Dodaj do ulubionych

Gdzie są pieniądze?!

12.07.12, 22:00
~TO JA: Gdzie są pieniądze Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze?
Obserwuj wątek
    • temponick Re: Gdzie są pieniądze?! 13.07.12, 01:05
      NIEzły tekst, powinien być cały czas na wierzchu (zanim nie zostanie usunięty)
      • Gość: osse Re: IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.07.12, 01:19
        To proste gdzie: powrotnik.eu/wp-content/uploads/2011/08/Bezrobocie-i-zarobki-w-Europie.jpg

        Są ciułane przez rząd na podwyżki dla nauczycieli i pielęgniarek, dla pracusiów i bezrobotnych, studentów i głąbów po zawodówie, kiedy wreszcie zaczną się buntować i pójdą pod sejm i pałace rządowe rozpier....lić te całą hucpę.
        Wtedy momentalnie znajdą się pieniążki na hojne podwyżki i zwiększenia płacy minimalnej.
        Rząd ciuła kaskę na wypadek rewolucji, bo się zbliża....

        Hehe. I ten wskażnik bezrobocia w POlsce poniżej 10%. To jest najśmieszniejsze, bo kilka dni temu pewien - głupi pewnie i tendencyjny, nieobiektywny, jak by wyszczekał Niesioł: "szkodliwy, zły, niepotrzebny, szkodliwy, obrzydliwy, jak tak można, ja panu nie przerywałem, wulgarne, obelki, kalumnie, kłamstwa, idź do PIOsiorów tych lizusie PiSowski" itd itp. - instytut jakiegoś tam Kalupa czy Gallupa (nieważne, przeca to i tak PISowski pachołek jakowyś musi być... - aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/67961,ponad-30-proc-bezrobocia-w-polsce-szokujace-dane-instytutu-gallupa) wyliczył, że to jednak ponad 30%, co zda sie podobniejsze prawdzie...
        Ale kto to tam może wiedziyć...
        • temponick Re: Gdzie są pieniądze?! 13.07.12, 10:43
          @osse 404 Not Found

          Tu poprawny Link
    • Gość: Europoseł Re: Gdzie są pieniądze?! IP: *.dynamic.chello.pl 13.07.12, 07:13
      Gdzie kasa i kto ja wydaje? A prosze: m.youtube.com/watch?v=cGBDrqoz9ow
    • Gość: Plebs Ulica pała i rządząca mafia teraz finansowa IP: *.xmission.com 13.07.12, 09:43
      Dobre fakty z którymi się nie dyskutuje TAKA JEST PRAWDA. Pieniądze są rozpieprzane a społeczeństwo uciśnione od podatków. Nie ma już z kim dyskutować prawnie. Jedyne wyjście przebudzenie się społeczeństwa. Nie może być tak że 2 może 3 % bogaczy rządzi państwami żrą pozłacane kotlety, kawior jeżdżą samochodami po 1 mln ich dzieci oni mają samoloty, helikoptery i dają darowizny po 20 mln zł. Z drugiej strony stoi ten co pracuje za 1400 zł jak pracę ma. CZAS SIĘ OBUDZIĆ porzucić tą polską zazdrość do sąsiada bo nas dotknie za chwilę to samo MYŚLMY o przyszłośći dla dzieci i o Polsce w której żyjemy. MAMY SZANSĘ to ZMIENIĆ.
      Gratuluję autorowi tekstu. POWIEDZMY NIE ZŁODZIEJOM
    • Gość: OJCIEC MATEUSZ Re: Gdzie są pieniądze?! IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.12, 12:15
      rząd POzwolił na to żeby zbudować zwykły stadion piłkarski za przepłacone 2miliardy złotych w dodatku bez ułatwień dla inwalidów, to skandal!! gdy tymczasem Ukraińcy zbudowali sobie dwa pełno olimpijskie stadiony tylko za 300milionów zł po przeliczeniu za jeden, to jest ponad 6razy taniej i mają więcej bo są w tym bieżnie atletyczne etc..,tak więc bardziej funkcjonalne i gotowe na olimpiady - z głową zbudowane - to skandal, defraudacja pieniędzy naszych-podatników!! nawet na zachodzie budują o 50% taniej, nie wspominając o piłkarskiej POrażce jako organizatorzy, a oni jeszcze sobie nagrody dają; kopiuj i wklej dla innych na innych forach bo w mediach milczą, POczemu?
      • Gość: smurfmadrala Re: Gdzie są pieniądze?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.12, 15:02
        POszły na akcję pod nazwą :
        "By żyło się lepiej"

        Rozliczenie nastąpi jesienią, obstawiam październik/listopad.
        POlitycy miłości użyją pałek, gazu i armatek wodnych .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka