photoreporter 15.08.10, 23:32 no z pewnoscia, te zakochane pary i Ci emeryci turyści, będą sie piekli na kamiennej patelni bez drzew w taka pogode jak ostatnio nam dopisuje...34st.+ Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wojtek.toronto W Toronto jest więcej drzew niż w Kielcowie. 15.08.10, 23:46 W Toronto jest więcej drzew niż w Kielcowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adorn Re:Czy w Toronto jest więcej takich pól...... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 07:57 B.....Widzisz i nie grzmisz kiedy taki 'kanadyjczyk" pisze głupoty ! Widać nauki pobierane w szkole podstawowej były nie pełne ? A z geografii i biologi to juzx pała pełna dla zachwyconego Kanadą ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiking Re: W Toronto jest więcej drzew niż w Kielcowie. IP: *.kielce.vectranet.pl 17.08.10, 10:08 "A w lesie jest więcej drzew niz w Toronto" to taka mądrość dla wszelakich bubli intelektualnych. Rynek nie może wyglądać jak park i pełni inne funkcje, poza tym park jest jakieś 200 m dalej. Myślę że to będzie atrakcyjne miejsce . Dzięki temu zwiększy się strefa dla handlu i usług gastronomicznych ,rozrywkowych. Kielce nie będą musiały się już wstydzić że rynek wygląda jak ogródek babci z plastikową fontanną na środku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomo Re: Przekupki zostają na Rynku IP: 82.139.11.* 16.08.10, 00:03 photoreporter napisał: > no z pewnoscia, te zakochane pary i Ci emeryci turyści, będą sie piekli na > kamiennej patelni bez drzew w taka pogode jak ostatnio nam dopisuje...34st.+ Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Jedna wielka SMAŻALNIA !!! ZOSTAWCIE DRZEWA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~ Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.10, 00:09 Zauważcie, że w Kielcach od dłuższego czasu jest taka tendencja, iż zielone tereny się zabudowuje, a drzewa wycina. Miasto zamiast się rozrastać, to się zacieśnia i zagęszcza. Niedługo nie będzie terenów zielonych, tylko galerie, apartamentowce, place i ... wszędzie psie kupy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ck-rulez Przekupki contra psie kupki IP: *.kielce.vectranet.pl 16.08.10, 00:15 . Odpowiedz Link Zgłoś
maruda_kielce kontestujących 16.08.10, 01:14 Rynek ma być miejscem dla "zakochanych par i emerytów kontestujących urodę starówki" Kontestacja (z francuskiego contestation, z łaciny contestatio – oświadczenie, wzywanie na pomoc), wszelkie formy kwestionowania słuszności bądź prawomocności przyjętych tradycyjnie poglądów lub zasad, na ogół okazywane w sposób manifestacyjny. Kontestacja jako zjawisko społeczne pojawia się w ruchach politycznych i religijnych. Znajduje też często swój wyraz w twórczości artystycznej, np. literackiej, filmowej, teatralnej. Najczęściej termin kontestacja oznacza protest, zwłaszcza młodzieży, zapoczątkowany w Europie Zachodniej pod koniec lat 60., przeciwko panującym stosunkom społecznym, instytucjom takim jak np. kościół, rodzina, szkoła, armia oraz konsumpcyjnemu stylowi życia. Kontestacja zwykle utożsamiana jest z kontrkulturą. portalwiedzy.onet.pl/17932,,,,kontestacja,haslo.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mycha Re: kontestujących IP: *.chello.pl 16.08.10, 07:53 Też na to zwróciłam uwagę. Może prezydent Lubawski uwzględnia w swojej wypowiedzi awanturnictwo emerytów, którzy będą organizować tam jakieś protesty?:P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :P Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 01:36 +34 stopnie C to były w cieniu! Na słoneczku jest o wiele więcej i dodatkowo nagrzane hektary betonu oddają ciepełko... Nic tylko spacerować i kontemplować... czy może raczej kątem pluć na samą myśl o tych, którzy taki los gotują (!) mieszkańcom :p Odpowiedz Link Zgłoś
inkwizytorstarszy Przekupki zostają na Rynku 16.08.10, 02:08 Ciekawe dlaczego mieszkańcy dużych osiedli (np.Słoneczne Wzgórze) nie walczą o posadzenie tam drzew ! Przecież tam przebywają najczęściej. Ale koniecznie chcą je mieć na Placach? Starsi ludzie i matki z dziećmi "przesiadują" obok domów gdzie mieszkają,a nie lecą do centrum. A tym którzy nie mieszkają w Kielcach zbyt długo,przypominam że miasto jest otoczone lasami,do których można się dostać spacerkiem z większości osiedli w 30 minut. Acha,niestety tam są same drzewa.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Centrum Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 07:54 w centrum w wiekszosci mieszkają starsi ludzie nie kazdy moze isc spacerkiem pół godziny chcą wyjsc z domu i usiąsc na laweczce ale w centrum jest ławeczek coraz mniej ,zrozumiale ze remont był potrzebny ale czy tak mial wyglądac Rynek to juz zalerzy od gustu jak dla mnie to nie jestem do konca zadowolony Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pani od matematyki Co oznacza "zalerzy" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 08:19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zależy Re: Co oznacza "zalerzy" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 08:31 dlaczego pisze pani nie w temacie i rozmywa forum?takich nauczycieli niestety mamy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podly bob Re: Co oznacza "zalerzy" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 08:36 jeszcze niedawno szczuł babiny swoimi psami a teraz jaka zmiana.....tylko do wyborów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielczanin Re: Co oznacza "zalerzy" IP: 213.77.117.* 16.08.10, 08:58 i jak tu nie głosować na Pana Lubawskiego zmienia Kielce nie do poznania po nieudacznikach poprzednikach, którzy teraz nie mogą przeżyć że sami nic dla miasta nie zrobili, przykre Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geja Re: Co oznacza "zalerzy" IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.10, 09:03 Lubawski zostawił przekupki w spokoju?Chyba tylko do wyborów, bo one przecież należą do zwolenniczek opozycyjnego do prezydenta ruchu społecznego mieszkańców centrum i głosowały w referendum za jego odwołaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: f Miasto to nie tylko miejsce pracy dla kogoś ze wsi IP: *.ip.netia.com.pl 16.08.10, 09:05 ale też miejsce życia dla miastowych. A nie chodzi tylko o drzewa ale również zadbane, ZIELONE trawniki. Zresztą obecne badania mikroklimatu i przykład miast chińskich pokazuje co dzieje się z miastami bez zieleni i tych "nieszczęsnych" drzew Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: QQ to nie przekupki IP: *.kielce.vectranet.pl 16.08.10, 09:16 Yo nie przekupki, ale mafia handlowa na czarno. Widzicie, czy nie - codziennie towar dowożą im faceci samochodami. Ta przysłowiowa pietruszka jest dość prężna - jak się skończy ten zapasik, podjeżdża wóz i dowozi towar. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sms Re: to nie przekupki IP: 77.79.210.* 16.08.10, 11:09 Ja bym postawił krzyż to dużo emerytów przyjdzie;) Odpowiedz Link Zgłoś
maruda_kielce Re: to nie przekupki 16.08.10, 11:44 przekupki zostają :) będzie jak w mieście... powiatowym. myślę,ze znakomicie się skomponują z betonowym wystrojem. No chyba ,że cała przbudowa i zabetonowanie Rynku było spowodowane chęcią ich przepędzenia - która przekupka wytrzyma w słońcu przy +37 stopniach siedząc na betonie? Same uciekną... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wsiuk Re: to nie przekupki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 12:13 O kujwa, spacery po placu. Przecież to jak podwórko u mojego dziadka na wsi. Chciałbym zobaczyc jak Wizjoner zapieprza wkoło placu przez dwie trzy godziny bo tyle poświęca sie na spacer. Co bedzie widział? Ano swoja głupotę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :P dedykuję panu prezydentowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 13:21 Wierszyk dedykuję panu prezydentowi i wspaniałym urbanistom Betonissima Wiatr historii wieje szumno, Przyszłość za zakrętem - Wicuś betonuje gumno Portlandzkim cementem. Kupił go trzydzieści worków, Rozmieszał go ładnie I tak od zeszłego wtorku Chlapie gdzie popadnie! Wykończona już chałupa Z fasonem i szwunkiem, I podwórko jak skorupa I sraczyk jak bunkier! Wszędzie twardo, nawet w szopie I w budzie dla psiska, Pies ma z tego płaskostopie I zadek w odciskach. Skoczył Wicuś, patrzy dziwnie, Palcem w nosie wierci: - Co ja jeszcze tu usztywnię, Jak już wszystko fertig? Wtem się puknął pięścią w głowę, Złapał kubeł, pędzel, I wybetonował krowę Po ostatni frędzel! Potem wyszedł na swe pole, Przyjrzał mu się z boku: - Wybrukuję całą rolę - Będzie wreszcie spokój! Nadbiegł ze wsi sierżant Miziak I czterech Dreptaków: - Wicuś, ty masz chyba hyzia, Lub trzeźwyś, biedaku`? Na to Wicek, entuzjasta Betoniarskiej sztuki, Odrzekł: - Idźcie wy do miasta, Skubane nieuki! Tam już nowe prądy dują, Nic się nie zieleni, Ludzie wszystko betonują, A przecie kształceni! Tu dogonił własną żonę Co chciała zwiać szosą I piekielnym swym betonem Zrobił z baby posąg. Babę zaś to zachwyciło I już nie kaprysi: - Pierwszy raz mi się zdarzyło Że mi cyc nie wisi! (Andrzej Waligórski) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: / Re: dedykuję panu prezydentowi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 20:49 ja nie moge sie doczekac tej rzezby z drutu - bedzie stala na wprost siedziby GW to dopiero bedzie cud zawszemarzylem w Gnojnie zeby nie bylo tak zielono zielono i zielono - az sie niedobrze robi drut, szklo, beton - to jest to i na koncu ulicy cmentarny pomnik sienkiewiczazkolumna - tego namtrzebanajbardziej i kostki dla rowerow wiecej betonu mi dajcie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maruda 2 Re: to nie przekupki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 22:19 Co to za figura z tego Lubawskiego.5-lat temu nasyłał na przekupki Straż Miejską, na MPK-owskich chłopców prawie ZOMO, a dzisiaj dobroczyńcy nic nie przeszkadza. On się czuje jak król, a nie prezydent miasta. Dobrze,że łaskawcy czas się kończy i już nie będzie się szarogęsił. Odpowiedz Link Zgłoś
xe-nu Przekupki zostają na Rynku 16.08.10, 13:38 i wc beczka - śmiechu z Kielc. Będzie jeszcze cudniej, a Sylwester lepiej w parkingu balowym. obsadźmy to wszystko przekupami menelami - i to wszystko stylowe i światowe, w zabudowie parterowej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CCC Re: Przekupki zostają na Rynku IP: 91.209.141.* 16.08.10, 16:16 Choćby tam złote płyty położyli, to i tak nasz kielecki ryneczek pozostanie pod względem urbanistycznym i architektonicznym małomiasteczkowym placem, porównywalnym z Bodzentyńskim. Nie wspomnę tu już o pięknych rynkach i ratuszach we Wrocławiu lub Poznaniu, czy choćby 120 tyś. Kaliszu, w którym byłem w wakacje. No, ale dobre i to. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaaaa Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.chello.pl 16.08.10, 17:49 prawda jest taka ze na rynku sa z 3-4 kamienice na odpowiednim poziomie a reszta to wiekszy lub mniejszy syf nadajacy do przebudowy albo i nadbudowy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.kielce.vectranet.pl 16.08.10, 22:19 Z przekupkami walczył,walczył,SM nasyłał aż w końcu wygrały i za waleczność i niezłomność prezio je polubił...może pokochał? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kwiaciarka Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.10, 22:23 Prze świętami, zablokował ruch w Rynku.Dopiero jak zrobiłyśmy zadymę w U.M. to odpuścił. Dla świętego spokoju, bo w przed wigilią już święconkę z Florczykiem spożywał. Z przekupkami podobnie przed wyborami spokój jest najważniejszy, a ciśnięcie skacze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KONTESTATOR Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.chello.pl 16.08.10, 22:27 a ja się sprzeciwiam, ja protestuję, ja jestem przeciwko i na opak. MNIE SIĘ TO NIE PODOBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja chcę NORMALNEGO rynku, przekupek, kiosku, usiąść też bym chciał, loda zjeść też i piwka wypić... i pod drzewem się schronić i nie patrzeć tam gdzie WueL...bom -kurna- ślepy. Alem obywatel TEGO miasta! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wujek jurek aktualnie kielce maja tchórzu najlepszego prezyden IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 22:30 aktualnie kielce maja tchórzu najlepszego prezydenta w swojej historii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arion Re: aktualnie kielce maja tchórzu najlepszego pre IP: *.adsl.inetia.pl 17.08.10, 09:07 Na pewno jest najlepszy w historii Kielc ale niestety tylko dla kościoła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: /@ Re: Przekupki zostają na Rynku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 22:30 wszystkie krzaki maja byc wyciete - takie sa przepisy .. antyterrorystyczne a przekupki zostana bo one sa w sluzbach antyr=terrorystycznych i czuwaja nad bezpieczenstwem audu=i i Prezydenta najlepiej jakby sprzedawaly maslo na schodach ratusza - = prezes rano by dostal oselke na sniadanie Odpowiedz Link Zgłoś