Dodaj do ulubionych

Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konserw...

12.11.12, 18:05
ta lotniskowa mania jest przerażająca. Obice coś się wloką, to każdy skrawek płaskiego terenu na siłę przygotowują na lądowisko. Może by zminimalizować biurokrację, konserwator niech wyda zgodę na wycinkę wszystkich drzew w Kielcach. A może nawet województwie, ileż papieru się zaoszczędzi...
Obserwuj wątek
    • Gość: lkl Re: Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konse IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.12, 18:17
      nieprawda! Dawniej wszędzie rosła puszcza. Zburzyć pałac posadzić drzewa!!!!!!!!!!!
      • Gość: / Re: Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.12, 18:23
        na terenie tego miasta bydleta byly w duzej ilosci od zawsze
    • Gość: nn1234 Re: Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konse IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.12, 18:45
      Nareszcie! Iglaki se sadźta z krasnalami w łobejściach
      • Gość: estetyka szare prostactwo IP: *.opera-mini.net 12.11.12, 18:57
        Najpiękniejsze są puste, szare połacie - cóż na inwencja i polot. Niezwykle gustowne.
        A la Betonissima:

        Wiatr historii wieje szumno,
        Przyszłość za zakrętem -
        Wicuś betonuje gumno
        Portlandzkim cementem.

        Kupił go trzydzieści worków,
        Rozmieszał go ładnie
        I tak od zeszłego wtorku
        Chlapie gdzie popadnie!

        Wykończona już chałupa
        Z fasonem i szwunkiem,
        I podwórko jak skorupa
        I sraczyk jak bunkier!
        • Gość: smurfmadrala park parkiem, las lasem, plac placem, nareszcie :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.12, 19:53
          Byłem wczoraj w nowym muzeum OMPiO, widziałem wiele historycznych fotografii
          dziedzińca Pałacu Biskupów, na żadnym nie było wielkich, niebezpiecznych,
          przesłaniających założenie świerków.
          Nareszcie !
          Zaczekałbym parę dni do Świąt, aby ścięte świerki postały jako choinki
          na Rynku, na Placu Wolności, przed UW, przed Dworcem PKP
          :)
          • Gość: niestety a głupiec głupcem zawsze, niestety IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.12, 21:57
            Głupcowi o prostackim sposobie myślenia nie mieści się w głowie, że drzewa i krzewy mogą być elementem zdobniczym placów, ulic. Pałacowych dziedzińców też. Dla niego drzewa to jakieś tam cholerstwo co tylko w lesie albo w parku rosnie.
    • rosewood Najważniejsze, że bumaga jest 12.11.12, 19:55
      Można ciąć. A komu przeszkadzają świerki?
      Drzewa stoją od wielu lat na środku skweru, nikt do nich nie podchodzi, bo trawnik i strażnik pilnuje. Świerk drzewo twarde, gałęzi bocznych nie ma. Całe pokolenie ludzi pamięta widok pałacu ze świerkami. Zamek Królewski w stolicy przed wojną też miał świerki i było pięknie. Ale 'nowym' mieszkańcom Kielc drzewa przeszkadzają, drzewa brudzą, igły wpadają za cholewkę buta Sz. P. Dyrektora. Lepszy pusty wybetonowany plac, posypie się chwasty odpowiednim preparatem i będzie czyściutko.
      • rybka9915 Re: Najważniejsze, że bumaga jest 13.11.12, 08:59
        Dokladnie, drzewa "psuja" wizje architektoniczne matolstwa.

        Beton is beautiful, jeszcze z 500 latarni postawic jkn na Sienkiewicza w stylu rokoko micigozdowskiego i bedzie git!! I bedzie bezpiecznie, bo zadnemu idiocie miejskiemu wiejskiego pochodzenia szyszka na glace nie spadnie.
    • plantin To nowa kielecka przypadłość - dendrofobia ? 12.11.12, 20:13
      W sobotę widziałem jak wycinają duże i zdrowe drzewa przy Urzędzie Wojewódzkim od strony "okrąglaka", potem idąc doliną Silnicy już bliżej tamy, widziałem powalone - piękne - okazałe drzewa od strony ścieżki rowerowej, dwa tygodnie temu wycięto spore drzewa przy rondzie Grunwaldzka - Jagiellońska - jak się jedzie w stronę szpitala po prawej stronie, jakiś czas temu (nie wiem kiedy - bo skonstatowałem to dopiero niedawno) wycięto drzewa od przystanku przy kościele św. Wojciecha - w kierunku ul. Kościuszki. Teraz jest mowa o odebranie statusu pomnika przyrody pięknemu dębowi na Zagnańskiej... I tak powoli wycina się to co sadziliśmy my i nasi ojcowie aby nasze Kielce ładnie wyglądały. Prawdopodobnie od jakiegoś czasu (od 8-9 lat ?) panuje w Kielcach straszna przypadłość - dendrofobia - strach przed drzewami - jeśli ktoś coś wie na ten temat (jakie są pierwsze objawy, przebieg oraz terapia) - proszony jest o pilne ogłoszenie swej wiedzy na forum publicznym
      • Gość: borat Re: To nowa kielecka przypadłość - dendrofobia ? IP: *.dynamic.chello.pl 13.11.12, 10:32
        gdzie tylko można wycinają,za 20 lat będą nowe drzewa.a teraz żyj w smrodzie.super wymyślone.przy silnicy wycięli te ogromne topole,aż się prosiło aby z nich zrobić miejsca do siedzenia(u zachodnich sąsiadów z każdej rzeczy zrobią atrakcje)a były naprawdę wielkie.nawet o wycinkach nie informują.Ps.Panowie dziennikarze do roboty!!!!
    • Gość: -w- Re: Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konse IP: *.dynamic.chello.pl 12.11.12, 20:28
      Co to znaczy "dawniej nie rosły tu drzewa"? Tak się składa, że kilka dni temu GW zamieściła galerię zdjęć Narodowego Archiwum Cyfrowego, wśród których są dwa zdjęcia Pałacu Biskupów z mnóstwem drzew, pod nimi podpis: "Pałac Biskupów Krakowskich (urząd wojewódzki). Okres międzywojenny". W ogóle co to za argument i dlaczego bez drzew wszystko dla was, urzędnicy, drogowcy wygląda lepiej? Czy nikt tu nie rozumie, że chodzi o zdrowie mieszkańców?

      Dla przypomnienia link do galerii:
      kielce.gazeta.pl/kielce/51,47262,10643412.html?i=9
      kielce.gazeta.pl/kielce/51,47262,10643412.html?i=11

      To jest po prostu barbarzyństwo wycinać zdrowe drzewa. Tym bardziej, że są na tyle oddalone od budynku muzeum, że mu w żadnym stopniu nie zagrażają, chyba tylko kwiatkom na rabatkach. Najlepiej wytnijcie wszystkie drzewa w mieście za jednym zamachem, spełni się wasze marzenie!
      • Gość: cd Re: Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.12, 21:49
        drzewa ostatni wycieli niemieccy okupanci
        obecni powielaja ten pomysl
    • Gość: kielczanin Re: Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konse IP: *.kielce.vectranet.pl 12.11.12, 20:53
      Racja-po pierwsze dawniej nie było świerków-wyciąć,po drugie dawniej nie było Pałacu-zburzyć,niech będzie jak przed wiekami..........
      • Gość: coto Scandal IP: *.dynamic.chello.pl 12.11.12, 21:22
        SCANDAL w czystek postaci. Już nigdy tam nie pójdę. Nie ma po co. A taki przyjemny tam był cień. W parku też nie ma żadnych nowych sadzonek a stare kasztany ledwo zipią. Na IX w Kielc też wycięto. Na krakowskiej wycięto. Na stadionie też będzie las wycięty pod przedłużenie ul.Jagiellońskiej. Na karczówkowskiej trzeba wyciąć pod parking wielopoziomowy na żniwnej ani 1 drzewa, na żelaznej wycięto, Czarnowska wycięta, Sienkiewicza barachło, jagiellońska posadzone dęby - wszystkie ledwo zipią od smrodu, plac pod katedrą zniszczony, plac partyzantów beton, (już tam nie chodzę) plac przed WDK do wycięcia i zalania betonem LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! K.,,,,,,,,, co tu się dzieje w tym zap..........?????????????????????????????????????????????????????????
        • Gość: asd Re: Scandal IP: *.spine.pl 12.11.12, 21:58
          wyciąć wszystkie drzewa bo niebezpieczne..
          TEN ARGUMENT OBNAŻA UMYSŁ TWIERDZĄCEGO..
          • Gość: zep Re: Scandal IP: *.adsl.inetia.pl 12.11.12, 22:17
            Czemu ten Lubawski nie lubi drzew,kupców,piłkarek ręcznych,samochodów w centrum,parkingów na ulicach,przejezdności na ulicy Paderewskiego,lotniska w Masłowie,dziennikarzy z GW,radnych (poza dziewczynami z LSD),psów ze schroniska i robotników (szczególnie z MPK)? Moze to ktoś wytłumaczyć tę wybiórczość w sympatiach? A może ktoś wie co naprawdę lubi?
      • Gość: jaas Re: Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konse IP: *.centertel.pl 12.11.12, 22:48
        Dawniej nie było ani świerków, ani pałacu, ani Kielc. Rozebrać to wszystko!!!!
    • loky74 Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze! 13.11.12, 00:38
      Prawda to od dawna znana. Na zieleni biznes słaby jest. A betonowe łby lepszą kasę na laniu betonu wszędzie pewnie robią i to jest powód główny.
      Pieprzenie, że jakieś drzewa zagrażają bezpieczeństwu jest tylko nieporadnym mydleniem oczu pospólstwu, które ma łykać ten kit, że niby coś z troski o nich się robi.
      A ja się pytam - skoro te drzewa tak wszędzie niebezpieczne są to ile z nich zabiło kogokolwiek na mieście?

      A tak w ogóle to może warto byłoby spytać się Kielczan co sądzą o tym uszczęśliwianiu na siłę nas wszelkimi placami i placykami?
      Placami na jakie ochoty się przyjść nie ma i gdzie rzekoma estetyka ma jedynie wydźwięk głośnego bąka na salonie puszczonego...
      • Gość: czakfel Re: Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieni IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.12, 08:57
        Sugerujesz że za tym betonowaniem,układaniem niesamowicie drogich granitowych płyt i masowym przez to wycinaniem drzew stoją przestępstwa korupcyjne? Wyjaśnij to bliżej.
        • loky74 Re: Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieni 13.11.12, 21:18
          Nie do mnie należy patrzenie kontrolowanie tego. Od tego mamy dzięki Bogu CBA i mam nadzieję, że wreszcie przyjrzą się kiedyś temu procederowi betonowania miasta którego jak choćby po wpisach na forum widać zdecydowana większość mieszkańców sobie nie życzy.
          A nie wierzę, że jest aż tak źle, iż nikt z decydentów nie śledzi "głosu ludu" choćby na takich jak to forach...

          Ja póki co zadaję pytanie - czy to i pozostałym mieszkańcom Kielc nie wydaje się podejrzane, że choć tego nie chcą to i tak są na siłę "betonowani"? Jaki może być tego powód inny jak nie finansowy? Bo przecież wątpliwa estetyka betonu to żaden argument.

          Ale jak już wcześniej napisałem zwykle to bywa tak, że "gdy nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o pieniądze"...
    • bikogt Wytną świerki sprzed pałacu. Jest zgoda konserw... 13.11.12, 10:01
      No tak, kolejne drzewa do wycięcia.
      A czy ktoś powie, czemu przy ścieżce rowerowej wzdłuż Silnicy wycięto 3 olbrzymie drzewa?
    • rosewood Chrońmy drzewa 13.11.12, 13:08
      Jakby ktoś mógł zawiesić wstęgę z takim napisem na świerkach przed Pałacem Biskupim to może wieść się rozejdzie..
    • rosewood chrońmy drzewa ...cd 13.11.12, 13:09
      Takie napisy już przed wojną w Kielcach wieszano na głównej ulicy kielce.gazeta.pl/kielce/51,47262,10643412.html?i=3
      • Gość: hhgg Re: chrońmy drzewa ...cd IP: *.adsl.inetia.pl 14.11.12, 19:26
        ?
        • Gość: cd Re: chrońmy drzewa ...cd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.12, 16:38
          to bylo Swieto Drzewa - po I wojnie w Polsce zadrzewienie bylo niewielkie - wycieto wszystko - zostalo 5-8 procent terenow zadrzewionych - rowniez w kieleckiem - stad to swieyto
          w o0kresie międzywojennym zasadzono w Polsce miliardy drzew - np w Kielcach cala okolice Stadionu zadrzewiało Wojsko Polskie -
          efekty sa widoczne do dzisiaj
          i teraz wycinaja ile sie tylko da - jakas mania
          gorzej bo nie sadza w tym miejscu
          wszystkie stodoly na wsi szwagry juz wycymentowali i polozyl kostke od ganku do sracza - no to ich bracie w Kielcach nie moga byc gorsi - Rynek wyglada gforzej niz w okresie miedzywojennym
          co chwile jakas nowa patelnia betonowa
          Kielce byly kiedys zielonym miastem - bardzo chcrakterystycznym , przypominalu Wilno - teraz robia z tego bazary przy dwup[asmowkach - niszcza charaktrer tego miasta
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka