Dodaj do ulubionych

Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim

IP: 80.51.236.* 16.08.05, 22:49
Panie Krzyk !!! Serdeczne dzięki za super artykuł !!! Nareszcie ludzie się
dowiedzą jacy zacni rządzą w naszym mieście !!! Czego można się po nich
spodziewać i jak można na nich liczyć, a przecież stanowiska te piastują
tylko dlatego, że mieszkańcy im zaufali !!! Ładna zapłata i podziękowania !!!
W zajściu tym uczestniczyło jeszcze więcej radnych i nie tylko ...
Obserwuj wątek
    • Gość: refor Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: 62.233.185.* 16.08.05, 23:03
      organiscie nie zalezalo na paluszkach!!! och z jakim on wdziekiem zrzucal
      starsze panie ze schodow!!! troche sie minal biedaczek z powolaniem wychodzilo
      mu to o niebo lepiej niz granie na organach ;))
      • Gość: Józef XVII Zdelegalizować religie i kościoły IP: *.aster.pl / *.aster.pl 18.08.05, 02:56
        Świat będzie piękniejszy bez zinstytucjonalizowanej wiary.
    • Gość: obserwatorka Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 23:22
      I do czego ta sytuacja prowadzi ??? Czy nie wstyd tym ludziom nazywac się
      katolikami ? Bo ja wstydzę się za nich mimo iż nie jestem
      parafianką.Antykatolicy zacieraja ręce ! Pogratulowac życia zgodnego z
      dekalogiem moi mili.Ks.Dewor niezależnie od tego w jaki sposób i kiedy został
      odwołany powinien podporządkowac się decyzji biskupa. Ślubował przecież
      posłuszeństwo. A sprawiedliwości można oczekiwac od Pana Boga. I co dalej ?
      Niech sobie każdy sam odpowie w swoim sumieniu.
      • Gość: refor Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: 62.233.185.* 16.08.05, 23:40
        Bardziej martwi mnie to że radni biją wyborcow!!!Przed nami w końcu wybory do
        sejmu , senatu i prezydenckie!!! Czy wszyscy dostaniemy po mordzie?????
        • Gość: Jan Przecież swoją postawą każdy z was zasłużył na IP: *.darnet.rybnik.pl 17.08.05, 07:24
          tęgie lanie. Wyborco: twoje sprawy w rękach krewkich radnych! Nareszcie
          pokazują do czego są zdolni.
          • genek11 Re: Przecież swoją postawą każdy z was zasłużył n 22.08.05, 10:17
            chłopie to co wyście tam robili przed dzwiami kościoła nalezało sie Wam stujcie
            gdzie stojicie juz korzenie wypuszczacie na parkingu a mie macie zadnego prawa
            blokowac drzwikościoła juz nie macie żadnych argumentów juz sie topicie w
            gnoju coście narobili i teraz wielcy meczennicy to byla Wasza prowokacja a nie
            radnych i kazdy inny by tez tak postapił manto Wam sprawil zło nie może sie
            panoszyc jeszcze troche a oczy Wam sie otworza coście popierali rzeczywiście w
            garniturze mu lepiej niz w sutannie czas powiedziec prowde P.Deworze
        • machiavelli5 Re: Juz w kinach! KRZYK 5 17.08.05, 12:51
          Od 16 bm macie panstwo niezwykla okazje wybrac sie z cala rodzina do kina na
          doskonaly horror obyczajowy "Krzyk 5 - Cien upadajacego pismaka". Film powstal
          z inicjatywy tajemniczego greckiego producenta Gregorisa Deworiakisa i
          filmowcow skupionych wokol studia FARAPOLIS. Jest to mrozaca krew w zylach
          historia niespelnionego pisarza Jozefa K., (autorzy nie kryja sie z licznymi
          odwolaniami do tworczosci Franza Kafki). Akcja filmu toczy sie na terenie
          enigmatycznego osiedla T (dalekie echa Orwella i Zamiatina), na ktorym siedzibe
          ma gazeta "Break the news". Jozef pisze dla wspomnianej gazety gotycka powiesc
          w odcinkach "Raise priest to the purple". Ksiazka bazuje na autentycznej
          historii ksiedza, podniesionego przez lud do rangi kardynala a pozniej
          zrzuconego z miejscowej dzwonnicy. Pewnego ranka Jozef K. znajduje pod drzwiami
          kasete, a naklad gazety gwaltownie spada... jest to poczatek makabrycznych
          wydarzen, ktore prowadza Jozefa K. na dach upiornej dzwonnicy... RESZTĘ
          ZOBACZYCIE PAŃSTWO W KINIE !!!
          • Gość: do machiavelli5 Re: Juz w kinach! KRZYK 5 IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:32
            debil jestes i tyle
      • Gość: aabytakdalej Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.system / *.system-net.pl 16.08.05, 23:49
        A ktoś nastawiał drugi policzek....?
        • Gość: obywatel Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 00:06
          Po piersze reporterzy nie ucierpieli nic a nic a że sami sie cisną między
          bijących się ludzi to ich sprawa. Każda praca niesie jakies ryzyko, nikt ich
          tam nie prosił. Po drugie przyjmowanie komunii to prywatna sprawa każdego, nie
          naleząca do osądzania przez innych, ale "gazeta.pl" umieszczza na swych łamach
          takie pierdołowate wypowiedzi. Po trzecie bardzo dużo róznyego rodzaju gróźb
          leciało pod adresem normalnych ludzi ale tego reporterzy nie słyszeli, jak
          również mnostwa przekleństw na Bogu ducha winnych księży, chyba to w ich
          mniemaniu normalna sprawa, po co to umiesczać w artykule, po czwarte każdy
          obywatel Polski ma konstytucyjne prawo do wyznawania swej religii i
          uczęszczania do m.in. kościołów, blokowanie Ich to łamanie prawa i
          konstytucji!!!!!!!!! Teraz widzę jak mało obiektywne są artykuły prasowe a
          gazeta.pl to cyber brukowiec. Niestety. Bójka była dzis do przewidzenia,
          każdemu puszczają nerwy ale nasza policja zjawiła się dopiero po 15 minutach od
          wezwania choc komisariat jest oddalony o ok. 150m. Jak przyszli to czytali
          sobie ogłoszenia w gablotce, ale tego reporterzy tez nie widzieli. Parwda
          zawsze pozostanie wśrod normalnych ludzi a wasze reportażyki to mydlenie
          ludziom oczu. Słaby i stronniczy reportaż panowie, słabiutko!!!!!!!!
          • Gość: obywatelu Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:53
            ...jesteś Pan infantylny ale to pewnie wina ptasiego móżdzku
            • Gość: obywatelu Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:32
              Zastanow sie co to słowo znaczy, dyskutować z Tobą nie będę.
            • Gość: obywatelu Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:41
              sproboj obalić te argumenty, żałosna prowokacje tępych strzał!!!!!!!!
          • Gość: Marcin Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.05, 20:37
            Święte słowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Po piersze reporterzy nie
            ucierpieli nic a nic a że sami sie cisną między
            bijących się ludzi to ich sprawa. Każda praca niesie jakies ryzyko, nikt ich
            tam nie prosił. Po drugie przyjmowanie komunii to prywatna sprawa każdego, nie
            naleząca do osądzania przez innych, ale "gazeta.pl" umieszczza na swych łamach
            takie pierdołowate wypowiedzi. Po trzecie bardzo dużo róznyego rodzaju gróźb
            leciało pod adresem normalnych ludzi ale tego reporterzy nie słyszeli, jak
            również mnostwa przekleństw na Bogu ducha winnych księży, chyba to w ich
            mniemaniu normalna sprawa, po co to umiesczać w artykule, po czwarte każdy
            obywatel Polski ma konstytucyjne prawo do wyznawania swej religii i
            uczęszczania do m.in. kościołów, blokowanie Ich to łamanie prawa i
            konstytucji!!!!!!!!! Teraz widzę jak mało obiektywne są artykuły prasowe a
            gazeta.pl to cyber brukowiec. Niestety. Bójka była dzis do przewidzenia,
            każdemu puszczają nerwy ale nasza policja zjawiła się dopiero po 15 minutach od
            wezwania choc komisariat jest oddalony o ok. 150m. Jak przyszli to czytali
            sobie ogłoszenia w gablotce, ale tego reporterzy tez nie widzieli. Parwda
            zawsze pozostanie wśrod normalnych ludzi a wasze reportażyki to mydlenie
            ludziom oczu. Słaby i stronniczy reportaż panowie, słabiutko!!!!!!!!
          • Gość: M Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.05, 20:39
            Deworianie to jedna wielka chołota!!!!!
        • Gość: obywatel M-ka Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: 80.51.236.* 17.08.05, 11:27
          Pamiętajcie tylko,że nie wszyscy radni brali udział w bitwie!!!!Bo z tego co
          wiem bili się radni z "zacnych" rodzin albo ich zwolennicy!!
          • Gość: mika Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 15:01
            zacne rodziny wstyd mi jest za was i za wasze dzieci nie wiedzialam ze macie
            takie kulturalne i dobrze wychowane dzieciatka dobrze ze nie naleze do waszych
            rodzin bo bym sie musiala wyprowadzic z miasteczka
          • marent48 Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 18.08.05, 04:06
            To radni Rodziny Adamsow-od Giertycha Frankensteina.
        • Gość: HCMŚ Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:07
          Bin Dewor to sie zalicza do terroryzmu.
          • Gość: HCMŚ Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:09
            Demon-Dew.....
      • Gość: sredniowiecze [...] IP: *.hsd1.wa.comcast.net 17.08.05, 21:48
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: SZATAN JESTEM GÓRĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:10
          Mój cel został zrealizowany: zasiałem nienawiść, doprowadziłem do upadku
          wszelkich autorytetów, podzieliłem ludzi, wzbudziłem żądzę krwi i odwetu.
          Legion prostaczków odwrócił się od Kościoła i teraz będzie mi łatwiej ich
          odsunąć od tego Jezusa. Myślałem, że będzie mi trudniej to osiągnąć, że będą
          coś podejrzewać ale oni na szczęście dla mnie, w ogóle we mnie nie wierzą!
          Sądzą, że coś wygrają i mają rację:WYGRAJĄ MNIE ŚMIERĆ!!!
          • Gość: do sz Re: JESTEM GÓRĄ IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 00:28
            wiedz szatanie , ze ludzie spod fary maja autorytety.
            • Gość: SZATAN Re: JESTEM GÓRĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 00:43
              Właśnie o taki autorytet mi chodziło-niewinna skrzywdzona owieczka a pakt ze
              mną zawarła i poprzez nią udało mi się to wszystko! Uśpiliśmy Waszą czujność a
              teraz już dla Was za późno - JESTEŚCIE MOOOOOOOOOOOOIIIII!!!!!!!
              • Gość: SZATAN Re: JESTEM GÓRĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 01:03
                Podoba mi się ta blokada kościoła, bitwa była suuupeer... i ta lejąca się krew,
                trzaskające kości, przekleństwa, wyzwiska... wreszcie wciągnęliście
                przeciwników dewora w naszą sprawę. Pokazaliście, że jesteście MOIMI DZIEĆMI.
                Jestem z WAS DUMNY!!! Jest nas coraz więcej. Już niedługo zapanuję nad
                wszystkimi!
                • Gość: karat Re: JESTEM GÓRĄ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.05, 17:55
                  cześć tak mnie też się podobała ta blokada . szczególnie pani Draszczyk
                  wyzywająca tych tępych , ograniczonych cymbałów. połowa z nich nie chodzi do
                  kościoła wogóle.
              • Gość: do sz Re: JESTEM GÓRĄ IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 01:20
                tak wiec jestem twoja.w zamian zrobisz porzadek z ta garstka "ustawionych",co
                zapoczatkowali ten ferment :)
                • machiavelli5 Re: Probostwo, plac koscielny i... 18.08.05, 10:35
                  "...wszystkie terytoria naleza do pieknego zlego, naleza do szatana pana swiata
                  tego" :-)
            • Gość: Kazik A jakie to macie autorytety ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.05, 16:52
              Dewor jest autorytetem.........Czy to Ja zwariowałem , czy ich pojebało ??????
          • Gość: SmoluhDiabliKamrat Re: JESTEM GÓRĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 12:41
            AHAHAAHAHAA MOI TEŻ JESTEŚCIE AHAHAHA
    • Gość: marek mateusz Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 06:02
      Zawiodłem sie na Wyborczej. Jak można tak nierzetelnie i jednostronnie
      zrelacjonować to wydarzenie pod kościołem?? Pan Krzyk pisze o czymś czego
      przecież nie widział! Wystarczyło Panu wysłać fotoreporterów! Dlaczego nie
      zapytał druga stronę o cale zdarzenie? Takie dziennikarstwo wsadzcie sobie w zadek.
      • Gość: marek mateusz Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 06:23
        Jeszcze jedno. O tym, że redaktor Krzyk nie wykazał nawet minimum rzetelności
        jest fakt, że nie wie nawet ilu księży odprawiło później tę mszę św. Było ich
        czterech a nie dwóch!!!
        • Gość: Joanna Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 12:55
          Marku Mateuszu . Po pierwsze : kleryk Tomek nie jest jeszcze ksiedzem i nie
          wiadomo czy bedzie, lepiej zeby uczyl sie na poprawkowe egzaminy niz stal pod
          kosciolem !!!!!!!!!
          • Gość: Szewczyk Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:28
            Droga Joanno bardzo mi przykro że Cię zasmucę, ale kl. Tomek ma wszystkie
            egzaminy zdane i nadal jest klerykiem WSD Opole, a nie jak mówią, że przeszedł
            do klasztoru. Pozdrawiam.
            • Gość: Tubylec Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:14
              Organist wyrobi palce do gry na antychrystach.
        • Gość: Franciszek Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:23
          och jaki ty jestes glupi. ksiezy bylo 3 i jeden kleryk- tomek.
        • Gość: do marka mateusza Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:50
          marku mateuszu ,zapomniales ,ze reporterzy zostali pobici przez zacnych i
          musieli ratowac drogi sprzet.więc napisali jak najbardziej obiektywnie. zacni
          nie wpuscili ich do kosciola gdyz byli w stanie wskazujacym-jak wiec mieli
          policzyc ilu ksiezy odprawialo msze?...inna sprawa,ze to cos nie mozna nazwac w
          zadnym wypadku mszą.ksieza swiadomie dawali komunie ludziom,ktorzy przed chwila
          cięzko zgrzeszyli.sami ksieza nawet nie probowali udzielic pomocy rannym
          kobietom.smiali sie tylko z leżacych i krwawiacych kobiet.wstyd marku mateuszu
          wstyd!
          • Gość: marek mateusz Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 06:07
            Szkoda słów dla tych idiotyzmów które wypisujesz. Jednak spróbuje odpowiedzieć.
            Fotoreporterzy weszli w sam młyn wiec trudno żeby nie musieli ratować sprzętu. W
            atkiej szamotanini każdy mógł dostać. Chcieli miec świetne zdjęcia więc
            ryzykowali. Po "zdobyciu" wejścia a do koscioła i wpuszczeniu księży, każdy kto
            nie robił burdy mógł wejść do środka. Fotoreporterzy nie weszli, bo dawno ich
            już nie było. Polecieli ze zdjęciami do redakcji. Pan Józef K., redaktor pisamk
            nie zawitał w kościele bo go w ogole tam nie było.
    • abidolus Panie KRZYK, aleś Pan popłynął 17.08.05, 06:52
      Nie wiem co Pana artykuł ma wspólnego z obiektywnym dziennikarstwem. Nie wiem
      czym różni się od tych publikowanych w Fakcie. Dlaczego nie próbuje Pan zestawić
      obu stron sprawy? No tak. Nie musi Pan. Lepsza i łatwiejsza jest gonitwa za
      tanią sensacją, wtedy artykuł lepiej się czyta. Niestety tylko dla kogoś kogo
      tam nie było...

A może takie są wytyczne zwierzchników? Żeby przypadkiem Kościół nie wypadł w
      jakimś zbyt korzystnym świetle.

I te zwroty: pareset to wg Pana 100 - 150 osób. To oczywiście prawda... Ale
      człowiekowi nie mogącemu naocznie tego stwierdzić kojarzy się z 400-, 500-set
      osobową grupą. No tak, ale wtedy zgodnie z kanonami nowoczesnego dziennikarstwa
      bulwarowego użyłby Pan sformułowania: pół tysiąca.
      • Gość: paręset= 1000? Re: Panie KRZYK, aleś Pan popłynął IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 09:50
        to paręset wynosiło ok.1000
        bylem tam i staralem się liczyć w przybliżeniu.widać matematyka nie jest mocną
        stroną" zacnych"
    • Gość: Krzysztof Dewor bądź posłuszny swojemu biskupowi, ucałuj.. IP: *.darnet.rybnik.pl 17.08.05, 07:18
      jego pierścień i idź tam, gdzie cię pośle, a nie siej zgorszenia pomiędzy
      ludźmi. To wstyd,że dochodzi do pobicia i przepychanek przed kościołem. Ludzie,
      czy wy jesteście katolikami czy wyznawcami innej wojującej obecnie religii... A
      tak na marginesie: nie ma ludzi niezastąpionych...
      • Gość: max Re:do krzyska IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 08:17
        a może go pocałować w tyłek napewno mo takie upodobania
    • machiavelli5 Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... 17.08.05, 10:33
      ...zaprasza zagubionych, udreczonych przez biskupow, bylych ksiezy, ktorzy nie
      moga z powodu klaustrofobii wywolanej spozywaniem nadmiernej ilosci lekow na
      spirytusie, opuscic swoich domow parafialnych. Oferujemy pobyt w malutkim,
      rozpadajacym sie domku, kurs eremity, wysmienite posilki przygotowane przez
      sexowne retro modelki i bogaty wybor piw z calego swiata! ILOSC MIEJSC
      OGRANICZONA !!!
      • Gość: łukasz Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 12:59
        A może do twojej poradni zakwalifikował by sie prędzej burmistrz i radni (od
        którcyh czu bylo alkochol) niz ks Grzegorz .
        PS. Deworianie są cool !!
        • machiavelli5 Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... 17.08.05, 14:02
          Nasza poradnia nie jest przeznaczona dla urzednikow panstwowych!!! Tylko dla
          biednych, bosych, niedomytych, ubogich duchem, nie majacych grosza przy duszy
          duchownych, ktorzy mozgi, serca i inne narzady oddali chorym dzieciom albo
          naukowcom z NASA (z wyjatkiem watroby). Ponadto w poradni nie pije sie alkoholu
          (przez samo "h" - przyp. dla łukasza) tylko piwo z calego swiata !
          PS.Oczywiscie Deworianie sa cool, calm and collected :-)
          • Gość: normalny Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... IP: 80.51.236.* 17.08.05, 14:23
            .... mimo mojego dużego poczucia humoru.... to Twoja wypowiedz (to ma być
            sarkazm?) MDLI MNIE! Co Ty człowieku i komu chciałeś udowodnić?! Co to ma być?
            Też jestem mieszkańcem Miasteczka i zaznaczam: do kościoła nie chodzę z wyboru
            dokonanego 20 lat temu, "czarnych" nie lubie, wręcz dostaje wysypki! Ale powiem
            jedno: Jeżeli było by więcej takich jak Dewor... to się wyleczę z obrzydzenia do
            "czarnych". To co dzieje się przy kościele....to teraz już nie jest na poziomie
            rozumnego człowieka. Popieram wszystkie akty domonstrowania swoich poglądów....
            ale bicia innych dla przekonań NIE !! Co jak co, ale tłuc innych dla swoich
            przekonań... cóż, tylko człowiek bez rozsądku i zasad moralnych bije innych
            ludzi. Wielki minus dla ludzi, którzy biją innych aby udowodnić swoje racje.
            • machiavelli5 Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... 17.08.05, 14:58
              To nie jest sarkazm a tym bardziej mdlacy tort, nikomu tez nie zamierzamy nic
              udowadniac!!! Co to ma byc? To ma byc ogloszenie PORADNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO.
              Co za tym idzie nikogo nie zamierzamy bic!!! PS.Pan jednak chyba tez normalny
              nie jest skoro z antypatii do kleru dostaje pan wysypki, ale to raczej kwestia
              dla dermatologa... hmm... a moze jednak psychiatry... ?!
              • Gość: normalny Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... IP: 80.51.236.* 17.08.05, 20:38
                ooo......i tu mamy przykład człowieka, który mądry jest tylko w necie (bo
                anonimowy). Czemu zawsze znajdzie się taki człowiek, który będzie wyzywał innych
                tylko dla tego aby poprawić swoje ego?!. Widzisz kolego, różnimy się tym w
                swoich postawach społecznych, że w moim poście daleki byłem od słów obraźliwych
                w stosunku do Twojej osoby ( otwartych i domniemanych ). Pozdrawiam.
                • machiavelli5 Re: DIAGNOZA: PAN DEWOR ZWARIOWAŁ !!! 18.08.05, 07:34
                  A razem z nim plebs!!! Tylko te osoby, ktore nadal czerpia profity z tej
                  sytuacji sa zadowolone!!! Ps. Organizujcie idioci skladki na kolacje i popijawy
                  dla chorego pana Dewora - wykupicie sobie tym sposobem miejsce w raju dla
                  imbecyli!
                • machiavelli5 Re: NORMALNY INTERTEKSTUALISTA ! 18.08.05, 07:37
                  Mamy w poradni niezly ubaw dzieki panu!!! Dziekujemy takze za pozdrowienia.
              • Gość: realny Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... IP: 80.51.236.* 17.08.05, 20:47
                spokojnie ludzie! Machiavelli5 gość z małym fiutem. Onanista i zbok sexualny.
                Jego flustracja po trzepaniu konia tak się objawia.
                • machiavelli5 Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... 18.08.05, 07:14
                  Naucz sie "flllllllllllustracie" ortografii a potem wypowiadaj ...
            • Gość: niby z miasteczka Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.05, 15:20
              Ciekawe anonimowy bohaterze, czy już oficjalnie wypisałeś się z Kościoła.
              Jestem przekonany, że nie! Anonimowo, to każdy może sr.., gdzie chce!!!
      • Gość: Normalny Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... IP: 80.51.236.* 17.08.05, 14:01
        Żałosna prowokacja.....
      • Gość: machiavelli5 Re: PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO... IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:42
        ja machiavelli5 jestem zboczeńcem i muszę sie wyładować na forum .przepraszam
        za moje debilne wpisy.jestem synem biskupa i dlatego mnie tak pokaralo.ale
        jestem czystym katolikiem,nawet chodze w odpust 2 razy do kosciola.wybaczcie
        • machiavelli5 Re: Do falszywego autora "Ksiecia" !!! 18.08.05, 10:20
          Niestety, czcionka Cie zdradzila marny klamco ... Tatus - biskup nie bedzie z
          Ciebie zadowolony "czysty katoliku - zboczencu" !!!
    • Gość: deworianka Re: do pana Krzyka IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 10:37
      Sz.P. Krzyk sam pan teraz widzi jak wielka nienawiść targa ludźmi z Miasteczka
      są to przestawiciele tzw. zacnych rodzin, które wszystko najlepiej wiedzą i o
      wszystkim mogły by w naszym mieście jak i również w pana artykule. Skoro
      powołujecie się na konstytucję to chciałam tylko dodać że gwarantuje ona
      również wolność prasy i słowa.
    • Gość: pepek Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.elsat.net.pl 17.08.05, 10:40
      Głupi katolicki naród, głupi kraj. Do tego na tyle bezczelny, że wtrąca się w
      sprawy sąsiadów. Zaorać, zasiać, podzielić pomiędzy sąsiadów
    • georgenberg1 ja to w koncu jest? 17.08.05, 11:22
      W artykule czytamy:
      "...Biskup gliwicki nakazał mu przenieść się do innej parafii. Nie podał
      powodu, ale nieoficjalnie zaczęło się mówić, że to z powodu nadużywania
      alkoholu przez ks. Dewora...."

Nie podał powodów? A Polsat ponoc miał dostępne uzasadnienie odwałania w którym
      podał te powody:
      wydarzenia.wp.pl/kat,33316,wid,7375024,wiadomosc.html

Jaka w końcu jest prawda?
      Kto widział uzasadnienie?
    • Gość: wirusx Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 12:30
      " Msza święta się odbyła"
      Dobre!
      • Gość: gosc:) Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 12:38
        kosciol to nie plac bitwy jak mysla deworianie kosciol nie jest tez niczyja
        wlasnoscia wiec nie mozna go zamykac kiedy sie tylko chce:) ludzie spod fary
        pomyslcie troche tak sie zachowywac jak dzikie zwierzeta krzyczec to nie
        przystoi porzadnym ludziom dopiero teraz sie wszyscy dowiedzieli kto jest
        prawdziwym czlowiekiem a kto tylko udaje.
        • Gość: qxq Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.hcm.com.pl / *.hcm.com.pl 17.08.05, 12:54
          dokładnie teraz sie dowiedzieli jak wyglada naprawde:) zacni pokazali na co ich
          stac jak juz zanjomosci i układy nie skutkuja to im, nerwy nie wytrzymuja i
          siła próbują wyrzucc ksiedza Grzegorza i ich obronców
          wstydzcie sie
          • Gość: Matka kapłana Boję sie o syna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:09
            Mój syn jest od 2 lat księdzem ( z powołania) i boje sie żeby go nie zniszczyli
            tak ja to zrobili z księdzem Deworem . Mój syn jest za księdzem Deworem ale
            boji sie to powiedzieć bo jest w diecezji Gliwickiej
            KS. Grzegorzu ja i cała moja rodzina jesteśmy z Tobą
            • Gość: uyu księża, mafia gorsza niz komuszki. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.05, 19:38
              Stella Maris,Salezjanie,Jezuici w Warszawie,afera goni afere a w centrum
              oczywiście kasa.
            • Gość: życzliwy Re: Boję sie o syna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:42
              Proszę Pani, jeśli jest prawdą, że jest Pani matką księdza, to jestem
              zaskoczony postawą zarówno Pani, jak i syna. Uważam, że popełniła Pani błąd
              pisząc o tym, od ilu lat Pani syn jest księdzem. Dwa lata temu było ich
              święconych chyba ośmiu. Łatwo dojść do tego, który ma tak odważną Matkę! Krótko
              mówiąc nie pomogła Pani synowi, a wręcz Mu zaszkodziła, bo pewnie za popieranie
              Księdza Dewora spłonie na stosie. A tak poważnie, to zastanawiam się, w czym to
              tak Ksiądz Biskup (wg pani) skrzywdził ks. Dewora? Tym, że Go przenosi?
              Współczuję pani i synowi, ale będziecie często krzywdzeni, bo taki jest los
              kapłana, że jest po kilka lat na jednej parafii, a potem idzie na inną. I
              szczerze nie życzę, by było to tak spektakularne wydarzenie, jak w Miasteczku.
              Jeśli Syn ma owo "powołanie", o którym Pani zapewnia, to proszę spać spokojnie,
              nawet jeśli Go jakiś "niedobry Biskup" skrzywdzi, to Pan Bóg mu w niebie
              wynagrodzi. I piszę o tym bez kpiny i sarkazmu! Aaaaaaa, jeszcze jedno, może
              syn zdecydowałby się na jakiś zamknięty zakon? Stamtąd raczej nie przenoszą,
              nie można popaść w alkoholizm, złamać celibatu, itp, itd. Co więcej! Ten
              niedobry Biskup nie będzie miał tam nad synem władzy! Teraz to już mnie
              poniosło i zakpiłem. Życzę Światła Ducha Świętego i opamiętania!
              • szydlo4 Oj nieładnie, to są groźby. Chybaś księdzem. 18.08.05, 00:20
                Oj nieładnie, to są groźby. Chybaś księdzem. W UE nie wolno grozić, za takie
                cos jest kara więzienia. Można też dojść kto ty zacz. Uważaj więc jak komuś
                grozisz.
                • Gość: życzliwy Re: Oj nieładnie, to są groźby. Chybaś księdzem. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 21:17
                  wystraszyłem się...
        • Gość: Maria Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:05
          Całą bitwę rozpoczeli świeci jebliwi a deworanie od 89 dni stoją spokojnie
          tylko oni są prowokowanie przez zacnych
      • Gość: Józef Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:03
        Może dobrze ze sie odbyła szkoda ze prowadzlil ją tacy księża i KLERYCY ~.
        PS. Kięże Grzegorzu jesteśmy z Tobą
    • Gość: Piotr Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:12
      Lepiej żeby ci niektórzy zacni udali sie do logopedy bo nie szło ich zrozumieć
      jak krzyczeli . Np. jeden sie seplenił a drugi "godoł jakby mioł kluchy w
      gębie"
      PS. Niektórzy zapomnieli jak ks. Grzegorz sponsorował ich i wykształcił ich
      dzieci .Ci pokończyli szkoły i tak mu sie odwdzięczyli
    • Gość: Mirosław Do ksiendza Kanclerza i biskupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:16
      My nie jesteśmy żadne OKK a ks. Dewor nie jest Lutrem . Chciałeś gó.. mówisz i
      masz . Pan Jezus szedł za jedną owieczką a ty Kojocie masz 2300 owieczek
      zagubionych i nie chcesz ich ratować ...
      • Gość: GÓRNYŚLĄSK Re: Do ksiendza Kanclerza i biskupa IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 13:38
        Doskonały artykuł panie Krzyk. Wreszcie ktoś obiektywny.
      • Gość: owieczka Re: Do ksiendza Kanclerza i biskupa IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:29
        Kojot musi ratowac te garstke przeciwnikow dewora,gdyz to oni maja
        wladze,uklady i kase.dla kojota i jego szefa mamona sie liczy a nie
        owieczki.oni nie samym chlebem zyją...a to kosztuje.dewor jest dla nich
        niewygodny i dlategi chcą sie go pozbyc
      • Gość: nauczyciel Re: Do ksiendza Kanclerza i biskupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.05, 15:22
        Baranku!!! Księdza pisze się przez "ę".
    • gandalph Jakim prawem ktoś blokował wejście do kościoła? 17.08.05, 14:24
      Dlaczego nie interweniowała policja i nie zgarnęła tych wszystkich
      pikietujących za zakłócanie porządku publicznego?
    • Gość: Antychryst Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 14:31
      Ale jaja. Bardzo lubię patrzeć jak się kretynokatole tłuka po łbach moherowymi
      berecikami.Aż miło popatrzeć.
      • Gość: ona Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 14:37
        "zacni" pokazali na co ich stać,walczą o swoje stołki i jak juz nie wiedzą co
        zrobić to biją kobiety w drzwiach koscioła!
      • Gość: jo Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 14:41
        ludzie blokowali kościół,bo chcą spotkania z biskupem,który ma ich gdzieś,byle
        kasa mu do kurii spływa...gdyby biskup się tym zainteresował od początku i
        wykazał troche dobrej woli już dawno to wszystko by sie skończyło.
      • Gość: Belzebub Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 17:05
        Tych głupków nawet nie obrazisz. Nie widzą twojej kpiny
    • Gość: miasteczkowianka B BITWA !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 14:32
      Byłam swiadkiem całego wydarzenia,deworianie tylko stali w drzwiach koscioła i
      próbowali zatrzymać idacych,"zacni" zaczęli od bicia,Tracz podniósł rękę na
      kobietę i uderzył ją,tam nie było przepychanki i próby przejscia,tam była
      bójka,a księża i siosty zakonne sie temu przygladali,stali kilka metrów
      dalej,Ks.Marek Banaś miał Świetną zabawę i ciągły uśmiech na twarzy,Ks.
      Madejewski stał i patrzał jakby tylko czekał kiedy jego banda pobije te kobiety
      i wejdzie do koscioła,jak by był dobrym księdzem,starał by sie cos
      zrobić,powstrzymaćtę bójkę,gdzie lała sie krew i były łamane kości,a on kilka
      minut później poszedł odprawić Mszę,przyjał ciało chrystusa i rozdawał komunię
      damskim bokserom.
      • abidolus Re: BITWA !!!!! 17.08.05, 14:43
        A kto kazał tym biednym ludziom blokować kościół? Czy takie są nauki waszego ks.
        Dewora??? Przecież my na parking ani na fare nie wchodziliśmy Wam wczoraj.
      • Gość: gosc Re: BITWA !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 14:55
        nikt by nie ucierpial gdyby nie wasza- deworian zalosna prowokacja:) staliscie
        jak nawiedzone zombi przy drzwiach i nie chcieliscie parafian wposcic do
        kosciola a teraz do sadow jezdzicie ?? nie wstyd wam to wy nam zamykacie
        kosciol to wy prowokujecie i to was trzebe by wyslas na odsiadke do lublinca bo
        nigdzie indziej was nie przyjma. macie na sumieniu ludzi ktorzy w swieto nie
        poszli do kosciola i nie wstyd wam ?? prawdziwym sedzia jest Bog i to on was
        osadzi zebyscie pozniej tego nie zalowali.
      • Gość: ewaz Re: BITWA !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 15:10
      • Gość: xyz Re: BITWA !!!!! IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 17.08.05, 15:11
        Miasteczkowianko B. i inni manipulowani przez biednego, pokrzywdzonego człowieka
        Ja wczoraj też tam byłam i widziałam co się działo. Żadna z osób, które
        przybyły na Mszę Św. nie wskazywała na to by była pod wpływem alkoholu(pomimo,
        że wyzwiska takie jak: "alkoholik, śmierdzi od niego gorzołą" padały z ust
        deworian).
        W pierwszej kolejności "zacni" po dojściu do grupy blokującej drzwi kościoła,
        kilka razy prosili grzecznie, o odejście i wpuszczenie ludzi do kościoła.
        Nikt nie używał pięści i nie bił nikogo, tylko torował sobie drogę odsuwając
        blokującyce, agresywne(zwłaszcza ta pani niby najbardziej poszkodowana ,po
        obdukcji)osoby.
        Nikt z osób wchodzących nie używał wulgaryzmów w przeciwieństwie do deworianek-
        kobiecie naprawdę to przystoi.
        Mszę Św. sprawowało 4 kapłanów. Kleryk Tomek był 5 osobą w sutannie.
        A tak apropo waszego uczulenia na wulgaryzmy to wy chyba nie słyszycie samych
        siebie i waszego x. Grzesia- słownictwo rzeczywiście na poziomie.
        A oczerniać to wy potraficie naprawdę świetnie, a te wymyślone historyjki w
        które święcie wierzycie, to nic tylko książki pisać.
        Jeżeli kiedyś wrócicie do kościoła rzymsko-katolockiego to przypominam, o
        piątym warunku dobrej spowiedzi tj. zadośćuczynienie.
        Ciekawe kto z was będzie mieć na tyle odwagi aby przeprosić za te wszystkie
        oszczerstwa.
        Pozdrawiam. Księże Grzegorzu życzę dobrego spowiednika i powrotu do korzeni
        • Gość: do xyz Re: BITWA !!!!! IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:20
          xyz - pamiętaj ,ze pijany pijanego nie wyczuje.capilo ci z gęby tak,ze trudno
          sie domagać byś wyczula innych.jeszcze teraz wali od ciebie promilami.na
          przyszlosc nie pisz bzdur.cale zajscie jest sfilmowane wiec slychac i widac
          dokladnie jak wladza postepuje z prostymi ludzmi.
        • Gość: zeel Re: BITWA !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 20:31
          Ja bym do tego dołożył jeszcze jedno aby wszyscy i ci za i przeciw staneli w jednym wspólnym kościele pomodlili się o wzajemne wybaczenie uścisneli sobie ręce i rozeszli do domu... Tak będzie najlepiej
          • Gość: mm Re: BITWA !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 06:20
            Bardzo chętnie podam i rękę w Kościele. Problem polega na tym że wiekszość z
            tych osób które chodziły blokować wejście do świątyni nie chodziło do kościoła.
            Trudno sie spodziewac że sie tam pojawią w przyszłości. Nie potrafie sobie też
            wyobrazić żeby oni jeździli gdzieś do innej parafii na msze. Chciałbym się mylić.
      • Gość: ewa Re: BITWA !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 15:17
        matki ksiezy wiecej pokory jak mozna bic ludzi wasi synowie maja z tego
        satysfakcje pan bog nie rychliwy ale sprawiedliwy przyjdzie i nw was kara za to
        ze zniszczyliscie ksiedza a przedewszystkim czlowieka kojot bedzie odpowiadal
        przed bogiem razem z wami ale on w boga nie wierzy tylko liczy sie mamona
        • Gość: zeel Re: BITWA !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 15:55
          Ewo nawet nie wiesz w jakim jesteś błędzie wipisując takie słowa
      • Gość: zeel Re: BITWA !!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 15:35
        Miasteczkowianko a jakim prawem blokujecie wejście do kościoła. Kto ma prawo wchodzić do tego miejsca świętego??? Dla kogo on został zbudowany? Tylko dla Deworian??? A po drugie nie sądźcie a nie będziecie sądzeni!!!
      • Gość: czytelnik Re: BITWA !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 19:20
        deworjanie nie tylko stali ale blokowali drzwi do kościoła
        konstytucja Polska kazdemu zapwenia swobodny dostemp do
        obiektów sakralnych nie mówiąc juz o konkordacie.
        w tym przypadku deworianie popełnili przeztępstwo a przęstępca
        powinien liczyc się i ztaką reakcją prowokowanych
        • Gość: czytelniku Re: BITWA !!!!! IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 20:22
          głupiś czytelniku,glupis...
      • Gość: Zacny Re: BITWA !!!!! IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:21
        ty tępa babo to nie ks. Marek Banaś tylko ks. Marek Banasz.
        • Gość: miasteczkowianka B do zacnego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 18:20
          nieomylny człowieku,jakie przymiotniki okreslają człowieka mówiacego do
          kobiety :"ty tępa babo" ?
      • Gość: Fajowe!! Re: BITWA !!!!! IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 10:17
        Ja wiedzial, ze te wszystkie seriale to na faktach autentycznych sa krecone..Ja
        mowil, ze ten Tracz z "Plebani" to zly czlowiek --i nikt nie wierzyl,nikt i
        pukali w glowe, zem glupi i osiol..A teraz?Co?Tracz kobiete pobil pod
        kosciolem.Diobel jeden z tego Tracza.Ciekawe kiedy puszcze ten odcinek co
        krecili w Miasteczku na jedynce..Bo byl taki z lepszych..z akcja-mi sie
        najbardziej podobalo jak tej babce w farbowanych wlosach Tracz z lokcia
        wyplacil.Tracz do Wrestlingu!!!!Czekam na kolejne odcinki "Plebanii"!
    • agnieszka_ka NIE O KOSCIOL TYLKO O ADMINISTRATORA! 17.08.05, 15:13
      Gazeta.pl uwielbia szumne tytuly, "ZEBY TYLKO KLIKNELI". Nie bitwa o Kosciol,
      jak sie zaraz z pierwszych linijek dowiedzialam, tylko o administratora
      parafii. Juz myslalam ze kosciol beda burzyc! Zreszta pewnie jak wiekszosc co
      tu kliknela.
    • Gość: zeel Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 15:25
      Com przyżekła Bogu przy chrzcie raz
      Dotrzymać pragnę szczerze
      KOŚCIOŁA SŁUCHAC W KAŻDY CZAS
      I w świętej wytrwać wierze.

Taka mała dygresja, szczególnie ten trzeci wers do wszystkich protestujących. Proponuję się zastanowić nad tym
      • agnieszka_ka Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 17.08.05, 15:34
        A co to za wierszyk?
        • Gość: zeel Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 15:39
          Droga Agnieszko to nie wierszyk tylko pieśń kościelna, którą jeśli chodzisz do kościoła na pewno nie raz śpiewałaś. A po drugie głosi ona jedną z prawd wiary.
          Pozdrawiam
          • grodek1 Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 02.09.05, 10:42
            Wiara, a Wiedza, to duza Roznica !!!!
          • grodek1 Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 02.09.05, 10:42
            Wiara, a Wiedza, to duza roznica !!!!
          • grodek1 Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 02.09.05, 10:47
            Ale tylko jedna.
          • grodek1 Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 02.09.05, 10:48
            Ale tylko i wylacznie jedna z prawd, a gdzie reszta ?
      • Gość: do zeel Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:14
        Bogu-nie biskupowi i innym batmanom.bog jest jeden.po drugie ,cytujesz slowa
        pieśni, ktorej autorem jest czlowiek a nie bog.zauważ, ze kosciol nagina
        przykazania boze dla wlasnych potrzeb...
        • Gość: zeel Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 20:54
          Zauważ przyjacielu, że ten biskup został powołany przez papieża Jana Pawła II a On był zwierzchnikiem Kościoła Rzymsko Katolickiego i Namiestnikiem Chrystusa na ziemi. A więc nie mocą ludzką się to dzieje ale Ducha Świętego Przy okazji można by się tu pokusić o podważenie dogmatu o nieomylności papieża.
          Prawdą były słowa, że ludzie kochają papieża ale go nie słuchają!!!!!!!
      • Gość: wwlodek. Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.05, 11:04
        Com przyRZekła,przy chrzcie raz...Nic cielę,nie przyrzekłaś.Chyba,że chrzczono
        cię w dorosłym wieku.
    • amerykanin09 Niezla wies 17.08.05, 15:34
      A tak poza tym, to jak kosciol ma sie zreformowac jesli samii ludzie bronia
      ksiezy alkoholikow, pedofili, homoseksualistow etc...?
      • Gość: yls Re: Niezla wies IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 19:41
        amerykanin09 napisał:

> A tak poza tym, to jak kosciol ma sie zreformowac jesli samii ludzie bronia
        > ksiezy alkoholikow, pedofili, homoseksualistow etc...?

licz się ze słowami, ci ludzie bronią wielowiekowej tradycji kościoła
        katolickiego!!!!!
        • Gość: tylko ja Re: Niezla wies IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 21:51
          jakiej tradycji, w wielu parafiach się zdażało że przenoszono nawet proboszcza, ale takiego cyrku ludzie nie robili
      • Gość: aa Re: Niezla wies IP: *.oka.pl / *.oka.pl 20.08.05, 22:26
        A tak poza tym, to jak kosciol ma sie zreformowac jesli samii ludzie bronia
        ksiezy alkoholikow, pedofili, homoseksualistow ...

Znasz Księdza Dewora , żeby go osądzać ??????? oczerniać ??? krzywdzić ??
        Gdyby On był taki napewno ludzie by go nie bronili.Był w różnych parafiach i
        wszędzie dał się poznać jako uczciwy człowiek !!!!!!!!!!
        Jedno jest pewne - jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .
    • Gość: felek Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 16:04
      Ludzie stojący przed kościołem to biedni, skromni i prości parafianie - ale strasznie głupi. Brak wam tak zwanej mondrości życiowej.
      • Gość: do felka Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:10
        felek-widać" mondrościom" rownież nie grzeszysz.szykuj sie lepiej do szkoly
        ćwoku.wakacje nie są dla takich tumanow jak ty!!!
        • Gość: felek Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 20:36
          Przepraszam Cię za błąd, ale nie w tym rzecz
          • Gość: stary zgred Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.05, 17:41
            ty dupku bardo 12 Jeżeli takie metody rozwiązywania konfliktów cię rajcują ,
            to jesteś cienias.Ciekawe co byś powiedział gdyby twoją facjatę lub chałupę
            ktoś obrzucił jajami i farbą olejną.Nie jestem fanem burmistrza. ale na Boga-
            to nie irak!Ci popaprańcy nedługo będa stosować metody 'dżichadu'.
            Obwieszą się dynamitem i strach będzie iść koło kościoła!Dewor ty dupku , coś
            ty zrobił z tą parafią!Szaleńców i popie..ńców nigdy w tym kraju nie
            brakowało - wM-ku też, ale to jóż jest przegięcie
            pały.``````````````````````````````````````````````````````````jeżeli wierzysz
            to módl się o zdrowie ,bo o rozum za póżno.
            • bardo12 Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 22.08.05, 07:54
              Treść i poziom Twojej odpowiedzi dość dobrze charakteryzuje Twoją osobę.
              Co do rzucania jajami w czyjąś własność, to istotnie nie jest to sport, który
              popieram.
    • Gość: zeel Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 16:07
      Kościół jest Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski - chyba nie trzeba nikomu tych przymiotników tłumaczyć!!! Zastanówcie się nad tym jak bedziecie chciali znowó zablokować drzwi kościoła.
      • cover_wielki Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 17.08.05, 16:30
        No dobra ale kto wygrał ? kiedy następna potyczka ?
        • Gość: pocałujciemniegdzi Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 16:57
          Na początku były tozmowy ale bezskuteczne. Prowokacyjne zachowanie blokujących
          doprowadziło do bijatyki, mogą miec pretensje tylko do siebie, nie mieliście do
          tego najmniejszego prawa, i tak utrudniliście juz funkcjonowanie całej prafii,
          wy!!!!!!!!! co was w życiu w kościele nie widziałem, dupni katolicy za dyche a
          coniektorzy ks Dewora wogole przedtem nie znali...A panoi Sotel dawno należało
          przyciszyć usta bo od przekleństw z jeje strony coniektorym łeb puchnął.
          • Gość: nie caluje swin Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 17:29
            to pisze nie dupny katlik
            • Gość: buziak dla szmiry Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 17:34
              całe szczęście. Szmiro.
              • Gość: nie caluje swin Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 17:37
                zebys ty jeszcze znal znaczenie tego slowa
                prostaku
                • Gość: pocałuj mnie Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 18:19
                  Szmira!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            • Gość: mieszkaniec Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.hcm.com.pl / *.hcm.com.pl 17.08.05, 17:51
              Burmistrz wieczorek krzyczał - Poloki na bloki - .I jeszcze parę jnnych
              sloganów reklamowych kturych tu nie przytoczę.BURMISTRZ rozumiecie.
              Za kogo się uwarza ten faszysta?A jak latał po podpisy na kagencję to mu nie
              przeszkadzało że ktoś jest polok.
          • piotrmus Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 17.08.05, 17:50
            Całować cię nie mam zamiaru, a już w d..pe na pewno nie. Przyglądam się temu
            wszystkiemu z boku i bez nadmiernych emocji. Po pierwsze jak ktoś poucza (mam
            na myśli "felka") to niech chociaż słowo mądrość pisze poprawnie, bo na
            przejęzyczenie mi to nie wygląda. Po drugie nawet jeżeli te kobiety
            sprowokowały rzekomych i święcie przekonanych w swej wierze katolików, nie
            wypada łamać kości i okładać pięściami. Faktycznie Kościół jest dla każdego,
            ale nikt nie zabijał go dechami, zapraszam serdecznie do kościoła w sąsiedniej
            parafii. Naprawde nie jest daleko i przy okazji można sobie zrobić ładny
            spacer. Takie przepychanki niczego nie zmienią. Jest jeszcze kaplica w
            klasztorze u sióstr, gdzie mieszkają obecny administrator i wikary. Tam
            przecież też można odprawić mszę i nikt tam nie protestuje. Na koniec
            przypominam tym którzy za wszelką cenę musieli być na tej mszy, że
            przystępowanie do komunii z gniewem w sercu to nie jest po katolicku. Rozumiem
            również, że pan organista straci dodatkowe źródło dochodu, więc walczył jak
            lew. Swoją drogą wkurza mnie fakt, że od wielu lat ten pan przyjeżdża do pracy
            na ranną zmianę, odbija kartę na wejściu i za chwilę na rowerku pędzi grać w
            kościele. Mnie tego robić nie wolno......

Więc niech mi ktoś powie, że tym "zacnym" jak ich nazwano nie chodzi o kasę i
            wpływy.... Oj wiaro nasza coraz więcej faryzeuszy w twych szeregach.....
            • Gość: Franciszek Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 22:30
              Kościół jest w Miasteczku więc nie mam zamiaru chodzić np. do Żyglina.
            • krzysiek9612 Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 20.08.05, 14:39
              Burmistrz obraził mieszkanców ''poloki na bloki''chyba zapomniał skąd są jego
              korzenie bo jak wiem to nie ze śląska ty ślązaku roku pożal się Boże.
              • abidolus Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim 20.08.05, 15:12
                krzysiek9612 napisał:
                > Burmistrz obraził mieszkanców ''poloki na bloki''

Zastanów się kto Ci o tym powiedział (że tak było) i jaki miał w tym interes.
              • Gość: I.K. do PANA BURMISTRZA! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.05, 13:52
                W życiu karta sie odwraca Panie Burmistrzu!
                • Gość: Ewelina Re: do PANA BURMISTRZA! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.05, 13:57
                  Ksiadz Dewor po prostu byl niewygodny,nie chciał współpracować z burmistrzem i
                  radą miejską więc najlepiej byłoby sie go pozbyć,Ci którzy podpisali donos
                  mysleli,że biskup go poprostu odwoła,Ksiądz odejdzie i będzie tak jak
                  dawniej,że Misteczkiem znów bedą rzadzić co niektóre rodziny,ale stało się
                  troche inaczej,a z tym tzw."zacni" sie nie liczyli...
      • Gość: yls Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 19:47
        Gość portalu: zeel napisał(a):

> Kościół jest Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski - chyba nie trzeba nikomu t
        > ych przymiotników tłumaczyć!!! Zastanówcie się nad tym jak bedziecie chciali zn
        > owó zablokować drzwi kościoła.

Może jednak wytłumacz ludziom nie związanym z tą szemraną instytucją i wiarą co
        to znaczy święty i apostolski?? W mojej religii pojęcia te nie istnieją. Poza
        tym czy mógłbyś napisać czemu ten akurat kościół uzurpuje sobie prawo do bycia
        jedynym i w dodatku powszechnym?? Przy takim podejściu boję się żeby mnie nie
        zniesławiono posądzeniem o przynależność do niego
        • Gość: zeel Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 20:43
          yls W odpowiedzi na Twoje pytanie polecam poczytać Katechizm Kościoła Katolickiego dostępny także w internecie, bo za dużo pisania aby to wyjaśniać na tym forum
    • Gość: czytelnik Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 19:03
      + dodaj do ulubionych wątków

skasujcie post

+ odpowiedz
      p.krzyk starsi ludzie zawsze mówili że nazwiska pasoją do ludzi.
      w pana przypadku sprawdza sie w 110%.pana artykuł to jeden wielki KRZYK.
      zastanawiam się czy pan wie gdzie jest miasteczko śl,bo gdyby p.tu był
      to takich bzdur by nie pisał.ks.DEWOR mszy św.nie odprawił bo nie miał
      do tego prawa.w miasteczku są księża z dekretami i to oni są od tego.
      kilkaset ludzi było,ale wszystkich a nie obrońców tego szaleńca.
      z pana artykułu wynika że wszyscy są winni tylko nie dewor i jego obrońcy.
      jeśli chce pan polegać na opini pana informatorów i fotoreporterów
      to niech pan dobierze sobie bardziej rzetelnych.
      tych dwóch od których było czuć alkochol to byli akurat deworianie.
      niech pan zapyta w sklepach w miasteczku ile mogą w ciągu nocnego
      czuwania wypić,a sami kazdego nazywają pijakiem i złdziejem.
      jestem bardzo rozczarowany pana artykułem ktory pokazuje ze w miasteczku śl
      sa tylko prześladowani deworianie a reszta to pijaki,awanturnicy i chołota
      mimo wielu lat czytania gazety wyb.jestem rozczarowany jej rzetlnością
      w przedstawianiu prawdy szczególnie takich dziennikarzy jak p.krzyk
    • Gość: uyu A podobno idiotyzm religijny mial dotyczyć innych. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.08.05, 19:31
      I niech katolik nie mówi że jest chrzescijaninem bo chrześcijanie tak nie
      postępują.
      • Gość: lol Re: A podobno idiotyzm religijny mial dotyczyć in IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 21:07
        Kolego/koleżanko nie używaj słów których nie rozumiesz. Najpierw się dowiedz kto to jest "katolik" a kto "chrześcijanin" a póżniej włącz się do rozmowy
        • Gość: optymista ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 21:22
          ...a kapusta rzecze smutnie-wnet i tak zginiemy w zupie!!!
          Życie jest piekne ale niestety krótkie, więc po co nam to wszystko?
          Może lepiej podajmy sobie ręce a Grzegorz-no cóż, może kiedyś przestanie się
          obrażać, że Biskup zabrał mu zabawki i kazał iść do innej piaskownicy i
          zrozumie, że życie toczy się dalej i nie warto toczyć bitew w stylu Kargula i
          Pawlaka.
          • Gość: usia Re: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.05, 09:58
            Ana.B.niedzwon po nocach do ks. Dewora tylko spi ze swoim Jonym wstydz sie tego
            twojego slownika.Pierwszy raz widzialam diabla i to jestes ty.Niezapomnicie
            krzyczec jak pojdziecie z PIEKAR z PIELGZYMKI ze wracacie z Czestochowy wy
            idiotki nosicie sztandary a diabla macie za skora tak wyglada prawdziwy katolik
            to ja dziekuje.
    • Gość: Simon74 POMYŚLMY O TYM CO SIĘ STAŁO... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 20:30
      W dobrze prosperującym przedsiębiorstwie, jakim jest hierarchia kościelna
      (celowo nie użyłem słowa "Kościół"), działająca od kilkunastu stuleci nie może
      być tolerowana osoba, która łamie dotychczasowe zasady. Zasady ustalone zostały
      w ten sposób, aby najdokładniej wyegzekwować należności od tzw. "wiernych" -
      bardzo proste i skuteczne. Proceder ów działa wyśmienicie od lat. Pojawia się
      osoba, (a w Miasteczku Śląskim nie jest to wyjątek), która zaczyna działać w
      sposób "niewłaściwy" systemowi, któremu to ślubowała wierność i posłuszeństwo.
      Jak to się dzieje w innych "podobnych" organizacjach staje się niewygodna i
      należy ją w sposób "właściwy" i "humanitarny" usunąć z zajmowanego
      miejsca/stanowiska...Gdzie pojecie humanitaryzmu dla tych "władz" ma zupełnie
      inny charakter. Pojawia się okazja, władza zwierzchnia ta, „która ma służyć
      ludowi", usuwa swoje "zepsute" ogniwo w sposób łamiący zasady przyzwoitości. To
      posłużyło za punkt zapalny "naszej" rodzimej "schizmie". Podzieleni mieszkańcy
      Miasteczka Śląskiego (a ów podział istnieje już bardzo dawno, ostatnie
      zdarzenia tylko uzewnętrzniły go) stoją po swoich stronach uparcie broniąc
      swoich racji. Wcale nie jest dziwne widząc, jak dotychczasowy
      Duszpasterz "zarządza" dobrami ludzi "unormalniając" zasady, na jakich prowadzi
      parafie, że ludzie stanęli za nim murem. To przecież człowiek, z jego ludzkimi
      przypadłościami, takimi samymi jak nasze... Najpierw popatrzmy na siebie,
      później na innych... Cóż, kiedy są i zwolennicy to i pojawiają się przeciwnicy.
      Ale kim oni są? Są również mieszkańcami Miasteczka Śląskiego... Trzeba się
      zastanowić, dlaczego są przeciw... Jakoś do tej pory byli cisi, teraz zaczynają
      walczyć... Tylko, o co? To też jest grupa ludzi, tylko się uważa za troszeczkę
      lepszych od innych, uważają się za "zacnych", pokazuje swoją "wiarę"
      jako "lepszą"... Nowe zasady nie przypadły im do gustu. Nie pojawianie się
      na "salonach fary" stanowi dyskomfort. Czyżby poczuli się odtrąceni? Mimo
      wkładu i ich zasług dla "dobrze prosperującego przedsiębiorstwa" Mimo ich
      potężnych ofiar, jakimi je "obdarowali". Czyżby walczyli o rekompensaty,
      zadośćuczynienie[!] wydaje mi się, że tak! O coś, co kiedyś się lało a teraz
      kurek został mocno zakręcony. Pamiętajmy jeszcze o jednej grupie ludzi, ludzi,
      którzy stoją z boku i oglądają to jako "wesołe miasteczko" - niekończący się
      serial tragikomiczny. Niestety z bólem serca muszę to tak obiektywnie nazwać.
      Tak wewnątrz jestem czekający na ponowny spokój, jaki oferowało
      wcześniej "nasze" senne i ciche Miasteczko. Do kogo mamy się zwrócić, by
      konflikt został zażegnany. Kto może pomóc, skoro "Ci”, którzy "mają służyć
      ludowi" są o zgrozo tylko "celnikami i poborcami podatkowymi" naszej wiary.
      Zastanówmy się wspólnie jak z tego wybrnąć a nie fanatycznie brońmy swoich
      racji. Pokażmy, kim jesteśmy i inteligentnie rozwiążmy problem. By kolejne
      nagłówki w prasie nie ośmieszały nas samych. A "Wy" nasi duchowi "zwierzchnicy"
      bądźcie duchownymi i służcie nam jak tylko możecie najlepiej służyć Kościołowi.
      • Gość: ksiądz Re: POMYŚLMY O TYM CO SIĘ STAŁO... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 21:41
        proszę poczytać sobie Kodeks Prawa Kanonicznego, który mówi o władzy biskupa
        oraz o przenoszeniu przezeń administratora parafii. Dodam, że autorem Kodeksu
        Prawa Kanonicznego jest Jan Paweł II, któremu zapewne również Deworianie bili
        brawo i skandowali na gliwickim lotnisku. Może warto sięgnąć więc do
        autorytatywnego źródła, a przestać dorabiać swoje filozofie i wyimaginowane
        przywileje czy prawa "ludu wiernego". Nie mam pojęcia, co chcą osiągnąć
        Deworianie stojąc osiemdziesiątyktóryś tam dzień pod plebanią w Miasteczku???
        Wiem natomiast, że szerząc nienawiść i rozłam na pewno nie osiagną nic dobrego.
        Ksiądz Dewor podczas święceń ślubował przed Bogiem swojemu Biskupowi cześć i
        posłuszeństwo. Nic Go nie usprawiedliwia, że złamał ten ślub. W Kościele nie ma
        kar cielesnych, więzienia itp, itd. Księdzu Deworowi nic więc nie grozi, oprócz
        tego że już został ukarany najcięższą dla księdza karą - suspensą. Po co zatem
        ta nie mająca sensu i uzasadnienia pikieta?
        Może dla szukajacych sensacji i nie wierzących zabrzmi to zabawnie, ale modlę
        się za Deworian, aby Duch Święty zdałał się przedrzec przez skorupę ich
        zatwardziałości i by konflikt się szybko rozwiązał. Świątobliwy Ksiądz Teodor
        Christoph pewnie się w grobie przewraca...
        • Gość: marek Re: POMYŚLMY O TYM CO SIĘ STAŁO... IP: 80.51.236.* 17.08.05, 23:30
          Ja modle się za księży-marionetki,ludzi bez zasad slepo i bezkrytycznie
          sluzących..pytanie komu bo na pewno nie ludziom.Burmistrz,nasi radni popisali
          się pod kościołem w miasteczku swoje nerwy rozładowując na kilku kobietach a
          następnie udali się do kościoła i przyjmowali komunię swiętą.Może ksiądz i panu
          podobni nie widzą w tym nic złego ale jest też wielu ludzi nie tylko w
          Miasteczku Śląskim którym nie zrobiono wody z mózgu i mają swoje zdanie i
          sumienie.Ja zycze księdzu spokojnego życia w tym panskim świecie.Obawiam się że
          pan nigdy nie zobaczy przemian mających już miejsce w naszym
          społeczeństwie.Bede się za ksiedza modlic
          • Gość: ksiądz Re: POMYŚLMY O TYM CO SIĘ STAŁO... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 21:30
            proszę mi odpowiedzieć na jedno pytanie: jakim prawem deworianie zablokowali
            wejście do kościoła? A jesli chodzi o użycie siły, żeby wejść do kościoła, to
            zachęcam do przeczytania w Piśmie Świętym w Ewangelii wg św. Mateusza (rozdział
            21, wersy 12-13) co zrobił Jezus (chociaż był Bogiem i takie zachowanie
            oceniłby Pan dzisiaj negatywnie!), by nie bezczeszczono świątyni. Należy
            ubolewać nad tym, co się stało, ale też sprawiedliwie osadzić, że zablokowanie
            wejścia do kościoła tym, którzy szli się tam pomodlić, było nie na miejscu.
            dziekuję za modlitwę, wierzę w jej moc
    • Gość: mieszkanka Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: 80.51.236.* 17.08.05, 20:40
      Byłam tam wczoraj i mam fotki moge mowic nazwiskami te kobiety które tam były
      kosciół widywały na obrazku a słownik na codzien maja gorszy od meżczyzny
      niestety prosili Was byscie odstapili od drzwi ale niestety ta najgrubsza w
      okularach tak zaciekle broniła a kiedys ledwo na wieczorna Msze zdazyła a teraz
      ma czas tam stac Przestancie juz mówic o biskupie o zacnych na stołkach masz
      jeden z drugim prawo startuj na radnego ale pewnie masz kompleksy a ks który
      pokazuje dekret postronnym ludziom chyba nie chce byc ksiedzem i zapomnial co
      slubował gdzies sie pogubil i nie ma odwago tego sprostować a pytam te panie
      ile to dały na ten kosciol ze tak sie upominaja o kase znam troche tych ludzi
      ale szkoda nerwow poprostu to chore co sie stało pozdrawaim Ks Dewora niech sie
      zastanowi i powie prawde
      • Gość: do mieszkanki Re: Bitwa o kościół w Miasteczku Śląskim IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 00:34
        mieszkanko zacna... mowisz od rzeczy
1