojowym Cieszynem

        d) Gdy 10 lat temu tworzono nowy podział administracyjny kraju i
        rozważano czy Bielsko z powiatem (bez uwzględniania woli
        mieszkańców!!!) ma być w woj. śląskim czy małopolskim, to w gminie
        Jasienica (dzisiaj gminy Jasienica i Jaworze) wisiały przy drogach 3
        czy 4 tranasparenty, że to Śląsk a nie Małopolska. Tak się dziwnie
        składa, że to te okolice są masową siedzibą firm handlujących
        częściami samochodowymi z odzysku (szchrociarnie).
        Czyżby Pan Redaktor sugerował, że Ślązacy (podbeskidzcy) z tych
        miejscowosci handlują skradzionymi częściami samochodów Ślązaków ( z
        Hanysenlandu)???
    • Gość: Krakus Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... IP: 195.116.120.* 04.01.10, 15:44
      Jakby temu Panu w Krakowie auto ukradli to co ???
      GW już dawno straciła poziom, celowo puszczane są artukuły pseudo
      intelektualistów i pajaców, które jątrzą i dzielą, Bielsko-Biała to
      ładne miasto mieszkałem i pracowałem tutaj parę lat...pozdrawiam
    • michelange75 Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbes... 04.01.10, 20:34
      Czytam ten artykul Smolorza i rzeczywiscie zadaje sobie pytanie.
      Czy rzeczywiscie Slask ma prawo uzurpowac sobie prawo do Bielska i
      reszty?
      Co to jest Podbeskidzie? Przeciez Bielsko jest juz w
      Beskidach.Szyndzielnia niech bedzie przykladem.
      Za taki ponizajacy mieszkancow artykul,bez wzgledu czy sa jakies
      podstawy na rzucanie bardzo smialych tez,Michal Smolorz powinien
      miec zawsze jakiegos aniola stroza podczas wizyt w poludniowej
      czesci wojewodztwa.Smiale oskarzenie o podejrzane interesy
      mieszkancow poludniowej czesci woj.Slaskiego,rzucaja ich po prostu
      na kolana przed cala Polska.
      Niestety jak na szanujacego sie miejscowego publicyste,zabawa w
      Sherlocka Holmesa i gdybania,podwazaja zaufanie do bezstronnosci
      tego pana,ktory pokochal i polubil swoj samochodzik.
      • Gość: gorolozerca!!! Re: Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.10, 03:54
        To sa 2 kwestieŁ

        O oskarzeniach mozna dyskutowac.
        O slaskosci Bielska nie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka