Dodaj do ulubionych

Pensjonat Bursztynek w Chłopowie czy ktoś był?

09.06.10, 13:02
Witam!
Pytanie jak powyżej + prośba o opinie. Zastanawiam się, czy wyjazd w
to miejsce z 2 małych dzieci jest dobrą decyzją? Na stronie
internetowej wygląda ok, ale może ktoś już tam był i jest w stanie
napisać jak wygląda na miejscu? Będę wdzięczna za każdą opinię.
Miłego dnia
Ewa
Obserwuj wątek
    • korusiar Re: Pensjonat Bursztynek w Chłopowie czy ktoś był 09.06.10, 14:34
      Witam smile
      W "Bursztynku" byliśmy 3 lata temu. Mieliśmy pokój z balkonem od
      strony południowej, na I piętrze. Wtedy warunki były takie sobie,
      jak na mój gust mogłoby być czyściej (np. plamy na tapicerce mebli
      lub wykładzinie) ale ja z tych pedantycznych aż do przesady wink
      Niektóre pokoje niestety bardzo ciasne, łazienki też.
      Zerknęłam na ich stronę, widzę, że trochę się zmieniło. Teraz wydaje
      się, że wnętrza budynku są bardziej przytulne.
      Wcześniej nie było też pokoju zabaw (tylko mały kącik w jadalni),
      który jest fajną alternatywą na deszczowe dni.
      Najbardziej jednak chwalę plac zabaw dla dzieci, nasza córka mogła
      się tam bawić godzinami. Zauważyłam, że przybyło dużo atrakcji np.
      basenik, którego wcześniej nie było.
      Plusem jest także możliwość korzystania z pralki, kto ma dzieci ten
      wie, jaka to wygoda wink
      Minus - hałas - naprzeciwko pensjonatu jest (była) restauracja, w
      której od otwarcia do późnej nocy młodzież grała na automatach itp.
      Jeśli chodzi o samą miejscowość to niestety nie polecam. Żadnych
      atrakcji dla maluchów, bardzo długie i strome zejście na plażę
      (!!!), brak dobrze zaopatrzonego sklepu spożywczego, kiepski wybór
      miejsc serwujących zdrowe i urozmaicone posiłki, szczególnie dla
      dzieci.
      Oczywiście to moje osobiste wrażenia, być może wypowiedzą się osoby,
      które są zadowolone z pobytu w Chłapowie, w Bursztynku.
      • ewa.dorotakm do korusiar 09.06.10, 16:24
        Dzięki za odpowiedź. Zależło mi właśnie głównie na opini odnośnie
        samego pensjonatu. To zejscie na plażę też trochę mnie martwi, ale
        chyba wszędzie na klifie są takie zejścia? Liczę na to, że zejdziemy
        1 do 3 razy dziennie i jak coś zapomnimy, to ja albo mąż będziemy
        kursować z plaży do pensjonatu. Piszą, że to tylko 150m. Chyba, że
        kłamią i jest dużo dalej? Co do atrakcji dla dzieci, to myślę, że
        moim plac zabaw, kącik zabaw i plaża wystarczy. Planujemy jechać
        samochodem, więc może uda nam się wyskoczyć do fokarium na Hel,
        pokazać maluchom jakąś latarnie morską, jakieś kutry, czy statki.
        Zastanawiam się też, czy duże korki są jak się jedzie do
        Władysławowa? Tam ponoć jest jakiś port rybacki, rejsy kutrami po
        morzu, wieża widokowa przy domu rybaka i wesołe miasteczko
        (informacje z przewodnika). Zastanawiam się, też czy w kuchni w tym
        pensjonacie są jakieś garki do gotowania i zmywarka? Cenną
        informacją dla mnie jest też to, że kiepsko z gastronomią... marzy
        mi się żeby nie gotować, do tego kiepsko zaopatrzony sklep... hmm, a
        może jest niedaleko jakiś market? Powinnam już mieć coś
        zarezerwowane, a jakoś nic znaleźć nie mogę w przystępnej cenie z
        pokojem zabaw na deszczowe dni. Dzięki jeszcze raz za informację.
        Jeśli mogę jeszcze prosić o odpowiedź odnośnie odległości do morza,
        garnków i marketu? Będę wdzięczna. Mąż się napalił na ten pensjonat,
        a ja sie waham. Pozdrawiam.
        • korusiar Re: do korusiar 09.06.10, 19:26
          Odległość od pensjonatu do plaży na pewno jest większa, mąż
          twierdzi, że to minimum 500 metrów.
          Nie chcę straszyć ale jestem pewna, że gdy już raz zejdziecie na
          plażę, to więcej nie będzie Wam się chciało wracać po jakieś
          zapomniane rzeczy do pensjonatu. Schody są naprawdę bardzo strome i
          długie. My dawaliśmy radę zejść tylko raz dziennie.
          Nie przypominamy sobie żadnego marketu w okolicy.
          Kuchnia w pensjonacie jest wyposażona w lodówkę, kuchenkę
          mikrofalową, czajnik elektryczny, kuchnię z piekarnikiem i pralkę.
          Zmywarki nie kojarzę. Są też naczynia (talerze, szklanki, kubki),
          sztućce, garnki i patelnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka