Dodaj do ulubionych

Przekupki zostają na Rynku

15.08.10, 23:32
no z pewnoscia, te zakochane pary i Ci emeryci turyści, będą sie piekli na
kamiennej patelni bez drzew w taka pogode jak ostatnio nam dopisuje...34st.+
Obserwuj wątek
    • wojtek.toronto W Toronto jest więcej drzew niż w Kielcowie. 15.08.10, 23:46
      W Toronto jest więcej drzew niż w Kielcowie.
      • Gość: Adorn Re:Czy w Toronto jest więcej takich pól...... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 07:57
        B.....Widzisz i nie grzmisz kiedy taki 'kanadyjczyk" pisze głupoty !
        Widać nauki pobierane w szkole podstawowej były nie pełne ?
        A z geografii i biologi to juzx pała pełna dla zachwyconego Kanadą !
      • Gość: wiking Re: W Toronto jest więcej drzew niż w Kielcowie. IP: *.kielce.vectranet.pl 17.08.10, 10:08
        "A w lesie jest więcej drzew niz w Toronto" to taka mądrość dla
        wszelakich bubli intelektualnych. Rynek nie może wyglądać jak park i
        pełni inne funkcje, poza tym park jest jakieś 200 m dalej. Myślę że
        to będzie atrakcyjne miejsce . Dzięki temu zwiększy się strefa dla
        handlu i usług gastronomicznych ,rozrywkowych. Kielce nie będą
        musiały się już wstydzić że rynek wygląda jak ogródek babci z
        plastikową fontanną na środku.
    • Gość: Tomo Re: Przekupki zostają na Rynku IP: 82.139.11.* 16.08.10, 00:03
      photoreporter napisał:

      > no z pewnoscia, te zakochane pary i Ci emeryci turyści, będą sie piekli na
      > kamiennej patelni bez drzew w taka pogode jak ostatnio nam dopisuje...34st.+


      Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Jedna wielka SMAŻALNIA !!! ZOSTAWCIE DRZEWA!!!
      • Gość: ~ Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.10, 00:09
        Zauważcie, że w Kielcach od dłuższego czasu jest taka tendencja, iż zielone tereny się zabudowuje, a drzewa wycina. Miasto zamiast się rozrastać, to się zacieśnia i zagęszcza. Niedługo nie będzie terenów zielonych, tylko galerie, apartamentowce, place i ... wszędzie psie kupy.
    • Gość: ck-rulez Przekupki contra psie kupki IP: *.kielce.vectranet.pl 16.08.10, 00:15
      .
    • maruda_kielce kontestujących 16.08.10, 01:14
      Rynek ma być miejscem dla "zakochanych par i emerytów kontestujących urodę
      starówki"

      Kontestacja (z francuskiego contestation, z łaciny contestatio –
      oświadczenie, wzywanie na pomoc), wszelkie formy kwestionowania słuszności
      bądź prawomocności przyjętych tradycyjnie poglądów lub zasad, na ogół
      okazywane w sposób manifestacyjny.

      Kontestacja jako zjawisko społeczne pojawia się w ruchach politycznych i
      religijnych. Znajduje też często swój wyraz w twórczości artystycznej, np.
      literackiej, filmowej, teatralnej. Najczęściej termin kontestacja oznacza
      protest, zwłaszcza młodzieży, zapoczątkowany w Europie Zachodniej pod koniec
      lat 60., przeciwko panującym stosunkom społecznym, instytucjom takim jak np.
      kościół, rodzina, szkoła, armia oraz konsumpcyjnemu stylowi życia. Kontestacja
      zwykle utożsamiana jest z kontrkulturą.


      portalwiedzy.onet.pl/17932,,,,kontestacja,haslo.html
      • Gość: mycha Re: kontestujących IP: *.chello.pl 16.08.10, 07:53
        Też na to zwróciłam uwagę. Może prezydent Lubawski uwzględnia w swojej
        wypowiedzi awanturnictwo emerytów, którzy będą organizować tam jakieś protesty?:P
    • Gość: :P Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 01:36
      +34 stopnie C to były w cieniu! Na słoneczku jest o wiele więcej i dodatkowo
      nagrzane hektary betonu oddają ciepełko... Nic tylko spacerować i
      kontemplować... czy może raczej kątem pluć na samą myśl o tych, którzy taki los
      gotują (!) mieszkańcom :p
    • inkwizytorstarszy Przekupki zostają na Rynku 16.08.10, 02:08
      Ciekawe dlaczego mieszkańcy dużych osiedli (np.Słoneczne Wzgórze) nie
      walczą o posadzenie tam drzew ! Przecież tam przebywają najczęściej.
      Ale koniecznie chcą je mieć na Placach? Starsi ludzie i matki z dziećmi
      "przesiadują" obok domów gdzie mieszkają,a nie lecą do centrum.
      A tym którzy nie mieszkają w Kielcach zbyt długo,przypominam że miasto
      jest otoczone lasami,do których można się dostać spacerkiem z
      większości osiedli w 30 minut. Acha,niestety tam są same drzewa....
      • Gość: z Centrum Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 07:54
        w centrum w wiekszosci mieszkają starsi ludzie nie kazdy moze isc
        spacerkiem pół godziny chcą wyjsc z domu i usiąsc na laweczce ale w
        centrum jest ławeczek coraz mniej ,zrozumiale ze remont był
        potrzebny ale czy tak mial wyglądac Rynek to juz zalerzy od gustu
        jak dla mnie to nie jestem do konca zadowolony
        • Gość: Pani od matematyki Co oznacza "zalerzy" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 08:19
          • Gość: zależy Re: Co oznacza "zalerzy" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 08:31
            dlaczego pisze pani nie w temacie i rozmywa forum?takich nauczycieli
            niestety mamy
            • Gość: podly bob Re: Co oznacza "zalerzy" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 08:36
              jeszcze niedawno szczuł babiny swoimi psami a teraz jaka
              zmiana.....tylko do wyborów
              • Gość: kielczanin Re: Co oznacza "zalerzy" IP: 213.77.117.* 16.08.10, 08:58
                i jak tu nie głosować na Pana Lubawskiego zmienia Kielce nie do poznania po
                nieudacznikach poprzednikach,
                którzy teraz nie mogą przeżyć że sami nic dla miasta nie zrobili, przykre
              • Gość: geja Re: Co oznacza "zalerzy" IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.10, 09:03
                Lubawski zostawił przekupki w spokoju?Chyba tylko do wyborów, bo one
                przecież należą do zwolenniczek opozycyjnego do prezydenta ruchu
                społecznego mieszkańców centrum i głosowały w referendum za jego
                odwołaniem.
      • Gość: f Miasto to nie tylko miejsce pracy dla kogoś ze wsi IP: *.ip.netia.com.pl 16.08.10, 09:05
        ale też miejsce życia dla miastowych. A nie chodzi tylko o drzewa ale również
        zadbane, ZIELONE trawniki. Zresztą obecne badania mikroklimatu i przykład miast
        chińskich pokazuje co dzieje się z miastami bez zieleni i tych "nieszczęsnych" drzew
        • Gość: QQ to nie przekupki IP: *.kielce.vectranet.pl 16.08.10, 09:16
          Yo nie przekupki, ale mafia handlowa na czarno. Widzicie, czy nie - codziennie
          towar dowożą im faceci samochodami. Ta przysłowiowa pietruszka jest dość prężna
          - jak się skończy ten zapasik, podjeżdża wóz i dowozi towar.
          • Gość: sms Re: to nie przekupki IP: 77.79.210.* 16.08.10, 11:09
            Ja bym postawił krzyż to dużo emerytów przyjdzie;)
          • maruda_kielce Re: to nie przekupki 16.08.10, 11:44
            przekupki zostają :) będzie jak w mieście... powiatowym. myślę,ze znakomicie
            się skomponują z betonowym wystrojem. No chyba ,że cała przbudowa i
            zabetonowanie Rynku było spowodowane chęcią ich przepędzenia - która przekupka
            wytrzyma w słońcu przy +37 stopniach siedząc na betonie? Same uciekną...
            • Gość: wsiuk Re: to nie przekupki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 12:13
              O kujwa, spacery po placu. Przecież to jak podwórko u mojego dziadka na wsi. Chciałbym zobaczyc jak Wizjoner zapieprza wkoło placu przez dwie trzy godziny bo tyle poświęca sie na spacer. Co bedzie widział? Ano swoja głupotę.
              • Gość: :P dedykuję panu prezydentowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 13:21
                Wierszyk dedykuję panu prezydentowi i wspaniałym urbanistom

                Betonissima

                Wiatr historii wieje szumno,
                Przyszłość za zakrętem -
                Wicuś betonuje gumno
                Portlandzkim cementem.

                Kupił go trzydzieści worków,
                Rozmieszał go ładnie
                I tak od zeszłego wtorku
                Chlapie gdzie popadnie!

                Wykończona już chałupa
                Z fasonem i szwunkiem,
                I podwórko jak skorupa
                I sraczyk jak bunkier!

                Wszędzie twardo, nawet w szopie
                I w budzie dla psiska,
                Pies ma z tego płaskostopie
                I zadek w odciskach.

                Skoczył Wicuś, patrzy dziwnie,
                Palcem w nosie wierci:
                - Co ja jeszcze tu usztywnię,
                Jak już wszystko fertig?

                Wtem się puknął pięścią w głowę,
                Złapał kubeł, pędzel,
                I wybetonował krowę
                Po ostatni frędzel!

                Potem wyszedł na swe pole,
                Przyjrzał mu się z boku:
                - Wybrukuję całą rolę -
                Będzie wreszcie spokój!

                Nadbiegł ze wsi sierżant Miziak
                I czterech Dreptaków:
                - Wicuś, ty masz chyba hyzia,
                Lub trzeźwyś, biedaku`?

                Na to Wicek, entuzjasta
                Betoniarskiej sztuki,
                Odrzekł: - Idźcie wy do miasta,
                Skubane nieuki!

                Tam już nowe prądy dują,
                Nic się nie zieleni,
                Ludzie wszystko betonują,
                A przecie kształceni!

                Tu dogonił własną żonę
                Co chciała zwiać szosą
                I piekielnym swym betonem
                Zrobił z baby posąg.

                Babę zaś to zachwyciło
                I już nie kaprysi:
                - Pierwszy raz mi się zdarzyło
                Że mi cyc nie wisi!

                (Andrzej Waligórski)
                • Gość: / Re: dedykuję panu prezydentowi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 20:49
                  ja nie moge sie doczekac tej rzezby z drutu - bedzie stala na wprost
                  siedziby GW
                  to dopiero bedzie cud
                  zawszemarzylem w Gnojnie zeby nie bylo tak zielono
                  zielono i zielono - az sie niedobrze robi
                  drut, szklo, beton - to jest to
                  i na koncu ulicy cmentarny pomnik sienkiewiczazkolumna - tego
                  namtrzebanajbardziej i kostki dla rowerow
                  wiecej betonu mi dajcie
            • Gość: Maruda 2 Re: to nie przekupki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 22:19
              Co to za figura z tego Lubawskiego.5-lat temu nasyłał na przekupki
              Straż Miejską, na MPK-owskich chłopców prawie ZOMO, a dzisiaj
              dobroczyńcy nic nie przeszkadza. On się czuje jak król, a nie prezydent
              miasta. Dobrze,że łaskawcy czas się kończy i już nie będzie się szarogęsił.
    • xe-nu Przekupki zostają na Rynku 16.08.10, 13:38
      i wc beczka - śmiechu z Kielc.
      Będzie jeszcze cudniej, a Sylwester lepiej w parkingu balowym.
      obsadźmy to wszystko przekupami menelami - i to wszystko stylowe i światowe, w
      zabudowie parterowej...
      • Gość: CCC Re: Przekupki zostają na Rynku IP: 91.209.141.* 16.08.10, 16:16
        Choćby tam złote płyty położyli, to i tak nasz kielecki ryneczek pozostanie pod
        względem urbanistycznym i architektonicznym małomiasteczkowym placem,
        porównywalnym z Bodzentyńskim. Nie wspomnę tu już o pięknych rynkach i ratuszach
        we Wrocławiu lub Poznaniu, czy choćby 120 tyś. Kaliszu, w którym byłem w
        wakacje. No, ale dobre i to.
    • Gość: aaaaa Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.chello.pl 16.08.10, 17:49
      prawda jest taka ze na rynku sa z 3-4 kamienice na odpowiednim poziomie
      a reszta to wiekszy lub mniejszy syf nadajacy do przebudowy albo i
      nadbudowy
      • Gość: asd Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.kielce.vectranet.pl 16.08.10, 22:19
        Z przekupkami walczył,walczył,SM nasyłał aż w końcu wygrały i za waleczność i niezłomność prezio je polubił...może pokochał?
        • Gość: Kwiaciarka Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.10, 22:23
          Prze świętami, zablokował ruch w Rynku.Dopiero jak zrobiłyśmy zadymę w
          U.M. to odpuścił. Dla świętego spokoju, bo w przed wigilią już święconkę z
          Florczykiem spożywał. Z przekupkami podobnie przed wyborami
          spokój jest najważniejszy, a ciśnięcie skacze.
      • Gość: KONTESTATOR Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.chello.pl 16.08.10, 22:27
        a ja się sprzeciwiam,
        ja protestuję,
        ja jestem przeciwko i na opak.
        MNIE SIĘ TO NIE PODOBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        ja chcę NORMALNEGO rynku, przekupek, kiosku, usiąść też bym chciał, loda zjeść
        też i piwka wypić...
        i pod drzewem się schronić i nie patrzeć tam gdzie WueL...bom -kurna- ślepy.
        Alem obywatel TEGO miasta!
        • Gość: wujek jurek aktualnie kielce maja tchórzu najlepszego prezyden IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 22:30
          aktualnie kielce maja tchórzu najlepszego prezydenta w swojej historii
          • Gość: arion Re: aktualnie kielce maja tchórzu najlepszego pre IP: *.adsl.inetia.pl 17.08.10, 09:07
            Na pewno jest najlepszy w historii Kielc ale niestety tylko dla
            kościoła.
        • Gość: /@ Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 22:30
          wszystkie krzaki maja byc wyciete - takie sa przepisy ..
          antyterrorystyczne
          a przekupki zostana bo one sa w sluzbach antyr=terrorystycznych i
          czuwaja nad bezpieczenstwem audu=i i Prezydenta
          najlepiej jakby sprzedawaly maslo na schodach ratusza - = prezes rano
          by dostal oselke na sniadanie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka