Dodaj do ulubionych

Okna z Piramidy - opinie

05.09.11, 20:42
Witam

Planuję zakupić okna PCV z Piramidy w Łopusznie. Mam pytanie do osób które posiadają okna z tej firmy na temat uwag w użytkowaniu tych okien (czy jesteście z nich zadowoleni, uwagi) jak i samej firmy (realizacja, serwis, gwarancja).
Z góry dzięki.

Pozdr.

Staszek
Obserwuj wątek
  • Gość: karolwnd40228 Re: Okna z Piramidy - opinie IP: *.centertel.pl 14.02.17, 11:09
   Kupiłem okna 3 szybowe kolor orzech.
   Ogólnie jestem zadowolony.
   Wszystko było super do chwili wpłaty pieniędzy.
   Obiecane miałem kredki maskujące kolor, było kilka rys.
   Klamki miały być wymienione 2 szt.

   Kupiłem tam też drzwi.
   Katastrofa zwykła szyba, miała być ala wenecka.
   Takie same widziałem w markecie praktikera za 1300 dałem przeszło 2000.
   Szanowny Pan Jacek nie odbiera. Wszystko obiecuję i guzik z tego jest.
   Nie polecam.
   Bo po wydaniu 20 tyś przydałby się telefon.
   Czy wszystko ok.
   Nawet na maila nie odpisali.
   Firma z totalnym brakiem kultury.
   • criket22 Re: Okna z Piramidy - opinie 03.12.17, 11:55
    My również zakupiliśmy okna z Piramidy, natomiast polecili mi punkt we Włoszczowie, koleś zna się na rzeczy. Był niewielki poślizg w terminie ale dzwonił i informował, jesteśmy z żoną zadowoleni z okien oraz obsługi. POLECAM!
  • krzysiek098765 Re: Okna z Piramidy - opinie 24.06.20, 00:42
   Miałem nieszczęście zostać klientem firmy Piramida (Piramida bis Łopuszno na fakturze).
   Zamówiłem okna z tej firmy wraz z ich montażem w mieszkaniu oraz parapetami i ich wymianą.
   Przy pierwszej rozmowie z nimi uzgodniłem, że zabiorą też ze sobą stare okna. Niestety przy drugiej rozmowie u nich w biurze, gdy domawiałem parapety, nie zapytałem o zabranie startych parapetów (więc podczas montażu dowiedziałem się, że stare parapety mi zostawią w mieszkaniu).
   Panowie z firmy Piramida przyjechali z jednym oknem o innym podziale szyb, niż był zamawiany oraz bez trzeciego zawiasu w drzwiach balkonowych, który sami zaproponowali, gdy zamawiałem okna.
   Zgodziłem się na zostawienie okna o niezamawianym podziale szyb jedynie ze względu na przyjęcie mojej propozycji drobnego rabatu na to okno (firma na początku zaproponowała rabatu w przyszłości na drzwi, jeśli będę u nich zamawiać). Trzeci zawias mieli domontować przy okazji bycia w Kielcach w późniejszym terminie (mija już ponad miesiąc, odkąd okna były montowane, więc już pewnie zapomnieli o domontowaniu zawiasu... ważne, że rachunek zapłacony).

   O tym, w jaki sposób montują okna i parapety, jako że nie jestem ekspertem w tych sprawach, niech świadczą zdjęcia zrobione po ich zamontowaniu:

   galeria_okna_piramida

   Wyżłobili miejsce pod jeden parapet, nie zwracając nawet uwagi, że parapet jest podcięty na wejście w ścianę, więc powstały dziury, gdzie można włożyć pięść, a nawet dwie. Wyprowadzony przez znajomych z błędu, że tak u nich okna były zostawione po montażu przez inne firmy, zadzwoniłem z reklamacją, wysyłając powyższe zdjęcia. Dostałem od Piramidy odpowiedź, że nie zamawiałem usługi tynkarskiej i nie uwzględniają reklamacji (w momencie zamawiania okien nawet nie wspomnieli, że cos takiego powinienem zamawiać, bo inaczej okna nie będą obrobione tynkarsko).

   Po montażu panowie zostawili mi jedynie fakturę VAT z napisaną tylko "USŁUGA REMONTOWO-BUDOWLANO-MONTAŻOWA" a przecież kupowałem od nich okna i parapety, a montaż tego był tylko dodatkowo (cała kwota, którą zapłaciłem na fakturze, jest jako usługa). Po poproszeniu w biurze o wysłanie mi dokładnej specyfikacji, po kilku dniach odesłali mi dokument z kilkoma zdaniami z wymiarami okien, nazwą parapetów i całą kwotą, którą zapłaciłem (który chyba miałem odczytać jako ODWAL SIĘ OD NAS, KASĘ JUŻ ZAPŁACIŁEŚ, a prawdziwej specyfikacji ci nie wyślemy).

   Podsumowując, na początku, dopóki nie zapłaci się pieniędzy, obsługa można powiedzieć, że jest bez zastrzeżeń. Natomiast już, gdy firma piramida skasuje pieniądze, to już się kończy obsługa klienta.

   Jeśli ktoś się decyduje na wydanie pieniędzy w firmie piramida na okna i parapety oraz montaż tego przez nich, radzę zwrócić uwagę na następujące rzeczy przed zapłaceniem im jakichkolwiek pieniędzy:
   1. Mieć zapisane w specyfikacji czy okna będą obrobione (czy usługa tynkarska jest w cenie i ile kosztuje).
   2. Pytać o każdy stary element, który demontują, czy zabierają go ze sobą i mieć zapisane to w specyfikacji.
   3. Wszystkie elementy wyposażenia ekstra które obiecują, mieć zapisane w specyfikacji.
   4. Nie wierzyć w ustne deklaracje gwarancji na 5 lat na okna, gdy nie ma się tego na piśmie.
   5. Przed zapłaceniem zaliczki poprosić o wydrukowanie specyfikacji i sprawdzić, czy jest zgodna z ustaleniami.
   6. Gdy wyjmują z samochodu zamawiane elementy, sprawdzać czy wszystko się zgadza, jak się nie zgadza od razu dzwonić do biura z zastrzeżeniami. Nie ma się co łudzić, że ich pracownicy zauważą, że coś się nie zgadza, albo że przy okazji poprawią za kilka dni.
   7. Sprawdzić co zostało wpisane w fakturę VAT (czy towary i usługi wyszczególnione).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka